علاقه مندان به کیبردهای YAMAHA

گفتگوهایی که درباره پیانو و کیبوردهای یاماها عمومیت دارد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل و هرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
MEHDY
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: YAMAHA

علاقه مندان به کیبردهای YAMAHA

پست خوانده نشده

سلام خدمت دوستان گل انجمن کیبورد :x
اقا بهرنگ میشه یه توضیح مختصری در مورد افکتهای chorus ,reverb ,dsp بدین؟
ایا هر سه را می توان برای افکت دادن به استایل به کار برد ؟
سوال دوم :من با mixing console تغییری توی سانگی که زدم دادم چه طوری ذخیره کنم که با اخرین تغییراتی که کردم ذخیره بشه من هر چی save می کنم دوباره به حالت اولیه بر می گرده وتغییراتم از بین میره ؟
آواتار کاربر
gentleman
عضو فعال
عضو فعال
کیبرد فعلی: YAMAHA-KORG Pa1X Pro
کارت صوتی: Motu Ultralite
نرم افزار: Sonar X1-FL 10

Re: yamaha A1000 چه جوری به کامپیوتر وصل میشه؟؟؟

پست خوانده نشده

من A1000 ندارم ولی چون از طریق میدی وصل کردی فکر نمیکنم نیاز به تغییر تنظیمات کیبورد باشه ولی اگه کسی A1000 داره بگه که میخواد یا نه.
ولی در مورد تنظیمات توی اف ال :
از منو بالا option رو باز کن و روی گزینه MIDI setting کلیک کن. البته قبلش مطمئن شو که اتصال کابلت از کیبورد به کارت صدا به درستی انجام شده باشه.
بعد از صفحه باز شده توی قسمت input توی کادر سفید ببین وسیله میدی رو شناسایی کرده یانه ( که همون کیبوردت باشه ).اگه بود که روش یک بار کلیک کن و گزینه Enable رو روش کلیک کن تا نارنجی بشه.
اگه اسمش نبود از پایین صفحه یک بار گزینه Rescan MIDI device رو کلیک کن.
اگه درست کیبوردتو وصل کرده باشی باید بشناسه کیبوردتو. و طبق مراحل بالا عمل کن و در آخر صفحه رو ببند.

حالا واسه اینکه ببینی کار میکنه یا نه :
اصولا توی استپ سکوئنسر یه کیک فعال هست و اگه کلید کیبوردتو بزنی باید صداشو بشنوی. حالا فرض میکنیم که هیچی تو استپ نیست. کنار گزینه help توی منو بالا دو تا چراغ هست که پایینی نوشته midi . اگه وصل باشه کیبوردت وقتی کلید کیبورد رو میزنی اون چراغ باید روشن و خاموش بشه.
اگه دیدی روشن خاموش میشه ولی هر صدایی که میخوای استفاده کنی ، صدا ندارن اونوقت باید تنظیمات صدا رو توی اف ال تنظیم کنی.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

محلی برای کاربران کیبوردهای YAMAHA

پست خوانده نشده

اطلاعات و مطالبی که در زیر می خونید ویرایش شده ی اطلاعاتی هستش که دوستان در جایی دیگه در طی پست های زیادی با هم تبادل کردن وچون جای اونها در اینجا خالی بود همه رو گرفتم تمام نوشته های اضافی که بیشتر حالت گپ های دوستانه رو داشتن رو حذف کردم (آقا چقدرغلط املایی دارید) و اونها رو به صورت سوال وجواب درآوردم که البته بیشتر جواب سوال ها توسط دوست خوبم بهرنگ عزیز داده شده که دوباره از ایشان به خاطر زحماتشون تشکر می کنم. امیدوارم این تایپیک هم مثل بقیه تایپیک ها روز به روز پربار تر شده و باعث فعالیت بیشتر بچه ها بشه.
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

Re: محلی برای کاربران کیبورد های YAMAHA

پست خوانده نشده

چه جوری میشه رجیستر مموری درست کرد که با انتخاب اون ریتم هم عوض بشه همراه با مولتی پد ها؟
بخش رجیست مموری یکی از کارامد ترین و مثبت ترین امکانات کیبردهای یاماهاست. شما هشت دکمه یا حافظه دارید که هرکدام از این هشت دکمه یک بانک رجیستر مموری است. روی هر کدام از این هشت دکمه گزینه های زیر رو میتونید ذخیره کنید:
SONG - آهنگ
STYLE - ریتم
VOICE - صدا
MULTI PAD - مولتی پد(همراهی کننده)
HARMONY - هارمونی(همصدایی)
TEMPO - سرعت ریتم
PEDAL - تنظیمات پدال
TRANSPOSE - ترانسپوز(جابجایی گام)
SCALE - تنظیم ربع پرده(کرن)
HDR - بالانس صدای AUDIOهارد با صدای دیجیتال کیبرد(تایروس2 و3)
LINE OUT - انتخاب خروجی(تایروس ها)
MIC SETTING - تنظیمات میکروفون(برای میکروفون دارها)
TEXT - فایل نوشته(تایروس ها)
طریقه کار:
با زدن دکمه MEMORY در کنار دکمه های رجیست مموری یک صفحه ظاهر میشه که تمام این گزینه ها نوشته شده و درکنار هر کدام یک مربع کوچک برای تیک گذاشتن وجود دارد. شما هر کدام از مربع ها رو تیک کنید یعنی اون گزینه رو برای ذخیره شدن انتخاب کردید. و خیلی جالب و با تدبیر طراحی شده بطوری که مثلا اگر شما فقط گزینه صدا و هارمونی رو تیک کنید و ذخیره کنید در زمان انتخاب اون دکمه حتی در صورتی که دکمه FREEZ خاموش باشد یا تنظیم نباشد هیچ چیز بجز همون صدا و هارمونی تغییر نمیکند.
اگر خواستید برای یک آهنگ خواص همه چیز رو آماده کنید باید:
تمام موارد مربوط به اون آهنگ رو سر حوصله آماده و تنظیم کنید. از جمله ریتم - صدا - مولتی پد - کلیه ی ولوم ها - حتی اگر آهنگ ربع پرده است، نوع و میزان کوک ربع پرده رو آماده کنید
دکمه مموری در کنار رجیست مموری رو بزنید وتمام گزینه هایی که آماده کرده اید رو تیک کنید(اگر نمیخوایید گزینه ای هنگام انتخاب تغییر کنه، تیک رو نزنید)
یکی از هشت دکمه رجیست رو فشار بدید تا تنظیم شما فعلا ثبت گردد.
در مرحله آخر باید اون بانک رجیست مموریتون رو توی حافظه دستگاه یا هارد یا USB بعنوان یک فایل Save کنید به این صورت که توی قسمت بانکهای رجیست برید و دکمه Save در زیر صفحه رو بزنید. اسم بانکتون رو انتخاب کنید و اینتر یا Ok رو بزنید.
البته این نکته مهم فزاموش نشه که غیر از چیزهایی که مربوط به تنظیم هستند باقی مواردی که فایل هستند باید توی دستگاه با همون اسم وجود داشته باشند. نکته از دید موشکافانه من اینه که سیستم شناساییه رجیست مموری اسم فایل هارو می شناسه. یعنی اگه شما ریتمی با نام Kordi2 در یکی از دکمه های رجیست ذخیره کردید در هنگام انتخاب اون دکمه باید فایلی با نام Kordi2 و حتی با همون ایکون توی یوزر ریتم وجود داشته باشه. پس اگر فایلی رو غیر از فایلهای کارخونه ای دستگاه توی رجیست مموری تنظیم و ذخیره کردید باید اون فایل توی User دستگاه کپی شده باشه.

نوشته اصلی از بهرنگ
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

وقتی از رجیسترمموری استفاده می کنم دستگاه (آ1000) نمی کشه یعنی با این سرعت عوض نمی کنه برای همین ساز ها گیر میکنن تو هم
این مشکلی که همیشه دوستان میگن موقع تغییر صدا ایجاد میشه و یک مکس و یا یکدفعه افزایش ولوم ایجاد میشه کاملا قبول دارم و ظاهرا خیلی ها باهاش مشکل دارند حالا نمیدونم توی کورگ هم اینطور هست یا نه(چون برام مهم نبوده دقت نکردم) من استفاده ام از کیبرد(البته برای نواختن آهنگ) در دو حالته، یکی توی آهنگ سازی و کلا رکورد - یکی هم توی مجلس. توی رکورد که اصلا عجله ای در کار نیست و یکی یکی صدا ها رو آماده و رکورد میکنم و سرعت لازم برای تعویض صدا رو توی آهنگ رکورد شده ایجاد میکنم، حالا چه Song-midi باشه چه Audio.
ولی توی مجلس یا همون نواختن زنده که سرعت عمل لازمه هم مشکلی ندارم(البته من ندارم) چون تابحال این نصف یک ثانیه تاخییر برام ایجاد مشکل نکرده و جاهایی صدا رو عوض میکنم که مثلا از صدای زیر صدای خواننده میپرم برای صدای ملودی و تاخییر اصلا باید باشه. ومعمولا بین این قطعه ها fill-in هست.
راه های رفع مشکل:
این مشکل دقیقا بخاطر افکت DSP است. هرچه این افکت روی صدای ذخیره شده ی شما بیشتر باشه، تاخیر و نوسان ولوم بیشتره.
پس یکی از راه ها اینه که در چنین مواردی dsp استفاده نکنید و فقط از reverb و chorus استفاده کنید که البته میدونم این راه بدی از دست دادن DSP رو براتون داره.
راه دیگه اینه که دو صدا رو در یک حافظه رجیست حتی با DSP ذخیره کنید و بوسیله ی ولوم Modulation با بالا و پایین کردن صدا رو عوض کنید.
در واقع باید جوری modulation رو تنظیم کنید که در هر یک از دو وظعیت بالا یا پایین ، ولوم یکی از صداها رو کاملا قطع میکند و دیگری رو کاملا زیاد.

نوشته اصلی از بهرنگ
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

در مورد دکمه ی freez و کاربرد هایش بخوانید.
دکمه فریز خوب مسلما کارش ثابت نگه داشتن وظعیت تنظیمات شما در یک حالت است(Hold)حالا اینکه چی رو freez کنه چی رو freez نکنه ما باید براش مشخص کنیم. از سری psr1000 به بعد که نرم افزار یاماها به این شکل ظاهری تغییر کرد خیلی از امکانات دستگاه کیبردها بهینه و اصلاح شد در اینجا شما دکمه ی DIRCT ACCESS رو میزنید و با فشار دکمه FREEZ وارد برنامه اون می شید ودقیقا مثل انتخاب گزینه ها در رجیست مموری در پست قبلی، گزینه هایی روکه میخواهید توسط freez غیر متغیر شوند رو با تیک کردن انتخاب میکنید.
مثلا شما میتونید طوری فریز رو تنظیم کنید که برفرض ریتم و صدا تغییر کند- یا صدا تغییر کند ولی ترانس پوز تغییر نکند و...
البته این بستگی به چیزی که توی رجیست ذخیره شده باشد هم دارد.

نوشته اصلی از بهرنگ
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

كاربرد كليدهاي DSP - Fast/Slow - Sustain چيه؟
وقتی دکمه ی Sustain رو روشن کنی در صدا کشش ایجاد میکنه. یعنی وقتی دستت رو از روی کلاوی برمیداری صدا آروم آروم قطع میشه. البته از سری مدل های psr1000 به بعد این قابلیت رو درکیبرد داریم که میزان Sustain رو کم و زیاد کنیم یا حتی برعکسش کنیم.
Fast/Slow هم یک تغییر کوچیک توی افکت DSP ایجاد میکنه. مثلا اگه Reverb باشه کمی بیشتر یا کمترش میکنه یا اگه مثلا افکت Waw باشه سرعتش رو کمتر یا بیشتر میکنه و... البته این افکت توی مدلهای جدید یاماها با نامهای دیگه مثل variation قرار داره ولی چون به DSP مربوطه جفت همون دکمه ی DSP قرارش میدن و از مدل 1000 به بعد چون قابلیت افکت سازی داریم میتونیم همراه با DSP که ساختیم این دکمه یا برنامه رو هم برای اون به سلیقه خودمون تعریف کنیم و Save کنیم.
DSP هم یک نوع افکته که از reverb و chorus کامل تره و روی پانل دستگاه دکمه روشن و خاموش داره.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

ورودی های line in در or700 چه کاربردی داره؟
ورودی Line in برای استفاده از آمپلی فایر کیبورد میباشد.برای اینکه مثلا دستگاه یا سیستمی را که با کیبوردتون میدی کردید و اجرای ریتم یا آهنگ یا صداتون در دو دستگاه همزمان است از یک خروجی و بلندگو بشنوید.
یا مثلا من دستگاه پرکاشن Roland-SPD S رو با A1000 میدی کردم و از سمپل روی ریتم های A1000 استفاده کردم ولی صدای خروجیه SPD S رو باید جداگانه به یک بلندگویی چیزی وصل میکردم که در دستگاه های Line in دار دیگه این مشکل برطرف شده.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

دکمه های tr1 tr2 و extra tr چرا اینقدر در سانگ های فابریک یاماها مرتب کار میکنن ولی در سانگ های دست ساز خیر؟ 8دکمه ی tr1 در فایل های Song تراک یک رو روشن/خاموش میکند و دکمه ی tr2 تراک دو را. دکمه ی extra هم تراک های 3 تا 16 رو روشن/خاموش میکند. برای اینکه آهنگهایی که با خود کیبردهای یاماها ساخته میشود بر همین تعریف رکورد می شود. البته نوازنده می تونه موقع رکورد تراک ها رو خودش انتخاب کنه.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال

پست خوانده نشده

همانطور که می دونیم یه سانگ از 16 کانال تشکیل میشه من یکی از کانالهای یه سانگ رو مثلا کانال 4 رو عوض کردم صدای ویولون رو پیانو کردم ولی وقتی save می کنم وبعدأ دوباره که اجرا می کنم به حالت قبل برمیگرده؟دکمه ی دیجیتال رکورد رو بزن
برو تو قسمت SONG
از سمت چپ صفحه ی چهارم رو بیار
بوسیله ی دکمه F تراک مورد نظرت رو انتخاب کن (برای هر تراک چند ثانیه صبر کن)
بوسیله ی دکمه ی F صفحه ی Filter رو میاری
از بالا سومی PROGRAM CHANGE فقط این گزینه رو تیک دار کن وبقیه رو بدونه تیک کن
دکمه Exit رو یک بار بزن تا به لیست دیتا برگردی
تمام پارامترهایی رو که با اختصار Prog نمایش داده شدن ، غیر از اولی رو پاک کن
برگرد به صفحه ی Filter و گزینه ی اولی NOTE رو هم تیک دار کن و
دوباره با Exit برگرد به لیست دیتا
حالامیتونی در همینجا بری و با دقت صدای مورد نظرت رو انتخاب کنی و فورا Save کنی
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات