Roland GW8

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: Roland GW8

پست خوانده نشده

SOHE!L نوشته شده:دوستان ورژن 2 این دستگاه 256 مگ سمپل میخوره؟؟
http://www.roland.com/products/en/GW-8/
نه سهیل جان.
اگر 32مگ هم فقط سمپل میگرفت که حالا توی بازار کولاک کرده بود!
اون که نوشته
Wave Memory : 256MB - 16-bit linear equivalent
منظورش اینه که 256مگابایت از صداهای این دستگاه از wave تشکیل شده.
یعنی با فرکانس و نویز درست نشدن و سمپل اصلی سازها هستند.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
atrin
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

سلام اوسا:
حالا که تاپیک این کیبرد به اینجا رسیده دو تا سوال داشتم
1-اوایل عاشق این کیبرد شدی بعد چی شد حالانظرت رو بگو(محاسن و معایب کیبرد)
2-در سایت ارتعاش و حتی در خود سایت رولند این کیبرد در رده سینتی سایزر معرفی شده اما وقتی به صفحه ی توضیحاتش میریم میگه این کیبرد ورک استیشن هستش و تازه تا اونجا که من میدونم سینت ها آرپز دارن ولی توی توضیحات این کیبرد من چیزی ندیدم .حالا واقعا این کیبردسینت هست یا ورک استیشن؟

با سپاس تصویرhttp://www.roland.com/synth/GW
عزیز وقتی از کسی می بری یادت نره ممکنه او برای همیشه از تو ببره
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

atrin نوشته شده:1-اوایل عاشق این کیبرد شدی بعد چی شد حالانظرت رو بگو(محاسن و معایب کیبرد)
من رولند رو از یک لحاظ هایی خیلی بیشتر از یاماها دوست دارم.همونطور که مرحوم GEM رو داشتم.حتی یک مدتی هم GW8 خریدم و باهاش کار کردم و اگر یادتون باشه توی فروشگاه ارتعاش فروخته شد.(صفحه اصلی)

• متاسفانه ROLAND با تمام مزایایی که داره ، در ارنجر اصلا خودش رو بروز نکرده و اصلا باب سلیقه ی کشورهای خاور میانه نیست.اینکه هیچ ارنجر سمپلری نداره ، یعنی توجهی به این گزینه نکرده و استدلالش بر صداهای اورینتال جدیدی است که در GW8 و BK5 گذاشته که در دوره ی جدید ، استدلال درستی نیست چون در سال های اخیر تمام کشورهای خاورمیانه ، شدیدا به ساختن پک و ست های شخصی رویی اوردن که با سمپل های سلیقه ی خودشون درست شده.
  • من از منو های افکت و از خود افکت های GW8 بیشتر از هرچیزی لذت بردم.
  • همینطور ولوم های روی پانل که این کیبورد رو به یک مینی سینتی تبدیل کرده اند.
  • صداهای Synth و حتی خیلی از صداهای دیگه اش بسیار جدید و فوق العاده شدن.همینطور تعدادی از صداهای اورینتال GW8 که هرچند محدود ولی کاملا بروز و گوش نواز هستند.
  • ولی نمایشگر کوچکِ اون ، با منوهای فشرده و ریز برای شما کار رو کمی سخت و زمان بر میکنه.همینطور که ریتمسازی در این کیبورد بسیار کامل است و حتی با وجودِ گزینه هایی کامل تر از یاماها در ریتمسازی ، بخاطر نمایشگر کوچک و منوهای فشرده و ریز ، تقریبا شما رو کلافه میکند.
    atrin نوشته شده:در سایت ارتعاش و حتی در خود سایت رولند این کیبرد در رده سینتی سایزر معرفی شده
    خیر مازیار جان. این شاخه ی "ارنجر" است که تاپیک GW8 هم در ارتعاش در اون قرار گرفتهتصویر البته قبلا در شاخه ی کیبوردهای ترکیبیِ رولند بود که اون هم درست بود.چون این یک کیبورد ترکیب شده از ارنجر و سینتی است.
    atrin نوشته شده:اما وقتی به صفحه ی توضیحاتش میریم میگه این کیبرد ورک استیشن هستش
    اگر تاپیک ورک ستیشن رو در سایت ارتعاش مطالعه کنی توضیح داده شده قبلا که ورک ستیشن چی هست و روی چه کیبوردهایی منصوب میشه.
ورک ستیشن میتونه شامل هر دسته ای باشه. منظوررشون این است که این کیبورد همه کار میکنه. صداسازی - ریتمسازی - آهنگسازی.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

با سلام خدمت دوستان گرامي
من يه چند تا سوال در مورد اين مدل دارم
توي سايت رولند چند تا كاتالوگ مختلف و OS مختلف براي اين مدل اومده مفهوم اين مورد اينه كه ما اگه بخواييم مثلأ ساز رو به صورت اورينتال يا اوروپايي يا لاتين داشته باشيم بايد OSساز رو عوض كنيم يا نه اين ديتا ليست ها مربوط به برد هاي اكسپنشن ساز هستش
در كل دوستاني كه آشنايي دارن در مورد ور‍ژ‍ن هاي مختلف اين ساز يه اطلاعاتي بدن ممنون ميشم
قيمت جديد هم اگه باشه ممنون ميشم
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Sunami نوشته شده:من يه چند تا سوال در مورد اين مدل دارم
توي سايت رولند چند تا كاتالوگ مختلف و OS مختلف براي اين مدل اومده مفهوم اين مورد اينه كه ما اگه بخواييم مثلأ ساز رو به صورت اورينتال يا اوروپايي يا لاتين داشته باشيم بايد OSساز رو عوض كنيم يا نه اين ديتا ليست ها مربوط به برد هاي اكسپنشن ساز هستش

در كل دوستاني كه آشنايي دارن در مورد ور‍ژ‍ن هاي مختلف اين ساز يه اطلاعاتي بدن ممنون ميشم
سلام منصور جان.

تا جایی که من اطلاعات دارم و این دستگاه هم داشتم ، میشه گفت همه ، یا بیشتر GW8 هایی که توی ایران هستند همین OS-2 هستند که صداهای خاورمیانه ای داره.
شما میتونی هنگام خرید ، با فروشنده شرط کنی که ورژن اورینتال GW8 باشه و قبل از بردنِ دستگاه اون رو روشن کنی و چک کنی.
این ورژن دارای صداهای اورنتالی زیادی است و تشخیص این مورد ساده است با گشتن توی voice ها.
اگرچه صداهای اورنتالش جزو بهترین ها نیست ولی میشه توش صداهای خوبی پیدا کرد و درکنار صداهای synth قشنگش مجموعه ای خوبی است.

حالا اگر شما ورژن یا OS جدید تری از GW8 رو توی اینترنت دیدی ، خوب لینکش رو به ما بده تا بیشتر بررسی کنیم. ولی اگر همون قبلی است که توضیحات بالا رو در موردش استفاده کن.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

سلام
ممنون بهرنگ جان
ميخوام بدونم اين اين OSي كه به اسم آسيايي براي اين مدل ساخته شده .... يك سري صداي اورينتال نسبت به اروپايي بيشتر داره؟؟؟ يا نه بعضي از صداهاي اوروپايي حذف شدن كه اين اورينتال ها بهش اضافه شده؟؟؟
در ضمن اگه من يه دونه از اين دستگاه بگيرم و اورينتال باشه بعد ورژن اروپايي روش نصب كنم صداها هم عوض ميشه يا نه (البته قائدتأ بايد عوض بشه)
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

.
.
.
چند دقيقه بعد
بهرنگ جان يه نگاه به اين پيج بنداز ببين جريان چيه

http://www.roland.com/support/article/? ... ads&p=GW-8

ببين اين پيج تازه اومده(كه بعيد ميدونم) يا نه قبلأ بوده و من نديدم؟؟؟ اگه دقت كني چهار تا ورژن واسه اين مدل اومده
GW-8 System Program Ver.2.01 with European Collections
GW-8 System Program Ver.2.01 with Latin Collections

GW-8 System Program Ver.2.01 with Asian Collections
GW-8 System Program Ver.2.01 with Chinese Collections

همين باعث سر در گمي من شده
بازم ممنون
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

منصور جان از اونجایی که فقط یک ورزن Asian Collections است ، مطمئن هستم که این همون قبلی است. وگرنه باید دوتا می بود. (قبلی و جدید).
یک سری صدای preset هست که احتمالا تغییر نمیکنه.
ولی مسلما صداهایی که توی ورژن European است توی مثلا ورژن آسیایی نیست.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

.
.
.
چند دقیقه بعد...

خسته نباشی منصور جان.
اصلا تاریخ زده برای هر ورژنتصویر

تاریخ این هم زده 2013-03-25 که بیشتر از یک سال پیش میشه.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

سلام بچه ها
يكي از دوستان من ميخواديه دونه از اين GW-8 ها بخره و از من خواست ت درموردش براش تحقيق كنم به همين خاطر افتادم دنبالش و در موردش سخت تحقيق كردم به خصوص در مورد تعداد صداها و تفاوت ورژن هاي مختلف اون به نتيجه هاي خوبي هم رسيدم كه برام جالب بود گفتم شايد براي شما هم جالب باشه به همين خاطر يه كمي از چيزايي رو كه دست گيرم شد براتون ميگم
البته اگه اشتباهي توش بود ممنون ميشم دوستان به خصوص عزيزاني كه اين مدل رو دارن يا داشتن اصلاح كنن تا اطلاعات اشتباهي،، توي سايت نباشه:
اين ساز در دو ورژن توليد ميشه كه ورژن يك كاملأ غربي هست و به قول بهرنگ فكر نكنم توي ايران گير بياد اين ورژن مجموعأ داراي 1193 عدد صداست كه 40 تاي اون درام كيت هستن.
اما ورژن دوم كه در سه يا چهار مدل (ورژن) توليد ميشه يا در واقع با سه يا چهار نوع OS متفاوت توليد ميشه كه در سايت رولند و با استناد به كاتالوگ هاي Data List ميشه اين جوري برداشت كرد..
1) World Euro: كه در مجموع با احتساب صداهاي ورژن يك 1595 عدد صدا داره و همچنين مجموعأ با احتساب درام كيت هاي ورژن يك و دو سر هم تعداد 57 عدد اون درام كيت هست كه توي اونها درام كيت هاي اورينتال و خليجي هم موجوده.
2) World Latin: كه در مجموع با احتساب صداهاي ورژن يك 1453 عدد صدا داره و همچنين مجموعأ با احتساب درام كيت هاي ورژن يك و دو سر هم تعداد 44 عدد اون درام كيت هستن.
3) Asia & World China: كه در مجموع با احتساب صداهاي ورژن يك 2015 عدد صدا داره و همچنين مجموعأ با احتساب درام كيت هاي ورژن يك و دو سر هم در اين ورژن تعداد 93 عدد اون درام كيت هستن.
توضيح اين كه احتمالأ در مورد ورژن Asia & World China باز هم در دو مدل Asia و World China جدا جدا توليد بشن كه در اون صورت تعداد درام كيت هاي چيني كه مجموعأ 23 عدد هست و صداها هم 223 مربوط به مدل چيني هستن و از تعداد كل كم ميشن.
ليست درام كيتها رو اگه خواستيد براتون ميزارم البته دوستاني كه اين مدل رو دارن اگه لطف كنن و اسم درام كيتها رو بزارن يا با اين ليستي كه من ميگذارم مقايسه كنن ميشه فهميد كه ورژني كه وارد ايران شده كدوم هست يا اين كه ورژن اسيايي و چيني با هم تركيب هستن يا جدا جدا
با تحقيقاتي كه من كردم و توضيحاتي كه دوستان در همين تايپيك ارائه دادن من متوجه شدم كه ورژن موجود توي ايران از نوع World Euro هست چون درام كيتهاي خليجي و اورينتال فقط در اين مدل موجوده و در مدل Asia & World China فقط چندتا درام كيت آسيا كيت و هندي و خاورميانه اي (با خليجي و ايراني و اورينتال فرق داره) موجود هست.
مگر اين كه يه نوع تركيبي باشه كه بعيد ميدونم
حالا نوبت شما دوستانه گراميه كه بگيد چه خبره
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “ارنجر”

• اطلاعات