علاقه مندان به کیبردهای KORG

بحث و گفتگوهایی که درباره همه مدل کیبوردهای کرگ عمومیت دارد.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
Mammad
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: Pa1x,Pa500,T2
نرم افزار: Cubase,FL

Re: محلی برای کاربران کیبردهای KORG

پست خوانده نشده

دوستان
کتاب راهنمای صداسازی کرگ رو حتما دانلود کنین!
http://forum.erteash.com/viewtopic.php? ... &start=190
ramin1358
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: korg pa80

پست خوانده نشده

Mamad نوشته شده:دوستان
کتاب راهنمای صداسازی کرگ رو حتما دانلود کنین!
http://forum.erteash.com/viewtopic.php? ... &start=190
آقا محمد گل کاش مینوشتی این کاتالوگ pa2x و کاملا به زبان شیرین انگلیسیه !!
معبودا مرا به بزرگی چیزهایی که داده ای آگاه کن تا کوچکی چیزهایی که ندارم آرامشم را بر هم نریزد
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

آخ رامين جان ببخشيد ولي من توي بخش pA500نوشتم كه اين كاتالوگ چيه ولي اين پست رو نديده بود اين داش ما ممد هم يه عادتي داره كه وقتي پست ميزنه دو سه جا با هم اين پست رو ميزنه وگرنه من اونجا نوشته بودم كه توي اين كاتالوگ چي نوشته
اما آقا حمزه توي اين پست يه عكس از اون چيي كه گفتي برات گذاشتم كيفيتش كم شده چون از روي ويدئوي 3gpگرفتمش اما كاملأ واضحه كه چي نوشته
شما برای مشاهده فایل پیوست شده در این پست، دسترسی ندارید.
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

اما غرض از مزاحمت
از دوستان يه سوال فني دارم و اونم اينه كه روي مدل هاي PA800وPA2XProدر كنار RXو جنرال ميدي نوشته TC-HELICONدو مورد اول كه تكليفشون مشخصه اما اين سومي رو ميشه يه كم توضيح بديد كه يعني چي
البته اون عكس خيالي كه از PA3ساخته شده بود از سيستم كارما هم كه من فقط روي كرگ كارما ديدم بحث به ميون اومده بود ميشه بگيد اين KARMAچيه كه كرگ يه مدلش رو به اسم اون نامگذاري كرده
البته قابل توجه شما كه كارما در لغت اسم يكي از مراسمات دين بودا هست كه هنوز در هند وجود داره
شما برای مشاهده فایل پیوست شده در این پست، دسترسی ندارید.
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

Sunami نوشته شده:اما غرض از مزاحمت
از دوستان يه سوال فني دارم و اونم اينه كه روي مدل هاي PA800وPA2XProدر كنار RXو جنرال ميدي نوشته TC-HELICONدو مورد اول كه تكليفشون مشخصه اما اين سومي رو ميشه يه كم توضيح بديد كه يعني چي
البته اون عكس خيالي كه از PA3ساخته شده بود از سيستم كارما هم كه من فقط روي كرگ كارما ديدم بحث به ميون اومده بود ميشه بگيد اين KARMAچيه كه كرگ يه مدلش رو به اسم اون نامگذاري كرده
البته قابل توجه شما كه كارما در لغت اسم يكي از مراسمات دين بودا هست كه هنوز در هند وجود داره

سلام بر دوستان ارجمند و بخصوص منصور عزیز و گل،
کرگ از سال 1999 که شروع به تولید Pa80 کرد، در ارنجرهای خودش از سیستم ووکال معروف TC-Helicon استفاده کرد. این شرکت، یکی از شرکت های معروف و مطرح در زمینه افکت پروسسینگ و ووکال در جهان است. برای کسب اطلاعات بیشتر، میتوانید به آدرس اینترنتی این شرکت مراجعه کنید: http://www.tc-helicon.com/

کارما هم یک روش تولید موسیقی است که توسط آقای "Kay" بنیان گذاری شده است. البته یک مدل از کرگ نیز به نام KARMA نام گذاری شده است. ولی بیشتر ورکستیشن های کرگ به این سیستم مجهز هستند. کلمه KARMA مخفف عبارت "Kay Algorithmic Real-time Music Architecture" است. برای اطلاعات بیشتر به سایت کارما مراجعه کنید: http://www.karma-lab.com/

امیدوارم مفید واقع شده باشد.
MOHAMMAD.63
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: KORG pa50
محل اقامت: سمنان

پست خوانده نشده

با سلام
دوستان اگه ممكنه روش گلچين كردن ريتمهاي فلاپي و نحوه كپي كردنش به درون كيبرد و بگيد ممنون ميشم.
راستي نحوه ريختن perform از فلاپي به كيبرد هم بگيد.
با تشكر فراوان
ramin1358
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

MOHAMMAD.63 نوشته شده:با سلام
دوستان اگه ممكنه روش گلچين كردن ريتمهاي فلاپي و نحوه كپي كردنش به درون كيبرد و بگيد ممنون ميشم.
راستي نحوه ريختن perform از فلاپي به كيبرد هم بگيد.
با تشكر فراوان
فلاپی رو رو ارگ بذار و ریتم دلخواهت رو انتخاب کن .. بعد کلید record رو فشار بده و دکمه کنار گزینه currect style رو فشار بده . کمی صبر کن و دکمه exit رو فشار بده یه صفحه ظاهر میشه که دکمه کنار گزینه دوم سمت چپ رو فشار بده و با دکمه چرخان ریتمی که میخای ریتم جدید جای اون قرار بگیره رو انتخاب کن (مثلا بر روی ریتم bastaki2 ) بعد دکمه enter رو فشار بده تا یه پیغام ظاهر بشه و دوباره همون دکمه رو فشار بده تا ریتم مورد نظرت روی یوزر دستگاه لود بشه ... بقیه ریتم ها هم به همین ترتیب .... برای لود پریفورم هم فلاپی رو در دستگاه بذار دکمه disk سمت چپ رو فشار بده واز بین گزینه ها load رو انتخاب کن . یه صفحه میاد که بالای صفحه نوشته all اگه در همین مرحله لود کنی تمام محتویات فلاپی از جمله ریتم هم صداها پروگرام و گلوبال لود میشه هر کدوم از این پوشه ها رو اگه بخوای تکی لود کنی باید گزینه open (فکر کنم میشه دکمه f3 )رو انتخاب کنی تا محتویات پوشه all باز بشه و پوشه های program . preform.global. style به ترتیب دیده میشه . برای انتخاب preform باید از بین دکمه های کنار ال سی دی پایین ترین دکمه سمت راست رو چند بار فشار بدی تا پوشه preform در گزینه اول قرار بگیره .. حالا با دوبار فشار دادن enter پریفورم لود میشه ... از همین جا هم میتونی ریتم های دلخواهتو تو یوزر ذخیره کنی .... امیدوارم خوب منظورمو رسونده باشم .. اگه به مشکلی برخوردی یا جایی رو متوجه نشدی برات توضیح میدم
معبودا مرا به بزرگی چیزهایی که داده ای آگاه کن تا کوچکی چیزهایی که ندارم آرامشم را بر هم نریزد
MOHAMMAD.63
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

مرسی داداش....من کیبردم و فرمت کردم تمام پرفورم و ریتم های فابریکی پاک شدند که طبیعیه ، ولی چندتا مشکل واسم پیش اومده.
1-در قسمت پرفورم بابت هر کلید 1 صفحه صدا دارم در صورتی که در قسمت ریتمها بابت هر کلید 2 صفحه ریتم دارم.
2-در قسمت پرفورم فقط تو 10 ردیف بالا صدا هست و ردیف های پاین خالیه.
3-ریتمهایی که از فلاپی پخش میشه به طور ناقص اجرا میکنه یعنی درام و پرکاشن ها رو اجرا نمیکنه.
4-آکوردمم قطع شده یعنی وقتی یه صدا رو انتخاب میکنم با برداشتن دست چپم آکورد هم قطع میشه و ممتد نیست.
با تشکر...تو رو خدا ببخشید سوالاتم زیاد شد.
ramin1358
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

MOHAMMAD.63 نوشته شده:-من کیبردم و فرمت کردم تمام پرفورم و ریتم های فابریکی پاک شدند که طبیعیه .
این کجاش طبیعیه دوست من .. یعنی تمام پرکاشن ها و صداهای فابریک رو پاک کردی !! تصویر
خدا کنه به حالت اول برشون گردونده باشی تصویر

MOHAMMAD.63 نوشته شده:-در قسمت پرفورم بابت هر کلید 1 صفحه صدا دارم در صورتی که در قسمت ریتمها بابت هر کلید 2 صفحه ریتم دارم. .
این طبیعیه دوست عزیز
-
MOHAMMAD.63 نوشته شده:-در قسمت پرفورم فقط تو 10 ردیف بالا صدا هست و ردیف های پاین خالیه. .
این احتمالا به خاطر پریفورمیه که لود کردی .. شاید برای 10 بانک پایین صدا نساختن .. یه پریفورم دیگه امتحان کن
-
MOHAMMAD.63 نوشته شده:ریتمهایی که از فلاپی پخش میشه به طور ناقص اجرا میکنه یعنی درام و پرکاشن ها رو اجرا نمیکنه..
شاید ریتمهایی که تو فلاپیه با استفاده از سمپلهای فلش کارت درست شده باشه ... ولی احتمالش ضعیفه .. اگه ریتمای تو فلاپی ست هاییه که همه استفاده میکنن نباید درام و پرکاشن خالی بشه .. مگه اینکه درام و پرکاشن های دستگاهت رو که فرمت کردی رو دوباره تو دستگاهت نریخته باشی
-
MOHAMMAD.63 نوشته شده:-آکوردمم قطع شده یعنی وقتی یه صدا رو انتخاب میکنم با برداشتن دست چپم آکورد هم قطع میشه و ممتد نیست.
با تشکر...تو رو خدا ببخشید سوالاتم زیاد شد.
قطع شدن آکورد ربطی به انتخاب صدا نداره ... ولی اینکه با برداشتن دست چپ آکورد قطع میشه احتمالا دکمه memory سمت چپ کیبورد (دکمه های قسمت mode ) خاموشه . باید هنگام هنگام کار کردن با ارگ این دکمه روشن باشه تا آکورد قطع نشه ... ناگفته نمونه در حالت طبیعی این دکمه روشنه و تا خاموشش نکنی همیشه روشن میمونه .... ولی در کل فکر میکنم دستگاهت رو که فرمت کردی هنوز به حالت اول برنگشته و پروگرام فابریک دستگاهت یا وجود نداره یا ناقصه !!!
MOHAMMAD.63
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

مرسي رامين جان .......ولي من كيبردم و طبق دستور كرگ ايران فرمت كردم و ريسورس هاي خود شركت كرگ ايران و دانلود كردم و ريختم و دوباره همه ريتمها و پرفورم هاي فابريكي برگشت...حتي دو بار اين كار و انجام دادم ولي هر دوبار همين مشكل ها پيش اومد.
در ضمن در مورد ريتمها ...اين ريتمها تا قبل از فرمت كردن كيبردم خوب اجرا ميشدن... تصویر
رامين جان من تمام ريسورس ها رو كامل ريختم و حتي ريتم هاي فابريكي رو خوب اجرا ميكنه فقط ستها رو بازي در مياره.
در مورد آكورد هم اون دكمه memory روشنه ولي باز هم آكورد ممتد ندارم. تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات