KORG Pa55

پایین ترین ارنجرهای Pa مثل Pa700- Pa600- Pa50

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

KORG Pa55

پست خوانده نشده

هر دم از این باغ بری میرسد!
تا حالا با محصولات محلی متنوعی از شرکت کرگ آشنا شده ایم، همانند کرگ Pa500 که مدل های محلی متنوعی دارد. به زودی کرگ Pa50 ده ساله خواهد شد و به نظر می رسید که پرونده Pa50 آرام آرام بسته خواهد شد. ولی این محصول با کمی تغییر، با نصب مموری ریدر به جای فلاپی، به نام Pa50 SD به زندگی خود ادامه داد. جالب است که هنوز این داستان ادامه دارد. البته با تشکر از جناب نوبادی عزیز به خاطر معرفی کرگ Pa55 Tr، حالا شرکت کرگ با اعمال کمی تغییر به Pa50، نسخه ترکی آنرا وارد بازار کرده است. در واقع معنی این کار اینست که شرکت کرگ به محصول Pa50 خود علاقه دارد! البته جزئیات زیادی از این محصول در دسترس نیست و در سایت اصلی کرگ، هنوز چیزی در مورد آن یافت نمیشود. ولی جالب است که شرکت کرگ محصول جدید را به نام Pa50 Tr نام گذاری نکرده است و در عوض شماره جدیدی به آن الصاق کرده است. واقعا دلیل شرکت کرگ چیست؟ آیا محصول Pa55 ادامه خواهد داشت؟

تصویر

منبع: http://forum.sedasaz.com/viewtopic.php?f=16&p=383#p383
Hamed Sedighi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: FUMA MA-21
کیبرد فعلی: KORG Krome 61
کارت صوتی: Fast Track Pro
نرم افزار: Flstudio 12
موبایل: SONY
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: کرمان
تماس:

Re: KORG Pa55

پست خوانده نشده

درود

جناب هاشمی این مطلب جدیدی نیست حداقل حداقل 5 6 سالی هست که pa55 رو توی ترکیه منتشر کرده اند هیچ ربطی هم به کرگ اصلی نداره .

تا جایی که من یادمه بر پایه pa60 اومدن برای خودشون tr زدن .
همان طور که در دو سه سال اخیر v2 برای خودشون درست کردن برای or700
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

arckey نوشته شده:.... حناب هاشمی این مطلب جدیدی نیست ....
سلام و درود فراوان بر شما دوست عزیزم و تشکر از شما بخاطر توضیح خوبتون.
حق با شماست. همانطور که شما فرمودید، این محصول قدیمی تر از کرگ Pa500 Tr و Pa800 EX است. در واقع سیاست و رویه کارخانه تولید کننده برای من مبهم است و به همین دلیل این مبحث را عنوان کرده ام. واقعا قضیه این Pa55 چیست؟ چرا این محصول به نام Pa50 Tr تولید نشده است؟ و چرا در سایت اصلی کرگ، معرفی Pa500 Tr آمده است، ولی صحبتی از Pa55 Tr به میان نیامده است؟ آیا طراحان و کپی کاران چینی در تولید این محصول دست داشته اند؟ نکات قابل بحث و تعامل فراوانی در این محصول از شرکت کرگ به چشم میخورد. نظر شما چیست؟ آیا کسانی هستند که از اسم و شهرت کرگ، به غیر از روال اصلی و تعریف شده شرکت، برای تولید محصولاتی به غیر از آنچه شرکت کرگ تولید میکند، بهره میبرند؟
Hamed Sedighi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: FUMA MA-21
کیبرد فعلی: KORG Krome 61
کارت صوتی: Fast Track Pro
نرم افزار: Flstudio 12
موبایل: SONY
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: کرمان
تماس:

پست خوانده نشده

حق با شماست. همانطور که شما فرمودید، این محصول قدیمی تر از کرگ Pa500 Tr و Pa800 EX است. در واقع سیاست و رویه کارخانه تولید کننده برای من مبهم است و به همین دلیل این مبحث را عنوان کرده ام. واقعا قضیه این Pa55 چیست؟

درود
دقیقا نمی دونم( یعنی اینکه مثلا آدرس سایت بنویسم بلکه فلان سایت ترکیه ای اینجوری گفته است)
اما همون دوره ای که توی اینترنت برای این کیبردشون ترکیه ای ها ساپورت بیشتری داشتند ، من حدس می زنم که قضیه این کیبرد اینجوری که خودشون اقدام به تولید این کیبرد کردند .

یه پیشنهاد هم دارم اینکه می توانید در یک فروم ترکی عضو شوید و از مطالبی که گذاشتند به مطلب پی ببرید و یا اینکه ازشون سوال کنید .

یه چیز هم بگم من فکر می کنم که نمایندگی کرگ و یاماها و ... داخل ترکیه خیلی پیچیده تر از چیزی باشه که در کشور ما مثلا هست و احتمالا اونها مجوز تولید وطراحی و یا دستکاری برخی مدل های کرگ رو دارند و حتما از این بابت ساپورت می شن

چرا این محصول به نام Pa50 Tr تولید نشده است؟
خب حتما می خواستن یه جوری متمایزش کنن به نظر می رسه به لحاظ سخت افزاری و شاید هم نرم افزاری بهتر از 50 باشه برای همین خواستند که به لحاظ نام هم در مخاطب اثر برتر بودنش نسبت به 50 رو داشته باشه
و چرا در سایت اصلی کرگ، معرفی Pa500 Tr آمده است، ولی صحبتی از Pa55 Tr به میان نیامده است؟
چونکه اخیرا برندی مثل کرگ فهمیده که می تونه از خاورمیانه هم پول خوبی در بیاره و شصتش خبر دار شده که توی این خاورمیانه افرادی اقدام به تغییر محصولاتش می کنند و حالا اگر ساپورتشون کنه به نفع خودش است . البته شاید.

آیا طراحان و کپی کاران چینی در تولید این محصول دست داشته اند؟
فکر نکنم ، کسانی که این محصول رو تولید کردند حتما اونقدر اعتبار داشتند که نظر کرگ رو برای ساپورت به خودشون جلب کنن .

نکات قابل بحث و تعامل فراوانی در این محصول از شرکت کرگ به چشم میخورد. نظر شما چیست؟
درسته و به نظرم اگر شما سر از کار psr-or700 v2 در بیارید حتما سر از کار این محصول هم در می آورید . حتما ویدیو های مربوط به v2 رو ببینید .
آیا کسانی هستند که از اسم و شهرت کرگ، به غیر از روال اصلی و تعریف شده شرکت، برای تولید محصولاتی به غیر از آنچه شرکت کرگ تولید میکند، بهره میبرند؟
احتمالش هست . اما من فکر می کنم توی اون کشور ها زیرآب زنی و چیزایی مثل اون که اینجا فراوونه به حداقل حالت وجودداره و این عاملی است برای پیشرفتشون . مثلا اگر اونجا کسی یه ریتم می سازه یه ریتم سازه دیگه برای تخریب اون فرد برای اینکه کار و کاسبی خودش کساد نشه اقدام نمی کنه .

جناب هاشمی اینها نظرات من بود ، اگر چیزایی که نوشتم به نظر شما جالب نیستند پیشاپیش عذر خواهی می کنم .
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

باتشکرازجناب هاشمی عزیز و ممنون از درج این موضوع مفید
hashemi نوشته شده:به زودی کرگ Pa50 ده ساله خواهد شد و به نظر می رسید که پرونده Pa50 آرام آرام بسته خواهد شد.
هاشمی جان الان چند سالی میشه(بیش از یک سال) که pa50 دیگه تولید نمیشه و pa50sd تولید میشه
arcey نوشته شده:به نظرم اگر شما سر از کار psr-or700 v2 در بیارید حتما سر از کار این محصول هم در می آورید
بله من هم دقیقا همین احساس رو دارم.
.
در ترکیه نفوذ بسیار زیادی در انواع شرکت های سازنده کیبرد هست ولی موضوع اینه که این مدل ها ، اصلا رسمی و جهانی نیستند وحتی شرکت سازنده هیچ نشانه و صحبتی از آنها نکرده.
حالا ممکنه دستکاری باشند ، ممکنه سفارشی باشند ، یا هرچیز دیگه...
فعلا مهم اینه که این pa55tr و or700v2 هرچه هستند برای ما نیستند.
شاید اقای هاشمی یا دوستانی که تسلط کامل به زبان انگلیسی یا ترکی دارند بتونند همونطور که حامد گفت توی فروم های ترکیه ای کشف کنند
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری متوسط و پایین تر”

• اطلاعات