KORG KRONOS

کیبوردهای متخصص صدا و آهنگسازی

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
nobody
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Korg Triton Extreme
محل اقامت: Rasht
تماس:

KORG KRONOS

پست خوانده نشده

ايستگاه كاري موسيقي Kronos
محصولي ديگر از شركت كورگ كه در نمايشگاه NAMM 2011 به همراه PA3X معرفي شد، سينت سايزر ورك استيشني كه با اولين نگاه به ليست مشخصاتش متوجه مي شويم كه با يك ايستگاه كاري قدرتمند رو به رو هستيم، محصولي كه 9 موتور مولد صدا را در خود جاي داده تا صداهايي عالي را ارائه دهد.
اين كيبورد در مدلهاي 88 ، 73 و 61 كليده توليد شده است كه مدلهاي 88 و 73 كليده داراي كلاويه هاي RH3 Hammer Action هستند و مدل 61 كليده هم كلاويه هاي چكشي همانند Korg M-3 61 دارد.

تصویر

تصویر

تصویر

با نگاهي به اين ساز به سادگي و شيك بودن طراحي آن پي مي بريم، اما شايد اين طراحي چيزي نباشد كه كاربر را جذب كند، زيرا در زير اين چهره ساده و تا حدي خشك امكاناتي نهفته است كه مي تواند كاربر را به وجد بياورد.
استفاده همزمان از 9 موتور مولد صدا، امكان صداسازي بر پاي مدلسازي آنالوگ و مدلسازي فيزيكي، سكوئنس 16 ترك ميدي و 16 ترك صوتي، امكان سمپلينگ زنده و سمپلينگ مجدد در حالت هاي سكوئنس و تركيب، صفحه نمايش TFT لمسي هشت اينچي و... تنها گوشه اي از امكانات اين ساز است .
اما در مورد نام كرونوس هم جست وجويي داشتم كه به نتيجه قطعي نرسيدم اما صفحه اي در ويكيپديا هست كه توضيحاتي در مورد نام كرونوس داده است كه اولين اشاره آن به نام " Cronus " پدر "زئوس" رئيس خدايان يوناني است كه با لقب پهلوان و عظيم الجثه معرفي شده، شايد بتوان اين نام را كنايه اي به امكانات غول آساي اين ساز دانست، اما با اين حال نميتوان به يقين نظري داد، پس شما را به اين صفحه ويكيپديا ارجاع مي دهم تا زحمت مطالعه در مورد اين نام با خودتان باشد.
و اما در آخر پيشنهاد مي كنم در صورت امكان حتما" اين دموي ويدئويي رو با حجم 50مگابايت دانلود و تماشا كنيد كه بسيار جالبه!
براي مطالعه اطلاعات كامل تر و مشخصات فني ميتوانيد به اين صفحه مراجعه كنيد.
مطلب برگرفته از فروم http://forum.sedasaz.com
Hamed Sedighi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: FUMA MA-21
کیبرد فعلی: KORG Krome 61
کارت صوتی: Fast Track Pro
نرم افزار: Flstudio 12
موبایل: SONY
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: کرمان
تماس:

Re: KORG KRONOS

پست خوانده نشده

http://www.youtube.com/watch?v=9ctcrAaToHk

یه سری صداهای عربی و ترکی
mohammad_forooghi
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: Korg 3X 76 ; Kronos
کارت صوتی: M-Audio Firewire
نرم افزار: Sonar ; Cubase ; Pro Tools
محل اقامت: UK; London

پست خوانده نشده

با سلام به دوستان گلم ؛
من يكي از اين دستگاه رو ورژن 73Key دارم. خيلي دستگاه خوب و با امكانات گسترده هست و ميتونه شما رو از خيلي از كارهاي نرم‌افزاري كه تو كامپيوتر انجام مي‌ديد (براي ساخت آهنگ) بي‌نياز مي‌كنه.
براي اجراي Live هم دستگاه بسيار كار‌آمدي هست و من تجربه 2 اجراي زنده رو باهاش داشتم به همراه يه nord STAGE.
كلاويه‌هاي RH3 كه حس عجيبي رو به انگشتان نوازنده منتقل مي‌كنه و به جرات مي‌تونم اعتراف كنم تا حالا كلاويه‌ي هيچ ساز ديگه‌اي به من اين حس رو نداده.
صداهاي سازهاي ديجيتال ؛ مثل هميشه بي‌نظير و مثال زدني هستند. ولي اين‌بار صداهاي سازهاي آكوستيك ؛ مثل گيتار - Brass - ويولن و Stringها بي‌نهايت دقيق و با كيفيت هستند و يه جورايي هم رديف بهترين سمپلها‌ي VST موجود هستند.
در مديريت كنترل ساز و به نوعي كاربري ؛ كورگ سعي كرده بر منوال قبلي پيش بره و تغييرات گسترده‌اي رو اعمال نكرده تا كاربران كورگ با خيالي آسوده در ساز جديد نيز بتوانند براحتي كار كنند.
صفحه‌ي Touch Screen آن به نسبت قبل كيفيت تصويري بسيار بالاتري داره و همچنين قابليت لمسي آن به مراتب بهتر از گذشته شده است.
تنها نكته‌اي كه باز در اين ساز مورد سوال هست ؛ قرار نداشتن كليد تنظيم Tranpose در كليدهاي اصلي و يا اختصاص آن در تنظيمات سوئيچ‌هاي S1 و S2 هست. نكته‌اي كه شخصاً از طريق دوستان به شركت كورگ اعلام كردم تا شايد در آپديت سيستم عامل مد نظر قرار بدهند.
قابليت سريع بودن امكان تغيير گام آهنگ در اجراي Live مخصوصاً به نوازنده بسيار كمك مي‌كند. اين امكان در اكثر سينتي سايزرهاي جديد موجود است و عجيب است كه كورگ اين موضوع را مد نظر قرار نداده است ...

ارادتمند شما ...
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

mohammad_forooghi نوشته شده:با سلام به دوستان گلم ؛
من يكي از اين دستگاه رو ورژن 73Key دارم. خيلي دستگاه خوب و با امكانات گسترده هست و ميتونه شما رو از خيلي از كارهاي نرم‌افزاري كه تو كامپيوتر انجام مي‌ديد (براي ساخت آهنگ) بي‌نياز مي‌كنه.
سلام جناب فروغی .. ورود شما رو به این سایت صمیمانه خوشامد میگم ... امیدوارم لحظه ها و روزهای خوبی رو با هم داشته باشیم
راستش بچه های این سایت یه عادت خوبی دارن .... هرکس که یه کیبورد جدید میخره یا کیبورد خاص و متفاوتی داره اینجا از کیبوردش دموی تصویری و صوتی میذاره ...
به شخصه من کورگ kronos رو از نزدیک ندیدم و اصلأ صداهاشو نشنیدم... خیلی مشتاقم که یه سری دمو از کیبوردتون بذارین
این تاپیک هم به خاطر اینکه کسی اینجا این کیبورد رو نداره مدتی بود که فعالیت نداشت .. حالا با ورود شما امیدوارم فعالتر بشه و بتونیم از صحبتهای شما استفاده کنیم در مورد این کیبورد... موفق باشید تصویر
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
mohammad_forooghi
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:سلام جناب فروغی .. ورود شما رو به این سایت صمیمانه خوشامد میگم ... امیدوارم لحظه ها و روزهای خوبی رو با هم داشته باشیم
راستش بچه های این سایت یه عادت خوبی دارن .... هرکس که یه کیبورد جدید میخره یا کیبورد خاص و متفاوتی داره اینجا از کیبوردش دموی تصویری و صوتی میذاره ...
به شخصه من کورگ kronos رو از نزدیک ندیدم و اصلأ صداهاشو نشنیدم... خیلی مشتاقم که یه سری دمو از کیبوردتون بذارین
با سلام و تقدیم احترام ؛
سپاسگزارم از بذل توجه شما دوست عزیزم ؛
به دیده منت ... سعی می کنم در چند روز آینده یک پروژه ایرونی که مورد پسند قرار بگیره با استفاده از صداهای این دستگاه و امکانات داخلیش انجام بدم ...

ارادتمند شما ...
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

mohammad_forooghi نوشته شده:با سلام به دوستان گلم ؛

من يكي از اين دستگاه رو ورژن 73Key دارم. خيلي دستگاه خوب و با امكانات گسترده هست
باسلام و خوش آمد خدمت اقای فروغی عزیز.

حرف های اصلی رو اقای Mr.Energy زد و تایید کنم که بنده هم شدیدا علاقه مند هستم صداها و موارد خاض این دستگاه رو در نمونه های صوتی و تصویری از شما ببینم.
فقط خواهشی که ازتون دارم اینه که اگر ممکنه در کنار محاسن این کیبرد ، معایبش هم از نظر خودتون بنویسید.
متشکر و منتظر هستم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
mohammad_forooghi
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

با سلام و تقدیم احترام به دوست عزیزم ؛
به دیده منت ؛ حتماً نمونه کاری ایرانی باهاش آماده میکنم و در اختیارتون قرار میدم.
درباره ی معایب این دستگاه ؛ همون طوری که عرض کردم ؛ بزرگترین ایرادی که برای اون میشه در نظر گرفت ؛ عدم دسترسی سریع و به قولی "کلیدی" به تغییر گام و یا همون Transpose هست که در اکثر دستگاه های جدید این موضوع مرتفع شده است.
در چند وقت آینده یه کار ارکسترال هم با این دستگاه آماده می کنم و در اختیار دوستان گلم قرار می دم ...

ارادتمند شما ...
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

البته ما صمیمانه منتظر این آهنگ های تکمیل شده هستیم ولی خوب در حد نمونه mp3 از تعدادی از صداها یا ریتم وافکت و آرپیج ها هم برای بچه ها جالب توجه است.
بهرهال بیشتر اسرار نمیکنم و دیگه میذاریم بر عهده و فرصت خالی خود شما.
ممنون
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
mohammad_forooghi
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

mimiloo2010 نوشته شده:ین تو بازار ایران بیاد من میخرمش فکر میکنی بیاد تو ایران چندبگن قیمتو

با سلام و تقديم احترام ؛
اين دستگاه در حال حاضر در اروپا قيمتش 2900 تا 3100 يورو در نوسان هست. (مدل 73كليديش)
به احتمال قوي تو ايران هم خواهد اومد ؛ ولي قيمتش رو نمي‌دونم چطوري محاسبه كنند.

اينم نمونه كار اركسترالي كه قسمتي از اون رو براتون آماده كردم. البته خيل گشتم تا پيداش كنم ؛ چون كل پروژه‌ي اين كار رو از قبل داشتم آماده مي‌كردم و خط بخ خط كار رو دارم ؛ ديشب يه كم بيشتر بيدار موندم كه اين كار رو import كنم توي Kronos و صداسازي و افكت و ميكس و مستر و ... تصویر
اين كار رو از بچگي دوست داشتم و قسمتي از موسيقي هست كه در ايران بر روي كارتون رابين‌هود (اون قسمتي كه زندان رو نشون مي‌ده) گذاشته شده بود و البته روي كارتون اصلي اين موسيقي نيست. من اين كار رو با سيستم KORG Kronos آماده كردم.
به صداهاي ذهي ؛ پيانو ؛ سازهاي بادي و افكت‌هاي اين كار با دقت گوش كنيد. همه‌ي كارها بدون استفاده از كامپيوتر و با خود اين دستگاه انجام شده است ...
Mohammad - KORG Knoros (Robinhood).mp3

اميدوارم كه تونسته باشم اون چيزي كه خواستيد رو بهتون نشون داده باشم.
در چند وقت آينده يه چند تا كار ايروني هم باهاش آماده مي‌كنم كه بشنويد.

ارادتمند شما ...
آواتار کاربر
rezamom
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: سنتور
کیبرد فعلی: Tyros2 - Clp220
کارت صوتی: Esi
میکروفون: Blue bird
نرم افزار: N-track Studio
تماس:

پست خوانده نشده

mohammad_forooghi نوشته شده:اينم نمونه كار اركسترالي كه قسمتي از اون رو براتون آماده كردم.
Mohammad - KORG Knoros (Robinhood).mp3
ارادتمند شما ...
دوست عزیز ممنون از دموی زیبا و تنظیم شدتون.
کیبوردتون صدای سازهای بادی بی نظیری برای کار ارکستری داره
و همچنین استرینگ عالی برای این کار!
اما موزیکالیته تیمپانی شما یک سطح بود و حالت piano و فورته نداشت
برای استرینگ میتونستید از پیزیکاتو هم استفاده کنید(البته بسته به سلیقه)

بهرحال ممنون از دموی زیباتون.
منتظر دموهای بعدی شما از این سینت هستیم.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سینتی سایزر”

• اطلاعات