تبدیل pa500 به سمپلر

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

Re: تبدیل pa500 به سمپلر

پست خوانده نشده

در این مورد من هم با نظر بهرنگ موافقم ...مشخص هست که برد 800 رو روی 500 انداختن ..
به نظر من کسی که بیاد و 500 پرشین رو به 500 تبدیلی به 800 بکنه باید مخش تاب داشته باشه ..آخه اینجوری که دیگه پرشین نیست و به قول بهرنگ میشه صدای پرشین رو روی هر کیبورد سمپلر دیگه ایی هم سمپل کرد و این دلیل نمیشه که اون کیبورد پرشین باشه ...
به نظر من که هر چقدر هم 800 گرون باشه بهتره که آدم 800 بگیره .
jalal_taj
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده:در این مورد من هم با نظر بهرنگ موافقم ...مشخص هست که برد 800 رو روی 500 انداختن ..
به نظر من کسی که بیاد و 500 پرشین رو به 500 تبدیلی به 800 بکنه باید مخش تاب داشته باشه ..آخه اینجوری که دیگه پرشین نیست و به قول بهرنگ میشه صدای پرشین رو روی هر کیبورد سمپلر دیگه ایی هم سمپل کرد و این دلیل نمیشه که اون کیبورد پرشین باشه ...
به نظر من که هر چقدر هم 800 گرون باشه بهتره که آدم 800 بگیره .
هادی جان من هم حرف شما رو قبول دارم و اصلاً خودم آدمی هستم که دوست ندارم دل و روده هیچ دستگاهی دستکاری بشه مخصوصاً کیبورد که احساس بدی به آدم دست میده اگه داخلش رو یکی دستی لحیم کاری کرده باشه ولی واقعاً اختلاف قیمته 500 تبدیلی با 800 اونقدر هست که آدم وسوسه بشه.
ولی من یکی به شخصه پرشین رو یا همینطور نگه میدارم یا وقتی پولم رسید عوض می کنم یه 800 می گیرم.
مورد دیگه هم اصل سمپلر بودن هست که اصلاً من نمی دونم چرا برای بعضی ها اینقدر مهمه. من خودم شاید اصلاً پرشین رو بدم یه A2000 بگیرم. چون تجربه خیلی دلنشینی با یاماها دارم و از دموهاش هم خوشم اومد.
راستی به نظر من یکی وقت بزاره برای این کیبوردهای سمپلر مثل wk8 یه همچین برنامه ای بسازه پول خوبی باید توش باشه. تازه تاون خودشم سمپلره و نیازی به لحیم نداره.
آواتار کاربر
Musici@n
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: RolandD50-KORG Pa800
میکروفون: Evident-Headset
نرم افزار: Cubase
موبایل: Iphone
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: Iran-Tehran

پست خوانده نشده

با سلام خدمت تمامی دوستان .

بهرنگ جان شما ما رو هم که 500 ساده داریم رو واسه نصب سمپلر به شک انداختی ؟!؟

وا لله من از کسانی که تبدیل کردند پرس و جو کردم و گفتند خیلی خوب جواب داده تازه مجلس هم بردن ساعتها روشن بوده اما مشکلی نداشته.

من با خود طراح این سیستم تلفنی صحبت کردم (اکبر حسن پور) که گفت من فقط یک برد به مادربرد 500 اضافه کردم که میتونه سمپل ها رو بخونه و ادیت کنه و چون os 500 درش سمپلر تعریف نشده از os 800 که شباهت سخت افزاری و نرم افزاری داره استفاده کردم.

شماره حسن پور هم از سایت خودش برداشتم و تماس گرفتم.
من لینک شماره تلفنش رو میذارم شما که بیشتر سر رشته داری و اطلاعاتتون کامل تر هست لطفا تماس بگیرید و از ایشان بپرسید که آیا سخت افزار 800 رو توی دستگاه میزارند یا همون بردی که خودشون طراحی کردند؟
بلکه ما هم از این شک و تردید نجات بدید>>> تصویر

با تشکر....

http://www.forum.pa500.com/showthread.php?tid=19
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

دوست گلم گزینه سمپل برای شمایی که 500 معمولی دارید استثنایی و مناسب هست و برای شما چه فرقی میکنه برد 800 باشه یا ... بحث ما سر این هست که اگه قرار 500 پرشین سمپل باشه باید همون صداها و درامکیتها روی برد اصلی خودش بمونه و من بعد گزینه سمپل هم اضافه بشه نه اینکه کلا پرشین پاک بشه .. منظور ما این هست ولی شما اگه 500 معمولی دارید با توکل بر خدا سمپلرش بکنید.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 230 دفعه

پست خوانده نشده

Musici@n نوشته شده:بهرنگ جان شما ما رو هم که 500 ساده داریم رو واسه نصب سمپلر به شک انداختی ؟!؟
سلام و تشکر از شما دوست عزیز ومحترم که خیلی قشنگ دیده های خودت رو بیان کردی.
هرکسی حق داره نظر خودش رو بگه وچه بهتر که توضیحات منطقی ای هم بده.اگر شما با توضیحات من به شک افتادید ، هرگز چیز بدی نیست چون من هم مثل شما دیده های خودم رو عنوان کردم.
پست هایی هم که شما میخونید به تاریخش توجه کنید که در اون تاریخ چه خبرهایی بوده که ممکنه این خبرها در تاریخ های بعدی تغییر کنند.
خوب خیلی ها هم نظر دارند و به من هم با تاکیید فراوون میگند که هرگز حاظر نیستند یک کیبرد دستکاری شده که معلوم نیست چطور و چه شکل دستکاری میشه پول جاش بدن.این هم نظری هست و بهترین کار این است که شما و دوستان دیگه تمام موارد مثبت و منفی رو مطالعه کنید ، و بعد تصمیم بگیرید.
Musici@n نوشته شده:من با خود طراح این سیستم تلفنی صحبت کردم که گفت من فقط یک برد به مادربرد 500 اضافه کردم که میتونه سمپل ها رو بخونه و ادیت کنه و چون os 500 درش سمپلر تعریف نشده از os 800 که شباهت سخت افزاری و نرم افزاری داره استفاده کردم.
خوب این یک بـــرد یعنی چی؟
مسلما برد امپلیفایر و کیت پستونک ها و کیت های زیر میکروسوویچ ها که نیست...!
این برد ، همون مادر برد دستگاه است که مغز و قلب دستگاهه.در pa800 بردی بصورت مجزا برای سمپل نداره عزیزم.پس این معنیش همون دل و روده ی pa800 میشه.حالا قضاوت خوب یا بدش با خود شما.
طراحی و هنر این است که صداهای Preset دستگاه پرشین توی کیبرد ثابت بمونه
طراحی این است که دکمه های Scale Tuning بلااستفاده و بی مصرف نشند.
گرچه این زحمت آقایان قابل تقدیر هست و بهرهال جای تشکر و تحسین داره ولی چیزی که من میبینم این است که خیلی ها اصلا تصور اینکه روی دستگاهشون این بلا رو بیارند رو نمیکنند.
الان اگر بقول حضرات یاماها نرم افزار سمپل PSR-A2000 از راه رسیده باشه ، دیگه اوضاع مثل زمان pa50 نیست واون فضای خالی از رغیب برای این تبدیل های کوچه بازاری وجود نداره.نام های خنده دار و بزرگ بزرگ برای جلب مشتری.مثل(تبدیل pa50 به pa2x و...)

کسی که واقعا دنبال واقعیت باشه و نمیخواد پول باارزشش حیف بشه ، نوشته های هر دونظر مثبت و منفی رو بدونه تعصب میخونه.

الان دیگه زمان pa50 نیست.
زمان GW8 است.
زمان تایروس ها و pa3x است.
الان زمان PSR-A2000 با امکانات فابریک و اورجینال است در برابر این تبدیل های غیرشفاف و ریسک و گنگ.
بهرهال pa500persian یکی از کیبردهای محبوب کرگ برای ماشد و هست که من اون رو از pa800 هم بیشتر دوست دارم ولی این دست بردن توی دستگاه پر است از اگر و شاید که انتخابشون با افراد است که دیگه اون دستگاه به هیچ وجح persian نیست و pa500persian هم حدود یک سال است که دیگه تولید نمیشه.(دیگه از اینده اش من خبر ندارم)
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
Musici@n
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: RolandD50-KORG Pa800
میکروفون: Evident-Headset
نرم افزار: Cubase
موبایل: Iphone
محل اقامت: Iran-Tehran

پست خوانده نشده

با سلام خدمت تمامی دوستان و بهرنگ عزیز.

یکی از دوستان - - - (جناب مهدی رسولی عزیز) زحمت کشیدند عکس هایی از سخت افزار 500 سمپل شده تهیه کردند که بد نیست دوستان صاحب نظر و همچنین جناب بهرنگ نظر خودشون رو راجع به این سیستم طراحی شده بدهند.
لینک عکس ها در زیر قرار دارد؛
http://uppit.com/j38eug0cn7ql/IMG_2083.JPG
http://uppit.com/lt4zqjjaagzr/IMG_2079.JPG
http://uppit.com/87qlxtpuqo64/IMG_2080.JPG
ناصر خواجات
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: DERAM.PEREMER
کیبرد فعلی: YAMAHA--S970
کارت صوتی: FOCUSRITE
میکروفون: NT_1
نرم افزار: FL-STEDUE
موبایل: LG
محل اقامت: تهران
تماس:

پست خوانده نشده

باسلام

با این وجود تمام کیت های عوض شده وقطعاتی که استفاده شده .از جنس مرغوب هم نیستند .این دستگاه جدید است ودقیقا نرم افزار pa800 با قاب pa500 است و دکمه های Scale Tuning بلااستفاده و بی مصرف هستند و صداهای Preset دستگاه pa500persin حذف شده والبته موارد دیگر دراینده معلوم خواهد شد. این زحمات آقایان قابل تقدیر هست و بهرهال جای تشکر و تحسین داره.
ولی اگر یک بدنه طراهی می کردند.خیلی بهتر بود .تمام ارگ ایرانی میشد وجای ایول هم داشت.نیازی نبود تمام کیت ها را بندازی کنار وهزینه را به مشتری تحمیل کنید .الان هم دیر نشده

می توانند بدنه ای با طرح جدید بانام جدید درست کنند.
تصویرتصویرتصویر
SinaA2000
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: PSR-640
کیبرد فعلی: A2000
کارت صوتی: createve-blaster
نرم افزار: magix
موبایل: LG-4XHD
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: خوزستان-
تماس:

پست خوانده نشده

سلام بچه ها یه خبر جدید در مورد 500سمپلر تصویر شرکت ایران کرگ طی اطلاعیه ای این پروژه را رد کرده و گفته که هیچ دخالت و دستی در این پروژه نداره وجواب گو هیچکدام از مشکلات این دستگاه نیست واقعا که دستگاه غیر قابل

اطمینان وبدردنخوریه تصویر اینم همه میدونن اصلا این دستگاه 500نیست فقط بدنه 500رو داره با اسمهای مختلف مثل pa2x،pa800 تصویر لینک اطلاعیه

لینک
behrang
مدیر کل
مدیر کل
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 230 دفعه

پست خوانده نشده

سینا جان گذاشتن لینک از وب لاگ و سایت های شخصی خارج از قوانین سایت است ولی از اونجایی که این خبر مهم است و سند خوبی برای اثبات نظریه هایی مبنی بر نامطمئن بودن این دستگاه مندراوردی است ، بودن لینک برای اعتبار این مطلب لازمه.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
h5432
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: yamaha psr-80
کیبرد فعلی: pa 800 & PA 50V4
میکروفون: shure
موبایل: sony sp
تماس:

پست خوانده نشده

SinaA2000 نوشته شده:سلام بچه ها یه خبر جدید در مورد 500سمپلر تصویر شرکت ایران کرگ طی اطلاعیه ای این پروژه را رد کرده و گفته که هیچ دخالت و دستی در این پروژه نداره وجواب گو هیچکدام از مشکلات این دستگاه نیست واقعا که دستگاه غیر قابل

اطمینان وبدردنخوریه تصویر اینم همه میدونن اصلا این دستگاه 500نیست فقط بدنه 500رو داره با اسمهای مختلف مثل pa2x،pa800 تصویر لینک اطلاعیه

لینک
behrang m نوشته شده:سینا جان گذاشتن لینک از وب لاگ و سایت های شخصی خارج از قوانین سایت است ولی از اونجایی که این خبر مهم است و سند خوبی برای اثبات نظریه هایی مبنی بر نامطمئن بودن این دستگاه مندراوردی است ، بودن لینک برای اعتبار این مطلب لازمه.
ببخشید ولی نظرم رو میگم . امیدوارم کسی دلخور نشه.
این که یه شرکت بیاد محصول شرکت رقیب رو زیر سوال ببره سند خوبی برای هیچ چیز نیست !
اونم چه شرکتی ؟
شرکتی که بیشتر درآمدش از راه فروش 50 تبدیلی و v4 و .... هست و کلی ازشون تعریف میکنه و ...... . خودم یه 50v4 دارم که توی 90% مجالس هنگ میکنه ! و ...........
حالا اینکه همین شرکت بیاد درباره محصول رقیب که من فکر میکنم جای 50 رو میگیره بد بگه کاملا عادیه و دلیل بر اثبات چیزی نیست البته تا وقتی مدرک و سندی ارائه بدن.

یه نفر اومده سرمایه گذاری کرده و حالا به هر شکلی برای کسانی که بودجه 800 یا 2ایکس رو ندارن کاری کرده که بتونن با بودجه کمتر یه چیزی تو همین مایه ها رو داشته باشن . دمشونم گرم بخاطر این ساپورت قوی که از محصولاتشون میکنن . تا حالا ندیدم کسی با سند و مدرک یه مشکل از کار ایشون بگیره ( نمیگم نداره شایدم داشته باشه )

من خودم با 500 سمپلر کار کردم .
خروجی شفاف و خوبی داره .
ساپورت از لحاظ برنامه عالیه . (دقیقا مشابه 800 )
صفحه نمایش کیفیت خوبی داره.
کیفیت ساخت بدنه هم که همون 500
خلاصه من فکر میکنم فقط باید دوام سخت افزاری اون تست بشه که اونم زمان میبره . و اگه خوب از اب دربیاد جانشین 50 همین 500 سمپلر هست.
تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “ارنجر”

• اطلاعات