Roland GW8

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

Re: Roland GW8

پست خوانده نشده

من چون خودم دو تا از این دستگاه داشتم بهتون پیشنهاد میکنم حتما کارکردش رو بگیرید چون افت قیمت زیادی داره یعنی زمانی که من کارکردش رو 1.600.000 خریدم قیمت آکبندش حدود 3.000.000 بود .
البته این طور که فهمیدم خودتون استاد هستید اما برای خروجیش باید یه اسپیکر مناسب تهیه کنید تا از صدای خروجیش راضی باشد
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

سلام
بله شواليه جان اين چيزيهايي كه شما گفتيد كاملأ درسته هم در مورد افت قيمت كه هميشه در رولند هاي ميدرنج بوده و هست و هم در مورد اسپيكر كه من يه ست پخش چهار تيكه با مارك ليورپول دارم كه مانيتور نيستن اما در چندتا استوديوي موسيقي توي تهران ديدم به جاي مانيتور استفاده ميكنن كه واقعأ كيفيت قابل قبولي دارن البته الان دست خودم نيست تا يه هفته ديگه به دستم ميرسه
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:منصور جان واقعأ مرسی از توضیحات مفید و کاملت
با این حرفات بهم انگیزه دادی که برم پاساژ پیروز و برای یه بار هم که شده با GW8 کار کنم
در ضمن تایروس صداهای سینت خیلی قوی ای داره ... من بیشتر دنبال صداهای فلوت و کلارینت و استرینگ متفاوت هستم که متاسفانه تا الان هیچ ارنجری این صداهاش برای من راضی کننده نبوده
در مورد سینتی سایزر هم راستش رولند مدلای خیلی زیادی داره ... نمیدونم برم سراغ کدومش ! Juno Gi - Juno Stage و .....
حدود قیمت سینتی سایزرهاش چقدره ... البته غیر از سری فانتوم که متاسفانه پولم نمیرسه بخرم
مصطفی جان در مورد تمام صداهایی که گفتی صداهای تایروس خیلی سرتره نسبت به رولند ولی در مورد صدای Brass من تایید میکنم که رولند و GW 8 در این مورد صدای بهتری داره ولی این یک مورد در میون ده ها صداست و اگر باز در کل مقایسه کنی باز تایروس ده ها برابر صداهای زیبا تری نسبت به رولند داره و من مطمینم که اگر GW 8 بخری نسبت به صداهایی آکوستیک خیلی خوبی که تایروس داره پشیمون خواهی شد . .
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

منصور جان جواب موضوعِ آهنگسازی در ارنجرهای کرگ و یاماها رو ایــنجا دادم که میتونی ببینی.
ولی درمورد GW8 من نگفتم خوب نیست یا نخر. شاید متوجه نشدی.

من گفتم خودم هم با ذوق و اشتیاق خریدم و حتی تصمیم داشتم همونطور که کیبوردهای شناخته نشده ی genesys و tyros رو توی ایران بزرگ کردم ، روی GW8 هم یک جهش بزنم و همه رو متعجب کنم.

ولی حرف اصلیه من با توضیحاتی که دوست دارم با دقت بخونی روی چند مورد بود که اصلا بهشون اشاره نکردی.

1-سمپل
2-صفحه نمایشگر کوچک
3-نداشتن درام کیت سازی
4-نداشتن بلندگو
5-منو های بسیار ریز و درهم
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

و
لی درمورد GW8 من نگفتم خوب نیست یا نخر. شاید متوجه نشدی.
من گفتم خودم هم با ذوق و اشتیاق خریدم و حتی تصمیم داشتم همونطور که کیبوردهای شناخته نشده ی genesys و tyros رو توی ایران بزرگ کردم ، روی GW8 هم یک جهش بزنم و همه رو متعجب کنم.
ولی حرف اصلیه من با توضیحاتی که دوست دارم با دقت بخونی روی چند مورد بود که اصلا بهشون اشاره نکردی.
كاملأ متوجه شدم و ممنون كه گوشزد كردي
1-سمپل
مگه OR700داشت ولي توباز هم باهاش تركوندي و تمام ......... تصویر
هرچند تو منو خوب ميشناسي من اصلأ به قابليت سمپل براي ساز هام به اين گزينه
2-صفحه نمایشگر کوچک
يه نقصه و نميشه ازش چشم پوشيد
3-نداشتن درام کیت سازی
واسه رولند خيلي افته ولي خوب نداره ديگه (بي غرض و مرض ميگم ها به دل نگيري تصویر )ولي ياماها هم نداره اما بازم ميشه روش بدون مشكل اما بايه كمي خلاقيت كار رو به بهترين وجه ممكن انجام داد
4-نداشتن بلندگو
توي چندسال اخير من به جر OR700و PA500 اصلأ ساز بلندگو دار نداشتم و به اين موضوع عادت كردم و مشكلي باهاش ندارم (البته خودم رو ميگم كاري با كسي ندارم)
5-منو های بسیار ریز و درهم
ريز رو قبول دارم اما در هم رو نه چون به هر حال براي طراحي اين منوها وقت گذاشته شده و روي اونها كار شده پس در هم نيستن ميشه گفت ريز و پيچيده
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Sunami نوشته شده:مگه OR700سمپل داشت ولي توباز هم باهاش تركوندي و تمام .........
هرچند تو منو خوب ميشناسي من اصلأ به قابليت سمپل براي ساز هام به اين گزينه
در OR700 یکی از گزینه های زیر موجود بود که در پست های قبلی هم من این 3 مورد رو عرض کردم :

1-سمپل
2-تنوع درام کیت شرقی
3-درام کیت سازی
که GW8 هیچ کدارم از این موارد رو به نسبت نداره
behrang m نوشته شده:گزینه ی سمپل حداقل 50درصد اهمیت است.نه برای خالتوری.بلکه برای هرچیزی. چرا که رغبا هم دارند. پس چرا من gw8 بخرم وقتی نه درام کیت ایرانی دارم ، و نه درام کیت سازی دارم؟؟

و منصور جان اگر ملاک مقایسه ات ریتمسازیِ من روی OR700 است باید بگم من تونستم با OR700 اون ریتم ها رو بسازم ولی با GW8 عصبی و خسته شدم به دلایلی که در پست قبلیم اشاره کردم.

ولی باز هم OR700 محصول 2 سال قبل از GW8 است و قیمتش هم خیلی کمتر است.حالا بماند که بعد از GW8 کیبورد BK9 هم اومد که دقیقا همین مشکل سمپل و درام کیت رو داره.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Sunami نوشته شده:نداشتن درام کیت سازی واسه رولند خيلي افته ولي خوب نداره ديگه (بي غرض و مرض ميگم ها به دل نگيري تصویر )ولي ياماها هم نداره اما بازم ميشه روش بدون مشكل اما بايه كمي خلاقيت كار رو به بهترين وجه ممكن انجام داد
منصور جان حرف منطقی جای بحث نداره برای من و همیشه قبول کردم و حتی تشکر. مثل امتیازی که الآن به تو بخاطر منطقت دادم.
من هم دارم با یک کارشناس باتجربه بحث میکنم که از همدیگه چیز یاد بگیریم ، نه یک کاربر متعصب که کورکورانه فقط عاشق اسم رولند یا یاماها یا کرگ باشه.
امکانات درام کیت سازی در تایروس4 حتی ضعیف تر از pa500 است و همیشه این رو من گفتم.ولی آدم کلیتِ ماجرا رو در نظر میگیره که شاید گزینه های دیگه ای در دستگاه بتونه این رو جبران میکنند!!
و از اونجایی که این موضوع درباره GW8 است باید بگم ضمن علاقه ی بسیاری که به رولند دارم ولی ارنجرهاش سال های اخیر رولند از جمله GW8 هیچ کدام از این 3 گزینه رو نداره.
نه سمپل
نه درام کیت سازی
نه تنوع درام کیت های ایرانی
بهرنگ نوشته شده:نداشتن بلندگو
Sunami نوشته شده:توي چندسال اخير من به جر OR700و PA500 اصلأ ساز بلندگو دار نداشتم و به اين موضوع عادت كردم و مشكلي باهاش ندارم (البته خودم رو ميگم كاري با كسي ندارم)
همونطور که خودت اشاره کردی این مورد شخص تو است. ولی برای GW8 یک ضعیف که البته بنظر شخصیِ من هم زیاد در اولویت نیست.ولی بقول خودت داشتنش خالی از لطف نبود در این رنج مدل.

بهرنگ نوشته شده:منو های بسیار ریز و درهم
Sunami نوشته شده:ريز رو قبول دارم اما در هم رو نه چون به هر حال براي طراحي اين منوها وقت گذاشته شده و روي اونها كار شده پس در هم نيستن ميشه گفت ريز و پيچيده
آره با حرفت موافقم و نظرم رو عوض کردی.
شاید بهتره بگم همون کوچک بودنش بیشتر من رو اذیت کرد برای کار با منو ها.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

در OR700 یکی از گزینه های زیر موجود بود که در پست های قبلی هم من این 3 مورد رو عرض کردم :
1-سمپل
2-تنوع درام کیت شرقی
3-درام کیت سازی
که GW8 هیچ کدارم از این موارد رو به نسبت نداره
بهرنگ جان داري در مورد همين OR700خودمون صحبت ميكني ديگه؟؟؟؟ اگه منظورت از سمپل اون صداهاي قديمي و غير طبيعيه درام كيتهاي ايراني هست كه همشون مربوط به A1000 هستن نه من قبول ندارم البته نميشه چشم پوشي كرد كه چه OR700و چهA1000انصافأ درام كيتهاي كامل و پري براي عربي دارن
اما تنوع درام كيت رو قبول دارم كه تعدادشون كم بود اما كامل بودن
گزينه سوم هم در OR700 نبود
اما در كل نميدونم چرا شما گفتي در OR700 موجود بود .........
قسمت دوم حرفات هم درسته و من قبول دارم و پيرو حرف شما كه فكر كنم يه جورايي تاييد اين حرف شما باشه كه گفتيد
و منصور جان اگر ملاک مقایسه ات ریتمسازیِ من روی OR700 است باید بگم من تونستم با OR700 اون ریتم ها رو بسازم ولی با GW8 عصبی و خسته شدم به دلایلی که در پست قبلیم اشاره کردم.
ولی باز هم OR700 محصول 2 سال قبل از GW8 است و قیمتش هم خیلی کمتر است.حالا بماند که بعد از GW8 کیبورد BK9 هم اومد که دقیقا همین مشکل سمپل و درام کیت رو داره.
به نظر من بعد از G-70رولند ديگه ارنجر خوب نساخته سري BK هم به نظر من واقعأ ضعيف و ناقص هستن نمي دونم كجا اما يه بار ديگه گفتم و باز هم ميگم درسته GW-8ساز كاملي نيست و نقص هاش بيشتر از اون چيزيه كه بايد باشه اما از سازهايي مثل سري BK و E-09 و E-09 W باز خيلي بهتره اين مدليهايي كه گفتم به معناي واقعي اسباب بازي هستن
منصور جان حرف منطقی جای بحث نداره برای من و همیشه قبول کردم و حتی تشکر. مثل امتیازی که الآن به تو بخاطر منطقت دادم.
من هم دارم با یک کارشناس باتجربه بحث میکنم که از همدیگه چیز یاد بگیریم ، نه یک کاربر متعصب که کورکورانه فقط عاشق اسم رولند یا یاماها یا کرگ باشه.
دم شما گرم لطف عالي مستدام و خلاصه از اين جور حرفاي گنده مونده.....
راستي يادم رفت بهت بگم اين حرف رو من توي اون سايت قبلي كه باهم بوديم حدود سال 87 به شما و كاربره بود اسمش ناصر بود گفتم ماها كسايي هسيم كه با PSR500 مجلس ميرفتيم كه توي مجلس باطري تموم ميشد بايد وايميستادي ريتم ميساختي اگه دروغ ميگم بگو دروغ ميگم من و شما اين موضوع رو خوب ميدونيم وتجربه بهمون ثابيت كرده كه در ريتم سازي و در كل استفاده ازكيبورد 50 درصد(يا شايد هم كمتر) از كل موضوع سمپل و درام كيت سازيه ولي بقيش خلاقيته گيريم ساز شما مثل PA80سمپل هم بخوره اين ديگه خلاقيت نيست يه لوپ رو بدي به اسلايسر ساز برات خورد كنه و باهاش ريتم بسازي (هرچند خيلي ها اين هم بلد نيستن)خلاقيت اونه كه بتوني خودت تمام ريتم رو بسازي وگرنه كار كردن با اونريتم لطفي نداره
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ای وای منصور...تصویر
من کجا گفتم OR700 سمپل و درام کیت سازی داره بابام جان؟
به جمله ام یکبار دیگه نگاه کن... گفتم یکی از این 3گزینه رو داره.شایدم من واضح نگفتم که عذر خواهی میکن.
که اون گزینه مورد شماره2 است. ولی GW8 گذشته از صداهای غربی قشتگ و خاصش ، حتی یک درام کیت ای ایرانی هم نداره.
pooriah
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: Roland GW8
میکروفون: SAMSON
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

با سلام. خدمت همه من هم بالاخره یک gw8 گرفتم. از کیفیت ساز علیرغم جثه کوچکش شگفت زده شدم. در ورژن 2 علاوه بر افزوده شده صداها و ریتمهای ارینتال قابلیت ریتم سازی هم اضافه شده است. این را بر این اساس میگویم که در دفترچه ای که بعنوان مکمل ورژن 2 در پکیج موجوده فقط ریتم سازی توضیح داده شده. فعلا تنها مشکلم اسپیکر خوبه که انشاء الله اگز دوستان کمک کنند تهیه می کنم
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “ارنجر”

• اطلاعات