نگهداری و تعمیرات عمومی کیبردها

بررسی و پرسش و پاسخ درمورد تعمیرات سخت افزاریه کیبردها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

ramin1358
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: korg pa80

Re: تعمیرات کیبوردها

پست خوانده نشده

خودمم به این چیزی که شما فرمودید یه درصدی شک داشتم ولی اینکه بعد از رها کردن کلاویه ها باز هم ادامه داشت یه کمی نگرانم کرده بود .. وقتی ارگم یه مشکلی پیدا میکنه یه تب 39 درجه میگیرم که تا درستش نکنم حالم خوب نمیشه به هر حال امیدوارم همین باشه که تو گفتی هادی جان
معبودا مرا به بزرگی چیزهایی که داده ای آگاه کن تا کوچکی چیزهایی که ندارم آرامشم را بر هم نریزد
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

پست خوانده نشده

ببین رامین جان وقتی دستت رو از روی کلاویه بر میداری بعد حتی بعد از پایان یافتن صدای حاصل از افکت که FADE OUT میشه باز اون صدا ادامه پیدا میکنه؟
میشه بگی آیا با دست زدن به ولوم ها یا عوض کردن ساز تاثیری هم در اون میذاره یا نه؟
در ضمن حتما این رو که گفتم کیبوردت رو ببر یه جایی که فاز برقش از لاینتون جدا باشه عملی کن در ضمن رضا جان اینکه شما میفرمایید خیلی غریبه بنده احتمال زیاد میدم همون مشکل تداخل صدایی باشه شما کاری که میکنید سعی کنید برای چند هفته از ریتمها و صداهای استاندارد خود کیبورد استفاده کنید و باز هم ببینید این مشکل رو داره .
در ضمن این مورد ممکن از فلش هم باشه اگه کیبوردت تبدیلی هست . این مورد خیلی شایع هست پس خبرش رو دقیق بهم بده.
البته من به دوست گلم آقای هاشمی که رشتش الکترونیک هست خبر میدم ببینم نظرش چیه
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

ramin1358 نوشته شده:یه سوال درباره کرگ دارم .. پی 50 من بعضی وقتا یه صدای خش خش از بلندگوهاش شنیده میشه هم از بلندگو و هم از هدفون .. آیا میتونه از فلش باشه ؟؟ ممکنه از این بد تر هم بشه ؟؟ ناگفته نمونه که خیلی کم پیش اومده شاید در طول 8 ماهی که داشتم دو یا سه بار متوجه این خش خش شدم ........

جناب هادی عزیز، دستور فرمودند که من در خدمت شما باشم. راستش پست ها رو که خوندم، دیدم که ماشالله همه چیز توسط شما و ایشون به خوبی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. ولی جواب های شما، برای من مشخص نیست.

1- آیا این مشکل در صداهای فابریک دستگاه است یا در صداهای ساخته شده توسط کاربر (غیر فابریک)؟ (هادی جان پرسیده است ولی من جواب شما را نیافتم)
2- آیا این مشکل در حجم بالای صدا رخ میدهد؟ یعنی وقتی کلاویه را آرام هم میزنید که تولید صدا با سطح پائین تر کند، هم همین مشکل وجود دارد؟
3- آیا وجود ریتم یا افکت، بر وجود یا نحوه بروز این مشکل تاثیر گذار است؟
4- آیا از کارکرد و صحت عملکرد AUX-IN دستگاه خود اطمینان دارید؟ گاهی نویز مربوط به میکسر داخلی دستگاه است. به همین دلیل فیش های 4/1 مربوط به AUX-IN را بازرسی کنید.
منتظر جواب های شما هستم.
آواتار کاربر
arnold
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: pa 80

پست خوانده نشده

سلام دوستان عزيز-من يك pa50 دارم كه ميكروسوئيچ هاي بغل lcd همگي به صورت يكي فشردن به راحتي با يك اشاره كارميكنه...ولي وقتي به صورت دوتايي فشار ميدم 3 تا رديف از سمت چپ lcd كار نميكنه البته وقتي دستگاه 2 الي 3 ساعت روشن باشه اون 3 تا دكمه هم به صورت دوتايي فشردن كار مي كنه......اگر تونسته باشم منظورمو درست برسونم به نظر شما اشكال از چيه.....احتمالا از ميكروسوئيچ هاست و من بايد اينها رو عوض كنم؟.....ممنون اگه كمكم كنيد.....
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

به احتمال زیاد از میکرو سوئیچ هست
ramin1358
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

هادی جان مال منم بعضی از این دکمه های کنار ال سی دی خوب کار نمیکنه و باید چند بار فشار بدم یا از دکمه کنارش استفاده کنم ... مطمئنم خاک نگرفته .. راستی چرا این دکمه ها اینجوری میشن ؟
معبودا مرا به بزرگی چیزهایی که داده ای آگاه کن تا کوچکی چیزهایی که ندارم آرامشم را بر هم نریزد
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

ramin1358 نوشته شده:هادی جان مال منم بعضی از این دکمه های کنار ال سی دی خوب کار نمیکنه و باید چند بار فشار بدم یا از دکمه کنارش استفاده کنم ... مطمئنم خاک نگرفته .. راستی چرا این دکمه ها اینجوری میشن ؟

رامین جان من فکر کنم قبلا هم به یکی از دوستان توضیح دادم این میکروسوئیچ ها به ندرت به علت کثیفی حاصل از گرد و غبار معیوب میشوند چون به گونه ای پرس شدند که کمتر گرد غبار به اون نفوذ میکنه .
و اما علت خرابی اونها:

این میکروسوئیچها بوسیله خاصیت ارتجاعی طلق مسی کوچکی که در آنها کار گذاشته شده کار میکند یعنی این طلق فلزی مسی هم نقش رسانا رو انجام میدهد هم خاصیت ارتجاعی برای تک لمسی کردن میکرو سوئیچ را فراهم میآورد.
تصویر

همه این توضیحات رو که دادم فکر کنم دیگه خودت جوابتو گرفتی دوست گلم.
وقتی که میکرو سویئچ ها زیاد استفاده شوند(با توجه به جنس فراورده) فرسوده و معیوب میشوند در واقع بیشتر یعنی حدود 85% مشکل از طلق مسی هست که خاصیت ار تجاعی رو از دست میدهد که در این صورت یا جریان رو به خوبی عبور نمیده یا به حالت شورتی(اتصال کوتاه در میآید).
البته خدا رو شکر قیمتشون قد یه لواشک هست و گرون نیست البته این مال قبل یارانه هاست چون من بعد از این رویداد بزرگ تاریخی میکروسویئچ نخریدم.
البته در موارد بسیار نادری هم اتفاق میافتد که میکرو سویچ کثیف شده باشد که به نظر من چون قیمت زیادی ندارد اگر تعویض شود مطمعن تر هست.

اگر به استان بوشهر نزدیکی بیار تا خودم واست درست کنم.
تصویر
ramin1358
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

خدا داغ این چینی ها رو رو دلم بذاره که یه میکروسوییچ به این سادگی رو چقد مزخرف درست کردن . راحت میشد از چند تا دکمه پستونکی به جاش استفاده کرد تا اینقد راحت خراب نشه ... متاسفانه زیاد به بوشهر نزدیک نیستم وگرنه مطمئنم تعمیرکار واردی هستی .. موفق باشی دوست خوبم
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

دوست گل در پست قبلی تصویر هم گذاشتم که گویای توضیحات باشد ولی بعد از اینکه پست رو زدم پرید و دیگه آپلود سنترش نیاوردش برای همین با یه آپلود سنتر دیگه آپش کردم.
تصویر
ای واااااااااااااااااااااااااااای دوباره درست شد که بهرنگ جان اگه تصویر در پست بالا مشکل نداره و هر بار باز کنی پست رو میاد این پست اضافی من رو پاک کن
ramin1358
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

هادی جان کاش یه کلیپ از باز و بسته کردن 50 هم میذاشتی تا جایی که بشه به کلاوی ها و دکمه های روی پانل رسید و اونا رو گردگیری کرد ... راستی 50 اگه باز بشه اون قطعه پلاستیکی روی ولوم های کشویی کنده میشه مگه نه ؟ 50 های دست دوم اکثرا این قطعه پلاستیک رو ندارن
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “تعمیرات کیبورد”

• اطلاعات