Korg pa800

ارنجرهای نمیه حرفه ای Pa همچون Pa1000- Pa800- Pa80
.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 235 دفعه

Re: Korg pa 800

پست خوانده نشده

amir- paradise نوشته شده:در کل دارن یه حرکتهای خوبی برای 800 میکنن فقد مشکل قیمت ها هست
میخواستم همین رو بهت بگم امیرجان که دیگه خودت گفتی.

واقعا این نمونه هایی که گذاشتی قشنگ هستن.
ولی امیر جان انصافا میتونی به مرور خودت دموهایی که به دستور هادی از تایروس گذاشتم و میذارم رو ببینی.
خیلی بیشتر از این سمپل ها و حتی بهتر از این صدا در تایروس رو مجانی یا حداکثر با حدود 50.000 تومان داری.
amir- paradise نوشته شده:مثلا همین شرکت اعلام کرده که رم سمپل pa800 تا 512 مگابایت ارتقاع میده ولی هزینش حدود 600 هزارتومن در میاد
امیر بخدا این فاجعه است؟
چه خبره؟
با همون 64 مگ میتونی کولاک کنی.
واقعا اگر کسی این حجم سمپل رو توی زمان حال میخواد فقط تایروس2 قیمتش مناسبه که با حدود55.000 تومن میتونید رم 1024مگ روش بذارید.
با حدود 26.000 تومن هم رم 512مگ.
امیر جان مطمئن باش با قابلیت بسیار مفید درام کیت سازی pa800 و کوک کردن سمپل ها همون 64مگ عالیه.چون تایروس که زیاد میگره درعوض درام کیت سازی کاملی مثل pa800نداره و به حجم بیشتری نیاز داره.(غیرازTyros4)
amir- paradise نوشته شده:یا نرم افزاری از شرکت کرگ ایتالیا میگیره و روی کیبورد نصب میکنه که صدای خواننده رو به روی نوت ها میشونه و از فالش شودن صدا جلوگیری میکنه
ای وای...

راست میگی امیر؟ تصویر
pa800 خودش این رو داره!
pa1x که داشت!
جتی psr2000 و WK8 هم این رو دارن
دیگه حسابی بهشون شک کن با این دروغ. تصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
amir- paradise
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: KORG PA800
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده: واقعا این نمونه هایی که گذاشتی قشنگ هستن.
ولی امیر جان انصافا میتونی به مرور خودت دموهایی که به دستور هادی از تایروس گذاشتم و میذارم رو ببینی.
خیلی بیشتر از این سمپل ها و حتی بهتر از این صدا در تایروس رو مجانی یا حداکثر با حدود 50.000 تومان داری.
دارم میگردم و جدیدن دموهای زیادی از تایرس گرفتم به موقش مفصل راجبشون حرف میزنیم
behrang m نوشته شده:
amir- paradise نوشته شده:مثلا همین شرکت اعلام کرده که رم سمپل pa800 تا 512 مگابایت ارتقاع میده ولی هزینش حدود 600 هزارتومن در میاد
امیر بخدا این فاجعه است؟
چه خبره؟
با همون 64 مگ میتونی کولاک کنی.
واقعا اگر کسی این حجم سمپل رو توی زمان حال میخواد فقط تایروس2 قیمتش مناسبه که با حدود55.000 تومن میتونید رم 1024مگ روش بذارید.
با حدود 26.000 تومن هم رم 512مگ.
بله بهرنگ جان متاسفانه برای این که رم سمپل کرگ کسی کپی برداری نکنه یه رم خیلی خاص براش تراحی کردن که فقد رو کیبورد های کرگ قابل استفادست برای همین قیمتش انقدر زیاده البته قیمت جهانی این رم 250 دلاره تو ایران 600 هزارتومن
behrang m نوشته شده: امیر جان مطمئن باش با قابلیت بسیار مفید درام کیت سازی pa800 و کوک کردن سمپل ها همون 64مگ عالیه.چون تایروس که زیاد میگره درعوض درام کیت سازی کاملی مثل pa800نداره و به حجم بیشتری نیاز داره.(غیرازTyros4)
بله اگر از ریتمهای تبدیلی pa50 استفاده بشه خیلی هم زیاده و مشکلی نداره ولی متاسفانه حجم سمپل های با کیفیت خیلی زیاده مثلا من یه صدای پیانو لود کردم 11 مگ حجم داشت اگر بخوام 5 تا صدای پر حجم رو کیبورد لود کنم دیگه فظای باقی نمیمونه راستش منم ریتمهای خوبی برای 800 پیدا کردم ولی اکثرا ریتم هاش پر حجمه برای همین نمیتونم رو ست گلچین خودم ازشون استفاده کنم
این میزان رم فقد به اندازه 15 تا 20 تا ریتم مخصوص 800 توش جا میشه برای همین اکثرا از ریتمهای تبدیلی استفاده میکنن
behrang m نوشته شده:
amir- paradise نوشته شده:یا نرم افزاری از شرکت کرگ ایتالیا میگیره و روی کیبورد نصب میکنه که صدای خواننده رو به روی نوت ها میشونه و از فالش شودن صدا جلوگیری میکنه
ای وای...
راست میگی امیر؟
pa800 خودش این رو داره!
pa1x که داشت!
جتی psr2000 و WK8 هم این رو دارن
دیگه حسابی بهشون شک کن با این دروغ.
همون طور که خودتم میدونی وکال دستگاه کرگ خام هست و هر چیزی که میخوای یا باید بسازی یا نصب کنی
pa1x هم تا اونجای که من میدونم نداره احتمالا یکی روش نصب کرده چون من به سایت korg pa رفتم این نرم افزار با قیمت 200 دلار میفروخت یکی از مغازه های جمهوری هم این نرم افزار داشت.
چمیدونم تو این بازار که هرکی فکر جیب خودشه بعید نیست این برنامه رو خودشه 200 تومن میگیرن فعالش کنن.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

amir- paradise نوشته شده:همون طور که خودتم میدونی وکال دستگاه کرگ خام هست و هر چیزی که میخوای یا باید بسازی یا نصب کنی
خوب این که درسته و خیلی هم بد هست ولی حداقل میتونی که خودت باهاش بسازی و براش تعریف کنی؟
ببین نمیتونی؟
هرچی باشه این تایپیک pa800 رو خودت زدی و هرکی خربزه میخوره پای لرزش هم میشینه تصویر
حالا باید خوب امتحان کنی ببینی با pa800 میتونی خودت ووکال بسازی و تعریف کنی؟
منتظز توضیحت هستم.
amir- paradise نوشته شده:pa1x هم تا اونجای که من میدونم نداره احتمالا یکی روش نصب کرده چون من به سایت korg pa رفتم این نرم افزار با قیمت 200 دلار میفروخت یکی از مغازه های جمهوری هم این نرم افزار داشت.
چمیدونم تو این بازار که هرکی فکر جیب خودشه بعید نیست این برنامه رو خودشه 200 تومن میگیرن فعالش کنن.
نه امیر جان متوجه منظورم نشدی.
من نمیگم نرم افزاره نیست.حتما هست با این توضیحاتی که تو دادی ، ولی آخه توی کیبردهای خیلی مدل پایین تر یاماها این هست ، غیرممکنه pa800 نداشته باشه.
البته هیچ غیر ممکنی نیست.
یه امتحانی بکن اصلا ببین pa800 برای میکروفن هارمونی میده؟
amir- paradise
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

راستش بهرنگ جان من یه میکروفن خوب برای 800 خریدم ولی هنوز وصلش نکردم یعنی هنوز خودم امتحانش نکردم که اصلا وکال دستگاه سالمه یا خراب انقدر ریتم سازی یا گلچن ریتم وقت گیر بوده برام که هنوز به هیچ چیز دیگه تو کیبورد فکر نکردم
تو اولین فرصت تست میکنم ببینم اصلا چی به چیه
تا اونجای که من میدونم در حالت پیش فرض psr740 از pa3x قوی تره اما اگر نرم افزارها و افکتها روی این سری از کیبوردها نصب بشه یه استدیو کامل در اختیار نوازنده قرار میده
تو کیبورد psr2000 که من داشتم یه افکت داشت که صدای خواننده رو همراه با یه زیر صدای خانوم میداد ولی تقریبا شنونده های آماتور هم متوجه میشدن که این یه افکت هست ولی تو ارنجرهای pa800 به بالا واقعا شنونده های حرفه ای هم سخت متوجه میشن که این صدای افکته یا هم خوان من از نزدیک تو جمهوری دیدم که خواننده ها چقدر قشنگ با وکال 800 کار میکردن من چون خودم خواننده نیستم خیلی به وکال هارمونی اهمیت نمیدم.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

این بحث پیرامون مقایسه خروجی pa800 در تایپیک دیگر به اینجا منتقل شد :
amir- paradise نوشته شده:pa800 آمپیلی فایر 50 واتی داره
این مشخصه اصلا تایید نمیشه چون باید منبع رسمی این مشخصه عنوان بشه.
یعنی 2تا 50 وات یا 2تا 25 وات؟
amir- paradise نوشته شده:چهار تا باند با کیفیت داره
یاماها psr640 هم چهار تا باند فوقالعاده داره که هنوز بعد از حدود 13سال سابقه خرابی ندارند.psr450 هم چهارتا باند داره
پس این یک ظعف pa800 است که با این قیمت بالا فقط چهار تا بلندگو داره که کیفیتشون از psr640 هم بیشتر نیست.
psr1000-psr2000-s900-or700-a1000 همه و همه چهارتا بلندگو دارند که تازه بلندگوهای مدل های S900 و 2000 و S910 و A2000 دیافراگم الیافی ندارند مثل بلندگوهای PA800 و A1000 و 640 و از استحکام و کیفیت بهتری برخوردارند.
amir- paradise نوشته شده: از سیستم باکس دومخروتی(مخـــــروط) استفاده میکنه
سیستم باکس pa800 کاملا تقلید از سری psr1000 و psr2000 است که ووفر بلندگو از زیر کلاوی ها ظربه های باس رو پس میداد.
همون سیستم است که دیافراگم در جهت منفی ظربه میزنه تا هوا رو به داخل باکس پرتاب بشه و از خروجی باکس به بیرون.
amir- paradise نوشته شده:برای همین بیسش خیلی زیاده
این نظر شخصی من بوده که pa800 در خروجی فقط در کوبش پدال بیس دلنشین تر و کوبنده تر است ولی دلیلش اصلا سیستم بلندگوها و باکس اونها نیست
amir- paradise نوشته شده:از سیستم پخش دیجیتالی استفاده میکنه
اصلا همچین چیزی در کیبردهای امروزی یک عبارت ناشیانه و بی معنا است و چنین چیزی نداریم.
مثلا سیستم باقی مدل ها چیه پس؟
انالوگ است؟
مکانیکی است؟
تازه تنظیم اکووالایزر کلی و مجزا برای هر ترک در ارنجرهای یاماها خیلی کامل تر است تا pa800 با این قیمت بالا و این نشانه ظعیف بودن نسبی خروجی pa800 است.
amir- paradise نوشته شده: از سیستم 3D استفاده میکنه
ایا واقعا همچین چیزی در pa800 است؟؟!!!
اگر هست باید نشون داده بشه.کجای pa800 منوی صدای 3بعدی یا 3D است؟؟؟؟؟
amir- paradise نوشته شده: که اکثر شنونده هارو سمت خودش میکشونه
این هم از اون حرف ها بود دیگه.
amir- paradise نوشته شده: ولی شاید یکی هم بگه a300 پخش بهتری داره و نمیشه نظرش رد کرد.
درسته.
ولی مهم و برنده اونی است که بتونه موصق و علمی جواب بده و اگر هم اشتباه کرد بپذیره.
تا الان با دلیل و توضیح دیدیم که جناب امیر عزیز خودش بهمون کمک کرد که بفهمیم pa800 از لحاظ خروجی بسیار ظعیفه.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

amir- paradise نوشته شده: pa800 آمپیلی فایر 50 واتی داره
4 تا باند با کیفیت داره
از سیستم باکس دومخروتی استفاده میکنه
برای همین بیسش خیلی زیاده
از سیستم پخش دیجیتالی استفاده میکنه
از سیستم 3D استفاده میکنه
که اکثر شنونده هارو سمت خودش میکشونه
تفکیک صداش هم به نظرم عالیه
ولی شاید یکی هم بگه a300 پخش بهتری داره و نمیشه نظرش رد کرد.
امیر جان میشه در مورد مواردی که نام بردی یه منبع بدی ما ببینیم مثلا:
4 تا باند با کیفیت داره؟========دوتا باند داره دوست عزیز نکنه داری تیوتر ها رو هم جز باند حساب میکنی؟ خوب اگه اینجوری هست psr1000 هم 4 تا باند داره.
ببخشید سیستم باکس مخروطی چی هست؟=========== ببخشید منظورتون از دو مخروطی چی هست؟
نکنه منظورتون همون مخروط کوچیک بالای سیم پیچ دیافرگم بلند گو هست و شما به مجموعشون دو مخروطی میگید؟
من اینو اولین بار شنیدم لطفا توضیح بدید ببینم. در ضمن یکی از عوامل مهم در ایجاد باس یا همون بیس که شما میفرمایید فضاسازی زیر اسپیکر هست. و ربطی به دو مخروطی نداره عزیزم دو مخروطی اصلا چی هست؟
از سیستم پخش دیجیتال استفاده میکنه؟============یعنی چه این چه واحد یا سیستم پخشی هست؟ پخش دیجیتال ؟
مگه ما کیبورد هم داریم پخش آنالوگ باشه؟
از سیتم پخش 3D استفاده میکنه؟===========میشه سیستم 3D رو توضیح بدید لطفا ؟

امیر جان بعضی وقتا یه پستهایی میزنی که آدم میمونه ؟ تصویر تصویر تصویر
amir- paradise
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:این مشخصه اصلا تایید نمیشه چون باید منبع رسمی این مشخصه عنوان بشه.

یعنی 2تا 50 وات یا 2تا 25 وات؟
تو کاتالوگ از 2 عدد آمپیلی فایر 22 واتی اسم برده اما من خودم داخلش دیدم روی هر آمپیلی 25 وات حک شده
-کی گفته باند الیافی استحکام و کیفیت نداره؟باید منبع رسمی برام بیاری یادت رفته من خودم سیستم فروشم؟باند pioneer مدل 6975 از الیاف ساخته میشه و بالاترین قیمت ، کیفیت و استحکام داره تمام سیستم بازها هم از این باند استفاده میکنن یا باندهای مجالس میشه بگی از چه جنسیه؟
تو کیبورد های یاماها از دو نوع باند الیافی و پلاستیکی استفاده میشه که صدای باند پلاستیکی بهتره و این قبول
اما این ملاکی نیست که بگیم باندهای الیافی کیفیت دوام و جنس خوبی ندارن بهترین سیستم های صوتی روز دنیا که برای کنسرت ها هم استفاده میکنن از سیستم الیافی استفاده میکنن بعد شما میگید الیافی خوب نیست؟باندهای پلاستیکی از ضعف سازنده هست تا خیالش راحت باشه که باند بر اثر بیس زیاد پاره نشه و این یک حسن به حساب نمیاد
.
behrang m نوشته شده:
amir- paradise نوشته شده:از سیستم پخش دیجیتالی استفاده میکنه
اصلا همچین چیزی در کیبردهای امروزی یک عبارت ناشیانه و بی معنا است و چنین چیزی نداریم.
مثلا سیستم باقی مدل ها چیه پس؟
انالوگ است؟
مکانیکی است؟
تازه تنظیم اکووالایزر کلی و مجزا برای هر ترک در ارنجرهای یاماها خیلی کامل تر است تا pa800 با این قیمت بالا و این نشانه ظعیف بودن نسبی خروجی pa800 است..
این عبارت من تو یه سایت خوندم شاید چیز دیگری بوده و من اشتباه فهمیدم تو اولین فرصت سایت پیدا میکنم و منبع برای شما میزارم ولی متوجه نشدم کجای اکلایزر یاماها کامل تره؟pa800 یه اکلایزر کلی داره و یه اکولایزر ترک به ترک داره که تا اینجا یاماها هم داره ولی یه اکلایزر برای تک تک صدای خروجی داره که یاماها(تاS910) نداره که برای هر ترک (تو خروجی که به آمپیلی فایر میده) میتونی صدارو تحریف کنی من تو پوست بعدی یه فیلم میزارم که بهتر متوجه بشین
amir- paradise
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده: امیر جان میشه در مورد مواردی که نام بردی یه منبع بدی ما ببینیم مثلا:
4 تا باند با کیفیت داره؟========دوتا باند داره دوست عزیز نکنه داری تیوتر ها رو هم جز باند حساب میکنی؟ خوب اگه اینجوری هست psr1000 هم 4 تا باند داره.
بیشتر توضیحات دادم هادی جان ولی راجب 4 باند شما تیوتر هارو جزو باند حساب نمیکنی برادر من؟پس جزو چی حساب میکنی؟شرکت سازنده که جزو باند حساب کرده ما هم نگفتیم psr1000 فقد 2 تا باند داره
شما منبع میخواید چشم اینم منبع تشریف ببرید اطلاعات خودتون کامل کنید
http://www.korg.com/Pa800

هادی هیجانی زادگان نوشته شده:امیر جان بعضی وقتا یه پستهایی میزنی که آدم میمونه ؟
بچه ها خواهشن انقدر با من کل کل نکنید اگر شما یاماها بازید و تعصب یاماها دارید من از شما یاماها باز ترم پس انقدر به من نگید یاماها چی داره چی نداره سالها خودم یاماها داشتم و میدونم هیچی نداره.
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

جدی میگی امیررر؟!؟!؟!؟؟!؟ بابا دمشون گرم اینا دیگه کلأ از مرحله پرت پرتن !!!!!!!!!
یعنی کرک و پرم ریخت !!!!!
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ببینید همیشه اصول فروم های عمومی اینطوری است که وقتی یه تازه وارد میاد متوجه بشه و نتیجه بگیره.
اهداف سایت رو به ساده ترین , کامل ترین شکل ارائه کنه.
حتی بحث و ها تعصبات هم نباید تازه وارد هارو گیج کنه.
اقای امیر عزیز :
اینجا سایت پرشین سینگر و برخی دیگه نیست که هر کس بیاد بدونه مردک و منطق عقده های خودش رو خالی کنه.(منظورم فقط خود سایت و پرسونل مدیریتش است)
این سایت هایی که نام میبری اگر دنبال واقعایت بودن ارتعاش و کرگ ایران از قدیم بودن و همه خوب میدونیم چرا نمیان اینجا.

خیلی خیلی جالبه که من هرانچه دیدم هرچی سایت کیبرد هست (تاجایی که من دیدم)همه و همه طرفداری از کرگ میکنند.هیچ دیگه...
خودشون هم تعیید میکنن و ماهم که چندبار رفتیم اونجا از ترس و وحشت مسدودمون کردن و همه درها رو از ترس 6 قفله کردن
من که به شخصه غیر ازارتعاش و کرگ ایران هیچ کدوم از این سایت های مبتدی رو تایید نمیکنم.تازه اون هم نه حرکی هر نظری داد.
.
امیر جان ، دوست عزیز و خوبم.اصل مطلب رو بگم.
وقتی میخوایی توی بخش کیبرد ارتعاش به همه لطف بکنی و چیزی رو به اثبات برسونی چندتا راه داری :
  1. لینک رسمی اون منبع که میشه سات و صفحه اختصاصی اون وسیله یا مطلب
  2. لینک دانلود کاتالوک یا عکس واقعی از کاتالوگ
  3. فیلم تصویری یا در برخی موارد عکس های غیر مشکوک
  4. یکی از عضو های ویژه بخش کیبرد تایید کنه (درحال حاظر هادی و علی رضا)
الان دوباره پستی که در جواب من و هادی نوشتی خیلی هاش رو تکرار کردی.همون یدونه لینکی هم که گذاشتی http://www.korg.com/Pa800 هیچ چیزی در مورد نوشته های تو نداره. هیچ کدوم.

مسلما pa800 قابل قیاس با کیبرد قدیمی مثل psr1000 و psr2000 نیست ولی برای اینکه منطقی تر بگم برمیگردم به اصل حرفم در تایپیک OR700
گزینه ی مقایسه خروجی اصلا قابل اثبات نیست و بهانه ای است برای کم نیاوردن و جواب دادن. (منظورم هیچ شخص خاصی نیست)

مبحث کیفیت خروجی سلیقه است و اصلا هم قابل اثبات نیست.
پس تو خیال نکن pa800 مثل 12مگاپیکسل است و مثلا or700 یا s910 دوربین 5مگاپیکسلی.
ولوم صدا هم با کیفیت فرق داره.
قیمت بالاتر pa800 نسبت به کیبردهای ارزان تر بخاطر خروجی نیست.
بخاطر بلندگو هم نیست.
بخاطر امکانات خیلی مهمتری است که انشاله در ادامه پیرامونشون بحث میکنیم و متوجه میشیم pa800 چه کیبرد خوب و کاملی است.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری نیمه حرفه ای”

• اطلاعات