جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

قوانين انجمن


خروج از محدوده احترام و شئونات اسلامی ، منجر به حذف پست و حتی حذف کاربر میشود
هیچ کاربری درصورت رعایت نکردن قوانین سایت برای حذف یا ویرایش پستش حق اعتراض ندارد+ ارسال پاسخ
 صفحه 1 از 1 |  
 موضوع پست: کتاب خوانی کودک - فایده های کتاب خواندن برای کودکان
پست خوانده نشدهارسال شده در: چهارشنبه فروردین 14, 97 12:50 am 
آفلاين
عضو کم کار
عضو کم کار
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه فروردین 14, 97 12:40 am
پست ها : 1
کیبرد فعلی: test
امتیاز: 0
مزیت های طالعه داستان و کتاب خوانی کودکطبق آمار منتشر شده، تنها عده کمی از والدین تمایل دارند تا برای فرزندان خود کتاب بخوانند. ولی در صورتی که شما بتوانید از این روند مطالعه کردن استفاده کنید و کتاب خوانی کودک را برای او تبدیل به عادت نمایید، مزیت های فراوانی را برای فرزندان خود در طول زندگی به ارمغان خواهید آورد.کودک تک در این مطلب فواید و اثرات کتاب خوانی را شرح می دهد.
طبق آمار منتشر شده از سوی مسئولین بریتانیایی، تنها در حدود 30 درصد از مردم این منطقه تمایل دارند تا برای کودکان خود کتاب بخوانند.
با این حال، یکی از مؤثر ترین و همچنین ارزان ترین روش ها برای پرورش استعداد کودکان و خردسالان خواندن کتاب است. با این کتاب خوانی کودک،مزیت های بسیار زیادی را آآنها برخوردار خواهند شد.
داستان ها پرورش دهنده شخصیت کودکان هستند
به گفته شارلوت کالینز، یکی از بنیان‌گذاران مرکز تولید داستان های چند رسانه ای برای کودکان، داستان ها می توانند به کودکان در ایجاداعتماد به نفس کودک، خلاقیت و همچنین علاقه مندی به مطالعه کمک کنند. در حقیقت درس های بزرگی از طریق مطالعه به کودکان منتقل می شود.
با انتخاب داستان ها و یا کتاب های مناسب می توانید هم خودتان و هم فرزندان تان از محتویات موجود در آنها استفاده کنید.
با اشتیاق کتابهای کودک را انتخاب کنید کودکان با تکرار یاد می گیرند. به همین دلیل در صورتی که کودکان شما هر شب سراغ یک کتاب مشابه بروند، به هیچ عنوان تعجب نکنید.
به گفته شارلوت کتابی را انتخاب کنید که شما هم از خواندن آن به اندازه کافی لذت می برید. هدف لذت هر دو نفر از خواندن آن  کتاب است. در صورتی که نتوانید با آن ارتباط برقرار کنید، آن را در گوشه ای قرار دهید و کتابی جدید برای کتاب خوانی کودک را بردارید.
سراغ عناوین قدیمی و نمونه هایی بروید که خود از خواندنشان لذت می بردید. بعنوان مثال همه ما از داستان شنگول و منگول و حبه انگور خاطره داریم. به احتمال فراوان کودک شما نیز با این عناوین ارتباط بر قرار خواهند کرد.<o:p></o:p>
مطالعه متفاوت داستان های کودک در حال حاضر، اکثر کتاب های داستان مجهز به عکس، آینه، دکمه و بسیاری از موارد دیگر هستند. این ویژگی ها می توانند توجه کودکان را به خود جذب نمایند. با توجه به وجود چنین ویژگی هایی در کتاب های داستان، می توانید کودکان خود را تشویق کنید تا نقش شخصیت های موجود در داستان های مختلف را بازی کنند.
شارلوت می گوید که بهتر است بگذارید کودکان خود کتاب ها را ورق بزنند. کودکان می توانند با حیوانات ارتباط برقرار کنند. به همین دلیل بهتر است تا از کتاب هایی استفاده کنید که در آنها صدا های مختلفی وجود دارند. خود را با کودک همراه کنید و در ادا کردن این نقش ها با آنها همکاری کنید.
می توان از عروسک ها برای بیان داستان استفاده کرد. برای رسیدن به این هدف می توان با استفاده از خلاقیت و همچنین کودک درون نقش آفرینی نمود
استفاده از صدا در هنگام کتاب خوانی برای کودکان کودکان به خوبی می توانند صدا ها را تشخیص دهند. به همین دلیل سعی کنید تا از صدای خود برای افزایش هیجان در داستان استفاده کنید. برای این کار کافی است تا خود را به جای شخصیت های موجود قرار دهید و صدای خود را با آنها هماهنگ نمایید
بنابراین چنانچه شخصیت های موجود در داستان به آرامی صحبت می کنند، شما نیز صدای خود را آرام کنید و در صورتی که فریاد می زنند، به همین ترتیب صدا را بلند تر نمایید. صحبت در چنین حالاتی باعث توجه بیشتر کودکان و همچنین علاقه آنها به مشارکت می شود.


مشخصات
 
+ ارسال پاسخ  صفحه 1 از 1 |  
پاسخ سریع
موضوع:
 

تعداد صفحات: صفحه 1 از 1

    

تعداد پست ها:  1 پست


کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان مديران انجمن: behrang, mojtaba190, Mr.Energy
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
انتقال به: