Yamaha S950

میدرنج های سری S سمپل خور. S650-S750-S950-S670-S770-S970-S775-S975

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 229 دفعه

Re: Yamaha S950

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:[HIGHLIGHT=#ffffff]دوستان در s950 با نبود صداهای فابریک ایرانی و عربی(مثل قانون-سنتور-تار-عود-و...) چکار باید کرد؟ حداقل توی A2000 توی پرست دستگاه ازین صداها موجود بود [/HIGHLIGHT]
محمد جان :
1-اون دستگاه اورینتال هست و مسلما باید در زیمنه ی شرقی کامل تر و بهتر از یک کیبورد غربی باشه.در بحث های مقایسه ای هم بارها گفته شده که S950 نسبت به A2000 خیلی بروزتر با امکانات جدید تر است و همینطور صداها و درام کیت ها و ریتم های غربی بیشتر.
ولی اورینتال نیست.
2- با اینحال اگر این مبحث رو از اول مرور میکردی ، میخوندی که گفتیم در S950 با وجود اینکه اورینتال نیست ، تعدادی از صداها و درام کیت های A2000 وجود داره که این فراتر از انتظار یک کیبورد غیر اورینتال است.تا جایی که من در ذهن دارم صدا های قانون - عود - وتریت - نیِ A2000 داخل S950 هست و همینطور مهم تر اینکه درام کیت های Arabic Kit و Arabic Mix Kit هم که مال اورینتال های یاماها است ، توی S950 هست و تداد زیادی از ریتم های عربی و ترکیِ A2000 رو اجرا میکنه که حتما این مطلب رو تا حالا نمیدونستی.
این بیش از انتظار یک کیبورد غیر اورینتال است.
3- و نکته ی سوم اینکه دستگاهی که سمپل میگیره و انواع پک های حرفه ای کارخانه ای براش تولید شده دیگه چه نیازی به اون صداهای فابریک داره؟
شما در S950 میتونی انواع اکسپنشن پک های ترکی و ایرانی و خلیجی و هندی و اکترونیک و غیره رو نصب کنی.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: A3000
کارت صوتی: focusrite
میکروفون: RODE Nt1-A
نرم افزار: gold wave-Studio one-Cubase
موبایل: HONOR 10 Lite
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: اصفهان

پست خوانده نشده

مرسی داداش بهرنگ دارم تاپیک رو از اول مرور میکنم تا به جواب سوالام برسمتصویر

در مورد درام کیت عربی و اون چندتا صدا هم اطلاعی نداشتم و امروز فهمیدم و برام جالب بود...
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

داداش بهرنگ از اون جایی که بنده قبل از خرید وسیله ای خوب تحقیق میکنم لازم دونستم که سوالی برا خودم بی جواب نمونه... و مطالبی رو خدمتتون عرض میکنم که به درد سایر دوستان هم بخورهتصویر

اول میخوام بدونم تو پرست این ساز صدای سنتور هست؟ و آیا اینکه صدای ویولونش مثل همون A2000 هست یا اصلا به صورت S.art هستش؟

دوم اینکه مثلا توی یه مجلس باهاش اجرا داریم. موقع کرون کردن باید بانک صدای مخصوصی رو بیاریم کرون کنیم و دوباره بریم به بانک صدای مورد نظر؟؟

ممنون
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:دوم اینکه مثلا توی یه مجلس باهاش اجرا داریم. موقع کرون کردن باید بانک صدای مخصوصی رو بیاریم کرون کنیم و دوباره بریم به بانک صدای مورد نظر؟؟
ممنون
محمد جان در مورد این سوالت باید بگم که من تو تایروس یه بانک صدا به اسم Scale Tuning دارم که برای کرون کردن Freeze رو خاموش میکنم و رجیست شماره 1 رو انتخاب میکنم و برای دیاپازون کردن کلید 5 رو میزنم و فورآ هم Freeze رو روشن میکنم ... تو S950 هم به همین منواله
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:تو پرست این ساز صدای سنتور هست؟
توی Preset کیبورد S950 صدای سنتور نیست ولی توی همه پک های ایرانیِ موجود برای این دستگاه صداهای سنتور مختلفی است.

mohammad.s نوشته شده:آیا اینکه صدای ویولونش مثل همون A2000 هست یا اصلا به صورت S.art هستش؟
هرچیزی در دنیا که اسمش فرق داشته باشه ، یعنی فرق داره. کلمه ی "مثل" در ذهن شما با ذهن من متفاوت است. ولی بهرحال صداهای ویالون S950 فعلا در بین میدرنج های یاماها بهترین است.

mohammad.s نوشته شده:موقع کرون کردن باید بانک صدای مخصوصی رو بیاریم کرون کنیم و دوباره بریم به بانک صدای مورد نظر؟؟
طرح ربع پرده کردن ، با یک بانک رجیست مخصوص رو اولین بار من در تایروس پیاده کردم که خیلی مورد استقبال شد. بطوری که الآن اکثرا به همین شکل ارنجرهای یاماها رو کرن میکنند.
برای کرن کردن در S950 یا S910 یا Tyros باید اون بانک مخصوص ربع پرده کردن رو انتخاب کنید (که میتونید دم دست بذاریدش) و دکمه ی مورد نظر رو بزنید تا اعمال بشه.با اینکار هیچ چیز تغییر نمیکنه ، و فقط کوک پرده.پس لازم نیست حتما فوری یک بانک صدای دیگه انتخاب کنید.
البته ناگفته نماند که بستگی به تنظیم دکمه ی FREEZE هم دارد.

هنوز خیلی ها فکر میکنند REGIST MEMORY در یاماها فقط بک بانک صدا است که اینطور نیست.
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

ممنون از شما بهرنگ جان.

پس از زدن کلید 1 اون بانک صدا باید همزمان کلاویه هایی که میخوایم کرون بشه رو نگه داریم درسته؟؟ در صورتی که بخوایم یکی از کلاویه های سیاه رو مثلا +50 کنیم این کار نیز امکان پذیره؟

جنس بدنه این ساز مثل A2000 زود خاک میگیره؟ جنس کلیدهای پنل نیز مثل A2000 اصطلاحا گوشتیه؟تصویر

ضمنا کلاویه ها افترتاچ دارن عایا؟تصویر آداپتور فابریک همراه این ساز هست؟

ضمنا از بچه های دیگه یکی جواب سوالای منو بده قبل از اینکه بهرنگ جان متوجه پستم بشهتصویر. میترسم بس که سوال پرسیدم داش بهرنگ عصبی بشه و دیگه خدا داند تصویر
آواتار کاربر
alishop
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: PSR 640
کیبرد فعلی: PSR A2000
میکروفون: صدام مناسب نیست
موبایل: Apple Iphone 5s
محل اقامت: آبادان
تماس:

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:ممنون از شما بهرنگ جان.

پس از زدن کلید 1 اون بانک صدا باید همزمان کلاویه هایی که میخوایم کرون بشه رو نگه داریم درسته؟؟ در صورتی که بخوایم یکی از کلاویه های سیاه رو مثلا +50 کنیم این کار نیز امکان پذیره؟

جنس بدنه این ساز مثل A2000 زود خاک میگیره؟ جنس کلیدهای پنل نیز مثل A2000 اصطلاحا گوشتیه؟تصویر

ضمنا کلاویه ها افترتاچ دارن عایا؟تصویر آداپتور فابریک همراه این ساز هست؟

ضمنا از بچه های دیگه یکی جواب سوالای منو بده قبل از اینکه بهرنگ جان متوجه پستم بشهتصویر. میترسم بس که سوال پرسیدم داش بهرنگ عصبی بشه و دیگه خدا داند تصویر

در مورد کرون کردن اطلاعی ندارم

2- جنس کلید ها و پنل که یکیه.تفوتی نداره.فقط اون غربیلیک تفاوت داره ....
3- کلاویه ها دقیقا مثل a2000 هستند / ادابتور همراه هیچ کدوم از محصولات یاماها نیست و باید جدا تهیه بشه
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

در مورد کرون کردن باید بگم که شما وقتی صدای شماره 1 رو انتخاب میکنی نتهای سی و فا دیز کرون میشه چون بهرنگ عزیز اینطوری ذخیره کردن تو رجیستها
شما اگر بخوای به صورت دستی نت ها رو کرون کنی باید اول کلید Direct access و بعد کلید Digital Recording رو بزنی تا وارد منوی Scale tuning بشی و مثل بقیه کیبوردها این کار رو انجام بدی
در ضمن ناگفته نمونه که میتونی Scale tuning دلخواهت رو هم ذخیره کنی تو رجیستا و هر موقع بخوای فورآ نت هایی که ذخیره کردی کرون یا سری میشن
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio-CT637
کیبرد فعلی: Tyros 3
کارت صوتی: Realtek HD
نرم افزار: LMMS, Anvil, PriMus, Audacity
موبایل: Huawei Mate 9
زمينه تخصص: نرم افزارهاي آهنگسازي
محل اقامت: آلمان، اشتوتگارت

پست خوانده نشده

دوستان عزیز

یک سوال دارم
آیا هیچ راهی وجود داره که بتونیم توی ارنجرهای میدرنج یاماها مثلا S950 سه لایه صدا روی هم داشته باشیم؟ به هر صورتی مهم نیست. فقط امکانش برام مهمه.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

MNS نوشته شده:آیا هیچ راهی وجود داره که بتونیم توی ارنجرهای میدرنج یاماها مثلا S950 سه لایه صدا روی هم داشته باشیم؟ به هر صورتی مهم نیست. فقط امکانش برام مهمه.
نه در سری میدرنج های یاماها نمیشه مهرداد جان.
محمد سعادتمند نوشته شده:پس از زدن کلید 1 اون بانک صدا باید همزمان کلاویه هایی که میخوایم کرون بشه رو نگه داریم درسته؟؟
نــه غلطه. شما دکمه ی شماره 1 رو که بزنی ، ربع پرده ی از قبل تنظیم شده اعمال میشه.
شماره ی 5 هم که بزنی از ربع پرده خارج میشه.
محمد سعادتمند نوشته شده:جنس بدنه این ساز مثل A2000 زود خاک میگیره؟ جنس کلیدهای پنل نیز مثل A2000 اصطلاحا گوشتیه؟
کیسه ی جارو برقی نیست که محمد جان.حالا یک غبار میگیره و راحت پاک میشه.شما به اینش نگاه میکنی؟ یا به اینکه این جنس زبر و خشک دلیلش اینه که بدنه ی A2000 و S950 و S750 و S650 به هیچ وجح رنگش نمیره برعکسه کیبوردهای نقره ای و قدیمی تر؟!
محمد سعادتمند نوشته شده:ضمنا کلاویه ها افترتاچ دارن عایا؟ آداپتور فابریک همراه این ساز هست؟
هیچ کدوم از کیبوردهای میدرنج دینا آفترتاچ ندارن محمدجان.S950 هم نداره.
محمد سعادتمند نوشته شده: آداپتور فابریک همراه این ساز هست؟
خیر نیست.اگر هم کسی گفت هست ، پولش رو روش حساب کرده.
محمد سعادتمند نوشته شده:میترسم بس که سوال پرسیدم داش بهرنگ عصبی بشه و دیگه خدا داند
خوبه خودت هم میدونی یه چیزی رو هزار بار پرسیدی!! تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری S”

• اطلاعات