korg Pa600

پایین ترین ارنجرهای Pa مثل Pa700- Pa600- Pa50

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
dj.anami
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-S970
کارت صوتی: Traktor kontrol S4
نرم افزار: adobe audition, fl studio
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد

Re: korg Pa600

پست خوانده نشده

سلام و عرض ادب خدمت دوستان.
قبل از شروع به صحبت در مورد تجربه تلخ من در مورد ارنجر pa600 توضیحی رو خدمت شما دوستان عرض میکنم که حتمادید من رو نسبت به ساز به شما شفاف سازی خواهد کرد.

من نوازنده کیبورد نیستم، یک علاقه مند مبتدی هم نیستم. من دی جی هستم و برای برنامه ها و مجالس و پارتی های خودم، موزیکها رو بصورت اختصاصی ریمیکس میکنم.
من ابتدا اونطوری که دوست دارم ریتم مورد نظر و پد ها رو میسازم، صداها رو آماده میکنم بعد موزیک رو ضبط میکنم و روی آهنگ اصلی (بماند که با چه روشها) ریمیکس انجام میدم.
برای من کیبورد خیلی حیاتی هستش.
در تاریخ 18 آذر ماه همین سال یعنی چند روز پیش، پس از سالها کار با یاماها، و با توجه به اینکه آدمی بی تعصب هستم، یک دستگاه کرگ خریدم و روزگار خودم رو سیاه کردم، بماند که با صرف هزینه این ساز رو کاملا مسلط شدم و آپشنهاشو کاملا میشناسم، بنابراین جای بهانه ای برام نمونده که اگر اسم این دستگاه رو شما میذارید Professional Arranger باید اسم یاماها رو گذاشت خالق موسیقی.

در بررسی من، کورگ pa600QT تنها یک ابر MP3 پلیر هستش. امکانات ریتم سازی، مدیریت رخدادها، و.... و.... و.... افتضاحه.

یک دستگاهی که در اون بجای امکانات و نظم و کیفیت موسیقی ترجیح داده شده از تکنولوژی صفحه لمسی، سیستم عامل کند و ... استفاده بشه.

علاوه بر این ها، اگ یک لحظه موقع لود کردن سمپل دچار اشکال بشه موقع اجرای ریتم استارتش دست شماست ولی استاپش با خداست ممکنه یکی از صداهایی که به جای سمپل اصلی لود شده انقدر ادامه دار بشه و گیر کنه که مجبور بشید دستگاه رو خاموش کنید.

ببخشید سرتون رو درد آوردم.
آنچه کائنات به تو میبخشد، در مقابلِ چیزی است که تو پیش تر، به او بخشیده ای.
امروز به چه می اندیشی؟ اندیشــه امروزت، فردایت را خلــق میکند. همــانطور که
امروزت را با اندیشه ی دیروزت خلق کرده ای.

برکـــــت بــاشــــد.
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

دوست عزیز سلام
مرسی از نظر شما
با بعضی قسمتای صحبتتون موافقم و قسمتیش هم مخالفم !
اول اینکه من خودم از کسانی هستم که از pa600 خوشم نمیاد . مخصوصأ از کیفیت پخش و خروجی صدای این کیبورد
در بررسی من، کورگ pa600QT تنها یک ابر MP3 پلیر هستش. امکانات ریتم سازی، مدیریت رخدادها، و.... و.... و.... افتضاحه.
امکانات ریتم سازی این کیبورد بد نیست و مثل بقیه کیبوردهای کرگه ... البته فکر کنم شما کلأ از محیط ریتمسازیش خوشت نیومده ولی خب افتضاح نیست که هیچ کاری نشه باهاش انجام بدی . خود بنده 4 سال pa80 داشتم و باهاش ریتم میساختم .. اگه بخوام با یاماها مقایسه کنم مطمئنأ ریتم سازی یاماها رو روون تر و خیلی خیلی بهتر میدونم ولی باز هم نمیشه گفت ریتم سازی کرگ خیلی بده و ...

یک دستگاهی که در اون بجای امکانات و نظم و کیفیت موسیقی ترجیح داده شده از تکنولوژی صفحه لمسی، سیستم عامل کند و ... استفاده بشه.
با این حرفتون هم کاملأ موافقم ... کرگ به چیزایی بیشتر توجه داره که به درد خیلی از نوازنده ها نمیخوره ! مثلا اینکه چندین اوسیلاتور برای ترکیب صدا گذاشته در صورتی که اکثر نوازنده ها(یا بهتره بگم 99%) بیشتر از 3تا صدا رو با هم ترکیب نمیکنن برای صداسازی !
و یا به قول شما لمسی بودن دستگاه که مثلأ خواسته دستگاهش به روز باشه ولی برعکس باعث اذیت نوازنده س !
کیفیت پخش صدا هم که اصلأ هیچی نگم بهتره

علاوه بر این ها، اگ یک لحظه موقع لود کردن سمپل دچار اشکال بشه موقع اجرای ریتم استارتش دست شماست ولی استاپش با خداست ممکنه یکی از صداهایی که به جای سمپل اصلی لود شده انقدر ادامه دار بشه و گیر کنه که مجبور بشید دستگاه رو خاموش کنید.

ببخشید سرتون رو درد آوردم.
در مورد این مشکل هم شما باید کلید SHIFT و کلید استارت/استاپ ریتم رو نگه دارین تا اون صدای طولانی قطع بشه .. البته تو بیشتر موارد این راه جواب داده و بعضی وقتا هم نه
موفق باشید
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
tina
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: korg

پست خوانده نشده

جزو كيبوردهاي مسخره كرگ حساب ميشه حالا 300 هم اومده اسباب بازي
آواتار کاربر
dj.anami
عضو سایت
عضو سایت
کارت صوتی: Traktor kontrol S4
نرم افزار: adobe audition, fl studio
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد

پست خوانده نشده

مرسی از صحبتهات آقای مستر انرژی.

من خوشبختانه تعصب خاصی روی برندی ندارم، ولی شاید بجای mp3 player بهتر بود از کلمه sample player استفاده میکردم تصویر
ولی کلا الان گذاشتمش برای فروش و دارم سیصد، چهارصد تومن زیر قیمت میفروشمش، البته که هر تجربه ایی بهایی داره و من خوشحالم که مطمئن شدم تا آخر عمر نباید مطلقا از یاماها فاصله بگیرم، چون حداقل الان میدونم که برای آهنگسازی ، ریتم سازی ، پد و صدا یاماها نمیتونه تنها یک وسیله باشه، بلکه ایمان دارم که موهبت الهیه.
مرسی از همه.
فقط دوستان کسی صدتی گیتار نایلون یاماها آ۲۰۰۰ رو شنیده؟ چطوره؟ مال کورگ که خیلی خوشگله.

برکت باشد.
آنچه کائنات به تو میبخشد، در مقابلِ چیزی است که تو پیش تر، به او بخشیده ای.
امروز به چه می اندیشی؟ اندیشــه امروزت، فردایت را خلــق میکند. همــانطور که
امروزت را با اندیشه ی دیروزت خلق کرده ای.

برکـــــت بــاشــــد.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

dj.kalmasanta نوشته شده:فقط دوستان کسی صدای گیتار نایلون یاماها آ۲۰۰۰ رو شنیده؟ چطوره؟ مال کورگ که خیلی خوشگله.
برکت باشد.
من صدای گیتار یاماها رو شنیدم ولی با توجه به موضوع این تاپیک ، ازتون خواهش میکنم اگر از Pa600 دمویی خاصی دارید یا نمونه ای از خوبی ها و بدی ها برامون آپلود کنید.

ممنون
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

dj.kalmasanta نوشته شده:سلام و عرض ادب خدمت دوستان.

در تاریخ 18 آذر ماه همین سال یعنی چند روز پیش، پس از سالها کار با یاماها، و با توجه به اینکه آدمی بی تعصب هستم، یک دستگاه کرگ خریدم و روزگار خودم رو سیاه کردم،
بنابراین جای بهانه ای برام نمونده که اگر اسم این دستگاه رو شما میذارید Professional Arranger باید اسم یاماها رو گذاشت خالق موسیقی.
بله و این همون قضیه نام گذاری است که در این مبحث قبلا خدمت دوستان عرض کرده بودم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
tina
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: korg

پست خوانده نشده

صداي ياماها بهتره و نرم تره
آواتار کاربر
EHSAN-TAALE
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: CASIO SA21
کارت صوتی: M-AUDIO C600
میکروفون: RODE NT1
نرم افزار: STUDIO ONE
موبایل: HTC EYE
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: شیـــــــــــــراز

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:
dj.kalmasanta نوشته شده:فقط دوستان کسی صدای گیتار نایلون یاماها آ۲۰۰۰ رو شنیده؟ چطوره؟ مال کورگ که خیلی خوشگله.
برکت باشد.
من صدای گیتار یاماها رو شنیدم ولی با توجه به موضوع این تاپیک ، ازتون خواهش میکنم اگر از Pa600 دمویی خاصی دارید یا نمونه ای از خوبی ها و بدی ها برامون آپلود کنید.

ممنون

مقایسه ی گیتار کورگ با یاماها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من دیگه حرفی ندارم
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: همه ایران سرای من است

پست خوانده نشده

با سلام
چند روز پیش کیبورد PA600 یکی از دوستانم از روی پایه افتاده بود و مشکل پیدا کرده بود ؛ برای تعمییر آوردش پیش بنده ؛ پس از باز نمودن کیبورد متوجه شدم که بدنه آن( که با PA900 مشترک هست) بسیار ضعیف می باشد , از اسپیکرهای فول رنج 4 اهم 16 وات استفاده شده و از تیوتر در آن خبری نیست؛ نکته جالب اینکه به جای مدار تغذیه از یک آداپتور 15 ولت 4 آمپر در آن استفاده شده که میشد این آداپتور را خارج از کیبورد هم قرار داد تا اگر معیوب شد دیگر نیاز به باز نمودن کیبورد نباشد.پیچ بند آن به معنای واقعی کلمه ضعیف هست.مین برد کیبرد از کیفیت نسبتا خوبی برخوردار بود ، ولوم صدا آن بسیار آماتوری و از نوع مـــــونــــو بود که برای کیبورد که همه کارش صدا هست بسیار بعید به نظر می رسه.با تشکر
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

فکر میکنم قطعات داخلی 900 هم به همین صورت که فرمودید باشه درسته ؟
در ضمن من شنیدم بورد اصلی این مدل ها تقریبا یک بار مصرفه یعنی اگر اشکالی پیدا کنه باید کل بورد تعویض بشه . صحت داره این قضیه ؟
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری متوسط و پایین تر”

• اطلاعات