Yamaha Motif XF

سینت های مخصوصی صداسازی و آهنگسازی حرفه ای

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: YAMAHA PSS680
کیبرد فعلی: MONTAGE 8
کارت صوتی: RME Fireface 800/
میکروفون: NEUMANN U87/AKG 414
نرم افزار: SONAR X3
موبایل: HTC SENSATION
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: تهران
تماس:

Re: Yamaha Motif XF

پست خوانده نشده

به خدا موتیف سیستم SA نداره . اما با سیستم XA که داره میشه یه مقدار زیادی به صداهای SA نزدیک شد و صدا هایی شبیه به SA ساخت.
خانه مسترینگ اس دی
استودیویی تخصصی جهت میکس و مسترینگ موسیقی
www.sdrecords.ir
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

• behrang m نوشته شده:من توی demo های موتیف ، این صداها رو در motif دیدم هست.

تصور من اینه که در motif کنار voice ها ،لغت های دسته بندی نوشته نشده.
یعنی صدا همون s.art2 است ولی جایی ننوشته این صدا s.art است[highlight=#ffffff].[/highlight][/quote]پس من نگفتم motif سیستم SA داره.گفتم برخی صداهای s.art2 رو دیدم توی دموهاش سرمده عزیز. تصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

بهرنگ جان برای این که شما صدای SA2 داشته باشید باید سیستم SA2 رو داشته باشید . نمیشه که سیستم SA رو نداشته باشی رو کیبورد ولی صدای SA رو داشته باشی!!!. منطقی می گم یا نه ؟؟؟؟؟ . اون چیزی که شما شنیدی در موتیف احتمالا Mega voice بوده که خیلی پیچیدگی هاش شبیه SA هست اما با XA control ساخته میشه نه SA.
XA یه پله پایین تر از SA هست.
اگه با جواب های من قانع نمیشی یه لینک از دمویی که دیدی بده تا دقیقا بگم چه صدایی هست و چه طور ساخته شده.
خانه مسترینگ اس دی
www.sdrecords.ir
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

سرمد جان توی پست های قبلیم توضیح "سیستم sa" رو هم دادم.
نمیدونم بعدباید این پستها رو از اینجا به بخش صداهای یاماها منطقل کنم یا نه ولی فعلا بحث رو راجب صدا ادامه میدم.
اولاMega Voice خیلی با S.Art فرق داره چه برسه به S.Art2
Mega Voice کلا با همه صداهای یاماها فرق داره چون برای نواختن نیست.برای ساختن است.برای سکووانس.این رو گرچه یاماها خودش هم توی کاتالوگ هاش گفته ولی اگر نمیگفت هم واضحه. درضمن mega voice فقط براساس شدت ضربه است و sfxهای ساز که دربالاترین حد کلاوی ها چیدمان شده و این رو با همه کیبردهای سمپلر ساده هم میشه ساخت.
ولی آرتیکولیشن رو کع باهم مرور کردیم حدودا 4 یا 5 تکنیک نواختن داره. این سیستمی که شما میفرمایی فقط در خود صدااست که هوش و دقت نوازنده اجرا میشه.لارم نیست menuای راجبش باشه.
سرمد جان من motif نداشتم ولی اگر مبنای شما نداشتن سیستم است منطقی نیست چون میتونه اون صدا رو داخلش داشته باشه ولی هیچ منویی برای edit اون ساز نداشته باشه.دقیقا مثل ارنجرهای tyros
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

بنده در جریان ماهیت صداهای Mega voice هستم. شما فرمودید دمو شنیدید منم عرض کردم شاید Mega voice بوده.

مشکل اینجاست که شما صدا رو جدا از سیستم تولید صدا فرض می کنید. Super Articulation یک سیستم تولید صداست . در واقع هر صدای SA از یک سری سمپل تشکیل شده که با یک Script ادغام شدن. این Script رو میشه به برنامه Excel تشبیه کرد . بر اساس کلاویه ها ی فشرده شده، روش فشردن کلاویه ها، شدت فشردن کلاویه ها، اون Script یه خروجیه متفاوت می ده.

برای این که کیبورد شما بتونه صدای SA داشته باشه باید بتونه اون Script رو بفهمه و اجرا کنه یعنی باید سیستم SA داشته باشه.

در مورد موتیف هم تمام صداهایی که توش هست رو میشه تا بیخه بیخشون بررسی کرد که چه طور ساخته شدن. صدایی توش نداریم که نشه بازش کرد و بررسیش کرد.
خانه مسترینگ اس دی
www.sdrecords.ir
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

این توضیحت رو از لحاظ منطقی کاملا قبول دارم و منظورت رو گرفتم.
فکر کنم در پست های قبلی (صفحه های قبل) یکجا گفتی در motif xf همون دکمه های art1 و art2 در تایروس3 و تایروس4 رو میشه روی دکمه های assign موتیف برنامه ریزی کرد؟
فکر کنم من در اون سوال یه s.art2 اشاره کردم که حالا متوجه شدم در موتیف اصلا super art2 وجود نداره طبق گفته ی تو. درسته؟
چون دکمه های art1 و art2 روی سوپرآرتیکولیشن های ساده هم کار میکنند.
درسته... چون هیچ وقت صداهای super articulatin2 رو در دموهای motifها ندیدم. البته من بیشتر از motif xs فیلم دیدم تا xf
کلا دلت بسوزه که از این s.art2 ها نداری... تصویر
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

کاربرد دو دکمه Assignable Function در سوییچ کردن المنت هاست. تو XA CONTROL سه تا تنظیم روی هر المنت هست که مربوط به این دکمه میشن.
1- المنت در صورتی صدا بده که هر دو تاAF خاموش باشن
2- المنت در صورتی صدا بده که AF1 روشن باشه
3-المنت در صورتی صدا بده که AF2 روشن باشه

Sound Engine در موتیف XS وXF دقیقا یکیه . فرق XF در قابلیت نصب فلش رام ، حجم Stock ROM دو برابر ، کانورتر دیجیتال به آنالوگ با کیفیت تر ، داشتن 128 مگابایت SD RAM ، صدا ها و آرپژ ها و پرفورمنس های بیشتر و یک سری جزئیات دیگر و البته رنگ مشکی هست. تصویر

XF تنها کمبودش همین نداشتن صدا های SA2 هست واقعا. شاید در آینده نزدیک یه تایروس 4 هم خریدم. تصویر
بهرنگ جان اگر بیام اهواز تایروس 4 باز داری یکم باهاش ور برم ؟؟ تصویر
خانه مسترینگ اس دی
www.sdrecords.ir
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

sarmad_dehnadi نوشته شده:
Sound Engine در موتیف XS وXF دقیقا یکیه.فرق XF در قابلیت نصب فلش رام ، حجم Stock ROM دو برابر ، کانورتر دیجیتال به آنالوگ با کیفیت تر ، داشتن 128 مگابایت SD RAM ، صدا ها و آرپژ ها و پرفورمنس های بیشتر و یک سری جزئیات دیگر و البته رنگ مشکی هست.
بله دقیقا من همه اینا رو میدونستم ،غیر از مورد کانورت دیجیتال به آنالوگ که نمیدونم چی هست(چون نداشتم) و مورد 128مگ حافظه داخلی که در پست های قبل تر از شما فهمیدم.

سرمد جان اگه میتونستی یکمی به تایپیک motif xs هم سر بزنی و مطالب اصلی که راجبش میدونی رو درباره XS اونجا یادداشت کنی خیلی خوب بود. فکر نمیکنم xs و xf در امکانات اصلی باهم فرقی بکنند.
sarmad_dehnadi نوشته شده:XF تنها کمبودش همین نداشتن صدا های SA2 هست واقعا. شاید در آینده نزدیک یه تایروس 4 هم خریدم.
حتما یاماها برای نذاشتن صداهای معرکه ی S.Art2 روی موتیف ها دلیل قانع کننده ای پیش خودش داره. مثلا اینکه S.Art2 امکانات هوشمندی داره که کنترل هیچ کدومش دست کاربر نیست و این محدودیت صداسازی بیشتر برای ارنجرها مناسب است. در عوض کنترل کمتری به کاربر داده که طبق توضیحات شما XA است.

sarmad_dehnadi نوشته شده:بهرنگ جان اگر بیام اهواز تایروس 4 باز داری یکم باهاش ور برم ؟؟
پس چی؟ 3تا هم دارم تصویر
باور نمیکنی ، از بچه های سایت بپرس تا بهت بگن دروغ گفتم تصویر
سرمد جان من هیچوقت Tyros4 نخریدم و فکر خریدش هم نکردم.فقط 2 بار حدود یک سال پیش برای مشتری سفارش گرفتم و فرستادم. زمانی که حدود 7 الی 8 میلیون بود.
با این قیمت ها یکبار هم تا مرز خردین MOTIF XF6 رفتم که 11میلیون در میومد و بی خیالش شدم.تایروس4 هم که الآن حدود 16میلیون شده. ولی دست دومش رو کم و بیش سرغ دارم 12 الی 13 میلیون.
23.2.92
Hamed Sedighi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: FUMA MA-21
کیبرد فعلی: KORG Krome 61
کارت صوتی: Fast Track Pro
نرم افزار: Flstudio 12
موبایل: SONY
محل اقامت: کرمان
تماس:

پست خوانده نشده

من این سوال رو دربارۀ فانتوم سری g پرسیدم (توی تاپیک خودش)

حالا این سوال رو برای موتیف ایکس اف هم دارم ، آیا این مدل اکسپرت wave داره لاین لاین ؟
این سوال رو از اون جهت می پرسم که اگر کسی بخواد کاری رو که با موتیف ساخته بخواد توی daw میکس کنه آیا این امکان هست یا اینکه باید تک تک لاین ها رو solo کنه و رکورد کنه
آواتار کاربر
sarmad_dehnadi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

خیر . این امکان به صورت مستقیم وجود نداره. شما فقط می تونید یک ترک و یا کل آهنگ تون رو به صورت wave روی فلش اکسپورت کنید.

اما.............................

اگر کارت فایر وایر رو روی موتیف نصب کنید می تونید همزمان 16 ترک روی نرم افزار DAW ضبط کنید. حتی می تونید عین 16 ترک رو فقط به ترکی اختصاص بدید که صدای درامز داره. به این ترتیب میشه حتی قسمت های مختلف درامز رو روی ترک های جدا ضبط کرد.
خانه مسترینگ اس دی
www.sdrecords.ir
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سینتی سایزر”

• اطلاعات