مشاوره خرید کیبورد آموزشی مناسب

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
rezamom
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: سنتور
کیبرد فعلی: Tyros2 - Clp220
کارت صوتی: Esi
میکروفون: Blue bird
نرم افزار: N-track Studio
تماس:

Re: راهنمای برای خرید و فروش كيبرد 2

پست خوانده نشده

سلام. چه کیبردی حداکثر با قیمت 2.5 این ویژگی ها رو داره؟
1- هامر اکشن
2- ربع پرده
3- قابلیت تفکیک صدای دست راست و چپ (مثلا راست ویالون بزنه چپ پیانو)
4- پدال
5- قابلیت ترانسپوز گام
6- کیفیت صدای عالی و طبیعی

ریتم اصلا برام مهم نیست

دوست عزیز پیشنهاد من به شما motif/motif es 8 در صورت یافتن با این مقدار بودجه و حتی کمتره
چرا که از همه قابلیتهای ذکر شده شما به همراه خیلی قابلیتهای دیگه برخورداره
و گزینه 1 شما که مربوط به اکشن کلاویه میشه
کلاویه های (clavinova) که کاملا مشابه اکشن پیانوهای دیجیتال کلاوی نوا یاماها (کمی نرمتر)
این سینتها مورد دلخواه شماست.
Farrokh_az_Canada
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: Korg Pa2X
محل اقامت: کانادا در نزدیکی تورنتو

پست خوانده نشده

ramshad نوشته شده:ممنون بابت راهنمایی تون. این x6 شما قابلیت های 2 تا 5 در درخواست منو داره؛ به ویژه ربع پرده؟ اگه داره لطف کن چند دقیقه یک آهنگی رو بزن و ضبط کن که راست ویالون بزنه جپ پیانو ببینم چه جوری در میاد؟
راستی چند خریدیش؟ من فقط تو خونه برای خودم می زنم هر چی ارزون تر بخرم بهتر!
حتی X6 هم همه خواسته های شما رو انجام میده صد در صد. برای تقسیم میتونید بهر چند قسمت که بخواهید تقسیم کنید و در هر قسمت یا یک صدا تنها و یا چند تا صدا روی هم داشته باشید. در Performance Mode صدا رو میتونید روی 16 لایه یا layer قرار بدید و برای هر لایه میتونید مشخص بکنید که ار چه نتی تا چه نتی صدا داشته باشه و بقیه خاموش باشه. مثلا میتونید لایه 1 رو فعال کنید و در اون لایه از نت C5 به بالا فعال کنید و روی آن صدای ویولون بزارید. حتی میتونید به سه قسمت تقسیم کنید. قسمت بالا ویولون. قسمت وسط ویولون و پیانو مخلوط. و قسمت پائین پیانو. در اینصورت از چهار لایه باید استفاده بکنید. یا اصلا یه چیز دیگه. وسطی رو بزارید مخلوط فلوت و تار. باز هم با همان جهار لایه انجام میشود. همه جور امکان قسمت بندی کردن کیبرد و مخلوط کردن صداها وجود داره. همانطور که قبلا گفتم X6 و x7 کلاویه هاشون شاید حدود 2 سانت از کلاویه های معمولی کوتاه تر هستند ولی عرضشان یکی است. و همینطور X8 حالت چکشی بهتری هم داره. متاسفانه فانتوم در ایران خیلی خیلی کم است و یا اصلا نیست. بهمین دلیل مدل موتیف یاماها که دوست عزیز در قسمت قبل پیشنهاد کرد اگر در ایران بهتر پیدا میشود و بهتر ساپورت میشود بصلاح است که آنرا بگیرید. X6 رو من 850 دلار خریدم که البته من ماه ها صبر کردم تا باین تمیزی با این قیمت پیدا کردم. قیمت معمولی شاید حدود 200 دلار بالاتر باشه. مدل x7 از همه مدلهای دیگه مرغوب تره و رو هوا میبرنش چون 7 تا اکتاو داره و وزنش هم خیلی از X8 کمتره و حمل و نقلش راحت تره. برای یک پیانیست در منزل X8 از همه بهتره. Expnsion Card ها رو من
همه رو دست دوم بین 180 تا 200 دلار هر کدام رو خریدم.تنها کسی رو که من پیدا کردم که در ایران فانتوم داشته دوست عزیزی در این انجمن هست بنام Dish Dish که خیلی هم پسر خوبیه و اگر بتونی پیداش کنی اون هم میتونه بیشتر راهنمائی بکنه.عمو فرخ تصویر
تا عمو رو داری هیچ غمی نداری.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

پست خوانده نشده

دوست عزیز درمورد تفکیک صدا برای دست چپ و راست خیالت راحت باشه که از ابتدایی ترین قابلیت های این رنج کیبردها هست.
در مورد ربع پرده و هامراکشن هم میتونی از سینتی سایزرهای 88 کلاوی استفاده کنی که البته به دلیل اینکه قیمتشون بالاست ، میتونی از مدل های قدیمی و دیسکانتینیو شده انتخاب کنی مثل :
MOTIF 8
یا
MOTIF ES8
.
تصویر.............................................................................تصویر
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

Farrokh_az_Canada نوشته شده:حتی X6 هم همه خواسته های شما رو انجام میده صد در صد.
عموفرخ جان X6 هامراکشن نیست وحتی X7 هم هامرکشن نیست.اگر X6 همه گزینه هارو داشت ، پس
رولند G6 و یاماها XS6 که خیلی جدید تر و کامل تر از x6 هستند و قیمت هاشون هم همه نزدیک به 2.500 است.حتی Tyros2 هم میشه انتخاب کرد.
در مورد Korg pa588 هم گزینه خوبی است ولی گمان نمیکنم هامراکشن باشه
ramshad
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

ممنون از همه ی دوستان بابت راهنمایی شون. فردا برم جمهوری دنبال اینا ببینم کدوم شون پیدا میشه! تجربه بدی از خرید دست دوم کیبرد دارم ترجیح میدم نو بخرم.
بهرنگ جان 588 هامر اکشنه. تو سایتش خوندم.
عمو فرخ اون لینک دموی صداها عالی بود. حیف که سرعت اینترنت مون اینجا مافوق صوته و من برای شنیدن همون چند صدا یک ساعت وقت گذاشتم !
سوال: این رولند فانتوم خودش هیچی صدا نداره که باید براش Expansion Card بگیریم؟ کیفیت صدای اسپیکرش چطوره؟

دوستانی که با موتیف کار کردن لطفا بگن که باید به اسپیکر وصل شه یا خودش اسپیکر داره؟
این پیانوی یاماها p95 من واقعا خوب بود خیلی ازش راضی بودم حیف ربع پرده نداشت! ای کاش میشد به شرکت سازنده اش این مطلب رو انتقال داد شاید با یک آپدیت نرم افزاری این مشکل حل میشد. یعنی شدنیه به نظرتون؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

جناب ramshad عزیز پس لطفا اطلاعاتی رو که از جمهوری میگیری اینجا هم بگو ببینیم.
راستی الان رفتم سایت KORG و pa588 رو بررسی کردم خیلی مناسب کارت است قیمتش هم زیاد نیست(نسبت به 2.500) .کلاوی هاش هم همونطور که گفتی هامراکشن است.شاید بتونی از تهران به زحمت گیر بیاری.
البته اگر بتونی یدونه فانتوم یا بخصوص موتیف گیر بیاری خیلی بهتره
آواتار کاربر
mojtaba190
عضو هیئت مدیره
عضو هیئت مدیره
اولین ساز: YAMAHA PSR 630
کیبرد فعلی: YAMAHA TYROS 2
کارت صوتی: Realtek HD
موبایل: HUAWEI HONOR 4X
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: ایران
تماس:

پست خوانده نشده

بهرنگ جان یکی از دوستام یه یاماها 2000 داره که خیلی تمیزه و سالم. قیمت هم میگه 350 چون پایین صفحه نمایشش خط افتاده و یه تیکه پایین تصویرش محوه.
کلا میخواستم نظرتو بدونم. آیا این ساز به درد من میخوره که هنوز اول راهم. ریتم و صدا براش گیر میاد؟ خودت باهاش کار کردی؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

مجتبی جانpsr2000دستگاه خیلی خوبیه وخوب جوابشو پس داد.درحال حاظرتمیزش حدود600تا700معامله میشه(توی مغازه)ولی350قیمت مفتی هست.
این مشکلLCDکه گفتی اگربرات ممکنه یه عکس ازش بگیربذاربرامون تابهت بگم ارزش خریدنش روداره یانه.
آواتار کاربر
dafnavaz
عضو کم کار
عضو کم کار
نرم افزار: dance ejay

انتقالی از راهنمای بخش کیبرد

پست خوانده نشده

سلام دوستان عزیز . من علی هستم از تهران . خوشحالم از اینکه عضو جدید این سایت شدم . همونطور که از نام کاربری من مشخصه ، من دف نوازی میکنم و البته تا حدودی خوانندگی . چند وقتی هستش به فکر خرید یک کیبورد افتادم تا با اون هم بتونم سولفژ کار کنم و هم موسیقی و ریتم سازی و ... از اونجا که تازه کار هستم و تازه میخوام کیبورد نوازی کنم ، پیشنهاد دوستان در اینترنت و بازار a300 yamaha هستش . به نظر شما کیبوردی با قابلیت بهتر ( حالا 100 تا 150 هزار تومان گران تر ) تو بازار هست که البته سری و کرون داشته باشه . چون من یه مدل به نام e423 yamaha دیدم ولی سری و کرون نداشت . اگر کمکم کنید ممنون میشم . راستی نکات مهم در زمان خرید کیبورد را اگه میشه یادآوری کنید . با تشکر ...
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: انتقالی از راهنمای بخش کیبرد

پست خوانده نشده

dafnavaz نوشته شده:سلام دوستان عزیز . من علی هستم از تهران . خوشحالم از اینکه عضو جدید این سایت شدم . همونطور که از نام کاربری من مشخصه ، من دف نوازی میکنم و البته تا حدودی خوانندگی . چند وقتی هستش به فکر خرید یک کیبورد افتادم تا با اون هم بتونم سولفژ کار کنم و هم موسیقی و ریتم سازی و ... از اونجا که تازه کار هستم و تازه میخوام کیبورد نوازی کنم ، پیشنهاد دوستان در اینترنت و بازار a300 yamaha هستش . به نظر شما کیبوردی با قابلیت بهتر ( حالا 100 تا 150 هزار تومان گران تر ) تو بازار هست که البته سری و کرون داشته باشه .
سلام به شما هنرمند گرامی.ما هم خیلی خوشحال هستیم که شما به جمع ما پیوستید.
جناب dafnavaz عزیز و محترم ، با هزینه ای زیر 600.000 تومان کیبرد که

• آکبند باشه
  • سازها و پرکاشن های شرقی داشته باشه
  • ربع پرده داشته باشه
در حال حاظر فقط Yamaha َA300 هست.
هیچ مدل دیگه ای وجود نداره که 3 مشخصه بالا رو درکنار هم داشته باشه.
مثلا PSR1000 هم هست که قیمتش زیر 600 است ولی آکبندش نیست و سازهای شرقی نداره
یا مدل A1000 که قیمتش بالاتر از 600 است (تمیز) و اکبندش هم نیست
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات