نگهداری و تعمیرات عمومی کیبردها

بررسی و پرسش و پاسخ درمورد تعمیرات سخت افزاریه کیبردها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

Re: تعمیرات کیبوردها

پست خوانده نشده

ramin1358 نوشته شده:هادی جان کاش یه کلیپ از باز و بسته کردن 50 هم میذاشتی تا جایی که بشه به کلاوی ها و دکمه های روی پانل رسید و اونا رو گردگیری کرد ... راستی 50 اگه باز بشه اون قطعه پلاستیکی روی ولوم های کشویی کنده میشه مگه نه ؟ 50 های دست دوم اکثرا این قطعه پلاستیک رو ندارن

رامین جان الان یه سه ماهی میشه که PA50 , 80 برای تعمیر نیاوردن آوردن تو فکرت هستم .
در مورد سر ولوم پلاستیکی هم باید بگم بله باید در بیاری همچنین سر ولوم دوار سلکشن رو هم باید در بیاری.
آواتار کاربر
arnold
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: pa 80

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده:به احتمال زیاد از میکرو سوئیچ هست

دوست عزيز فكر نكنم از ميكروسوئيچ باشه....چون وقتي دو تا تو سريش ميزنم مثل ساعت با يه اشاره كار ميكنه تصویر
به نظر شما از چي ميتونه باشه؟
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

arnold نوشته شده:
[/quote نوشته شده:

دوست عزيز فكر نكنم از ميكروسوئيچ باشه....چون وقتي دو تا تو سريش ميزنم مثل ساعت با يه اشاره كار ميكنه تصویر

ببین دوست عزیز قبلا هم گفتم که من با تشخیص این که شما فقط میاید میگید کیبوردم این مشکل رو داره میام و نظر خودم رو میگم و تا نبینم و تست نکنم نمیتونم دقیق بگم ولی محض اطلاعت میگم که تنها کثیفیها و فرسودگیها و شورتی ها ست که با ضربه موقتا درست میشه دیگه شک نکن که میکروسوئیچ هست آخه چیز دیگه ایی نداره که با ضربه بخواد درست شه دلبندم.
شما به جای اینکه با مشت بیفتی تو بخت این زبون بسته یه پیچ گوشتی بردار و بازش کن و دردش رو پیدا کن نه بزن تو سرش دلبندم.
ramin1358
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: korg pa80

پست خوانده نشده

ramin1358 نوشته شده:ممنون از آقا هادی عزیز بابت اطلاعات کامل و مفید ... یه سوال درباره کرگ دارم .. پی 50 من بعضی وقتا یه صدای خش خش از بلندگوهاش شنیده میشه هم از بلندگو و هم از هدفون .. آیا میتونه از فلش باشه ؟؟ ممکنه از این بد تر هم بشه ؟؟ ناگفته نمونه که خیلی کم پیش اومده شاید در طول 8 ماهی که داشتم دو یا سه بار متوجه این خش خش شدم . تو سایت کرگ هم مطرح کردم ولی همونطور که میدونید اونجا اگه بپرسید دمای هوای تهران چتده فورا شماره آقای "ن پور "رو میدن به جای جواب دادن ... واقعا که !!!!
هادی جان مشکل رو پیدا کردم از همون فلشه یه فلش فابریک کورگ ایران که برنامه o&m رو توش ریختم ... فقط زمانی که از این فلش استفاده میکنم گاه گاهی خش خش شروع میشه و اگه فلش رو خارج و دوباره داخل کنم خش خش از بین میره ... به نظرت مشکل از خود فلش کارته یا برنامه داخلش ؟؟؟ عکس دوم همون فلش معیوبه ... ولی اولی رو از دبی برام آوردن قیمتش هم بالای 100 تومن بوده (تو دبی ) به نظرت کدوم این فلشها ارزش بیشتری داره و دوامش بهتره ؟؟؟
http://irankorg.persiangig.ir/Picture/Flash-card.jpg فلش کارت 1

http://www.irankorgshop.com/products_pictures/large_FLASH%20CARD.jpg فلش کارت معیوب
معبودا مرا به بزرگی چیزهایی که داده ای آگاه کن تا کوچکی چیزهایی که ندارم آرامشم را بر هم نریزد
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

رامین جان اگه پست های قبلی من رو در این مورد بخونی قبلا هم گفتم که این از اشباع صداس از سخت افزار فلش نیست از نرم افزارهایی است کهداخلش هست در واقع همون صداهای اشباع شده داخلش باعث این موضوع میشه من قبلا هم گفتم که یک مورد به همین صورت بود که فقط وقتی از یه ساز سینتی استفاده میکرد دوچار خش خش در خروجی میشد وقتی خوب دقت کردم متوجه شدم چون ساز زیاد تقویت شده و چندین افکت بهش دادن که باعث کثیفی و اشباع صدا میشد که اسپیکر علجز از پخش صدا با این گستره میشدند حالا من نمیتونم مهندسیش رو توضیح بدم.
شما اون فلشی رو که باعث این صدا میشه رو فرمت کن و یه بک آپ روش بریز که مطمعن هستی مشکل نداره مثل بک آپ فلش قبلیت که میگی سالم هست .
دیگه مشخص که اگه باز هم این مشکل رو داشت از فلش هست که من فکر میکنم بیشتر از بک آپی باشه که توش ریختن رامین جان .
در آخر نتیجه رو به من بگو ممنون میشم.
آواتار کاربر
arnold
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

arnold نوشته شده:
هادی هیجانی زادگان نوشته شده:به احتمال زیاد از میکرو سوئیچ هست

بالاخره طاقت نياوردم و بازش كردم.سوكت ميكروسوئيچ هاي بغل ال سي دي درست سر جاش نبود....

يه سوال ديگه:فلاپي درايوم خراب شده بود و با يه فلاپي درايو كامپيوتر عوض كردم.مشكلي كه نداره؟
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

arnold نوشته شده:
arnold نوشته شده:

بالاخره طاقت نياوردم و بازش كردم.سوكت ميكروسوئيچ هاي بغل ال سي دي درست سر جاش نبود....

يه سوال ديگه:فلاپي درايوم خراب شده بود و با يه فلاپي درايو كامپيوتر عوض كردم.مشكلي كه نداره؟

خیالت تخت هیچ اشکالی نداره ... تازه بعضی موقع ها فلاپی درایو کامپیوتر بیشتر از فلاپی داریو فابریک خودش کار میکنه
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

دوستان چون توی تایپیک GEM به تشریح کیتها با تصویر پرداختم از COPY مطالب در این تایپیک خودداری میکنم تا ممطالب یکسان نشن هر کدوم از دوستان که مایل قطعات GEM رو به بینه به این تایپیک بره:
GEM WK2 IRANIAN
آواتار کاربر
arnold
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

سلام به استاد هادی عزیز-دوباره یه مشکل برای pa 50 ما رخ داده است-خب البته کلا pa50 خودش یه مشکل بزرگه-لذا اینجانب وقتی که دستگاه رو برای یک عیب دیگر که خودتان نیز در جریان هستید باز کردم، مشکل بعدی که پیش آمد این بود (اکتاو 4 من کار میکنه-کار نمیکنه-کار میکنه-کار نمیکنه-کار میکنه-کار نمیکنه یک عدد تو سری مشت میزنی کار میکنه دوباره کار نمی کنه )لذا اینجانب از شما تقاضای کمک کرده و منتظر نظر استادانه شما هستم.

با احترام تصویر
آواتار کاربر
persiankorg
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: مشخص نشده

پست خوانده نشده

آرنولد جان احتمالا پستونکی کلاویت درست جا نیوفتاده.
البته هادی استاد سخت افزاره.ما فقط نرم افزاری کار می کنیم(آب حوض-نصب ویندوز-آموزش مکینتاش و....)
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “تعمیرات کیبورد”

• اطلاعات