مقایسه بین کلاویه کیبوردها

مقایسات رودرروی کیبردها
میتوانید از فیلم و عکس برای مقایسه استفاده کنید

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

از نظر شما کیفیت کلاویه کدام کیبورد بهتر است؟

یاماها سری PSR
7
10%
یاماها سری Tyros
35
48%
یاماها سری DGX
3
4%
کرگ سری PA
6
8%
کرگ سری PA-PRO
16
22%
Casio سری WK , CTK
2
3%
GEM سری WK
4
5%

مجموع رأی ها: 73
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: قیمت و وضعیت بازار برنامه های کیبورد

پست خوانده نشده

مهدی جان .. شما احیانا فامیلیتون رسولی نیست؟؟
حرفاتون که خیلی شبیه ایشونه .. شاخ و شونه کشیدنات مخصوصا
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: tyros5-61key
کارت صوتی: Focusrite
نرم افزار: Cubas
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: کاشمر

پست خوانده نشده

mehdipa3x نوشته شده:خوب پس حالا مشخص شد كه شما حقوق بگير ياماها هستي كه اينطور دو آتيشه اومدي و داري تبليغات ميكني نه من كه حقيقت رو ميگم اين گفتم هم عجيب نيست چون اين نشون ميده تا حالا دستت به كلاويه درست و درمون نخورده كه ميگي تايروس كلاويه عالي داره عالي نديدي عزيزم

گلي جون شما نميخواد خودشو ناراحت كني بهتره كه همون حرفي نداشته باشي دوست عزيز
دوست گلم
بالای این تایپیک رو بخون درمورد کلاویه های کیبورد ها مطمئنا نیست ولی با عذر خواهی از بهرنگ مجبورم همین جا حوابتون رو بنویسم
ولی دوست من، این مطالبی که شما عنوان میکنی هم یک ادعاست وهم مطالب نسبی که فقط سلیقه دراون دخیله
اولا زمانی که شما کلاویه های تایرس5رو با80ویا800مقایسه میکنی هر طرفدار یاماها هم میتونه بگه pa3xکلاویه هاش ازیاماها630 هم بدتره ( به همین اندازه مقایسه شما مضحکه)
2.من ازشما میپرسم رنگ زرد بهتره یا رنگ سبز؟
مطمئنن بین 50نفر آدم هر نسبتی از سلیقه ممکنه باشه ولی هیچ کدوم ازاین رنگ ها بد نیستن
پس ممکنه کلاویه های نیمه سنگین تایروس از کلاویه های فوق سنگین pa3x طرفدارن بیشتری داشته باشه ویا برعکس
درنتیجه
دوست عزیز اگر قراره مطلبی رو عنوان کنی بهتره با پارامتر های صحیح مقایسه و سند ومدرک معتبر وازهمه مهمتر با ادبیات صحیح در خور شان خودت وهمه کاربران مطالبت رو بیان کنی
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

mehdipa3x نوشته شده:خوب پس حالا مشخص شد كه شما حقوق بگير ياماها هستي كه اينطور دو آتيشه اومدي و داري تبليغات ميكني نه من كه حقيقت رو ميگم اين گفتم هم عجيب نيست چون اين نشون ميده تا حالا دستت به كلاويه درست و درمون نخورده كه ميگي تايروس كلاويه عالي داره عالي نديدي عزيزم

گلي جون شما نميخواد خودشو ناراحت كني بهتره كه همون حرفي نداشته باشي دوست عزيز
دوست عزيزم خيلی بيشتر از اينکه شما بدونی کلاويه چيه و کلاويه رو چجوری مينويسن من کيبورد ميزدم چه رولند چه ياماها و چه کرگ يا برندهای ديگه و معايب تايروس رو هم هميشه در جای خودش گفتم,,تا الان هم به پست های شما با احترام و مرتبط با موضوع پاسخ دادم پس بهتره متوجه باشين که با کی صحبت ميکنين . اگر بخواين در ادامه مبحث به جای موضوع حمله شخصی به کسی بکنين مطمئن باشيد که باهاتون برخورد لازم ميشه
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

Re: تایروس بخرم یا pa3x ؟

پست خوانده نشده

mehdipa3x نوشته شده:چند تا تايروس از اوليش تا تايروس 5 تو بازار هست چند نفر دارن به زور اگه بشه 100 نفر كه نميشه اگه خوب بود بازار پيدا ميكرد
فرض کنيم که حرف شما درست باشه پس با اين حساب و با منطق شما يک مثال ميزنم : چون هر 300 هزار نفر يک نفر ماشين بنز داره و از هر دو نفر يک نفر پرايد داره پس پرايد ماشين بهتری از بنزه ؟ بهتره دلايل منطقی تری برای حرفتون بياريد و يک موضوع رو فقط از يک جنبه تحليل نکنين دوست من.
mehdipa3x
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: pa3x
کارت صوتی: ندارم
میکروفون: ندارم
موبایل: note 4

پست خوانده نشده

هه هه چه جالب هر جا ميرم اسم اين آدم عتيقه مياد وسط چرا اينگونه فكر ميكني آقاي انرژي عزيز نخير بنده اون آقايي كه شما فكر ميكنيد نيستم اتفاقا تو سايت خودشون هم همين فكر رو كردن و يكي از مديرانش وقتي محرومم كرد همين حرف شمارو زد

اينجا مگه چاله ميدونه شاخو شونه بكشم اتفاقا الان اگر اين بابا اينجا بود خوب جواب ميداد من بلد نيستم اونطوري جواب بدم بعدم از نظر شما جواباي من اينگونس چون يكي اومده بر خلافتون نظر داده اگر ميگفتم خوبه الان رفيقتون ميشدم و بچه خوبي بودم

عزيزم نظرات داديد منم نظر دادم اگر مشكل داره ديگه ندم شماها خودتون نظر بديد اينطور كه مشخصه شماها طرفدار ياماها هستيد و نميخواهيد قبول كنيد نه عزيزم بهتره حقيقت رو بگيد و طرفداري برند خاص نكنيد نه كرگ خوبه نه ياماها هر دو يكسري مشكلات و كمبودها رو دارن

در مورد بنز و پرايد نخير اينطوري نيست پرايد در حد قيمتش ميارزه بنز در حد قيمتش ولي بين بنز و بي ام و اينگونه نيست وقتي بحث مقايسه مياد وسط بايد بين دو مدل كه تقريبا نزديك هم هستن مقايسه صورت بگيره مثل بنز و بي ام و يا پورشه و بي ام و و امثالهم نه اينكه طرف مياد دوتا عكس ميزاره يكي از پرايد رفته زيره تريلي يكي از بنز 500 ميليوني رفت زيره تريلي اون له شده اين هيچيش نشده خوب برادره من اگر قرار بود 500 ميليون بدي اونم مثل 17 ميليوني له بشه كه هيچي ديگه پس بنز چي داره كه 500 تومن قيمتشه بدبختي ما اينه كه مقايساتمون اينگونس پراد بده نخريد بمونه رو دست توليد كننده ولي بالاي يك ميليون توليد شده و فروخته شده

آقا رضا شما چند سالتون هست من 42 سال سن دارم و از زماني كه كيبورد اومد تو ايران من داشتم و دارم فكر نميكنم سن شما اينقدرام كه ميگيد باشه لااقل تو عكستون مشخصه اين مورد برميگرده به زمان وارد شدن كامپيوترهاي آي بي ام روميزي كه كلي حجم داشتن و كلي مشكلات پس لطفا شان خودتونو حفظ كنيد و اين موارد رو جاي ديگه بكار ببريد

شما اگر بلدي كلاويرو چطور مينويسن بفرماييد ماهم ياد بگيريم مد شده تو اين سايتها هر كي مخالف حرف بزنه يا محروم ميشه يا اينگونه باهاش رفتار ميكنن واقعا متاسفم كمي جنبه داشته باشيد لطفا به درد شما همون امثال رسوليا ميخوره كه خوب جواب ميده نميتوني حرفي بزني نه يكي مثل من روز خوش
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Csio SA20
کیبرد فعلی: A3000
میکروفون: P.V
موبایل: نوکیا
محل اقامت: کرج
تشکر کرده: 37 دفعه

پست خوانده نشده

آقایان محترم، عرض ادب واحترام به شما عزیزان که در چند پست اخیر مطالبی نوشتید،همین جا از همه شما میخوام که (به عنوان برادربزرگتر) همین جا به این گفتگوی بی سرانجام پایان داده وسال نو را به کام همه تلخ نکنید..از شما عزیزان محترم سایت بعیده که به مباحث غیر علمی دامن زده وباعث بی حرمتی ودریده شدن پرده حجب وحیا بشید...دیگه ادامه ندید..تصویرتصویر
mehdipa3x
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: pa3x
کارت صوتی: ندارم
میکروفون: ندارم
موبایل: note 4

پست خوانده نشده

من ادامه ندادم و نظرمو دادم منتها مثل اينكه اينجا هر چي بگي يا وصلت ميكنن به يكي ديگه يا بهشون بر ميخوره كه چرا در مورد فلان نظرت مخالف ما بوده براي همين سكوت اختيار ميكنم و نظر نميدم
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Csio SA20
کیبرد فعلی: A3000
میکروفون: P.V
موبایل: نوکیا
محل اقامت: کرج
تشکر کرده: 37 دفعه

پست خوانده نشده

mehdipa3x نوشته شده:من ادامه ندادم و نظرمو دادم منتها مثل اينكه اينجا هر چي بگي يا وصلت ميكنن به يكي ديگه يا بهشون بر ميخوره كه چرا در مورد فلان نظرت مخالف ما بوده براي همين سكوت اختيار ميكنم و نظر نميدم

ممنونتم..همین انتظارو داشتم..
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه
کیبرد فعلی: tyros5-61key
کارت صوتی: Focusrite
نرم افزار: Cubas
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: کاشمر

پست خوانده نشده

mehdipa3x نوشته شده:هه هه چه جالب هر جا ميرم اسم اين آدم عتيقه مياد وسط چرا اينگونه فكر ميكني آقاي انرژي عزيز نخير بنده اون آقايي كه شما فكر ميكنيد نيستم اتفاقا تو سايت خودشون هم همين فكر رو كردن و يكي از مديرانش وقتي محرومم كرد همين حرف شمارو زد

اينجا مگه چاله ميدونه شاخو شونه بكشم اتفاقا الان اگر اين بابا اينجا بود خوب جواب ميداد من بلد نيستم اونطوري جواب بدم بعدم از نظر شما جواباي من اينگونس چون يكي اومده بر خلافتون نظر داده اگر ميگفتم خوبه الان رفيقتون ميشدم و بچه خوبي بودم

عزيزم نظرات داديد منم نظر دادم اگر مشكل داره ديگه ندم شماها خودتون نظر بديد اينطور كه مشخصه شماها طرفدار ياماها هستيد و نميخواهيد قبول كنيد نه عزيزم بهتره حقيقت رو بگيد و طرفداري برند خاص نكنيد نه كرگ خوبه نه ياماها هر دو يكسري مشكلات و كمبودها رو دارن

در مورد بنز و پرايد نخير اينطوري نيست پرايد در حد قيمتش ميارزه بنز در حد قيمتش ولي بين بنز و بي ام و اينگونه نيست وقتي بحث مقايسه مياد وسط بايد بين دو مدل كه تقريبا نزديك هم هستن مقايسه صورت بگيره مثل بنز و بي ام و يا پورشه و بي ام و و امثالهم نه اينكه طرف مياد دوتا عكس ميزاره يكي از پرايد رفته زيره تريلي يكي از بنز 500 ميليوني رفت زيره تريلي اون له شده اين هيچيش نشده خوب برادره من اگر قرار بود 500 ميليون بدي اونم مثل 17 ميليوني له بشه كه هيچي ديگه پس بنز چي داره كه 500 تومن قيمتشه بدبختي ما اينه كه مقايساتمون اينگونس پراد بده نخريد بمونه رو دست توليد كننده ولي بالاي يك ميليون توليد شده و فروخته شده

آقا رضا شما چند سالتون هست من 42 سال سن دارم و از زماني كه كيبورد اومد تو ايران من داشتم و دارم فكر نميكنم سن شما اينقدرام كه ميگيد باشه لااقل تو عكستون مشخصه اين مورد برميگرده به زمان وارد شدن كامپيوترهاي آي بي ام روميزي كه كلي حجم داشتن و كلي مشكلات پس لطفا شان خودتونو حفظ كنيد و اين موارد رو جاي ديگه بكار ببريد

شما اگر بلدي كلاويرو چطور مينويسن بفرماييد ماهم ياد بگيريم مد شده تو اين سايتها هر كي مخالف حرف بزنه يا محروم ميشه يا اينگونه باهاش رفتار ميكنن واقعا متاسفم كمي جنبه داشته باشيد لطفا به درد شما همون امثال رسوليا ميخوره كه خوب جواب ميده نميتوني حرفي بزني نه يكي مثل من روز خوش
دوست کلم جواب شمارو در دو سه پست قبل نوشتم
شما همین الان یک دونه برنامه توی سایت بذاز حتی دمو هم باشه قبوله که سمپل هاش به روز باشه وتکراری نباشه اونوقت حرف شما سند

عزیز دلم یاماها فاصله زمانی آ1000 تا تایروس هیچ کیبورد سمپلری در بازار نداشته ولی در این مدت شرکت کرگ ، پی آ50 وپی آ80و پی 500وپی 800 ودر نهایت پی آ3 ایکس رو به صورت سمپلر داشته که کیفیت شون نسبت به مقطع زمانی شون عالی بودند ودر بعضی از مواقع هنوز ریتم وصداهای خوب داره ولی تکراری
من هم زمانی که نیازی به کیبورد سمپلر داشتم از برند کرگ تقریبآ ازتمام مدل های موجود در بازارش استفاده کردم ومثل من هزاران نفر از جمله خود شما همین کار رو کردن
ولی زمانی که تایروس 3 اومد به بازار دیدم یک ارنجر متفاوت با قابلیت های منحصر به فرد خودش ازجمله کلاویه ها وخیلی از مزیت های دیگه.....
ولی برعکس کرگ که در مغازه قصابی هم میشد برنامه ای به سلیقه شخصی ام پیدا کنم ،تایروس باید خودم میساختم وساختم
و زمانی که تایروس رو فروختم نه به خاطر اینکه برگردم سراغ کرگ بلکه تازه فهمیدم این مدت از چه برندی غافل بودم ویک اس 950 خریدم
در صورتی که حداقل میتوستم با پولش پی آ900 بخرم
الان هم دوست من
چند تا دلیل علمی وخوب بیار تا همه حرفت رو بپذیرن والا ادعا وسلیقه شخصی شما به درد خونتون میخوره نه برای استدلال واستباط در جمع
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 230 دفعه

Re: تایروس بخرم یا pa3x ؟

پست خوانده نشده

mehdipa3x نوشته شده:به هر حال از ما گفتن بود شما فكر كن شبيهش نيست و خيلي بهتره نظر شخصي من اينه كه يه كيبورد با اين كيفيت و قيمت نبايد كلاويش اينگونه طراحي بشه
بهرحال هر نظریه شخصی کاملا محترمه و منطقی است که سلیقه ها متفاوت باشه.
mehdipa3x نوشته شده:لااقل مثل موتيف ميذاشتن يه چيزي
این مورد کاملا اشتباه است.
قابل توجه همه دوستان :
کلاوی های تمام ارنجرهای پروفشنال یاماها که از PSR7000 تا PSR9000 و تمام Tyros ها رو شامل میشه ، با کلاوی های تمام MOTIF های 6 و 7 دقیقا یکی است و این اطلاعات موثق در سایت رسمی یاماها هم برای مشخصات هر مدل موجود است. نام نوع کلاوی ها FSX است با حالت Aftertuoch
ولی سری 8 موتیف ها کلاوی های هامر اکشن چکشی دارند. مثلا ES8 یا XS8 یا XF8
mehdipa3x نوشته شده:چند تا تايروس از اوليش تا تايروس 5 تو بازار هست چند نفر دارن به زور اگه بشه 100 نفر كه نميشه اگه خوب بود بازار پيدا ميكرد
تعداد ماشین پراید هم بیشتر از پژو پارس است.
تعداد pa50 هم بیشتر از Pa3x است.
معیار یک خریدار حرفه ای که دنبال وسیله خوب است ، نگاه به دست دیگران نیست. اطلاعات و تحقیق است.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مقایسه کیبردها”

• اطلاعات