Roland Fantom X

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

Farrokh_az_Canada
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: Korg Pa2X
محل اقامت: کانادا در نزدیکی تورنتو

انتقال ازراهنمای برای خرید و فروش كيبرد 2

پست خوانده نشده

درادامه این لینک
ramshad نوشته شده:سوال: این رولند فانتوم خودش هیچی صدا نداره که باید براش Expansion Card بگیریم؟ کیفیت صدای اسپیکرش چطوره؟
behrang m نوشته شده:عموفرخ جان X6 هامراکشن نیست وحتی X7 هم هامرکشن نیست.
این فانتوم ها که بهشون میگن Workstation هیچکدام Speaker ندارند. صدا هم مقدار قابل ملاحظه ای هم دارند. من چون علاقه زیادی به موزیک آذری و ارمنی دارم این فانتوم رو خریدم. اونها پشت سر همه خواننده ها همیشه تقریبا بدون استثتا دو تا فانتوم دارند. یکیشون معمولا با X6 میزنه و دست راستش رو کیبرده و دست چپش از رو پیچ بند برداشته نمیشه. یکی دیگشون معمولا X7 میزنه و کارش آکورد گرفتنه با هر دو دست و گاهی گداری با صدای پیانو تکه هائی اجرا میکنه. اونها بهترین سمپلها رو برای فانتوم دارند و من هم دو تا پکج سمپل از ارمنستان خریدم که هر کدوم در حدود 250 تا 300 مگ حجم دارند. بهترین صداهای گارمونی و پیانوئی و غیره توشون هست. مخصوصا یکیشون حدود 20 جور سمپلهای پیانوئی مختلف داره. ولی فرق سمپل با Expansion card اینه که بدون سمپل و فقط حود فانتوم و یا با هر چند تا Expansion card وقتی ساز رو روشن میکنی بلافاصله آماده است برای نواختن. وقتی هم صدا ها رو در موقع اجرا عوض میکنی هیچگونه تاخیر نداره. ولی وقتی با مثلا 260 مگ سمپل روشن میکنی حدود 14 دقیقه طول میکشه تا سمپلها بار گذاری بشه. بعد موقع اجرا هم وقتی صدا رو عوض میکنی برای یک لحظه صدا قطع میشه. بهر حال با سمپل خالی هم بدون Expansion card خیلی هم بخوبی میشه همه کار کرد و لازم نیست حتما Expansion card خرید. شما هم اگر تصمیم به خرید فانتوم گرفتید میتونید رو من حساب کنید که پکج سمپلهائی که خریده ام و جما 260 دلار هم پولشون رو داده ام در اختیار شما هم خواهم گذاشت.

اطلاعات X8
http://www.roland.com/products/en/Fantom-X8/#products-tab-03

X7
http://www.roland.com/products/en/Fantom-X7/#products-tab-03

X6
http://www.roland.com/products/en/Fantom-X6/

در مورد کلاویه ها هم همینطود که بهرنگ جان اشاره کرد X6 , X7 هامر اکشن نیستند که بعضی ها بان میگویند semi weighted . که در واقع مثا کرگ Pa1X و Pa2X میمونه. ولی X8 هامر اکشن هست و ظاهرا دلیل بر سنگین وزن بودن آن است.

عمو فرخ

تصویر
تا عمو رو داری هیچ غمی نداری.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

Re: Roland Fantom X

پست خوانده نشده

پارسا جان شاید آهنگ دوست دارم از 7 باند رو شنیده باشین من شنیدم که صدای Brass Fall که تو این آهنگ و زیر صداهاش زده شده با رولند X 7 زده شده ,, می خواستم بدونم که شما هم که این سینتی سایزر رو دارین آیا همچین صدایی تو این سینتی سایزر هست ؟ ؟ ؟ و اگر وجود داره و امکان داره یه نمونه صوتی ازش بذارین چون خیلی صدای زیبایی هستش و اگر یک روز امکان باشه میخوام این صدا رو سمپل کنم . .
آواتار کاربر
parsa585858
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: roland E35
کیبرد فعلی: psr-s770
نرم افزار: cubase 7
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: آلمان

پست خوانده نشده

بله رضا جان این آهنگ رو شنیدم و این صدای براس کششی توی فانتوم هست اما نمیدونم اجرای این گروه با فانتوم بوده یا نه
صداهای براس و ساکسیفون و گیتار آکوستیک آن فوق العاده است
در مورد سمپل این صدا هم خدمتتون عرض میکنم
آرزوهاتو یه جا یادداشت کن و از خدا بخواه
خدا یادش نمیره
اما تو یادت میره چیزهایی که الان داری
یه روز آرزوت بوده
eshvill
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: a1000
کیبرد فعلی: pa800

پست خوانده نشده

باسلام خدمت همه اساتیدمحترم بین شماکسی نیست که سمپل صداهای ترکی داشته باشه؟همچنین نی انبون وصداهای اورینتال دیگه هم میخوام خواهشااگه دارین بفرستین ممنون میشم
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

eshvill نوشته شده:باسلام خدمت همه اساتیدمحترم بین شماکسی نیست که سمپل صداهای ترکی داشته باشه؟همچنین نی انبون وصداهای اورینتال دیگه هم میخوام خواهشااگه دارین بفرستین ممنون میشم
دوست عزیز برای درخواست و اپلود و ودانلود سمپل های صوتی میتونید به تصویراین انجمن مراجعه کنید در خدمت شما هستیم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سینتی سایزر”

• اطلاعات