سربرگ Line Out در منوی Mixinng Console تايروس

گفتگوهایی که درباره پیانو و کیبوردهای یاماها عمومیت دارد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل و هرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

سربرگ Line Out در منوی Mixinng Console تايروس

پست خوانده نشده

سلام به دوستان
مدتی هستش که از کارايی فوق العاده اين سربرگ در خروجی تايروس استفاده ميکنم ,, کمی در سايت جستجو کردم ديدم که در اين مورد تا حالا بحثی نشده يا پيدا نکردم.
با استفاده از امکانات اين سربرگ کاربران تايروس ميتونند خروجی صوتی تک تک ترک های Style و همينطور تک تک اجزای درام کيت رو از خروجی اصلی کيبورد يعنی Main Out جدا کنند و به خروجی های 1 و 2 و 3 و 4 که در کنار Main Out هستند منتقل کنند.
من به شخصه صدای گيتار Bass از ريتم و Cick از درام کيت رو به 2 خروجی مجزا منتقل کردم که متوجه شدم با اين کار کيفيت خروجی صدا از ميکسر و سيسيم صوتی چندين برابر زيباتر و بهتر ميشه البته ولوم اين 2 خروجی هميشه بصورت Direct هست يعنی ولوم اونها رو از روی ميکسر و بصورت دستی بايد کم يا زياد بشه.
فکر ميکنم اين امکان در مدل های Pa2x و Pa3x از کرگ هم وجود داشته باشه.
آواتار کاربر
korgpa4x
متخصص korg
متخصص korg
اولین ساز: yamaha
کیبرد فعلی: korgpa3x
موبایل: htc
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: كرج

Re: سربرگ Line Out در منوی Mixinng Console تايروس

پست خوانده نشده

مرسي استاد بله داخل كرگ هست تو همه مدل ها به غير از 600 و 900 من هم بيس و اكوردها رو جدا ميگيره خيلي عاليه تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:با استفاده از امکانات اين سربرگ کاربران تايروس ميتونند خروجی صوتی تک تک ترک های Style و همينطور تک تک اجزای درام کيت رو از خروجی اصلی کيبورد يعنی Main Out جدا کنند و به خروجی های 1 و 2 و 3 و 4 که در کنار Main Out هستند منتقل کنند.
بله رضا جان کاملا درسته. این قابلیت ،حرفه ای و مواثر است در تایروس ها که میتونید اجزا اصلیِ موزیکتون رو بصورت مجزا به میکسر متصل کنید و حتی بصورت مجزا به این اجزا اکووالایزر و افکت بدید.
reza firouzfar نوشته شده:من به شخصه صدای گيتار Bass از ريتم و Cick از درام کيت رو به 2 خروجی مجزا منتقل کردم
ولی مشکل همینجاست که پرکاشن های سمپل شده ی دستی طبق اصول جنرال میدی (GM) نیستند و اکثرا پراکشن های درام کیت دستی رو نمیتونید توی این خروجی ها تفکیک کنید. مگر اینکه درام کیت رو برطبق چیدمان GM بچینید که زیاد محبوب نیست.
بهترین کار اینه که ترک های ریتم را بصروت مجزا خروجی کنید.
یا دست راست و ریتم را جدا کنید.
بخصوص Bass آکورد که خودت فرمودی یکی از ماثرترین گزینه هایی است که با جدا خروجی گرفتنش ، کیفیت اجرای زنده متفاوت میشه.

حتی اگر کارت صدای حرفه ای دارید میتونید در استدیو و برای آهنگسازی ، میتونید 6 لاین مجزا را در یک زمان در 6 ترک نرم افزار رکورد کنید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
meysamusic
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: sa21
کیبرد فعلی: tyros5-61key
کارت صوتی: Focusrite
نرم افزار: Cubas
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: کاشمر

پست خوانده نشده

دوستان بجث جالبی شد لطفا بیشتر ادامه بدید
دقیق بگین این قضیه چیه کچاس معایب محاسن

بهرنگ این ارتعاش رو ساخته واسه ما تنبل ها
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:ولی مشکل همینجاست که پرکاشن های سمپل شده ی دستی طبق اصول جنرال میدی (GM) نیستند و اکثرا پراکشن های درام کیت دستی رو نمیتونید توی این خروجی ها تفکیک کنید. مگر اینکه درام کیت رو برطبق چیدمان GM بچینید که زیاد محبوب نیست.
بهرنگ جان به نظر من حداقل اگر بقيه پرکاشن های سمپل بصورت جنرال چيدمان نشدن حداقل Cick های اصلی در درام کيت رو ميشه به راحتی طبق اصول درام کيت جنرال در A0 و B0 و C1 چيد و براحتی خروجی اونها رو جدا کرد ,, به نظر من انقدر تفکيک خروجی Cick ها صدا و پخش رو زيبا ميکنه که نميشه اين حداقل کار رو نکرد.
من به دوستان و بخصوص دوستان برنامه ساز پيشنهاد ميکنم که تا جای ممکن حد الامکان درام کيت های پک رو در Costum Drum و Cick اونها رو حتما بصورت جنرال بچينند و دوستانی که از اين امکان تا حالا در تايروس استفاده نکردند پيشنهاد ميکنم حتما تست کنند ميبينند که خروجی کيبورد دگرگون ميشه با اين کار.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

در پستی جدا اين نکته رو بايد بگم که : قبل از اين که از امکان تفکيک صدا از منوی Line Out استفاده کنم بسياری از Cick های درام کيت های ياماها يا تايروس رو گوش ميکردم و هميشه فکر ميکردم که چقدر ضعيف هستن و هيچ وقت به هيچ دردی نميخورن ولی بعد از اينکه Cick رو از خروجی جدا ميگيرم و اين ترتيب بصورت Direct پخش ميشند همون Cick های ضعيف با چنان قدرتی پخش ميشند که باور کردنی نيست و فکر ميکنيد که اونها از بهترين vst ها سمپل و ميکس و مستر شدن .
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:بخصوص Bass آکورد که خودت فرمودی یکی از موثرترین گزینه هایی است که با جدا خروجی گرفتنش ، کیفیت اجرای زنده متفاوت میشه.
بله بهرنگ جان گيتار Bass و Cick يعنی در واقع Low Frequancy در ريتم رو وقتی از خروجی اصلی کيبود جدا ميکنم مابقی صداهای کيبورد بصورت باور نکردنی وضوح و کيفيت بسيار بهتری پيدا ميکنن و به شکل بسيار تفکيک پذيری شنيده ميشن و انگار خروجی اصلی صدا يا Main Out با اين کار نفس ميکشه ,, کار ديگه ای که انجام ميدم اين هستش که برعکس قبلا که برای بالا بردن Bass ريتم از اکولايزر استفاده ميکردم که باعث ميشد علاوه بر زياد شدن فرکانس های Low يا پايين نوعی هووم هم در کل خروجی ايجاد بشه الان برعکس قبل اکولايزر Low رو در ميکسر و در خروجی های Cick و گيتار Bass کم ميکنم تا اون هووم از بين بره و صدای تميز و واقعی اونها به گوش برسه و در عوض ولووم اونها رو در ميکسر زياد ميکنم بصورتيکه صدای فرکانس های پايين بسيار صاف و تميز و قابل تفکيک از ديگر صداها بگوش ميرسه.
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

خیلی وقت بود دوست داشتم برم تو این منو و ببینم چی به چیه ولی هردفه که کیبورد و روشن میکنم تنها چیزی که یادم نمیموند همینه
عجب حرکتی زدی رضا .. خیلی از مشکلات من تو خروجی با این روش حل میشه . امتیازشم تقدیمت کردم
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

ماثر ترین گزینه همونطوری که رضا هم گفت همون bass آکورد و cick است ولی جهت اطلاع باید بگم در این جدول ، گزینه های زیادی برای نفکیک دارید.
مثلا کل دست راست
Right های 1 تا 3 و Left بصورت مجزا
میکروفون
ریتم و حتی ترک های ریتم
و پرکاشن ها (طبق چیدمان GM)
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده:خیلی وقت بود دوست داشتم برم تو این منو و ببینم چی به چیه ولی هردفه که کیبورد و روشن میکنم تنها چیزی که یادم نمیموند همینه
عجب حرکتی زدی رضا .. خیلی از مشکلات من تو خروجی با این روش حل میشه . امتیازشم تقدیمت کردم
قربانت مصطفی جان ,, خيلی وقت بود که ميخواستم در سايت بنويسم ولی متاسفانه فرصت نميشد.اگر در جابجايی Cick های تايروس3 مشکل داشتی ميتونی به جای گزينه Cick گزينه های ديگه رو در اين منو انتخاب کنی تا ببينی کدوم بالاخره Cick رو جدا ميکنه البته بهتر اينه که درام کيت های اصلی برنامه ات رو مرتب کنی تا به اين ترتيب درام کيت های سمپل شده شکل استانداردی پيدا کنن . مطمئن باش که ارزش وقت گذاشتن رو داره و کيفيت کارت در برنامه دگرگون ميشه.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات