Yamaha S910

میدرنج های سری S سمپل خور. S650-S750-S950-S670-S770-S970-S775-S975

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
yazdsolaris
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: Yamaha s910 و PA500
محل اقامت: یزد

Re: psr-S910

پست خوانده نشده

سلام به همه دوستان عزیز
آقا بهرنگ ، آقا هادی (هیجانی زادگان ) تو پیام خصوصی در مورد داغ کردن صفحه lcd توی s910 پرسیده بود که جواب دادم من مشکلی ندارم .
اما دیشب بعد از اجرای برنامه و تقریبا سه ساعت استفاده از اون احساس کردم قاب بلندگوهای دو طرف lcd گمی گرم شده . نگران شدم .
خواستم بپرسم این اتفاق طبیعیه یا نه ؟
فروش یک دستگاه Yamaha S910 در حد آک (پیام خصوصی)
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

پست خوانده نشده

yazdsolaris نوشته شده:سلام به همه دوستان عزیز
آقا بهرنگ ، آقا هادی (هیجانی زادگان ) تو پیام خصوصی در مورد داغ کردن صفحه lcd توی s910 پرسیده بود که جواب دادم من مشکلی ندارم .
اما دیشب بعد از اجرای برنامه و تقریبا سه ساعت استفاده از اون احساس کردم قاب بلندگوهای دو طرف lcd گمی گرم شده . نگران شدم .
خواستم بپرسم این اتفاق طبیعیه یا نه ؟
خدابهت رحم کرد که نسوزوندیش.البته خوشم میاد این s910 حداقل کمی عابروی رفته یاماها رو که or700 با مشکل نویز ساخت به جون خرید ولی درمورد داغ کردن باید بپرسم آیا توی برنامه صدا از بلندگو های خود کیبرد هم درمیاد؟
اگر اینطوره که برای هرکیبردی خطرناکه.ولی اگر بلندگوها خاموشن زیاد طبیعی نیست
حالا منتظر جواب تو هستم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

راستش من تقریبا دوتا or700 سوزوندم و هر دوش این مشکل رو دارن و آدابتورش هم همون آدابتور pa300 b هست ولی در هوای تابستان بعد از نیم ساعت شروع به گرم کردن میکرد و بعد از یک ساعت اگه خنکش نمیکردم(با فن که دیگه من پیش نوازندها شده بودم یه فیلمی واسه خودم) کم کم رنگ lcd از سمت راست شروه به پریدگی مایل به زرد میکرد یعنی نور زرد حاشیه lcd رو محو میکرد و از سمت چپ نور بنفش این کار رو میکرد و با داغ شدن بیشتر پیشروی میکنن (فرقی نمیکنی با اسپیکر خودش کار کنه یا نه البته اگه با اسپیکر خودش باشه بدتره ولی من تو خونه با باند هم کار میکردم و تو مجلس این مشکل رو داشت و استفاده از اسپیکر جای اسپیکر خودش تاثیر 15 درصدی داشت . (اینخا مراحل داغ کردن or700 هست که بنده شخصا تجربه کردم و روی 5 کیبورد or700 که تست کردم به همین صورت بوده).بعد از این مراحل صداهای تونر و بیس و پدال به صورت مخدوش و ناخوشایند پخش میشه که تو اون لحظه کمر نوازنده میشکنه و آه از نهادش بلند میشه چون تنها راه رفع این مشکل اینه که دستگاه رو خاموش و روشن کرد و بعضی مواقع(در حالتی که دستگاه زیاد گرم شده باشه ) با خاموش روشن کردن هم مشکل حل نمیشه و باید دستگاه خنک بشه.
حالا حساب کنید تو وسط مجلس این یه فاجعه میشه من که همش نوسانات برق رو بهونه میکردم و مردم هم قبول میکردن میکردن.
اولین کیبورد خودم همین مراحل رو طی کرد و من هم فکر کردم که طبیعی هست (طبق صحبت دوستان) ولی چه طبیعت ناقص الخلقه ای چون بعد از سه ساعت کار دستگاه در تابستان صداهای پدال و بیش مخدوش بود و کثیف پخش میشد حتی اگه 5 ساعت دستگاه رو. خاموش میکردم فایده نداش تاظه تو lcd پارازیتهای افقی مرتب رد میشدن.
این کیبورد رو با ضرر 50 درصد رد کردم و دوباره یه 700 دیگه خریدم و این بار هر جا میرفتم فن روش بود و تا همین چند روز پیش که فروختمش جیکش هم در نیومد من فکر میکنم اگه شرکت رو این دستگاه فن میذاشت دیگه این مشکلات براش پیش نمیومد.
حالا سرتون رو درد آوردم من به شما توصیه میکنم که سعی کنید مثل من براتون پیش نیاد البته s910 بهتر از 700 هست ولی باز بیشتر قطعات همونا هستند . سعی کنید یک فن کیس رو دقیقا روی قاب سمت راست بذارید اونجوری من تضمین میدم که دیگه مشکلی نخواهید داشت و اگه قاب سمت چپ هم گرم کرد (البته در مقابل سمت راست ناچیزه) میتونی یه فن دیگه هم اونور بذاری و حتی بعضی وقتا باهاش پرواز هم بکنی و از بالا به مجلس نگاه کنی... تصویر شوخی.
نیاز نیست فن رو پیچ کنی میتونی روش بذاری و وقتی نخوای برداری در ضمن شیارهای زیر دستگه و پشتش رو حتما باید باز بذاری خیلی مهمه.

من or700 اولی خودم که نفله شد ولی دومی رو دیگه فهمیدم چه جوری استفاده کنم .
دوتا از شاگردام هم 700 دارن که یکیش رو آقا بهرنگ زحمت کشیدن و براشون اوردن و یکی دیگش هم از شیراز خریده بود و هر دوتاشون این مشکلات رو داشتن .
و یکی دیگه هم مال یکی از بچه های همشهریم بود که تازه گرفته بود وقتی روشن کرده بود و داغ کرده بود ترسیده بود و به من زنگ زده بود تصویر

امیدوارم دیگه این مشکل برات پیش نیاد .
من که افسردگی گرفته بودم از دست or700 .
الآن بجاش یه pa500 oriental خریدم .حداقل گرم نمیکنه حالا باقی مزایا بماند.
yazdsolaris
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

فکر کنم منظورم رو متوجه نشدید من گفتم [highlight=#ffffff]کمی گرم[/highlight] کرد . یعنی داغ نکرده بود .
هیچ مشکلی هم در LCD پیش نیومد نویز هم نداشتم . کیفیت صدا هم خوب بود .
در مورد سوالتون ، هم از بلندگوی خود دستگاه استفاده می کردم و هم با کابل لاین به صوت سالن وصل بود .
yazdsolaris
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

در مورد Record در910 باید بگم که این کیبورد می تونه با فرمت wav ضبط کنه .
من یه جایی قبلا گفته بودم با فرمت MP3 ضبط میکنه که با عرض معذرت الان اصلاحش میکنم .
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

اول بگم که هادی یه پسر شوخ و شنگول و خیلی پرهیجانه.دقیقا شخصیتش با فامیلش با نوشته هاش گویای این امر هستند.ناگفته هم نمونه خیلی اطلاعات خوبی در اکثر زمینه های کیبرد داره و خوراکش هم کیبردهای قدیمی و عجیب و غریبه.
یه دوست هم داره که کارشناسه بلندگوها است.
حالا این مقدمه ای بود که بگم توی پست قبلیش هادی بیشتر انگار میخواست درد دلی از OR700 کنه تصویر
هادی توی اداره توی انبار چندتا از این فن های خیلی خیلی بزرگ هست (مال کارخونه ها) که میتونی با اونها پرواز هم بکنی که گفتی تصویر
بهرهال با احترام به هادی دوست عزیزم و تایید مورد نویز و گرم شدن OR700 باید بگم این تایپیک S910 است وگرنه شما اگر توی برنامه از باندهای OR700 استفاده نکنید تا 8 ساعت هم دستگاه رو روشن بذارید اخ نمیگه.
بهتره بریم توی بحث S910
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

yazdsolaris نوشته شده:فکر کنم منظورم رو متوجه نشدید من گفتم کمی گرم کرد . یعنی داغ نکرده بود .
هیچ مشکلی هم در LCD پیش نیومد نویز هم نداشتم . کیفیت صدا هم خوب بود .
در مورد سوالتون ، هم از بلندگوی خود دستگاه استفاده می کردم و هم با کابل لاین به صوت سالن وصل بود .
با تشکر از هادی عزیز بخاطر راهنمایی هاش و برگرفته از اون ها تکمیل میکنم :
دوست عزیز ، آقای yazdsolaris پس همونطور که حدس زدم باندهای دستگاه شما روشن بوده که برای هر کیبردی خطرناک است.از این به بعد توی برنامه صدای باندهای دستگاه رو کاملا قطع کنید.برای این کار هم میتونید یک فیش خالی درون پورت هدفون قرار بدید.
البته توی تایروس ها توی ادرس زیر گزینه ی Off یا On یا حالت Headphone هست که میشه از همین جا صدای بلندگو رو قطع کرد.ببین شاید توی S910 هم باشه.
Function>Utility>Config2
در مورد گرم کردن هم باز طبیعی است ولی تاحدی که دست آدم تحمل میکنه نه بیشتر.اگر بتونید هم از فن استفاده کنید که چه بهتر ولی قبل از اون حتما امتحان کنید ببینید با قطع شدن صدای بلندگوها هم باز گرم میشود و نتیجه رو اعلام کنیداینجا.
آمپلیفایر و اسپیکرهای S910 بهتر و قوی تر از OR700 هستند ولی بااین هال شما هرگز و در هیچ شرایطی توی مجلس های شلوغ از بلندگوهای دستگاه استفاده نکنید.
بلندگوهای تمام کیبردها فقط برای استفاده توی یک اتاق خلوت ، برای گوش خود نوازنده هستند.
در ضمن حتما از آداپتور PA300b باید استفاده بشه ویا یک اداپتور 16ولت با امپری بالای 3 که واقعی هم باشه نه کذایی.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی

پست خوانده نشده

آره دوست گل یزدی از من ناراحت نشو گفتم تایپیک باحال شه.
راستش من گفتم که این مشکلها رو شخصا با دوتا از این مدل به صورت مستقیم و سه تا به صورت غیر مستقیم داشتم حالا شاید مشکل از من یا دستگاه بوده نمیدونم و امیدوارم برای سایر منسوبین 700 پیش نیاد.
آره داشت یادم میرفت اینجا تایپیک س910 هست راستش ارنجر بسیار خوبیه ولی حالا حالاها دست ما بهش نمیرسه شاید 7 ساله دیگه که زیر خاکی شد بخرم.
اصولا چیزای کهنه رو دوس دارم تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

هادی جان من که گفتم حرفات رو تایید میکنم.OR700 هم گرم میشه و هم اکثرا توشون نویز ایجاد میشه.قبل تر هم گفته بودم OR700 با این مشکل عابروی یاماها رو برد و s910 کمی جمعش کرد.
کلا بهت نمیاد قهر کنی...
اگر قهر کنی مجبور میشم بیام برازجون برات...((-:
yazdsolaris
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

با سلام
بچه ها من از توضیحات خوبتون ممنونم . تصویر
کاش بتونم جبران کنم تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری S”

• اطلاعات