korg pa3x

ارنجرهای سطح حرفه ای Pa - از Pa1x تا Pa5x
.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

Re: korg pa3x

پست خوانده نشده

بهرنگ جان در مورد اون موردي كه شما ميگي بايد عرض كنم كه اون مرحله اي كه روي اسم كرگ گير ميكنه مرحله لود آپريشن سيستم هست كه خود كيبورد صرف ميكنه اما اگه سمپل روي ساز نباشه ميتونه زير 10 ثانيه اون خط رو پر كنه ولي يه چيزي كه هست اينه كه شما اگر كيبورد رو در حالت اسندباي بزاري و از برق بكشي به محض وصل كردن به برق چراغ استندباي روشن ميشه و با زدن دكمه استند باي شروع به لود OSو سمپل ها ميكنه و اگه شما حدود 256 مگابايت سمپل روي ساز داشته باشي با وجود حالت استند باي باز هم يه چيزي حدود يك تا يك و نيم دقيقه طول ميكشه تا ساز لود كنه البته بستگي به نوع سمپل ها هم داره اين يه تجربه ي شخصيه كه من روي PA2داشتم
اگر شما برنامه ساز باشيد و در حين برنامه سازي كم كم روي ساز سمپل بريزيد و استفاده كنيد بعد از يه مدت سرعت لود ساز به شدت افت ميكنه اما بعد از ساخت برنامه اگه يه بك آپ از پروگرام (تاكيد ميكنم از پروگرام نه از كل ساز با تنظيمات) بگيريد و اون رو از روي ساز پاك كنيد و بك آپ رو دوباره لود كنيد ممكنه بيشتر از 4/1 از وقت لود كم بشه يعني مثلأ اگر شما در حين برنامه سازي دو دقيقه واسه لود وقت لازم داشتيد با اين كار حدود يك دقيقه و بيست ثانيه براي لود وقت لازم داريد
در ضمن در كرگ امكاني وجود داره كه ميشه با اون سمپل ها رو فشرده كرد اما من تا حالا اين كار رو نكردم بايد دوستاني كه انجام دادن نظر بدن

دوست عزيزم جناب انرژي من هم تا حدودي با شما موافقم چون ممكنه عيب اون مورد هم باشه
اما انرژي جان يه چيزي ميگم خدا كنه ناظم سايت پاكش نكنه تا شايد گذر اين سپيد موج بيفته به اين ور و ببينه كه چي نوشتم اين جنابان نسبتأ محترم كاملأ دزد از هر كلكي استفاده ميكنن تا باطري رو به قيمتي حدود 127000 تومن به مشتري بندازن
قابل توجه شما كه من وقتي خبر اين مورد رو توي سايت ديدم باطريه ساز دوستم رو نگاه كردم ديدم بد جور باد كرده به همين خاطر من به اتفاق دوستم جناب كرمي رفتيم اين شركت اما به بهانه اين كه ساز شما توسط شركت ما وارد نشده دقيقأ يادم نيست ولي فكر كنم 127000 تومن از ما گرفت و يه باطري به ما داد در صورتي كه ميشد همون باطري رو كه عين مال گوشي هاي تلفن بي سيم پاناسونيك هست و فيش اسلات استاندارد DINداره رو به قيمتي حدود 20تا25 هزار تومن از بازار تهيه كرد ولي خوب وقتي كسي حدود 8 ميليون تومن پول ساز ميده ديگه ميترسه چنين كاري رو بكنه و اين ترس شده نون دونيه يه عده دله دزد
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

منصور جان من کوچیکت علیرضا هستم
راستش حق با شماست ... ولی من از یکی دو نفر شنیده بودم مجانی این کارو انجام دادن و تعویض کردن !!!
نمیدونستم که به بهانه های مختلف از ملت پول میگیرن !!! واقعأ اگه اینطور باشه اسمش نمایندگی رو فقط به یدک میکشن !!
یعنی تف تو این بازار ایران !!!!!!!
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

Sunami نوشته شده:در ضمن در كرگ امكاني وجود داره كه ميشه با اون سمپل ها رو فشرده كرد اما من تا حالا اين كار رو نكردم بايد دوستاني كه انجام دادن نظر بدن
منصور جان منضورت از کرگ pa3x است دیگه؟ چون این قابلیت در ارنجرهای کرگ فقط توی pa3x است که اگر به پست های قبل مراجعه کنی میبینی که یک کاربر با توضیحات و سعی نتونسته بود ااز قابلیت هم استفاده کنه و اشاره کرده که وقتی کمپرس میکنه اونقدر چند ساعت طول میکشه که دیگه مجبور میشه دستگاه رو خاموش کنه.

Sunami نوشته شده: در صورتي كه ميشد همون باطري رو كه عين مال گوشي هاي تلفن بي سيم پاناسونيك هست و فيش اسلات استاندارد DINداره رو به قيمتي حدود 20تا25 هزار تومن از بازار تهيه كرد
وای منصور جان جدی میگی؟ خوب پس این همون سیستم قدیمیه Genesys است... یادمه من هم دقیقا همین مدل باتری رو براش خودم عوض میکردم.

3تا باتری دقیقا اندازه باتری قلمی معمولی که باهم در یک طلق پرش شدند و مخصوص تفن های پاناسونیک بودن.
مشخصات روش رو بخونید و همون رو از بازار خودتون بخرید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

سلام
والا در مورد ساير مدل ها كه فكر كنم 2 و 800 هم داشته باشن هر چند من هيچ وقت قرو فر اين سوسول بازيا نميرم ولي اون دوستمون هم يه كم واستون بسته هيچ فرايندي توي هيچ سمپلري ديگه چند ساعت طول نميكشه مگر اين كه ريت و بيت سمپل ها خارج از محدوده تعريف شده براي ساز باشه كه در اون صورت بايد ساز اول ريت و بيت سمپل رو كانورت كنه بعد كامپرس كنه
اما در مورد باطري
ببين داش بهرنگ اين چيزي كه ميگم نه در كيبورد و نه در وسايل الكترنيكي در مورد هر چيزي كه با يه فرايند مهندسي قابل محاسبه ساخته ميشه صدق ميكنه
تمام اجزاي ماشين ها اعم از وسايل الكترنيكي و مكانيكي در چند پروتكل،، داراي استاندارد هايي هستن دقيقأ مثل استاندار جنرال ميدي 1 يا 2 در ياماها و همه ي برند ها يا جي اس در رولاند كه نمونه تكميل شده ي همون جنرال ميدي است تمام ابزار هاي صنعتي هم در چند استاندارد با هم مشترك هستن و اين همون چيزيه كه باعث ميشه شما اگه يه پيچ از ماشينت خراب ميشه ديگه لازم نيست بري از پژوي فرانسه اون پيچ رو بخري طبق استاندارد DINآلمان يه پيچ به همون شماره اگه بخري شك نكن ميشه سر جاي پيچ اصلي بست و با اطمينان استفاده كرد واستفاده از اين استاندارد ها در طراحي مهندسي الزاميه و يه قانون جهاني و مدون داره كه رعايت نكردن اون باعث ميشه اون محصول فروش نره هر چند استفاده نكردن از اين قانون ها خيلي مشكل تر از استفاده كردن اونهاست چون كار طراحي رو به شكل عجيبي راحت ميكنن
بگذريم:
در مورد باطري PA3 هم اين مورد صدق ميكنه يعني چند تا باطري به اندازه ي باطري قلمي كه با يه پوشش پلاستيكي عمليات حرارتي شده و يه رنگ مشخص و شماره فني ثبت شده به هم وصل شدن و يه سوكت استاندارد دارن كه اگه توي كتاب هاي طراحي مهندسي بگردي ميتوني بفهمي طبق استاندارد DINهست يا SIيا گوسي يا هر استاندارد ديگه اي كه موجوده ولي در مورد لوازم الكترونيكي و حتي دسته سيم هاي خودرو ها كامل ترين استاندارد همون DINآلمان هست كه اكثر نرم افزار هاي مهندسي هم بر اساس اين استاندارد طراحي ميشن
پس شماره ي فني كه بيان كننده ي ولتاژ و جريان و مقاومت داخلي باطري هست و شماره روي سوكت كافيه كه بشه يه باطري معادل واسه PA3پيدا كرد به قيمتي حدود يك ششم سپيد موج ....
در ضمن اين گفته در مورد باطريه مادر برد تايروس و همه ي ساز هاي بعد از 630 كه باطري داخلي دارن صدق ميكنه مثل مادر برد كامپيوتر
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

منصورجان ضمن تشکر ولی کلا توضیحاتت درمورد فرایند شرکت ها و پرتوکل و استانداردهاشون و این چیزا رو نفهمیدم چه ربطی به موضوع داشت.البته قطعا مشکل از فهم منه نه توضیح شما.
ولی متوجه نشدم درمورد فشرده کردن اگر قبول نداری پست های کاربرهست و من که pa3x نداشتم که تست کنم.البته ایشون یا بلد نبوده یا بطور خاص دستگاه ایشون مشکل داشته.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

سلام
بهتر بود این چیزا توضیح نمیدادم بهرنگجان چون به قول تو هیچ ربطی به موضوع نداشت و تنها ربطش این بود که میشه از باطری هم شماره با باطریه PA3برای این ساز استفاده کرد
اما در مورد فشرده سازی من هم گفتم این کار رو انجام ندادم اما اگر شما میگید یکی از دوستان خواسته انجام بده اما نتونسته حتمأ همین طوره
ببخشید من زود میرم با موبایل کانکت شدم اوضاع خیلی خرابه رفتم خونه حسابی بحث میکنم
زت زیاد
آریا موزیک
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: SA21
کیبرد فعلی: PA3X-PA80-ROLAND
کارت صوتی: M-AUDIO FAST TRAKPRO
میکروفون: RODE NT1-TC- MP75
نرم افزار: CUBASE
موبایل: C2-03/N73/1280/C6-01
محل اقامت: گیلان

پست خوانده نشده

سلام

در مورد کمپرسور کردن باید خدمت شما عرض کنم بنده تابحال با چنین مشکلی برخورد نکردم .احتمال قوی مشکل از دستگاه دوست عزیزمون هستش.من ستهایی که حدود 50 الی 70 مگ هستن رو در عرض نهایت 30 دقیقه بطور کلی کمپرس میکنم .
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

سلام دوست عزیز جناب آریا موزیک
میشه بیشتر توضیح بدی از روش کار و کم و کیف اون
ممنون
آریا موزیک
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: SA21
کیبرد فعلی: PA3X-PA80-ROLAND
کارت صوتی: M-AUDIO FAST TRAKPRO
میکروفون: RODE NT1-TC- MP75
نرم افزار: CUBASE
موبایل: C2-03/N73/1280/C6-01
محل اقامت: گیلان

پست خوانده نشده

سلام بر شما دوست گرامی.

دوست گلم باید خدمت شما عرض کنم که کار خاصی نداره .من زمانیکه که بخوام یه سمپلی رو وارد کیبوردم بکنم (البته در زمان گلچین کردن منظورم هستش) بعدا ز ادیت های لازم روی سمپل برای ذخیره کردن سمپل مورد نظر روی گزینه کمپرسور هم کلیک میکنم و تیک اون قسمت رو هم فعال میکنم .

اگرم بخوام یک ستی رو کامل فشرده کنم باز به هیمن منوال کارو انجام میدم و گزینه کلی رو انتخاب میکنم و دستگاه شروع میکنه به فشرده سازی گه نهایت 30 دقیقه طول میکشه .

نمیدونم تونستم مطلبم رو برسونم یا توضیحات اختصاصی تر میخواهین .
sahand89

پست خوانده نشده

یه آپدیت واسه OS این Pa3x اومده. نسخه 1.62 . ظاهرا برخی از باگهائی که قبلا بوده در این نسخه برطرف شده.
.
Pa3X_os_v162.zip - 16.9 MB
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری حرفه ای”

• اطلاعات