GEM wk1-wk2

بحث و گفتگو درباره کیبوردهای یاماها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

Re: GEM wk1-wk2

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

اگه از دوستان کسی GEM WK2 داره خبر بده یه چیزای توپی واسش دارم البته اگه فلاپی ها هنوز سالم باشن
Hamzeh
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: casio sa 20
کیبرد فعلی: Pa 2x
نرم افزار: Fl Studio & Adobe Audition
موبایل: HTC 8x

پست خوانده نشده

سلام دوستان
ریتم واسه wk 1 داره بزاره
مرسی تصویر
milad.kian
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa 500 persian
نرم افزار: fl , cubase
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

یه دخواستی از هادی جان دارم.
آقا لینک ها از دم خرابه.
من خیلی دوست دارم نمونه های این ساز رو بشنوم . اگه میشه چند تا رو اگه دارید گلچین کنیید و دو باره یه جای خوب آپ کنیید . ممنون.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

این پست هم به درخواست آقای میلاد.

اینم یه دمو از خروجی gemwk2 تو مجلس خدایی به کیفیت زنده بودن صدای عود گوش کنید پد هم که باهاش hold هست از or700 هست

یه سانگ دموی زیبای سنتی
یه سانگ دمو عربی توپ از دستگاهgem wk2 iranian
یه دمو از صدای عود یا بربت
یه دمو از صدای آکوردئون یا گارمون
دمو از صدای تار واقعا زیبای gem wk2 که خودم زدم و تصویری هست

تا لینکها پاک نشده دانلود کنید که واقعا با حاله(این کیبورد تو زمان خودش غوغایی کرد الان دیگه استخوناشم پوسیده آخه اون موقع کرگی در کار نبود که اه)
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

و اما GEM WK2 IRANIAN
تصویر
این کیبورد که محصول کشور ایتالیا هست اگر اشتباه نکنم در حدود سال 79 تا 80 که من اون موقع 16 سالم بود و یه PSR A3 داغون داشتم و وقتی اولین بار صدای این کیبورد رو از توی تندر 900(دستگاه صدابرداری قدیمی) البته چون تا اون موقع صدایی با این شفافیت نشنیده بودم شنیدم داشتم دیوونه میشدم و با بیس ریتم آدم رقصش می امد و اولین کیبورد سمپلر که تو ایران باهاش سمپل میکردن همین بود (البته حداقل تا اونجایی که من تجربه دارم و عینا دیدم از لحاظ آمارهای اینترنتی خود شرکت اطلاع ندارم چون میشه با یه سرج خودتون پیدا کنید من همیشه اونچه خودم دیدم و شنیدم و تجربه کردم رو میگم).

این کیبورد از نظر من که اکثر ارنجرهای شرکتها رو باز کردم و قطعاتشون رو دیدم با دوامترین و محکمترین قطعات رو نسبت به باقی برندهای موجود دارد(دقت کنید که موضع بحث در مورد کارایی یا برتری نرم افزاری یا صدایی نیست بحث در مورد سخت افزار هست).
این کیبورد اصل شرکت ایتالیا هست و هیچ وقت دست چینیها برای مونتاژ این ارنجر به شرکتش نرسید.
حالا به معرفی بخشهایی از سخت افزار کیبورد با هم میپردازیم
ادامه در پست بعد:
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

منبع تغذیه این ارنجر از کاهنده ولتاژ با روش مغناطیسی (سیم پبچ اولیه و ثانویه) بهره میبره چون در اون زمان هنوز تکنولوژی کاهندهایی با خازنهای سرامیکی یا کاهندهایی که بدون سیم پیچ جریان متناوب رو کاهش و مستقیم میکنند به صورتی که امروز استفاده میشود اونموقع وجود نداشت.
به اندازه ترانسفورماتور نگاه کنید(که قطعات اینچنینی باعث بالا رفتن وزن GEM WK2 شده اند چون از لحاظ سنگینی از کرگ هم سنگینتر هست)
تصویر
دقت کنید به تصویر که تمام قطعات و اتصال به نحوه احسن صورت گرفته و طوری ساخته شده که برای تعمیرات هم فرد تعمیرکار نخواد زیاد سختی ببینه مثلا:
تمامی اتصالات برد یکسوساز تثبیت کننده ولتاژ با ترمینالهای مرغوب به بردها و سوکت AC متصل شده.
یکسو کننده مدار یک پل دیودی هست یکی از معایب این پل دیودی این اسن که اگر حتی یک دیود بسوزد و کار یکسوسازی مختل شود باید کل پل دیودی تعویض شود.
تثبیت کنندهای ولتاژ ابتدا یک فیلتر خازنی با یک رده هست که اینو خازن رو من کمتر در کیبوردهای دیگر دیدم خازن الکترولیت نیست پس در مقابل گرما مقاوم هست و نشتی ندارد.
تثبیت کنندهای رده دو دو خازن عدسی هستند که فکر کنم سرامیکی باشن (در این مورد نمی تونم دقیقا بگم چی هستند چون خودمم توش گمم بین دوتاشن فکر کنم) این خازنها هم تثبیت کننده هستند هم نقش موثری در کاهش حرارتی هستند که جریان الکتریسیته در خازن و پل دیودی ایجاد میکند.
تمام قطعاتی اصل ایتالیا هستند به تصویر زیر دقت کنید:
تصویر
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

پری آمپلی و آمپلی :
تصویر
این برد همون برد افزایش صدا و تبدیل کنند صدا هست . به اندازه خازنها توجه کنید(تعمیرکاران قدیمی لوازم صوتی میدونن که اونموقع معمولا دستگاهایی که صدای قوی داشتند مملو از این خازنهای بزرگ بودن (توجه کنید که خازنها نشتی کرده البته نه به اون اندازه که نیاز به تعویض داشته باشه ولی این روغن حاصل وقتی روی چند پایه قطعات یا لحیم کاریها با قطبهای غیر همنام پخش بشه باعث ایجاد یک حالت خزنی ضعیف میشه که در بعضی موارد باعث نویز در خروجی میشیم)
دقت کنید که هم در برد تثبیت کنند و هم در برد آمپلی فیوز وجود دارد و همه میدونید که فیوز به معنی بیمه قطعات هست
البته مرحله دوم تثبیت و فیلترینگ ولتاژ حاصل از برد یکسو ساز هم اینجا صورت میگیره (به پل دیودی سیاه توجه کنیدو خازن بعدش)
برد دارای سه هیت سینگ هست که مشخص کننده آی سی ایستاده اصلی و دو تقویت کننده دیگر هست که در تکمیل وصیفه آی سی اصلی دخالت دارند.
اگه دقت کنید دوباره ترمینالها رو حتی در برد آمپلی میبینید (این یعنی حذف مرحله لحیم کاری در موقع تعمیرات و خذف این مرحله یعنی کاهش احتمال سوخت آی سی ها و ترانزیستورهای نزدیک به محل لحیم کاری به خاطر تدام حرارت هویه روی مدار یه کثیف کاری مدار .
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

اسپیکر

تصویر
بلندگو این ارنجر از تصویرش که میبینید مشخص هست که خیلی سنگین تر از بلندگو برندها دیگر هست و خیلی پر قدرت تر هست و تیوتر هم از خاصیت خازنی بهره میبرد (البته من تا حالا تیوترش رو باز نکردم)

در ضمن باید بگم که این کیبورد صدای بسیار بلندی دارد و از لحاظ بلندی صدا هم در رده بالایی قرار میگیرد و اصلا ککش هم نمیگزه صداش تا آخر باشه .
باور کنید وقتی صداش تا آخر باشه نمیشه روبه روش نشت.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “GEM”

• اطلاعات