مقايسه PA500- OR700- S910- S710- PRELUDE

مقایسات رودرروی کیبردها
میتوانید از فیلم و عکس برای مقایسه استفاده کنید

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

كامل ترين مدل از نظر شما كدام است؟

PRELUDE
1
2%
PA500
2
4%
PA500persian
22
39%
OR700
13
23%
S910
19
33%
S710
0
بدون رأی

مجموع رأی ها: 57
Mammad
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: Pa1x,Pa500,T2
نرم افزار: Cubase,FL

Re: مقايسه PA500 OR700 S910 S710 PRELUDE

پست خوانده نشده

بهرنگ جان مدولیشن کرگ تمام کارهای یاماها رو میکنه، ولی باید موقع ساخت صدا (در حالت sound) براش تعریف کرد که چه کار کنه. کرگ میتونه تا 48 تا صدارو همزمان ترکیب کنه ! و یا حتی 15 تا Split point براش تعریف کنی !!
تمام این کارها در حالت Sound باید تنظیم شه. کرگ قدرتمنده ولی تنظیمش وقتگیره.
Fill کرگ میتونه هر چند میزانی باشه که نیاز داری ولی یاماها فقط 1 میزان بهت اجازه ساخت میده.
اگه 2بار سریع روی Fill یا Ending یا Intro کرگ بزنی مث یه وریشن هی تکرار میشه. تایروسها این قابلیت رو دارن ؟ تصویر
یکی از تواناییهای کرگ اینه هر وریشن از 6 قسمت ساخته شده که بسته به نوع آکورد تغییر میکنه. نمونش رو براتون آوردم گوش کنید: http://uppit.com/wj7n9n83588z/SazDohol.mp3
این ریتم مث DJ میمونه... از 13 نوع وریشن ساخته شده که توی مجالس ازش استفاده میکنم. خوب با یاماها 4تا وریشن بیشتر نمیشه ساخت...
در کل نمیشه گفت کدام بهتره. بستگی به نیاز نوازنده داره. به نظر من کیبورد بدون سمپل کرگ خوبه چون درام کیت سازی داره ولی سمپلر یاماها خوبه چون رم سمپلش خیلی بیشتره ! تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

پست خوانده نشده

مدولیشن کرگ کدوم یکی از این کارها رو میکنه محمد جان؟
اگر ممکنه فیلم بگیر بذار...
15 تا قسمت هم برای کلاوی ها بذار...
من کارایی های مدولیشن OR700 رو قبلا گذاشتم توی همین بخش هادی هم دیده بود.حالا یادم نیست کجا بود.
مورد 6 آکورد برای هر واریوشن هم نمیشه 6 واریوشن برای هر واریوشن.در ضمت در مقابلش یاماها هم 4 تا اینترو و 4تا اندینگ داره و 4تا فیل این که کرگ از هر کدام دوتا داره.
محمد جان اینجا هم در مورد چند مدل خاص هست نه در مورد کرگ که اگر از نظرشخصی تو قدرتمند است ولی من اصلا حاظر نیستم پولم رو براش حروم کنم.یاماها هم که نخرم ، میرم رولند میخرم.
بنظرم بهتر بود جواب سوال های تایپیک قبلی من داده بشه تا تکرار مجدد نوشته های هادی...
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
Mammad
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

بهرنگ جان پست قبلیم ادیت نمیشه.. نمیدونم چرا. کلی چیز بهش اضافه کردم... نشد که نشد. تصویر
Mammad
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

مدولیشن کرگ کدوم یکی از این کارها رو میکنه محمد جان؟
اگر ممکنه فیلم بگیر بذار...
15 تا قسمت هم برای کلاوی ها بذار...
هادی جان زحمتشو بکش! من امکانات فیلمبرداریم ضعیفه !
مورد 6 آکورد برای هر واریوشن هم نمیشه 6 واریوشن برای هر واریوشن.در ضمت در مقابلش یاماها هم 4 تا اینترو و 4تا اندینگ داره و 4تا فیل این که کرگ از هر کدام دوتا داره.
خوب درسته ولی واسه دونوازی دوزله و تمبک و ... به درد میخوره. نوع ضرب زدن رو تغییر میده. توی نمونه بالا مشخصه.
محمد جان اینجا هم در مورد چند مدل خاص هست نه در مورد کرگ که اگر از نظرشخصی تو قدرتمند است ولی من اصلا حاظر نیستم پولم رو براش حروم کنم.یاماها هم که نخرم ، میرم رولند میخرم.محمد جان اینجا هم در مورد چند مدل خاص هست نه در مورد کرگ که اگر از نظرشخصی تو قدرتمند است ولی من اصلا حاظر نیستم پولم رو براش حروم کنم.یاماها هم که نخرم ، میرم رولند میخرم.
بنظرم بهتر بود جواب سوال های تایپیک قبلی من داده بشه تا تکرار مجدد نوشته های هادی...
حرفات درسته. ولی کیبوردای کرگ همه به هم شبیهن. امکاناتشون فرق زیادی نداره ! تصویر
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

وای وای وای چه گرد خاکی کردین شما اه اه ( سرفه سرفه)

پس جهان این جوری نابود میشه!
میدونستم واسه جنگ جهانی سومه ولی نمی دونستم سر ارگ بوده..

بهرنگ جان ببین بیشتر بحث مقایسه اگه or700 هست باید با pa500 oriental مقایسه بشه نه پرشین .
بعد پرشین درامکیت کاملا هندی نداره ولی تعدادی از صداهای tabal هندی رو داره و من ختی ریتم هندی ساختم میخوای بعدا میزارم.
در مورد افکت سازی هم داره ولی به روشهای دیگس.
راستی از بس تعریف pa500 اورینتال رو کردو که دیگه ریقش در اومد دیروز هر چی مموری میزدم بهش نمیخوند و منم گفتم بهتره فرمت کنم یادم رفته بود برای فرمت باید فایل او اس رو تو مموری بذاری(در حالی که کیبورد من هم مموری رو نمی خوند)وقتی فرمت کردم فایل او اس خواست منم یادم اومد مموری خرابه و همون جا گیر کرد حالا وقتی کیبورد رو روشن میکنی هیچی نمیاد و مینویسه فایل او اس میخواد.
حالا فردا صبح میرم شیراز واسه تعمیرش یا آسی که مربوط به مموری هست سوخته یا آی سی که نقش رم سر راه مموری رو داره.
تصویر
حالم خیلی گرفته اس .
تازه فردا عصر هم قرار بود با گروه تئاتر بریم یه شهر دیگه اجرا کنیم. حالا که موسیقی میلنگه هم دادشون رفته هوا....

پس فعلا قضیه مقایسه منتفی شد و از هر چی ارگه متنفرم(چون برقی و میسوزه)تصویر
میخوام یه تنبک بخرم که اصلا نسوزه نه سمپل بخواد نه ریتم سازی هر کی تو مجلس بهم گیر داد با همون تنبک میزنم تو سرش تازه هر جا هم که میز خالی نبود غذا بخوریم رو تنبکم غذا میخورمتصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده:وای وای وای چه گرد خاکی کردین شما اه اه
هادی ، اینها همش از زیر سر تو بلند میشه ها...
حیف که pa500ت سوخت وگرنه حالت رو میگرفتم(شوخی)...امیدوارم دستگاهت هرچه زودتر و ارزون تر درست بشه
هادی هیجانی زادگان نوشته شده:بهرنگ جان ببین بیشتر بحث مقایسه اگه or700 هست باید با pa500 oriental مقایسه بشه نه پرشین
باید؟
برای چی باید؟
اولا اصلا این باید نیست هادی جونم!
دوما اینجا تایپیک مقایسه pa500persian با باقی مدل هاست و هیچ کاری به pa500oriental نداریم. و اون رو میشه بعدا توی یه تایپیک مجزا ایجاد کرد.اون هم بخاطر شخص گل خودت.چون اصلا توی ایران زیاد به نسبت persian کسی دنبال orientalش نیست.
هادی هیجانی زادگان نوشته شده:بعد پرشین درامکیت کاملا هندی نداره ولی تعدادی از صداهای tabal هندی رو داره و من ختی ریتم هندی ساختم میخوای بعدا میزارم
آره خوب من هم با psr640 ریتم افغانی ساخته بودم و اتفاقا توی A3 هم پرکاشن افغانی هست(همون تبلا) و تو هم احتمالا همون پرکاشن های هندی pa80 رو میگی که مال 13سال پیش هستن.اونوقت به پرکاشن های A1000 که هنوز برای ریتم های خلیجی و عربی تقریبا بهترین هستند میگی پرکاشن های احد بوق!!!
هادی هیجانی زادگان نوشته شده:در مورد افکت سازی هم داره ولی به روشهای دیگس.
خوب چه روش هایی؟
قشنگ بگو چندتا میسازه؟
هادی هیجانی زادگان نوشته شده:راستی از بس تعریف pa500 اورینتال رو کردو که دیگه ریقش در اومد دیروز هر چی مموری میزدم بهش نمیخوند و منم گفتم بهتره فرمت کنم و.........وقتی فرمت کردم فایل او اس خواست منم یادم اومد مموری خرابه و همون جا گیر کرد حالا وقتی کیبورد رو روشن میکنی هیچی نمیاد و مینویسه فایل او اس میخواد.
حالا فردا صبح میرم شیراز واسه تعمیرش یا آسی که مربوط به مموری هست سوخته یا آی سی که نقش رم سر راه مموری رو داره.
حالم خیلی گرفته اس .
خوب این هم از pa500ت عزیز دلم...
ببین تو کلا نمیدونم چکار میکنی با کیبردهات فدات بشم با اون عکس های خوشگلت.
اون از or700ت
اون از pa500persianت که الکی الکی دست برده بردی توش و فیش بهش اضافه کرده بودی و...
این هم از اینیکی...
فایده نداره...من باید بیام برازجون با دوستم کارشناس یکم اون ریشات رو کوتاه کنیم.میخوایی وام بگیری اینقدر ریش داری؟
بزن بابا... تصویر
آواتار کاربر
rezamom
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: سنتور
کیبرد فعلی: Tyros2 - Clp220
کارت صوتی: Esi
میکروفون: Blue bird
نرم افزار: N-track Studio
تماس:

پست خوانده نشده

صداهای سنتی سایزر S910 از Tyros2 هم بهتر و کامل تر است چه برسه به صداهای PA500 که بنظر شخصی من(بقول هادی) وخیلی ها از OR700 هم پایین تر است

اتفاقا امروز لیست صداهای s910 رو که دیدم متحیر موندم
تمام صداهای tyros 2 + چند صدای اضافه شده در بخش فلوت
+ این صداهای سینت که بهرنگ اشاره کرد که من این صداها رو تو tyros 3 دیدم

بهرنگ جان مدولیشن کرگ تمام کارهای یاماها رو میکنه، ولی باید موقع ساخت صدا (در حالت sound) براش تعریف کرد که چه کار کنه. کرگ میتونه تا 48 تا صدارو همزمان ترکیب کنه ! و یا حتی 15 تا Split point براش تعریف کنی !

محمد جان وقتی ماهیت صدایی یه کیبورد ضعیفه هر چقدر ترکیبش کنی باز هم ضعیفه
زمانی که 9000 pro داشتم 24 صدا رو در آن واحد و خیلی خیلی راحتتر از این ترکیب 48 تایی که تو کرگ فقط
شعارش رو میدن و عملا کار سخت و وقت گیریه ترکیب میکردم!سوال اینجاست؟
مگه کاربرهای کیبورد سمفونی مینویسن که این تعداد صدا رو ترکیب کنن!؟
حالا اگه دسته استرینگ رو در نظر نگیریم با ترکیب کردن این تعداد صدا که به صدای واحدی نمیرسیم
بلکه فقط یه صدای من درآوردی در آوردیم

حالا فرض رو بر این میذاریم که مدولیشن کرگ همه کارهایی که تو yamaha می کنه رو انجام بده(که نمی ده)
زمانی که کاربر قطعه ای رو میزنه که نیاز به vib بیشتر داره به علت فنری بودن کار مشکل میشه
(زمانی که قطعه ای مینوازی که دو دستت درگیره)

باز هم اینها دلیل بر قدرت کیبورد نیست

ماهیت صداها و درام کیتها و پرکاشنها , tone genrator , ... همیشه در صدر مقیاس کیبوردها بودن و هستن!

محمد جان امیدوارم جسارت نکرده باشم!
Mammad
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

اون از pa500persianت که الکی الکی دست برده بردی توش و فیش بهش اضافه کرده بودی و...

اه... فیش چی ؟!! تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

هادی یه pa500persian داشت که میخواستم ازش بخرم ولی خودش دستگاه رو باز کرده بود و پشت دستگاه رو سوراخ کرده بود و یدونه فیش مادگی برای آداپتور بهش وصل کرده بود.چون سوکت فیش آداپتور pa500 خاص است و کم گیر میاد. ولی بهرهال نباید وسیله رو دستکاری کرد.(این نظر منه) و البته به مشتری هم که گفتم فوری وحشت کرد و گفت این دستگاه دستکاری شده و...
ashkan54
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

Re:

پست خوانده نشده

gone
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مقایسه کیبردها”

• اطلاعات