ريتم سازي در کیبردهای Yamaha

ارنجر ورک استیشن های حرفه ای و نیمه حرفه ای

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behzad67
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: melodika
کیبرد فعلی: tyros 5

Re: ريتم سازي در کیبردهای Yamaha

پست خوانده نشده

مدتی پیش مطلبی در این مورد با توضیح چگونگی ساختن ترکهای آکورد خونده بودم. در فرصت مناسب پیداش میکنم و سعی میکنم با ترجمه همینجا بنویسم. ولی دوستان عزیز شما از چه راهی استفاده میکنید که همه آکوردها ازجمله آکوردهای 7 درست اجرا بشن ؟
behzad67
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده: ببینید بهزاد جان . تا اونجایی که من متوجه شدم ترکهای آکورد از نظر پارامترهای داخلیشون متفاوت هستن . فکر میکنم به جای اینکه کپی کنید آکوردتون رو از اول تو ترکهای pad و phase بسازید . منم صددرصد مطمئن نیستم . واسه همین گفتم شما تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید

سلام
بلاخره کمی وقت برای تست کردن پیدا کردم و ایده شما را تست کردم ولی متأ سفانه بی نتیجه بود:
یک ریتم را پاک کردم تا همه پارامتر های ترکها بحالت اولیه در آمدند بعد سه نت G,E,C را در ترکهای phase , pad, Chords و زدم و سیو کردم و بعد س ترک را تست کرد ولی هیچکدوم صدای آکورد 7 را ندادند...

یعنی از دوستان عزیز هیچ کس نمیدونن راهش چیه؟
behzad67
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

سلام
متاسفانه کسی جواب سوالم را نداد. بعد از کمی جستجو در اینتر نت راه حلی پیدا کردم که برای دوستان علاقمند توضیح میدم. من امتحان کردم وهمه آکوردها با این روش درست اجرا میشن.
برای ترکCHORD و آکوردها سه نته:
اپتدا همه ترکها را پاک کنید که همه پارامترها به حالت اولیه دربیایند. درحقیقت باید به گام CM7 برسیم. حالا در این گام بجای سه نت G,E,C از سه نت G,E,B استفاده میکنیم. یعنی بجای c از b استفاده میکنیم. ازنت c هم در base استفاده میکنیم. در ضمن این روش شرکت یاماها هم هست طوریکه خوندم.
حتمأ امتحان کنید .
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

behzad67 نوشته شده:سلام
متاسفانه کسی جواب سوالم را نداد. بعد از کمی جستجو در اینتر نت راه حلی پیدا کردم که برای دوستان علاقمند توضیح میدم. من امتحان کردم وهمه آکوردها با این روش درست اجرا میشن.
برای ترکCHORD و آکوردها سه نته:
اپتدا همه ترکها را پاک کنید که همه پارامترها به حالت اولیه دربیایند. درحقیقت باید به گام CM7 برسیم. حالا در این گام بجای سه نت G,E,C از سه نت G,E,B استفاده میکنیم. یعنی بجای c از b استفاده میکنیم. ازنت c هم در base استفاده میکنیم. در ضمن این روش شرکت یاماها هم هست طوریکه خوندم.
حتمأ امتحان کنید .
ممنون از اعلام راه حلتون . ولی آکورد CM7 چهار انگشتی هست تا اونجایی که بنده اطلاع دارم . در مورد ساختن ترک Bass هم باید نت G E B C رو بزنیم یا G E C ؟؟
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behzad67
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده: ممنون از اعلام راه حلتون . ولی آکورد CM7 چهار انگشتی هست تا اونجایی که بنده اطلاع دارم . در مورد ساختن ترک Bass هم باید نت G E B C رو بزنیم یا G E C ؟؟

دوست عزیز منظورم پارامتر های SOURCE ROOT:C و CHORD:M7 بود ونه آکورد CM7 . شما اول همین سه نتی که گفتم را بدون ترک باس سیو کنید وبعد همه آکوردها, ازجمله آکوردهای چهار انگشتی را هم باهش تست کنید, نتیجه عالیه! تصویر
که البته با وارد شدن نت C بعنوان Bass زیباتر هم میشه. بعدأ همنجا درباره نت C و Bass هم اگر خواستید, توضیحش رو مینویسم.

هر چند میدونم اساتید عزیز حتمأ روشهای بهتری هم میشناسند. برای من اما موضوع جدید و بسیار جذابیه. چونکه احساسی میکردم که ریتمهای دستساز از نظر هارمونی بعضأ خیلی خوب نیستند..
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

behzad67 نوشته شده:
Mr.Energy نوشته شده: ممنون از اعلام راه حلتون . ولی آکورد CM7 چهار انگشتی هست تا اونجایی که بنده اطلاع دارم . در مورد ساختن ترک Bass هم باید نت G E B C رو بزنیم یا G E C ؟؟

دوست عزیز منظورم پارامتر های SOURCE ROOT:C و CHORD:M7 بود ونه آکورد CM7 . شما اول همین سه نتی که گفتم را بدون ترک باس سیو کنید وبعد همه آکوردها, ازجمله آکوردهای چهار انگشتی را هم باهش تست کنید, نتیجه عالیه! تصویر
که البته با وارد شدن نت C بعنوان Bass زیباتر هم میشه. بعدأ همنجا درباره نت C و Bass هم اگر خواستید, توضیحش رو مینویسم.

هر چند میدونم اساتید عزیز حتمأ روشهای بهتری هم میشناسند. برای من اما موضوع جدید و بسیار جذابیه. چونکه احساسی میکردم که ریتمهای دستساز از نظر هارمونی بعضأ خیلی خوب نیستند..
متوجه منظورتون شدم . ولی خب هر آکوردی به عنوان source انتخاب بشه باید روی همون آکوردسازیتون رو انجام بدید‌ و آکورد CM7 هم یه آکورد ۴ انگشتی هست . فکر کنم الان بهتر منظور بنده رو متوجه شده باشید . به هرحال ممنون از راهنماییتون
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behzad67
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده: ولی خب هر آکوردی به عنوان source انتخاب بشه باید روی همون آکوردسازیتون رو انجام بدید‌ و آکورد CM7 هم یه آکورد ۴ انگشتی هست . فکر کنم الان بهتر منظور بنده رو متوجه شده باشید . به هرحال ممنون از راهنماییتون

درست میفرمایید آکورد CM7 یه آکورد ۴ انگشتی هست و C سه انگشتیه. ولی طبق این روش باید با سه نت نامبرده, آکورد در یک ترک CHORD ساخته بشه و نت چهارم یعنی C باید در ترک دیگر ساخته بشه چونکه پارمتر هاش با سه نت اول متفاوته.نکته مهم هم برای من همین بود.
ولی حتی بدون نت چهارم هم آکوردها از جمله آکوردهای ۴ انگشتی درست اجرا میشن. تصویر
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: A3000
کارت صوتی: focusrite
میکروفون: RODE Nt1-A
نرم افزار: gold wave-Studio one-Cubase
موبایل: HONOR 10 Lite
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: اصفهان

پست خوانده نشده

با سلام

عزیران و استاد عزیزم بهرنگ در صورتی که امکانش هست نحوه ی ساخت یه ریتم 6.8 روی میزان 4.4 آموزش بدید

بیشتر منظورم ساخت پرکاشن های ضرب هستش که توی تمپوی پایین حالت لنگ پیدا میکنه و قشنگ نمیشه نمیدونم هرکاری میکنم آخرش ریتمم لنگ میشه
ممنونم
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:با سلام

عزیران و استاد عزیزم بهرنگ در صورتی که امکانش هست نحوه ی ساخت یه ریتم 6.8 روی میزان 4.4 آموزش بدید
تقریبا تمام ریتمها در یاماها روی میزان 4/4 درست میشن. نحوه خاصی نداره. باید میزان 6/8 که شامل تمام مضرب های 3 میشه را بشناسی و روی اون میزان پرکاشن بزنی.
بعد هم با کووانتایز مخصوص 6/8 صاف و همسطحش کنی. میران 12 یا 8T
در صفحه های قبل همین تاپیک با عکس نت کووانتایز 6/8 را نشان دادم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: A3000
کارت صوتی: focusrite
میکروفون: RODE Nt1-A
نرم افزار: gold wave-Studio one-Cubase
موبایل: HONOR 10 Lite
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: اصفهان

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:
mohammad.s نوشته شده:با سلام

تقریبا تمام ریتمها در یاماها روی میزان 4/4 درست میشن. نحوه خاصی نداره. باید میزان 6/8 که شامل تمام مضرب های 3 میشه را بشناسی و روی اون میزان پرکاشن بزنی.
بعد هم با کووانتایز مخصوص 6/8 صاف و همسطحش کنی. میران 12 یا 8T
در صفحه های قبل همین تاپیک با عکس نت کووانتایز 6/8 را نشان دادم.

بله در صفهه ی 25 همین تاپیک همین سوال رو پرسیدم که یادم نبوده و شما در آنجا به خوبی راجبش صحبت کردید تصویر
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “ارنجر”

• اطلاعات