توضیح سمپل و صداسازی در Tyros2 و Tyros3

ارنجرهای حرفه ای TYROS - Tyros1 - Tyros2 - Tyros3 - Tyros5

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

Re: توضیح درباره سمپل و پروگرام در Tyros2 و Tyros3

پست خوانده نشده

h5432 نوشته شده:من نه اسم چیزی رو عوض کردم نه ادرسش رو نه چیزیو پاک کردم و نه..
مثلا برنامه behrang mix2 رو کامل لود نمیکنه چرا؟؟
یا وقتی برنامه behrang mix1 رو میارم بعضی از ریتما و صدا ها رو درست اجرا نمیکنه؟؟
خوب حتماقرار نیست که شماعوض کرده باشی.اگر قبل از شماهم کسی اینکار رو بکنه ، همینطوره.البته در موردشماکه دستگاه رو از خودم گرفتی باید عرض کنم همه چیز درسته.
هرریتمی رو اجرا نمیکنه ، بدون مربوط به اون پروگرام و لایبرری نیست.
مثلا وقتی لایبرری پروگرام behrang mix1 رو لود کردی ، باید Style هاش رو از توی همون پوشه behrang mix1 پیدا کنی.
h5432 نوشته شده:در ضمن میشه درباره برنامه or700 یه خورده توضیح بدی؟
1- چجوری وقتی درام کیتا شو پیدا کردم تراکا رو جابه جا کنم؟
2- بعدش چجوری سیو کنم؟؟
تایپیک پروگرام OR700 برای Tyros2
میتونی درمورد این پروگرام اونجا بپرسی
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
javad-n
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: yamaha psr64arabic
کیبرد فعلی: Tyros4
کارت صوتی: m-audio fast track
نرم افزار: sound forje&adobe audition
موبایل: n86/e52
محل اقامت: IRAN/ARDABIL
تماس:

جداشده از کیبرد - نرم افزار - کامپوتر

پست خوانده نشده

سلام دوستان
من امروز صدای آکاردءون را سمپل .wav گرفتم و لوپ کردم و فایل را با همین فرمت روی کامپیوترم ذخیره کردم
ولی یه مشکل هستش:
فایل .wav را وقتی با کامپیوتر پخش میکنم به صورت لوپ شده پخش نمیشود سؤال من اینه:
من میخوام با خود کیبرد سمپلها را بچینم، آیا وقتی فایل آماده شده را روی هارد وارد کردم، بعد از قسمت مربوطه شروع به سمپلچینی میکنم آیا لوپ شده ی اینو تایروس تشخیص میده یا اینکه به هنگام اینپرت کردن و چیدن سمپل روی کلاویه ها گزینه ای جهت لوپ کردن داره باید فعال کنیم؟
متشکرم.
گر چه معلولیت محرومیت است نه محدودیت! ولی ارزش آدمی به روح اوست نه به جسمش.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: جداشده از کیبرد - نرم افزار - کامپوتر

پست خوانده نشده

javad-n نوشته شده:من امروز صدای آکاردءون را سمپل .wav گرفتم و لوپ کردم و فایل را با همین فرمت روی کامپیوترم ذخیره کردم
ولی یه مشکل هستش:
فایل .wav را وقتی با کامپیوتر پخش میکنم به صورت لوپ شده پخش نمیشود سؤال من اینه:
من میخوام با خود کیبرد سمپلها را بچینم، آیا وقتی فایل آماده شده را روی هارد وارد کردم، بعد از قسمت مربوطه شروع به سمپلچینی میکنم آیا لوپ شده ی اینو تایروس تشخیص میده یا اینکه به هنگام اینپرت کردن و چیدن سمپل روی کلاویه ها گزینه ای جهت لوپ کردن داره باید فعال کنیم؟
متشکرم.
جواد جان اگر روش ایجاد Loop از نقطه Start تا End رو روی فایل wave بلد هستی ، تایروس خودش اون Loop ایجاد شده رو تشخیص میده.
شما توسط هرنرم افزاری که Wave رو واردش میکنی ، ابتدا باید Loop مورد نظر رو برروی wave ایجاد کنی ، بعد به همون صورت هم save کنی.
دقت هم کنید که فایل شما دقیقا 16bit و 44100 ذخیره بشه.
javad-n
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

Re: استفاده از سمپل در Tyros2 و Tyros3

پست خوانده نشده

سلام دارم خدمت دوستان عزیز
من به قول شما یک نقته از فایل را مثلاً فایل سمپل ما 20 ثانیه هست، از ثانیه 16 تا آخر انتخاب میکنم و لوپ میکنم: آیا فقط آن قسمت که لوپ کردم را ببُرم و ضخیره کنم یا بعد از عمل لوپ بیام اول سمپل یعنی همه را از آول تا اخرین ثانیه انتخاب کنم ضخیره کنم.
چون اگر همین قسمت لوپ شده را کات کرده و ضخیره کنم صدای سمپل لوپ شده کیفیت اصلیشو از دست میدهد.
ممنون از لطف شما نسبت به درد سرهای من.
Mammad
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: Pa1x,Pa500,T2
نرم افزار: Cubase,FL

پست خوانده نشده

جواد جان،

اگه از وسط سمپل تا آخرش لوپ کنی، تایروس از اول سمپل شروع به اجرا میکنه و وقتی به لوپ میرسه هی لوپ رو تکرار میکنه. حالا اگه قبل از لوپ رو ببری و چیزی نباشه، یکدفعه همون لوپ رو تکرار میکنه.

در کل میشه اینطوری گفت:
تایروس هر قسمتی رو (در صورت وجود) قبل از لوپ یکبار اجرا میکنه.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Mammad نوشته شده:تایروس هر قسمتی رو (در صورت وجود) قبل از لوپ یکبار اجرا میکنه.
دقیقا درسته و باید هم همین باشه.
سیستم لوپ همینطوره و از قسمت های زیر تشکلیل شده :
START که شروع wave از ابتدای فایل است
START LOOP که نقطه ی شروع لوپ است
END LOOP پایان لوپ است برای برگشت به نقطه شروع لوپ
END که پایان کل فایل wave است
حتی میتونه نقطه END از نقطه END LOOP مجزا باشه که معمولا کسی اینکار رو نمیکنه چون
اونموقع از نقطه END LOOP تا END یک قطعه اضافی است که فقط حجم رو اشغال میکنه.
تایروس هم همینطور که ممد گفت از نقطه START LOOP تا END LOOP رو بصورت چرخشی تکرار میکنه
.
شاید این عکس بیشتر به دوستان کمک کنه :
.
تصویر
javad-n
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

سلام دوستان عزیز
داستان عمو نوروز
امروز با لطف خدا میخوام اولین سمپلچینی روی تایروس 3 را خودم به تنهایی شروع کنم.
همانطور که اطلاع دارید من از نابینایان شهر اردبیل هستم و به علت همین دلیل زیاد سؤال پیچتان میکنم و ممنونم که مرا تحمل میکنید.
برای شروع کار چند سؤال فنی دارم که ممنون میشم راهنماییم نمایید:
البته ناگفته نماند از دوستان عزیزم ممنون هستم که نوشتند هر کاری از دستشان بیاد کمک میکنند ازشان نهایت تشکر را دارم ولی یه چیز هستش چون کارها و طرحها زیاد هست و هر کسی واس خودش زندگی و مشغله ای داره نمیشه همیشه گفت فلانی آنکار را برای من انجام بده این کار را برای من انجام بده
به همین خاطر سعی میکنم با راهنماییهای شما عزیزان تا جایی که میتونم کارهای خودم را خودم انجام بدهم و در صورتی که دیگه کاری را نتونستم انجام بدهم حتماً زحمتشو به شما خواهم داد. از جمله چند لایه کردن صدا که ظاهراً باید با نرم افزار این کار را انجام بدهیم که با خود تایروس3 نمیشه یا اگه بشه هم من نمیدونم.
و اما داستان عمو نوروز:
1-

برای اینکه حجم سمپلهایمان زیاد فضا اشغال نکند و سمپل زیادی را به کار ببریم در فرمتwav 16bit
و 44100 تا چه حد میتونیم بیتریتشو پایین بیاوریم تا تایروس بشناسد؟2-
در صورت امکان در داخل بخشVoice Creator
از سمت راست فکر کنمwave in porte
هستش،
را به طور خلاصه گزینه های داخل این صفحه را توضیحی مختصری بدهید
البته درامکیت را میتونم با کامپیوتر ببرم و با کیبرد بچینم ولی صدا 8تا المنت میاره که المنت 5 که همان کلید f
هست کار میکند و به بخش ad sample
میره نتی را انتخاب میکنم و صدای متناسب با آن را هم وارد میکنم ولی وقتی نت دومی را وارد میکنم نت اولی حذف میشود نت دوم روی همه ی کلیدها صدا میدهد..3-
وقتی از درامکیتهای خود کیبرد روی سمپل اضافه میشه آیا این هم فضایی را اشغال میکند؟
اگر اشغال میکند، حجمش مثل حجم سمپلهایی هستش که بیرونی هستند یا کمتر از آن؟4-
یه سؤالی هم در مورد گلچین کردن صداهای سمپل در تایروس3
من برنامه هایی که دستم هستند از داخل آنها تمامی صمپلهای صدا مانند: Brass 1.Beh.S207.UVN
مثلاً 20 تا را با کامپیوتر در پوشه ای میریزم و میخواهم همین صداها را روی تایروس3 یکی یکی لود کنم و بدلخواه ضخیره کنم
سمپلهای درامکیت را خوب لود میکنه ولی صدا اصلاً نمیشه و ارور میده اسمشو تغییر بده، تغییرش میدهم ولی ظاهراً روی کیبرد لود میکنه ولی در کیبرد به یوزر مربوطه میروم که 13تا صفحه دارد ولی در هیچ یک از صفحه ها موجود نمیباشد
میخواستم ببینم اگه در این زمینه تجربه ای دارید راهنماییم نمایید.
ممنون از لطف شما عزیزان.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

جواد جان من درخدمتت هستم البته دوستان دیگه ای هم داریم اینجا که دیگه استاد تایروس شدن فقط یکم کم لطفی میکنند و پیش خودشون میگن تا بهرنگ هست ما هیچی نگیم و از این حرفا...
ولی این فکر اشتباهه.چون به عظمت بی همتای کورش کبیر قسم من توی همین سایت از بچه ها چیزهای زیادی یاد گرفتم.
حالا میرم سر سئوال هات.
جواد جون اول بهت بگم اگر تونستی بعد از این سوال هات رو یکی یکی بپرس چون اینطوری خیلی گیج کننده است و نمیشه توی یک پست من جواب همه رو بدم.
من سعی میکنم یکی یکی جواب بدم.
javad-n نوشته شده:برای اینکه حجم سمپلهایمان زیاد فضا اشغال نکند و سمپل زیادی را به کار ببریم در فرمتwav 16bit
و 44100 تا چه حد میتونیم بیتریتشو پایین بیاوریم تا تایروس بشناسد؟
جواد جون درسته که تایروس از لحاظ امکانات کار روی سمپل خیلی ناقصه ولی از لحاظ کیفیت سمپل بهترین ارنجری هست که من توی عمرم دیدم.

ببین تایروس از کیفیت 8bit و 11025KHz فایل Wave رو میپذیره تا 32bit و 48000KHz و حتی 96000KHz که آخر کیفیت است.
حالا شما هر چه این فرکانس و کیفیت ها رو پایین تر بیارید حجم سمپل ها کمتر میشه ولی در عوض کیفیتش هم پایین تر میاد.

تایروس سمپل رو با همین کیفیت تا زمان های طولانی توی خودش نگه میداره و کوچکترین تغییر و نویزی درش ایجاد نمیشه. و مثل بعضی مدل های دیگه نیست که معمولا توی سمپل ها بعد از مدتی نویز و پارازیت ایجاد میشه وباید دوباره لود بشن.حتی در اثر مغناطیس محیط.
حالا دیگهشما فایل Wave خودت رو بسته به سلیقه و انتخب خودت روی هر رنجی دوست داری تنظیم کن.

اگر سمپلی که میخوایی به تایروس بدی زیاد با کیفیت نیست پس شما هم bit و KHz رو کم کن.ولی اگر سمپلی داری که خیلی کیفتش بالاست و برات ارزش داره حتی میتونی تا بالاترین حد کیفیت بدیش به تایروس.
تایروس اونقدر مــرد هست که روتو زمین نندازه. تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

javad-n نوشته شده:ولی صدا 8تا المنت میاره که المنت 5 که همان کلید f
هست کار میکند
جواد جان منظورت از این قسمت رو درست متوجه نشدم.چرا المنت 5 ؟
شما میتونی روی هر کدام از این 8 المنت سمپل بچینی و با تغییرشدت ضربه مختلف برای هر لایه صدای متنوع و طبیعی تری بسازی.
نکته : اگر از صداهای فابریک دستگاه یکی رو انتخاب کنید و بعد گزینه ی Wave Import از منوی Voice Creator رو انتخاب کنید ، چند لایه بصورت قفل و غیرفعال میاد که مربوط به همان صدای فابریک دستگاه است.
پس برای استفاده از همه لایه ها بهتره که یکی از EMPTY های خالیه صداهای EXPANSION رو انتخاب کنید.
javad-n نوشته شده:به بخش ad sample میرم و نتی را انتخاب میکنم و صدای متناسب با آن را هم وارد میکنم ولی وقتی نت دومی را وارد میکنم نت اولی حذف میشود نت دوم روی همه ی کلیدها صدا میدهد.
  1. دکمه ی Voice Creator رو بزنید
  2. گزینه ی Wave Import رو انتخاب کنید
  3. یکی از Element رو انتخاب کنید
  4. دکمه ی Add Wave رو بزنید (دکمه F سمت راست LCD)
  5. با گزینه ی Center Key نت مبدا رو انتخب کنید (دکمه 2 زیر LCD)
  6. دکمه File Import رو بزنید
  7. در حافظه و ادرس مورد نظر فایل Wave رو انتخاب کنید
  8. با گزینه ی Start Key (میتونی دکمه 4 رو نگه دارید و کلاوی مورد نظر رو بزنید) سمت چپ کلاوی رو ببندید.یعنی محل شروع سمپل روی کلاوی ها رو انتخاب کنید
  9. با گزینه ی Wave Volume حجم صدای این قطعه سمپل رو انتخاب کنید (دکمه 6 زیر LCD)
  10. با گزینه ی Fixed Pitch (دکمه 1 زیر LCD) انتخاب کنید سمپل شما حالت نتیک روی کلاوی ها باشد یا حالت ثابت
  11. دکمه Execute رو بزنید (دکمه H)
  12. حالا از این منو با گزینه ی End Key (میتونی دکمه 6 رو نگه دارید و کلاوی مورد نظر رو بزنید)
  13. دکمه Save رو بزنید
  14. با گزینه ی Save File سمپل چیده خودتون رو بصورت فایل در حافظه دراز مدت ذخیره کنید
  15. با گرینه ی Assign Bank سمپل چیده خودتون رو در صداهای اکسپنشن برای حافظه درحال استفاده ذخیره کنید.
در واقع شما یک محل مبدا دارید برای سمپلتون و 2 محل دیگه که نقطه شروع و پایان محدود اون نت یا Wave است
javad-n
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

سلام دوست عزیز ممنون از لطلتان واقعاً شرمنده کردید خیلی دقیق راهنماییم کردید یعنی اعلان من با این آموزش شما، میتونم بدون نیاز به کمک دوستانی که صفحه را برام میخواندند عمل کنم.
خوب حالا من این کارها را با این آموزش پیش رفتم و نتیجه گرفتم ولی یک درخواست هم دارم البته اگه پررویی نباشد و برای شما مقدور باشد.
وقتی درامکیتها را با خود کیبرد میچینم مثلاً اول درامکیت ترکیه ای را انتخاب میکنم و این کار را میکنم، دوتا کلید از نتها: c-1 و c6 که کلید اضافی از سمت راست کلاویه ها هست
روی این دو کلید نمیشه سمپل بریزم ولی داخل برنامه های که بهم دادید روی بعضی از کیتها روی ایندو کلید هم سمپل درام ریخته شده ولی ظاهراً با نرم افزار این کار صورت میگیرد،
درخواستم این است اگه میشه یه درامکیت برام آماده کنید که حد اقل از کلید c-1 پنج کلید و تا کلید c6 پنج کلید سمپل داشته باشه فرق نمیکند هر سمپلی باشد باشد، تا من روی همین درامکیتها کار کنم و درامکیتهای خودم را روی آنها بریزم یعنی در هنگام گلچین کردن این دو نت black نباشد و آندو کلید هم حدر نرود.
ممنون از شما.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Tyros”

• اطلاعات