Korg PA500 Persian

پایین ترین ارنجرهای Pa مثل Pa700- Pa600- Pa50

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: A3000
کارت صوتی: focusrite
میکروفون: RODE Nt1-A
نرم افزار: gold wave-Studio one-Cubase
موبایل: HONOR 10 Lite
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: اصفهان

Re: Korg PA500 Persian

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:
mohammad.s نوشته شده:صداهای خوبی داره پرشین . تا حالا که فقط صداهای سینتش به نظرم بی خوده وگرنه بقیه صداها در حد خوبی هستند..
محمد جان صداهای ایرانیش خیلی عالی هستند و من همونطور که گفتم صدای سه تار و دوزوله رو در pa500persian خیلی دوست دارم.

و اما در مورد پرکاشن های ایرانیش باید بگم واقعا این دستگاه اگر دست من بود ، هیچ نیازی به سمپل نداشتم.
فقط کمبود یک پرکاشن یا بهتره بگم افکت خیلی در pa500پرشین احساس میشد برام. با توجه به اورینتال بودن و شرقی بودن ، عجیبه صدای کل (صدای انسان) نداره.

بله بهرنگ جان به نظر من این ساز هیچ فرقی با pa800 نداره حداقل از نظر کارایی برای من(وگرنه فرق اصلی سمپلر بودن و وکال 800 و.. هست). چون من بیشتر به ریتم های ایرانی علاقه دارم که حالت jazz دارن مثل ست های N&A 5-6 که اصل ریتم بر اساس درام نهاده شده. پس زیاد به سمپل علاقه ای ندارم.

البته یک سری کمبود ها داره از جمله صدای کل که خودت گفتی-پرکاشن ترکی -صداهای سینت ضعیف و...تصویر
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

siavashhsn نوشته شده:سلام.محمد جان مبارک باشه. میتونی از پورت هاست یو اس بی استفاده کنی که شبیه جای پرینتره کنار خشاب خور اس دی میخوره

مرسی. مشکل رمم حل شد ولی با پرت یو اس بی وصل کردم-حتی سیدی کرگ رو هم نصب کردم ولی هیچ اتفاقی نیفتاد!! یعنی نتونستم از کامپیوتر به کیبورد دسترسی پیدا کنم
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
siavashhsn
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: casio-ma130
کیبرد فعلی: pa 500 persian
موبایل: sony
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:
siavashhsn نوشته شده:سلام.محمد جان مبارک باشه. میتونی از پورت هاست یو اس بی استفاده کنی که شبیه جای پرینتره کنار خشاب خور اس دی میخوره

مرسی. مشکل رمم حل شد ولی با پرت یو اس بی وصل کردم-حتی سیدی کرگ رو هم نصب کردم ولی هیچ اتفاقی نیفتاد!! یعنی نتونستم از کامپیوتر به کیبورد دسترسی پیدا کنم
توی قسمت MEDIA باید روی تب USB بری و گزینه CARD CONNECTION رو ENABLE کنی.امتحان کن ببین جواب میگیری؟
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

با سلام

بنده از همین تریبون اعلام میکنم واقعا از خرید کرگ pa500 پرشین مثل .... پشیمان هستم. واقعا وقتی ساز میرنم احساس میکنم داره از کنار خونمون ترکتور رد میشه!! البته ریتم های خوبی براش دارم میسازم ولی کلا ازش راضی نیستم

با هدفون که دیگه اصلا نمیشه ساز زد 2 دقیقه نشده از سر درد میمیری از بس که افکت های بیخودی رو ریتم ها و صداها گذاشتن! حتی ریتم های فابریکشم افتضاحه!

تصویر
خدا شاهده ... از نظر کیفیت درام کیت و صداها به گرد A2000 هم نمیرسه!تصویر
siavashhsn
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:با سلام

ولی در عوض یه سری مزایا هم داره این 500. یکیش اینه صداها خیلی پر هستن نسبت به یاماها (3 لایه صدا)

ریتم سازی و درامکیت سازی در 500از بعضی لحاظ واقعا بهتر هستند.

با تشکر
تصویر؟
من که متوجه نشدم اگه کسی متوجه شد یه توضیح هم برا من بده
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

siavashhsn نوشته شده: من که متوجه نشدم اگه کسی متوجه شد یه توضیح هم برا من بده
mohammad.s نوشته شده: ولی در عوض یه سری مزایا هم داره این 500. یکیش اینه صداها خیلی پر هستن نسبت به یاماها (3 لایه صدا)
منظور آقای سعادتمند اینه که با korg pa500 میشه 3عدد صدای دست راست را با هم ادغام کرد و با میدرنج های یاماها 2 عدد. ولی
در رنجِ کیبوردهای حرفه ایِ یاماها هم (مثل 8000 و 9000 و تایروس ها) 3عدد صدای دست راست میشه ادغام کرد (غیر از لایه ها).
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
siavashhsn
عضو سایت
عضو سایت

پست خوانده نشده

سلام.ممنون از حسن توجه شما بهرنگ خان.منظورم از پست قبلی این نبود که متوجه لایه های صدا نشده باشم. منظورم اینه که بعضی از دوستان تو پست هاشون میان یه حرفایی از روی احساسات لحظه ای میزنن که آقا فلان کیبرد اله بله امکاناتش فلانه آقا خوبه راضی ام.بعد از یه مدت که میگذره وقتی به نتیجه نمیرسن میگن بابا این دیگه چه کیبردیه پشیمون شدم و فلان و از این حرفا.به نظر من موقعی که کسی میخواد توی فروم عمومی حرفی بزنه باید کاملا حرفشو زیر و رو کنه که چی داره میگی مخصوصا وقتی اون حرف بصورت سند مکتوب در میاد که بعدا حرفش چند تا نشه.البته خدای نکرده قصد توهین به کسی رو ندارم فقط نظر شخصیم رو گفتم.بازم ممنون از همه دوستان
مهدی زمانی
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: کاسیو
کیبرد فعلی: کرگ
موبایل: نوکیا
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:با سلام

بنده از همین تریبون اعلام میکنم واقعا از خرید کرگ pa500 پرشین مثل .... پشیمان هستم. واقعا وقتی ساز میرنم احساس میکنم داره از کنار خونمون ترکتور رد میشه!! البته ریتم های خوبی براش دارم میسازم ولی کلا ازش راضی نیستم

با هدفون که دیگه اصلا نمیشه ساز زد 2 دقیقه نشده از سر درد میمیری از بس که افکت های بیخودی رو ریتم ها و صداها گذاشتن! حتی ریتم های فابریکشم افتضاحه!

تصویر
خدا شاهده ... از نظر کیفیت درام کیت و صداها به گرد A2000 هم نمیرسه!تصویر
اقای سعادتمند ریتمهای کارخانه ای ایرانی چه ایرادی داره؟
شاید هدفون جنابعالی خوب نیست بنده هم همین مشکل رو دارم به خاطر کیفیت پایین هدفون چون هدفون اصلی بنده خراب شده دارم از این معمولی ها استفاده میکنم که بیشتر از چند دقیقه نمیشه استفاده کرد.
نساختن و نبود ریتم استاندارد برای یک مدل دلیل بر بد بودن اون مدل نمیشه .
از نظر بنده ساز خوبی هست پرشین از لحاظ صداهای محلی از نظر بنده حتا از لحاظ نرمی شفافیت تفکیک صدا از 800هم بهتره چون بنده این دو مدل رو همزمان داشتم این مورد رو هم چند تا از دوستانی که این دو مدل رو با هم هم زمان داشتند با بنده موافق بودن.
شاید گوش من اینطور میشنوه
شاید رو صداهای 500بیشتر کار شده
500بروزتر از 800هست واین اختلاف چند سال در تولید باعث تجربه بیشتر شده وصداهای بهتری رو تولید کردند.
ولی خوب سخت افزار ضعیف هست اما نسبت به قیمت بد هم نیست البته قیمت های هیچ مدلی الان سر جاش نیست.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

دوستان! این موارد همیشه بوده و هست و خواهد بود و همین تفاوت سلیقه و نظر ها است که باعث تنوع و رغابت میشه.
آقای سعادتمند هم نظر و تجربه شخصیش از Pa500persian رو گفت که البته کمی تـند این رو عنوان کرد که من تایید نمیکم.

Pa500persian از لحاظ قیمت و کاراریی و تاریخ ساخت در کلاس OR700 یاماها قرار داره و مسلمه که در میانگینِ کلی ، پایین تر از A2000 و Pa800 هست.
من هم همیشه گفتم صداها و پرکاشن های ایرانیِ PA500persian در صدر بهترین سازهای ایرانی قرار دارندش.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال

پست خوانده نشده

دوستان عزیز دلیل اون حرقی که راجب پرشین زدم رو براتون توضیح میدم...

بنده قبل از اینکه پرشین بگیرم A2000 داشتم و خیلی از وضوح و شفافیت ریتم ها و به خصوص صداها رضایت داشتم تا اینکه روی یه اشتباه آ2000 خودمو تبدیل به کرگ پرشین کردم که بعد یه هفته تازه متوجه شدم که پرشین اون شفافیت و وضوح صداهای آ2000 رو نداره و خیلی ضعیفتره( نه تنها پرشین بلکه سازهای دیگه ای مثل pa900 و pa800 و pa600)این مطلب واقعا آزارم میداد و حتی باعث شد یک ماه اصلا دست به سازم هم نزنم و از این موضوع به شدت عصبی بودم که باعث شد اون پست رو بنویسم...

دلیل اینکه گفتم با هدفون نمیشه نوازندگی کرد به خاطر اینکه توی کرگ به خاطر اینکه میخوان صداها پر حجم به نظر برسه و توی مجلس کم نیاره و فضا رو پر کنه(به اصطلاح شلوغ کنه)میان افکت های مختلفی به صدا میدن و اونو تا حد زیادی بالا میبرن" افکت هایی مثل wah -reverb-delay-phaser و... و این افکتها واسه فضای باز ممکنه دیر سردرد بیاره ولی واسه منی که هدفون استدیویی استفاده میکنم واقعا آزار دهنده هستش.

با سپاستصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری متوسط و پایین تر”

• اطلاعات