yamaha & cubase & midi

گفتگوهایی که درباره پیانو و کیبوردهای یاماها عمومیت دارد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، ایمیل و هرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
nobody
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Korg Triton Extreme
محل اقامت: Rasht
تماس:

Re: yamaha & cubase & midi

پست خوانده نشده

سلام ناصر جان گل
آقا من نمیدونم چرا اصلا" نمیتونم با کتابهای این آقای داریوش فرسایی کنار بیام
آخه یه بحثیه: مگه یه آدم به چند تا نرم افزار مسلطه و یا چند تا کتاب در سال میتونه بنویسه؟ به نظر میاد ایشون یه دیکشنری گذاشته جلوش و تند تند help های هر نرم افزاری رو ترجمه میکنه و خیلی هم از نرم افزار سر در نمیاره...
من یه پیشنهاد دارم
چند وقت پیش من و حمید جان ( OxygenX ) یه آموزش ویدویی کیوبیس گرفتیم از شرکت ask video ( زبان انگلیسی )که به نظرم صد برابر این کتابهای سطح پایین ارزش داره ( میتونی در موردش از حمید هم بپرسی و نظرش رو جویا بشی)
و نظر من اینه که کلا" بازار کتابهای آموزشی نرم افزار در ایران بسیار ضعیفه و اکثرا" کسانی ترجمه میکنن که شاید یک بار هم با نرم افزار کار نکردن،
نمایشگاه کتاب نزدیکه و به نظرم اگه بتونی تو نمایشگاه یه کتاب زبان اصلی خوب هم گیر بیاری من تضمین میکنم ده برابر بیشتر از این کتابهای بی سر و ته فارسی مطالب کاربردی یاد میگیری چون خود من دقیقا" همین تجربه رو داشتم و 4سال پیش یه کتاب از نمایشگاه گرفتم و هنوزم که هنوزه تو کتابهای فارسی مثل اون ندیدم.... نگران انگلیسی بودنش هم نباش چون اینقدر روان و ساده و با مثال و تصویر توضیح میدن که آدم شیرفهم میشه
حد اقل اونجا آپلود رو نمیگن " بالا گذاری!!!! "
اگه چهار تا نویسنده مثل مسعود شباهنگ داشتیم دیگه هیچ غمی نبود.....
آواتار کاربر
nasser.r
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: or700-pa500persian
کارت صوتی: fast track pro
نرم افزار: audition, cubase
محل اقامت: کرمان

پست خوانده نشده

nobady جان حرفت حسابه....
البته من با این کتاب cubase sx که گرفتم خیلی کارم راه افتاد....خدای بی انصافیه که بگم هیچ کمکی بهم نکرد .نه کلی هم بهم کمک کرد...یعنی اون چیز هایی رو که من از نرم افزار می خواستم بصورت کامل بهم آموخت.و کارمو راه انداخت.......ولی من خودم به این نتیجه رسیدم که آقای فرسای خود help نرم افزارو ترجمه میکنه...چون تطبیق دادم و دیدم دقیقا همونه.....من فکر میکنم برای کسایی که تازه کار هستن و زبان قوی هم ندارن خیلی میتونه مفید باشه....راستی ایشون چندین کتاب از جمله ..سونار...ریزن...آداب آدویشن...مجیکس...رو هم توی اآرشیو تالیفاتش داره....در هر صورت به من خیلی کمک کرد...

راستش در موردask video هم من تجربه ای ندارم یعنی تا به حال از آموزش هاش استفاده نکردم....ولی اگه شما میگی خوبه حتما میرم دنبالش...فقط اگه وقت کردی یک کوچلو توضیح بده که از کجا تهیه کنم...چنتا dvd هستش....اگه توضیح بدی ممنون میشم....
روزیه روزانه از یزدان گرفتن مفت نیست ........ میدهد روزی ولی روزی ز عمرت میبرد
آواتار کاربر
nobody
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Korg Triton Extreme
محل اقامت: Rasht
تماس:

پست خوانده نشده

ناصر جان این مجموعه سه تا DVD هستش که بصورت intractive کار شده و بسیار جالبه
من که ساکن رشت هستم و همینجا خریدم اما یه گشتی زدم و تونستم گیر بیارم برات

یه فروشگاهی هست تو تهران به اسم تکنو2000 که من چند بار ازش خرید کردم و آرشیو تقریبا" کاملی داره

اگه اشتباه نکنم تو پاساژ رضا بود، طبقه همکف دالان ورودی سمت چپ، همون ابتدا دومی یا سومین مغازه که یه سیستم هم برای سرچ گذاشته جلو در مغازه

اینم وب سایتش

تکنو2000

و البته سرچ کردم و انگار محصولات ask video رو داشت

به این صفحه یه سر بزن

اگه تهرانی که فکر کنم با پست و پیک و دوچرخه و اینا بفرسته....
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

بچه ها اول یه مطلب بگم که واقعا لذت بردم از این چندپستتون چون خداوکیلی بعد از ماه ها یه چیز مفید و اموزنده تو این سایت دیدم.(حداقل برای خودم)
بخدا من یکی که خسته شدم بسکه اینجا تجربیاتم رو مفت و مجانی برای همه گذاشتم.البته تایه حدیش رو خودم دوست داشتم.من حاظرم 10تا چیز یاد بدم بجاش یه چیز یاد بگیرم.
اما در ادامه مطلب اول تشکر میکنم از ناصر (ازکرمان) درمورد Cubase 5 گفت و بش بگم ممکنه ورزن AI 5 متفاوت باشه(البته احتمال میدم).
و دوم از مطلبی که "نوبادی" عزیز گفت خیلی خوشم اومد.چون منم همیشه در مورد این سی دی ها و کتاب ها و دی وی دی های اموزشی شک داشتم.
دقیقا درست گفت اخه من هرچی فکر میکنم و خودمو میبینم تعجب میکنم یه ادم چطور میتونه در عرض یک سال یا چند ماه یک همچین نرم افزارهای قولی رو فول بشه و آموزش بده.بعضی وقت ها از خودم دلسرد میشدم و احساس میکردم خودم بی استعدادم :|.
من الام نرم افزارهای موزیک MAGIX رو اونقدر فول هستم که هرکاری توی تکنولوژیه روز دنیا با موزیک انجام میدن میتونم باش انجام بدم(غیر از مسترینگ نهایی).تمام منوهای ریز و درشت MAGIX رو با حفظ بودن اکثر نامهاشون مسلطم ولی وقتی میخوام با یکی دیگه از این نرم افزارهای موزیک مثل Cubase یا Sonar یا باقی کار کنم میبینم خیلی باید روشون کار کنم تا مثل MAGIX فول بشم.پس همیشه این سوال برام بود که چطور یه نفر میتونه چندتا رو باهم فول بشه!!
بنظر من هیچی مثل اموزش تجربی نمیشه.
نظرم اینه که از اموزش ها فقط کمک بگیرید ولی اکثر وقت و دقتتون رو خودتون در عمل تست کنید.یک سری کلیاتی وجود داره که در همه این نرم افزارها یکی هستن.حتی یک سری افکت ها.و همینطور یک سری نام که فقط جاهاشون عوض میشه.
و یادمون نره که بحث و تمرکز کردن روی گزینه ی اموزش یک مقوله ی موقته که کمک کنه بعد از اون دیگه روی اصل انجام کار تمرکز کنیم.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
nasser.r
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

ممنون از بهرنگ همیشه در صحنه و امیر خان گل....
دقیقا درست گفت اخه من هرچی فکر میکنم و خودمو میبینم تعجب میکنم یه ادم چطور میتونه در عرض یک سال یا چند ماه یک همچین نرم افزارهای قولی رو فول بشه و آموزش بده.بعضی وقت ها از خودم دلسرد میشدم و احساس میکردم خودم بی استعدادم :|.

بهرنگ جان توی استعداد تو که شکی نیست.....ولی من فکر میکنم که آقای فرسایی و همکاراش مترجم نرم افزار ها هستن...و خودشون هیچ تجربه ای در مورد کار با این نرم افزار ها ندارن ...اصلا به قول شما همچین چیزی در حد حر فه ای شدنی نیست.....منم کاملا با حرفتون موافقم...

دوستان من خودم نرم افزار آداب آودیشنن به این صورت یاد گرفتم.....فایل pdf ...آموزش از نت گرفتم که همون help نرم افزار بود...که بعد فهمیدم این فایل توی خود نرم افزار هم هست.... بعد با استفاده ار دیکشنری بابیلون واسه خودم ترجمه کردم و پیش رفتنم ولی خیلی آروم و کند ولی خیلی مفید و خوب بود..... وقتی بهرنگ و علی بهم کیو بیسو پیشنهاد کرئم....دوباره بر آن شدم که از help نر افزار کمک بگیرم...اینکارو شروع کردم.... راستش چند صفحه ای رو ترجمه کردم.دیدم نه داداش خیلی وقت میبره و حوصله می خواد که در همین احوال با کتاب ترجمه شده ی آقای فرسایی روبه رو شدم و تهیه کردم....و چون چند صفحه ای از این نر مافزارو خودم ترجمه کرده بودم وبا کتاب ایشون تطبیق دادم...فهمیدم که هیچ فرقی نداره...یعنی من حدس میزنم که ایشون همون help نرم افزارو ترجمه میکنه و به بازار عرضه میکنه....حد اقل برای کیو بیس اینطور بود برای این حرفم دلیل هم دارم خواستین رو میکنم...

خوب حالا این همه داستان گفتم و سرتونو درد آوردم واسه این بود که بگم ایشون فقط مترجمه...و یک مترجم هم شغلش ایجاب میکنه هر چیزی رو ترجمه کنه...پس دلیل نمیشه که یک نرم افزارو به صورت حرفه ای بلد باشه...ولی در هر صورت به نظر من کتاب هاش برای شروع و افراد تازه کار خیلی مفیده...و من قدر دانی میکنم از زحمتش.....ولی حرف آخرو بهرنگ گفت.....
از اموزش ها فقط کمک بگیرید ولی اکثر وقت و دقتتون رو خودتون در عمل تست کنید.یک سری کلیاتی وجود داره که در همه این نرم افزارها یکی هستن.حتی یک سری افکت ها.و همینطور یک سری نام که فقط جاهاشون عوض میشه.
من صد در صد موافق هستم.....تجربه حرف اولو میزنه......این کتاب ها فقط برای استارت هستش....ممنون از توجحتون...
آواتار کاربر
nasser.r
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

دوستان کجاید که قاط زدم پاک...
در کیو بیس به مشکلی بر خوردم که امید وارم شما کمکم کنید....
وقتی آهنگی رو داخل خود کیبرد ارنج میکنم و save میکنم خوب داری 16 ترک مجزا هستش که هرکدوم مربوط به ساز خاصی هستن....
زمانی که این 16 تراک میدی رو در نرم افزار می خوام ریکورد و ادیت کنم تمام تراکها در یک line نرم افزار رکورد میشه و تقسیم بندی تراک ها صورت نمیگیره.....منظورم اینه که مثلا اگه ترک 4 با گیتار و تراک 5 با استرینگ ووووو کار شده باشه ...زمان ریکور توی برنامه ی cubase هشون داخل یک شیار ریکورد مشین.....
اگر مرحمت کنید برای رفع این مشکل کمک کنید ممنون میشم....

چه کار کنم....بهرنگ ...علی کجایید سیدتونو کشتن...؟؟؟؟
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

والا من عین همین قضیه رو در MAGIX دارم که راه حلش رو یاد گرفتم ولی با نرم افزارهای دیگه نمیدونم.
بهتره توی بخش نرم افزارها عنوان کنی.اونجا احتمالا بیشتر جواب بگیری.
آواتار کاربر
Faridacoustic
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-OR700
کارت صوتی: MOTU Ultralite Mk3
نرم افزار: Cubase/ Wave Lab / FL Studio
محل اقامت: Ahwaz
تماس:

پست خوانده نشده

سلام دوستان
من دارم کارت صدا هم دارم

یه سوال: میشه از کیبرد 16 ترک MIDI جداگونه و همزمان تو کیوبیس ضبط کرد؟
مثلا دموهای خود کیبرد چون خیلی حرفه ای هستن و اگه بشه ادیت کرد...

تو تنظیمات MIDI Device Manager رفتم ولی خیلی هارو داره بجز OR700
لطفا راهنمایی کنید
مرسی
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

آره.كاملا ميشه.البته در مورد دمو ها نميدونم ولي بايد جزو Song هاي دستگاه محسوب بيشه تا با نرم افزار مرتبط بشه.
ارش کسروی

پست خوانده نشده

سلام دوستان

من تازه این سایت بینظیر شما رو پیدا کردم. اول از همه خواستم یه تشکر بکنم از کسانی‌ که این سایت رو راه انداختن، دم همتون گرم.

من یه سوال داشتم، یونم اینکه آیا در رابطه به درست کردن ریتم برای کیبورد یاماها تو CUBASE شما قبلا تاپیک داشتین؟ چطور می‌شه اینکارو کرد؟

ممنون میشم اگه بتونید منو راهنمای کنید.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث عمومی”

• اطلاعات