korg pa900

ارنجرهای نمیه حرفه ای Pa همچون Pa1000- Pa800- Pa80
.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
pa900
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: pa900

Re: korg pa900

پست خوانده نشده

من زياد در مورد ريتم سازي تجربه اي ندارم ولي براي انتخاب چند گزينه شما كليد شيفت رو نگهداريد و گزينها رو انتخاب كنيد تا به حالت انتخاب در بياد من براي كپي كردن چند ريتم يا پاك كردند چند ريتم از اين روش استفاده مي كنم
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

ممنون.امتیاز تقیدیم شد.
متاسفانه با کمک شیفت هم نشد توی جدول Event Edit چند نت رو همزمان انتخاب کرد با لمس.
حتی سعی کردم با کمک شیفت و غربیلک (VALUE) اینکار رو بکنم گه نشد.
جدول event edit در کیبوردها برای تغییرات ظریف روی data ها و میزان نت ها است و با انتخاب چند نت همزمان میشه همه رو یکجا تغییر داد.
البته برخی از این موارد رو میتونید از منوی STYLE RECORD Menu انجام بدید ، ولی نه همه.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

مشکل دیگه اینکه توی ریتمسازی برای کپی کردنِ میزانی از یک ترک ، روی میزان دیگه ، گزینه ای وجود نداره در منوی STYLE RECORD Menu
گزینه هایی که در تب های Style Edit هستند اینها هستند که هیچ کدام این کار را نکرد :
Quantize
Transpose
Velocity
Cut
Delete
Delete All
Copy fm Style
Copy fm Pad

گزینه ی Copy fm Style هم فقط از ریتم و ترک کپی میکنه. میزان رو انتخاب نمیکنه.
اون گزینه Transpose رو هم یاماها نداره که جالب بود.
برای کووانتایز هم میتونید میزان و نت رو انتخاب کنید که باز یاماها نداره و واقعا عالیه توی کرگ..
ولی کپی کردن میزان رو یاماها داره که این نداره. همچنین تنظیم عمق (غلظت) کووانتایز هم این نداره بعلاوه Groove که شاهکار یاماها است.
راستی تو یاماها میشه از دکمه Synch Start داخل ریتمسازی استفاده کرد که اینجا کمبودش احساس میشه و بجاش یک میزان خالی مترونوم میزنه برای اماده باش که توی GEM هم بود. البته توی GEM میشد آماده باش رو خاموش کنی. نمیدونم تو این هم میشه یا نه.
a.r.1353
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio-sa20
کیبرد فعلی: korg pa600/yamaha630

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:ضمن تشکر و استفاده از توضیحات شما ولی اینطوری نمیشه.
پس این همه میگن ست کرگ زیاده ، یعنی همه این ست ها خراب هستن و فقط یکی دوتا ست شرکت و این آقا موجود هست؟
تازه من شنیده بودم خیلیا میگفتن ست شرکت جالب نیست و کامل نست و...!

منظورم اینه که عبارت "ست استاندارد" معنی نمیده زیاد. سمپل اگر بد کیفیت باشه ، باید همون بد کیفیت هم پخش بشه.
اگر دستورت باشه ، باید همونطوری دیستورت پخش بشه.
نویز داشته باشه ، باید با نویز پخش بشه مثل کیبوردهای دیگه.
حتی 8بیت هم اگر باشه باز کیفیت میاد پایین نه اینکه بلندگوها اینطور وحشتناک تق تق کنند.
چرا pa80 و pa800 اینطوری نبودند؟

با سلام.برای حل این مشکل به اینصورت عمل کنید.داخل منوی گلوبال قسمت audio&eq در قسمت master eq یک گزینه هست به اسم input trim که عددش بصورت پیش فرض روی 100 هست مقدارش رو روی 80 قرار بدید و گلوبال رو ذخیره کنید.این مشکل تق تق اسپیکرها در ستهای بی کیفیت صد در صد رفع میشه.
آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: A3000
کارت صوتی: focusrite
میکروفون: RODE Nt1-A
نرم افزار: gold wave-Studio one-Cubase
موبایل: HONOR 10 Lite
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: اصفهان

پست خوانده نشده

behrang نوشته شده:مشکل دیگه اینکه توی ریتمسازی برای کپی کردنِ میزانی از یک ترک ، روی میزان دیگه ، گزینه ای وجود نداره در منوی STYLE RECORD Menu

Quantize

دقیقا من موقعی که 800 داشتم همچین قابلیتی رو ازش استفاده میکردم بهرنگ جان یادمه میتونستم از یه میزان روی هر میزانی که میخوام ترک هامو کپی کنم، من پیگیر میشم نتیجه رو میگم
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

mohammad.s نوشته شده:دقیقا من موقعی که 800 داشتم همچین قابلیتی رو ازش استفاده میکردم بهرنگ جان یادمه میتونستم از یه میزان روی هر میزانی که میخوام ترک هامو کپی کنم، من پیگیر میشم نتیجه رو میگم
امیدوارم داشته باشه چون خیلی لازمه.
من که توی منوهای اصلیش گشتم نیست. شاید یک راه مخفی داشته باشه.تصویر
آواتار کاربر
korgpa4x
متخصص korg
متخصص korg
اولین ساز: yamaha
کیبرد فعلی: korgpa3x
موبایل: htc
زمينه تخصص: نوازنده و خواننده
محل اقامت: كرج

پست خوانده نشده

اقا بهرنگ احتمال داره اون تق تق صداي سمپل شده برا3 باشه كه اين مشكمل ميشه چون900 سيستم كمپرس نداره
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

مشکل تق تق رو دوستان حدود یک هفته پیش راه حل دادن.
مشکلات بعدی که عرض کردم هنوز رفع نشده.
آواتار کاربر
dishdish
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: قائمشهر و ساری

پست خوانده نشده

بهرنگ جان کرگ این قابلیت رو نداره که مثلا بیاد از میزان سوم کپی کنه بنداره رو میزان دوم یا پنجم واقعا حرکت خوبی هست و سرعت میده به ادم که این نداره

ولی یه حرکت خیلی ساده داره که تو یاماها نیست به این راحتی

میتونین مثلا ریتمتون 4 میزان ( cv length ) هست خیلی راحت یا گذاشتن rec length روی 1 میتونی یه میزانی هر چی میخوای بزنی بقیش رو خودش کپی میکنه میزنه یا متلا میزاری رو 2 بعد دو میزان میزنی دومیزان دیگه رو خودش میزنه

یه حرکت دیگه داره میشه تنظیم کرد که مثلا fill میزنی از اول fill پخش شه یا از همون جایی که تو زدی ادامش پخش شه همینطور واسه وریشن ها

ولی واقعا ریتم سازی مزخرفی واسش درست کردن یکی از مشکلاش چه دلیلی داشت این style meno که توش هر چی میخوای هست جدا بزارن باید بری یه دکمه بزنی ...

خب تو همین صفحه اصلی ریتم سازی کلی جا هست میتونن تب بندی کنن ادم روش میزنه دیگه مثل یاماها

بزرگترین مشکل من با کرگ اینه که قسمت میکسر کنسول رو تو ریتم سازی نداره خیلی خنده داره اخه یعنی چی

یعنی ما باید ریتم بسازیم بعدا بیایم بهش افکت بدیم ؟ یعنی ما نمیتونیم هر موقع دوست داشتم مثلا افکت بدیم دوباره ببندیم یه پن بدیم حتما باید بریم تو ادیت اویشن زجر بکشیم واسه پن دادن این چیزا
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

دیش دیش جان اگر قرار باشه بجای یک قابلیت که در pa900 وجود نداره ، قابلیت دیگری رو مثال بزنیم ، خوب میتونیم خیلی گزینه های دیگر یاماها رو هم بجای اون قابلیت کرگ مثال بزنیم که چندتاش رو خودت فرمودی.
مثالی هم که فرمودی جالب است ولی از نظر منِ ریتمساز هرگز نمیتونه جای کپی میزان رو بگیره.
یا نداشتن مولتی سلکت (انتخاب تعداد) در جدول event edit در کیبوردی که قابلیت groove در ریتمسازی را هم نداره واقعا مختل کننده سرعت عمل است.
یا همون مواردی که خودت اشاره کردی و در کرگ باید مرتب منو عوض کنی و دکمه بزنی برای تغییر خیلی پارامترها و تنظیمات.
با این همه موارد برتری هم در ریتمسازی pa900 نسبت به یاماها بود همچون کووانتایز کردن یک یا چند نت مشخص - ایمپورت کردن فایل SMF و ساختن آکورد برای چند گام مختلف ماژور و مینور و سونت.
در ضمن تاچ بسیار ضعیف pa900 و pa600 هم واقعا روی اعصاب سازنده تاثیر منفی داره که درک این مسئله برای کسانی میسر است که چندسال با یاماها و رولند کار کرده باشند.من از این ایراد pa900 در آپارات نیز فیلم گذاشتم.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری نیمه حرفه ای”

• اطلاعات