REGISTRATION MEMORY در ارنجرهای یاماها

ارنجر ورک استیشن های حرفه ای و نیمه حرفه ای

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

فیلم اموزشی Regist Memory

پست خوانده نشده

آموزش ساختن و گلچین کردن بانک صدا یا regist memory

لینک دانلود کلیپ تصویری با حجم 26.6 مگابایت:
http://uppit.com/5jrocrfybeq8/REGIST_MEMORY_YAMAHA.mp4
آواتار کاربر
mojtaba190
عضو هیئت مدیره
عضو هیئت مدیره
اولین ساز: YAMAHA PSR 630
کیبرد فعلی: YAMAHA TYROS 2
کارت صوتی: Realtek HD
موبایل: HUAWEI HONOR 4X
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: ایران
تماس:

Re: REGISTRATION MEMORY در ارنجرهای یاماها

پست خوانده نشده

هادی ممنون. مثل همیشه کامل و بی نقص. لذت بردم و استفاده کردم. دمت گرم.
mehran121212
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: rolande40
کیبرد فعلی: nadaram
موبایل: nokia7610
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

پست خوانده نشده

با سلام
واقعا بی نظیرین
معذرت من تو تنظیمات بانک صدا اشتباها تو یکی از اونا ریتم هم سیو کردم حالا سوالم اینه چطوری میتونم اون قسمتو پیش فرض کنم یعنی مثل قبل دیگه ریتم پخش نشه ؟
البته فریز کردنو بلدم ولی میخواستم بدنم راه دیگه ای نداره ؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

در ادامه موضوعی در تایپیک تایروس3
ALi_1361 نوشته شده:از توی بانک صدا یک صدا رو انتخاب میکنم با همون افکتها و تنظیم اکتاو و .... روی ots خود style بوسیله memory بارگذاری میکنم
بعد حتی خود style رو save میکنم
میرم روی بانک صدا یه صدای دیگه انتخاب میکنم بعد بر میگردم روی ots ریتم
هم اکتاو مشکل داره یعنی اکتاوی که save کردم نیست اکتاو بانک صداست هم کل صدا افکتهاش عوض شده
ALi_1361 نوشته شده: بعد از 2 ساعت تلاش مستمر مشکل رو تا حدودی حل کردم
هم مشکل اکتاو هم مشکل افکت
behrang m نوشته شده: خوشحالم که خودت این مورد رو حل کردی علی جان و به آقای Mammad هم آموزش دادی.
به این نمیگن مشکل. به سوختن رم pa800 و سوختن توویترهاش و هنگ کردنِ pa3x و هنگ کردن pa50 و سوختن رم ریدرِpa500 و ایجاد نویز در or700 میگن مشکل دوستان.
این یک تنظیم نرم افزاری و کاربرای میخواد که با هر سلیقه ای متفاوته.

علی جان من از قدیم همیشه گفتم کهسیستم REGISTRATION MEMORY در ارنجرهای یاماها یکی از کارآمد ترین بی مثال ترین قابلیت هاشون است که در این تایپیک برات توضیح دادم.
علی جان سیستم رجیست مموری در ارنجرهای یاماها بسیار کار آمد و قابل ارنج است. چیزی که کاملا شاخصِ یک ارنجر است.
دارا بودن حافظه ی OTS هم در کنار اون میشه گفت یه امتیاز برتر است.
برای مثال شما در ارنجرهای دیگه نمیتونید حدود 12 گزینه رو با هم ذخیره کنید که در رجیست مموری یاماها مقدور است. (در صفحه های قبل گزینه ها نام برده شده)
اگر گزینه ی Octave رو از روی پانل دستگاه تنظیم کرده باشید ، در 4 حافظه ی OTS در ارنجر یاماها ذخیره نمیشود ولی با لمس + و - (بطور همزمان)دکمه های اکتاو ، به حالتی که شما ذخیره کردید در میاد.
همچنین اگر برای هر PART صدا بیش از یک DSP انتخاب کرده باشید در OTS ذخیره نمیشود.

در واقع وقتی شما REGIST MEMORY دارید از OTS بعنوان کمکی استفاده میکنید.
در رجیست مموری شما همه چیز رو میتونید ذخیره کنید. چیزهایی که هرگز در ارنجرهای کرگ نمیتونید ذخیره کنید.و در هنگام اجرا فقط با زدن یک دکمه ، کل تنظیمات کیبورد برای ۀهنگ شما محیا میشود.
از صدا گرفته تا ربع پرده و مولتی پد و سرعت ریتم و ترانسپوز و فایل text برای شعر آهنگتون و تنظیمات ووکال هارمونی و تنظیم ولوم هارد رکوردر و حالت هارمونی و ریتم و...
شما در رجیست مموری حتی میتونی طوری ارنجر و مدیریت کنی که رجیست صدا رو تغییر نده و ربع پرده رو تغییر بده. یا ریتم رو فقط تغییر بده.
این بستگی به تیک های شما هنگام Memory کردن داره.
با اینهال داشتن OTS هم درکنار Regist Memory برای من خیلی کارآمد بوده و تکمیل کننده.بخصوص که شما میتونی در OTS هنگام ذخیره کردن تیکِ Style هم بزنی تا صدای LEFT هم ذخیره بشه.
البته این رو در regist memory هم میتونی انجام بدی ، منتها بهتره این کار توی OTS انجام بشه ، چون اگر Freeze خاموش باشه یا تنظیم نباشه ، با زدن دکمه های Regist ریتم عوض میشه.
مگر اینکه باز هم یک کلک به دستگاه بزنی (پست بعد)
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

اگر در رجیست مموری ارنجرهای یاماها خواستید صدای LEFT هم ذخیره کنید ، باید
1-دکمه ی Memory رو بزنید
2-تیک Style رو روشن کنید
3-ذخیره کنید
با اینکار هنگام فشار اون دکمه ی رجیست ، صدای دست چپ هم طبق انتخاب شما روی کار میاد. ولی اگر دکمه ی Freeze تنظیم درست نباشه ویا خاموش باشه ، ریتم هم تغییر میکنه. مگر اینکه :
نام ریتمی که هنگام ذخیره همراه صدا Memory شده ، توی دستگاه و حافظه جانبی موجود نباشه.
پس بهتر این است که شما برای ذخیره ی صدای دست چپ به این شکل عمل کنید :
1-یک ریتم از داخل دستگاه انتخاب کنید.(فرق نمیکنه)
2-داخل ریتم سازی برید و از داخل برنامه ریتمسازی دکمه Save رو بزنید.
3-یک نام عجیب و غریب و بی معنا انتخاب کنید.
4-دکمه Enter
5-بیایید بیرون از ریتم سازی و صدای مورد نظرتون رو درست یا نتخاب کنید.(بهمراه صدای LEFT)
6-دکمه Memory مربوط به رجیست مموری رو بزنید.
7-تیک Style رو روشن کنید.
8-ذخیره کنید.
حالا اگراون ریتم رو پاک کنید ، در هیچ صورتی هنگام انتخاب اون صدا ، ریتمتون تغییر نمیکنه.
-
ولی باز هم میگم برای دخیره صدای دست چپ همراه با بانک صدا ، بهتره از OTS استفاده کنید که خودش مربوط به همون ریتم است و با نام ریتم دیگه ای اصلا ذخیره نمیشه.
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: A3000
کارت صوتی: focusrite
میکروفون: RODE Nt1-A
نرم افزار: gold wave-Studio one-Cubase
موبایل: HONOR 10 Lite
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: اصفهان

پست خوانده نشده

با سلام خدمت عزیزان و آقای بهرنگ عزیز.

من بانک های ریجستری مموری خودمو الان چیدم بدون اینکه به فریز نیاز باشه...!

ولی نمیدونم چرا وقتی صدا رو عوض میکنم صدای ملتی پد مثلا از 127 میاد رو 100! کسی میدونه چرا؟
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:با سلام خدمت عزیزان و آقای بهرنگ عزیز.
من بانک های ریجستری مموری خودمو الان چیدم بدون اینکه به فریز نیاز باشه...!

ولی نمیدونم چرا وقتی صدا رو عوض میکنم صدای ملتی پد مثلا از 127 میاد رو 100! کسی میدونه چرا؟
محمد جان همین الان با A2000 تست کردم.خدا رو شکر این مشکلی که شما میگی نیست.
شما احتمالا فایل SETUP من رو نصب کردی و دکمه ی Memory رو تنظیم نکردی؟ درسته؟
حالا :
اول دکمه ی memory رو بزن :

اگر تیکِ MULTIPAD روشن باشه ، شما هر ولومی برای مولتی پد تنظیم کرده باشی + خود فایل مولتی پد ذخیره میشه.
ولی ،
اگر تیکِ MULTIPAD رو نزده باشی ، نه ولوم ذخیره میشه ، ونه خود فایل مولتی پد. پس دیگه هیچ نیازی به Freeze هم نداری و ولوم هم تغییر نمیکنه.
-
راه زیادی میتونم بهت پیشنهاد کنم در زمینه ی REGIST MEMORY . برای همینه که میگم ارنج کردن بانک های رجیست در یاماها بستگی به خودتون داره و سلیقه های مختلف.
این بستگی به نوع و شکل نوازندگیِ شما در زمان اجرا داره.

مثلا میتونی برای هر ریتم مولتی پد مخصوصش رو توی دکمه های OTS ذخیره کنی که همیشه همراه ریتمت باشه و نیازی به جستجوی بانک رجیست نباشه.
در کل من مولتی پدهای ساخت خودم رو با ریتم و صداهاشون تنظیم کردم که نیازی به دستکاریِ ولوم نباشه ، ولی بازم این اختیارِ نوازنده است که برای خودش تنظیم کنه.
-
یه راه دیگه اینه که هنگام ساختن مولتی پدت (نه مواتی پدهای من) ، از قبل ولوم همه رو روی یک میزان تنظیم کنی.
راه دیگه باز اینه که موقع زدنِ دکمه ی Memory ، و ذخیره ی بانک رجیستت ، تیک مولتی پد رو خاموش کنی.
راه دیگه برعکسه راه قبلی ، تیکِ مولتی پد رو روشن کن ، ولی از دکمه ی FREEZE استفاده کن برای قفل کردن.
-
ولی راه شخصیه خودم :
قبلا مولتی پد رو توی رجیست ها ذخیره میکردم و همه ولوم ها رو از قبل تنظیم مکردم که دیگه بهم نخوره.
ولی در پک های جدید YEP کلا رجیست رو بی خیال شدم و گذاشتم به اختیار نوازنده ها.دکمه ی memory رو میزنم - و تیک مولتی پد رو روشن میکنم.
مولتی پدهای خودم رو همه توی USER ریختم از قبل ، چون یاماها این مولتی پدها رو براساس آدرس و اسمشون میشناسه.
حالا مولتی پد مناسب این ریتم و این دکمه ی OTS رو انتخاب میکنم و ذخیره میکنم.
دیگه هر وقت اون ریتم رو انتخاب کردم ، باز زدن دکمه های OTS ، مولتی مناسب هم میاد. به شرطی که توی USER باشه و اسمش هم تغییر نکرده باشه.
-
مشکلی بود بپرسید.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

دنباله ی بحثی در مبحثِ تایروس4 - این صفحه
bobi نوشته شده:بچه هاى گل ٢ تا سؤال دارم
براى setup كلى از نظر ريتم ، صدا، ترانسپوس ، تمپو و كلأ همه چى براى اجراى زنده و مجلس بين register memory و music finder كدوم بهتره از همه نظر ؟ چون توى كرگ هم از طريق performance ميشد هم از طريق song book ولى خوب هر كس با يكيش مهارت داره حالا توى ياماها كدوم راحت تر و كاربردي تر هستش ؟ ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد داداشيهاى گل ؟
بابی جان سیستم Regist Memory یکی از شاخص ترین مزیت های ارنجرهای یاماها ، از جمله تایروس است که مشابه اون در کرگ وجود نداره.
شما در یک لحظه و با یک دکمه میتونی هرانچه در کیبورد هست رو بنا به تنظیمِ قبلیِ خودت ، تغییر بدی. فقط با یک دکمه. (در صفحه های قبل تر و پستِ قبلیِ من توضیح داده شده)

ولی در مقایسه با سیستم Music Finder باید بگم باز هم رجیست مموری کارآمد تر و سریع تر و خوش دست تر است.برتریِ میوزیک فایندر در یاماها نسبت به رجیست مموری ، فقط این است که شما توی LCD لیست آهنگ و ریتم و Tempo ی اون رو راحت تر و جامع تر جلوی چشم میبینی.
در ضمن اون performance که توی کرگ فرموری ، یک سوم هم از گزینه های registration memory یاماها رو نداره. پارامتر هایی که در
registration memory قابل ذخیره کردن است ، خیلی بیشتر است و همه ی این پارامتر ها در هنگام ذخیره کردن هم قابل برنامه ریزی و ارنج هستند.یعنی شما از رجیست مموریِ یاماها میتونی چندین استفاده ی دیگه بکنی غیر از بانک صدا.
bobi
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: kawai ms 710
کیبرد فعلی: بدون کیبورد
موبایل: Sony Xperia
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: vancouver

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:دنباله ی بحثی در مبحثِ تایروس4 - این صفحه
bobi نوشته شده:بچه هاى گل ٢ تا سؤال دارم
براى setup كلى از نظر ريتم ، صدا، ترانسپوس ، تمپو و كلأ همه چى براى اجراى زنده و مجلس بين register memory و music finder كدوم بهتره از همه نظر ؟ چون توى كرگ هم از طريق performance ميشد هم از طريق song book ولى خوب هر كس با يكيش مهارت داره حالا توى ياماها كدوم راحت تر و كاربردي تر هستش ؟ ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد داداشيهاى گل ؟
بابی جان سیستم Regist Memory یکی از شاخص ترین مزیت های ارنجرهای یاماها ، از جمله تایروس است که مشابه اون در کرگ وجود نداره.
شما در یک لحظه و با یک دکمه میتونی هرانچه در کیبورد هست رو بنا به تنظیمِ قبلیِ خودت ، تغییر بدی. فقط با یک دکمه. (در صفحه های قبل تر و پستِ قبلیِ من توضیح داده شده)

ولی در مقایسه با سیستم Music Finder باید بگم باز هم رجیست مموری کارآمد تر و سریع تر و خوش دست تر است.برتریِ میوزیک فایندر در یاماها نسبت به رجیست مموری ، فقط این است که شما توی LCD لیست آهنگ و ریتم و Tempo ی اون رو راحت تر و جامع تر جلوی چشم میبینی.
در ضمن اون performance که توی کرگ فرموری ، یک سوم از گزینه های registration memory یاماها رو نداره. پارامتر هایی که در
registration memory قابل ذخیره کردن است ، خیلی بیشتر است و همه ی این پارامتر ها در هنگام ذخیره کردن هم قابل برنامه ریزی و ارنج هستند.یعنی شما از رجیست مموریِ یاماها میتونی چندین استفاده ی دیگه بکنی غیر از بانک صدا.

بهرنگ جان خيلى خيلى ممنون . مثل هميشه توضيحات شما جامع و كامل هستش . ايشالا بتونيم جبران كنيم داداشى تصویر
bobi
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: kawai ms 710
کیبرد فعلی: بدون کیبورد
موبایل: Sony Xperia
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: vancouver

پست خوانده نشده

فقط ١ سؤال كلى دارم از بهرنگ عزيز و همه بچه هاى گل ارتعاش
ميشه يك توضيح كلى بديد كه فرق register memory وmusic finder چيه و هر كدوم بيشتر چه كاربردي دارند . البته ميدونم كه توضيحات كامل براى register memory داده شده توى پستهاى قبلى ولى اگه فرقشون هم توضيح داده بشه راحت تر ميشه انتخاب كرد . ببخشيد از اينكه دردسر درست ميكنم براتونتصویر
تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “ارنجر”

• اطلاعات