Yamaha PSR-A3000

میدرنج های اورینتال 64 - 62 - A5000 - A3000 - A2000 -OR700 - A1000 - A3

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: Yamaha PSR-A3000

پست خوانده نشده

همیشه از ریتم های PSR-A1000 بعنوان یک سری ریتم های درهم و مبهم که هیچ ربطی به ریتمهای ایرانی هم ندارند یاد کردیم. حتی زمان خودش.
ریتمهای OR700 هم باز تغییر انچنانی نکردند.
همچنان میگفتیم ریتمسازها بد بودند و این اتفاق باز در A2000 تاحدودی تکرار شد با کمی بهبود.

زمان A3000 متوجه شدم اشکال اصلی از کجا بوده.

نماینده بی لیاقت ایرانی طی هر دوره در آخرین لحظات ، اون هم بخاطر فشار شرکت یاماها به ریتمساز ها اعلام میکند.
نه فرصتی برای ویرایش و اصلاح و حتی تعویض ریتمها وجود داشته.
نه فرصتی برای نظر سنجی از چند نفر.
نه نرم افزار اصلیِ یاماها برای دقت و سرعت عمل در ساختن آکوردهای مختلف ریتم.
نه وجود استدیو یا مکان یا حتی نسخه ای از کیبورد اصلی برای ساختن اون ریتمها.(در صورتی که من برای ساختن چند ریتم ایرانی pa500persian با نسخه کامل نشده ای از این دستگاه در خود شرکت جذیره ریتم ساختم.)

هیچ کدام از این ابزار و شرایط برای ما مهیا نبود با اینحال من و اقای جسارتی تا جای ممکن بهترین ها رو برای عابرو داری PSR-A3000 ساختیم و اگر هم کسانی از ریتمهای پرست A3000 راضی نیستند من به شخصه همینجا از ایشان عذرخواهی میکنم. هیچ کس در این فرصت کم و با این امکاناتِ شخصیِ خودش نمیتونست بهترین ها رو بسازه.

حتی مبلغ قرار داد من و آقای جسارتی بطور کامل پرداخت نشد در صورتی که از طرف یاماها گرفته شده بود.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
malavan
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: Casio ct630
کیبرد فعلی: S670 & Ydp141
موبایل: G2 mini

پست خوانده نشده

کمی گیج کننده شده این پست ها برای من
قضییه چیه که یک دفعه ای این اطلاعات داره عمومی میشه
بعدش چرا بعد این همه زحمت شما اسم افراد دیگه مثل اقای نبی و اون شخصی که خیلی عشق ارتیست بودن را داره مطرح میشه و خبر پک های جدید
بعد همه ناپدید میشن و هیچ
چه خبره راجع به این a3000تصویر
malavan
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: Casio ct630
کیبرد فعلی: S670 & Ydp141
موبایل: G2 mini

پست خوانده نشده

در ضمن اگر ممکنه کمی بیشتر راجع به اقای جسارتی و فعالیتهاشون توضیح بدین وایا تو این سایت فعال هستند یا نه
ممنون
آواتار کاربر
pa900
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: pa900

درباره A3000

پست خوانده نشده

Moonsea نوشته شده:ممنون از راهنماییتون .
یه سوال دیگه . برنامه A3000 آپگریدیبل هست و اینکه وکال داره این ارگ ؟
و سوال دیگر هم اینکه سازهای شرقی s970 از نظر طبیعی بودن به پای A3000 میرسه یا نه؟
a3000 وكال نداره و s970 هم وكال داره و همنيكه از لحاظ كيفيت صدا و ريتم عالي هست و پكهايي كه براي a3000 ساخته شده باشه رو هم اجرا مي كنه
vahid 2000
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio sa21
کیبرد فعلی: Yamaha.a3000
میکروفون: shoor
موبایل: honor 6
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: Kerman

پست خوانده نشده

سلام خدمت دوستان عزیز .این آپدیت جدید a3000[ورژن1.02] چجور باید توی ارگ نصبش کرد .لطفا راهنمایی کنید
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

vahid 2000 نوشته شده:سلام خدمت دوستان عزیز .این آپدیت جدید a3000[ورژن1.02] چجور باید توی ارگ نصبش کرد .لطفا راهنمایی کنید
فایل های ورژن رو داخل ریشه فلش مموری بریزید.
فلش را به کیبورد متصل کنید.
کیبورد خاموش باشد و دکمه Stop/Start ریتم را نگه دارید و دستگاه را روشن کنید.
حالا برای تایید و شروع عملیات آپدیت ، دکمه stop/start را مجددا فشار دهید.
vahid 2000
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio sa21
کیبرد فعلی: Yamaha.a3000
میکروفون: shoor
موبایل: honor 6
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: Kerman

پست خوانده نشده

ممنون از راهنماییتون .یه سوال اگر بخواهیم یه عکس پس زمینه قرار بدیم با چه نرم افزاری تبدیلش کنیم که تو صفحه اجرا بشه تو کتاب راهنما نوشته ۴۸۰*۸۰۰ با پسوند BMP.با تشکر از همه دوستان ارتعاش وبهرنگ عزیز
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: همه ایران سرای من است

پست خوانده نشده

vahid 2000 نوشته شده:ممنون از راهنماییتون .یه سوال اگر بخواهیم یه عکس پس زمینه قرار بدیم با چه نرم افزاری تبدیلش کنیم که تو صفحه اجرا بشه تو کتاب راهنما نوشته ۴۸۰*۸۰۰ با پسوند BMP.با تشکر از همه دوستان ارتعاش وبهرنگ عزیز

با سلام
رایج ترین نرم افزار ، فتو شاپ با ورژنهای متعدد هست که می تونید عکس را فراخوانی و ریسایز و در زمان سیو نمودن فرمت BMP را انتخاب نمایید.یا نرم افزار ACDSee هم میتونید تغییر سایز و تغییر فرمت دهید.( تغییر سایز: ctrl+r و تغییر فرمت ctrl+f) و خیلی نرم افزارهای دیگر که در نت کافیه یک سرچ کوچک بنمایید . با تشکر
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:همیشه از ریتم های PSR-A1000 بعنوان یک سری ریتم های درهم و مبهم که هیچ ربطی به ریتمهای ایرانی هم ندارند یاد کردیم. حتی زمان خودش.
.
طبق درخواستی که اونموقع یاماها از نماینده خودش در ایران داشت ( سال 1380) هدف ساختن ریتم هایی بود که معرف یه منطقه از ایران باشن به عنوان موسیقی محلی با سازهای ایرانی ( تارو نی و سنتور و دف ) که اولین بار بود در کیبوردهای یاماها قرار میگرفت .
که البته هیچکدوم از این ریتم های نظم و کیفیت نداشت و به گفته خیلی ها حتی سازنده ریتم های فابریک دستگاه هم نمیتونست 15 دقیقه باهاش نوازندگی کنه !!!

behrang نوشته شده: ریتمهای OR700 هم باز تغییر انچنانی نکردند.
.

انصافا کیفیت و نظم ریتم ها بهتر شده بود و میشد به تعداد انگشتان دست ریتم به در بخورد پیدا کرد .

behrang نوشته شده: همچنان میگفتیم ریتمسازها بد بودند و این اتفاق باز در A2000 تاحدودی تکرار شد با کمی بهبود.

.
ریتم های فابریک a-2000 دقیقا همون ریتم های or700 بودن با کمی تغییر
اما مشکل اصلی این بود که در طول ده سالی که از تولیدا1000 میگذشت سیستم موسیقی پاپ و مجلسی ایران با موسیقی سنتی فاصله گرفت به طوری که در مجالس موسیقی از دف ونی و تار و سه تار استفاده نمیشد و ریتم های محلی کاربردی در کیبورد نداشت .
بنابراین نیاز به سازنده یا سازندگان ریتمی احساس میشد که با موسیقی روز ایران و نیاز مجالس و همینطور با قابلیت های کیبورد یاماها اشنا باشه .

behrang نوشته شده: زمان A3000 متوجه شدم اشکال اصلی از کجا بوده.
نماینده بی لیاقت ایرانی طی هر دوره در آخرین لحظات ، اون هم بخاطر فشار شرکت یاماها به ریتمساز ها اعلام میکند.
نه فرصتی برای ویرایش و اصلاح و حتی تعویض ریتمها وجود داشته.
نه فرصتی برای نظر سنجی از چند نفر.
نه نرم افزار اصلیِ یاماها برای دقت و سرعت عمل در ساختن آکوردهای مختلف ریتم.
نه وجود استدیو یا مکان یا حتی نسخه ای از کیبورد اصلی برای ساختن اون ریتمها
.
بهرنگ جان به نظر من مهم اینه که هر کس بتونه از زمان و شرایط بهترین استفاده رو بکنه و من با جرات میگم بهترین ریتم فابریک در همه کیبوردهای اورینتال متعلق به A3000 هست . حالا با تمام کمبودها موفق شدی ریتم های کاملا مناسبی رو براش اماده کنی.
کسانی هم که اشکال میگیرند این ریتم ها رو با a-1000 مقایسه کنن که حتی یه افکت هم در ریتم هاش مورد استفاده قرار نگرفته بود
یا با 0r-700 نه اینکه با ریتم های کرگ. چون هیچ کیبودری تاحالا جرات استفاده از ریتم فابریک ایرانی رو در کیبوردهاش نداشته !!!!
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

شوالیه آسمان نوشته شده:من با جرات میگم بهترین ریتم فابریک در همه کیبوردهای اورینتال متعلق به A3000 هست . حالا با تمام کمبودها موفق شدی ریتم های کاملا مناسبی رو براش اماده کنی.
گرچه شما یک نوازنده باسابقه و آموزش دهنده کیبورد هستی و نظرت باید مهم باشه ولی من این رو بحساب لطف شما میذارم.
من خودم هستم که تاسف میخورم برای شرایط یاماها در ایران و وجود چنین افرادی که هیچ ارزشی برای هنر و اعتبار و کیبورد قائل نیستند و فقط به ابعاد بیزنسی و شغلی خودشون نگاه میکنند در این مسائل.
چرا من نتونستم ریتمهایی در حد پک های BM توی پرست A3000 بذارم؟!
حتی یک A3000 آزمایشی به من و ارسلان ندادند که با استفاده از درام کیت های جدید ویا سیستم درام ست اپ باهاش ریتم بسازیم.
با یک A2000 شخصی که ازآن خودم بود ساخته شدند.
با درام کیت های قدیمی A1000 و درام کیت های پک Oriental که چیدمان این کیت ها از همون ابتدا نامناسب با سلیقه های ریتمهای ایرانی اعلام شد.
در قرارداد به ما گفته شد نباید از هیچ خواننده و اهنگی کپی بسازید ولی دیدیم که در دموهای ایرانی و پک ناقصه Oriental Mix کلی از اهنگهای مختلف ایرانی کپی شده که حتی میشه سازنده این اهنگها از یاماها شکایت کنه.
شاید باور نکنید ولی لیست ریتم های ایرانیِ درخواستی A3000 را من بدونِ اعلام یا درخواست قبلیِ کسی به نماینده یاماها پیشنهاد کردم. بقول معروف تیری در تاریکی انداختم و گرفت.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری اورینتال”

• اطلاعات