Korg pa800

ارنجرهای نمیه حرفه ای Pa همچون Pa1000- Pa800- Pa80
.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

Re: چه کیبوردی برای مجلس بهتر است؟ (مقایسه)

پست خوانده نشده

alirad18 نوشته شده:سلام
ببخشید چند تا نکته باید بگم
اول این که کی گفته رم pa 800 ، پنجاه و شش مگ هست؟ رم 800 در حالت عادی 64 مگابایت هست که قابل ارتقا هم هست
بعد کی گفته ارنجر های رایج کرگ باید با کاسیو و psr1000 مقایسه بشه؟؟؟ اگه می شه دلیل منطقی بیارید
من به شخصه آخرین اشتباهی که کردم در خرید کیبورد ، خرید یاماها a1000 بود که بعد از کار کردن با کرگ ، حتی pa500 غیر سمپلر رو به کیبورد های غیر سمپلر یاماها ترجیح می دم (البته خودم الان یاماها a1000 دارم و هیچ تعصبی نسبت به یاماها یا کرگ ندارم)
به نظر من یاماها برای کار های کلاسیک مناسبه و کرگ برای کار های زنده و جشنی
پس الکی تو سر یه برند نزنید و برای صحبتتون دلیل منطقی بیارید لطفا
ممنون

علی جان از اشتباه تایپی که رخ داده شرمنده ایم,,حجم رم PA 800 در حال حاضر 64Mb هستش و تا 128Mb هم قابل ارتقا هستش ولی چون صحبت مقایسه با تایروس بود باز هم حجمش 1/10 رم تایروس یعنی 1Gb هست . .

دوما من نمی دونم منظورتون از کار کلاسیک چیه من همچین چیزی رو تا حالا نشنیدم اگر توضیح بیشتری بدید خوشحال میشیم . .
غیر از این من تمام دلایل منطقی رو در مورد برتری تایروس نسبت به کرگ در پست ها توضیح دادم و لینک کارهای 6/8 و شاد رو هم از تایروس گذاشتم اگر شما نمونه کارهای قوی تر و بهتری از کرگ دارین خوشحال میشیم گوش بدیم چون اعتقاد دارم در نهایت نمونه کار و ریتم کیبورد نتیجه کیفیت و کارایی اون هست و می تونه امکاناتش رو نشون میده حالا نمی دونم شما از کدوم بخش از حرف های من برداشتی از تعصب کردین . .

غیر از این اگر یاماها برای کار مجلس مناسب نیست اگر مثلا 10 سال پیش یادتون باشه زمانیکه یاماها مدل های A3 و 630 و 730 و 640 و 740 و ... رو تولید کرده بود اکثریت قریب به اتفاق نوازنده ها این مدل ها رو تو مجالس استفاده می کردن با اینکه ارنجر های رولند و کرگ هم تو بازار موجود بودند . .

اگر هم در مورد زمان حال صحبت کنیم و ورود کیبوردهای کرگ که قابلیت Sampling رو دارن و تو اکثر برنامه های زنده استفاده میشند باز هم این نشانه و دلیلی بر برتر بودن برند کرگ از نظر کیفیت و کارایی نمیشه و اگر از من می پرسین دلیل عمدش تاخیر شرکت یاماها در عرضه ارنجر ها و کیبورد هایی که قابلیت Sampling رو دارن هستش و همین تاخیر و عدم وجود رقیب در این ضمینه باعث رواج این برند شده نه دلیله غیر از این که البته با ورود تایروس این مورد هم بر طرف شده و تونسته در تمامی موارد برتریش رو نسبت به برند کرگ و نشون بده همونطور که دیدین نمونه هم گذاشتم برای مقایسه . .

در مورد کیفیت صداهای Preset کرگ هم باید بگم که خوشبختانه الان مدل های Psr 1000 و 2000 و همچنین مدل های جدید کاسیو در بازار موجود هستند که شما به راحتی می تونید کیفیت صداهاشون رو با مدل های کرگ مقایسه کنید ,, البته در هر جایی مثل این مورد استثناهایی هم وجود داره و ممکنه بعضی از صداهای کرگ بهتر باشن ولی بسیار انگشت شمار هستن و در کل اگر در نظر بگیریدشون باز هم به حرف من می رسید . . .
alirad18
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: ارگ
کیبرد فعلی: a1000
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد

پست خوانده نشده

سلام
ببخشید پست قبلی من یکم تند به نظر میاد من کلا دست به قلمم خوب نیست تصویر
در مورد کیفیت ریتم هم ریتم های تبدیلی که الان در pa800 و سری x استفاده می شه هست و به خاطر کیفیت نسبتا ضعیف سمپل های قدیمی pa80 است
شما اگه دموی ریتم هایی که با خود کیبورد های pa800 به بالا ساخته شده رو با ریتم های یاماها مقایسه کنید متوجه تفاوت کیفیت میشید که البته در شرایط برابر مثل کیفیت رکورد و...
نمونه ش ست n&a 6 و n&a 7 و ست های دیگر که با خود کیبورد pa800 به بالا ساخته شدن نه تبدیلی
در مورد رم تایروس از یه نفر شنیدم از نصف این رم می شه استفاده کرد حالا نمیدونم درسته یا نه
در مورد کار کلاسیک هم منظورم کار های مثلا خانگی و پیانویی و... بود (می دونم از کلمه مناسبی استفاده نکردم تصویر)
در مورد صدا های دستگاه هم این مشخصه که صدا های دستگاهی که قیمتش 11 میلیون هست بهتر از دستگاهیه که قیمتش حدود یک میلیون هست
به نظر من که آ1000 دارم صدا های دستگاهم خیلی محدوده و تعداد انگشت شمار براش صدای قشنگ پیدا می شه نسبت به دو سه باری که با pa800 کار کردم و باتوجه به دمو ها
به نظر من کیبورد های کرگ برای مجلس مناسبن به خاطر تنوع زیاد در ریتم و صدا
ممنون
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

alirad18 نوشته شده:سلام
ببخشید پست قبلی من یکم تند به نظر میاد من کلا دست به قلمم خوب نیست تصویر
در مورد کیفیت ریتم هم ریتم های تبدیلی که الان در pa800 و سری x استفاده می شه هست و به خاطر کیفیت نسبتا ضعیف سمپل های قدیمی pa80 است
شما اگه دموی ریتم هایی که با خود کیبورد های pa800 به بالا ساخته شده رو با ریتم های یاماها مقایسه کنید متوجه تفاوت کیفیت میشید که البته در شرایط برابر مثل کیفیت رکورد و...
نمونه ش ست n&a 6 و n&a 7 و ست های دیگر که با خود کیبورد pa800 به بالا ساخته شدن نه تبدیلی
در مورد رم تایروس از یه نفر شنیدم از نصف این رم می شه استفاده کرد حالا نمیدونم درسته یا نه
در مورد کار کلاسیک هم منظورم کار های مثلا خانگی و پیانویی و... بود (می دونم از کلمه مناسبی استفاده نکردم تصویر)
در مورد صدا های دستگاه هم این مشخصه که صدا های دستگاهی که قیمتش 11 میلیون هست بهتر از دستگاهیه که قیمتش حدود یک میلیون هست
به نظر من که آ1000 دارم صدا های دستگاهم خیلی محدوده و تعداد انگشت شمار براش صدای قشنگ پیدا می شه نسبت به دو سه باری که با pa800 کار کردم و باتوجه به دمو ها
به نظر من کیبورد های کرگ برای مجلس مناسبن به خاطر تنوع زیاد در ریتم و صدا
ممنون

علی جان در مورد کیفیت سمپل های کرگ قبلا هم توضیح دادم اگر سمپل های یکسانی هم در کرگ و تایروس استفاده بشن باز هم چون کیبوردهای کرگ ترک های Style رو Equalize نمی کنن شما نمی تونین کیفیت سمپل هارو با هم Balance کنید ولی در تایروس با Equalize و Filter کردن ترک های ریتم کیفیت بسیار بهتری رو خواهید داشت
کیفیت سمپل های ضعیف Pa80 و استفاده اون ها در مدل های بالاترهم متاسفانه نشانه ضعف اپراتورها و برنامه سازهای کرگ هستش چه از نظر دانش موسیقی و ریتم سازی و چه از نظر نوازندگی و اکثرشون با تاسف کاربرانی مبتدی هستند به نظر من نه برنامه ساز . .

در مورد رم هم دوست شما اشتباه می کنن و از تمام حجم رم میشه استفاده کرد . .

در مورد ست هایی که گفتین متاسفانه من تا حالا از نزدیک نشنیدم اگر نمونه ای از اونها بگذارین خوشحال میشیم و بهتر می تونیم کیفیت 2 کیبورد رو با هم مقایسه کنیم .

در مورد کار خانگی باز هم من همچین اصطلاح و سبکی رو تو این چند ساله که کار موسیقی می کنم نشنیدم و شاید ترجمه Workstation باشه که به اشتباه همچین اصطلاحی ترجمه شده اگه می دونید باز توضیح بدین . .
در مورد پیانو هم که فرمودید ,,شما با سازی که مکانیسم داشته باشه می تونید Touch و داینامیک پیانو رو به دست بیارین و اگر کسی گفته که شما با تایروس یا هر کیبورد دیگه ای می تونید این کار رو بکنین حرف بسیار اشتباه و غلطی رو زده . .

در مورد کیفیت صداهای کرگ ,, شما اگر صداهای تایروس 2 رو با PA800 و Pa2x و Pa3x منصفانه مقایسه کنید می بینید که به هیچ وجه قابل مقایسه نیستد و صداهای مدل های کرگ Quality و کیفیت بسیار بسیار پایین تری دارند با اینکه فکر کنم قیمت تایروس 2 حدود 2/5 میلیون باشه . و تایروس3 و 4 هم که اصلا جای خودشون رو دارن و به نظر من نباید با این مدل های کرگ مقایسه بشن چون اصلا قابل قیاس با هم نیستند . .

در مورد تنوع ریتم های کرگ برای مجلس حرف شما رو تایید می کنم ولی باز هم منظورتون رو در مورد مجلس نمی دونم چون اگر از دیدگاه حرفه ای به موسیقی و ریتم های شاد نگاه کنیم به نظر من نمی تونیم مرزی بین آهنگ های شاد و غیر شاد بکشیم و در تمامی اونها باید یه اصولی رعایت بشن ,, من تا به حال تمامی ریتم های شادی رو که از کرگ گوش کردم غیر اصولی و غیر استاندارد ساخته شدن و به هیچ وجه کیفیت و ساخت قابل قبولی ندارند و در این مورد شاید فقط برتری عددی وجود داشته باشه . .
alirad18
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

پس اون اکولایزر که در کیبورد های pa2x و pa3x وجود داره چی هست؟
منظورم از کار خانگی کار غیر مجلسی هست مثلا من ارگ رو برای کار خانگی می گیرم و برای کار های خالتوری و... نمیخام
اگه ممکنه چند تا دمو از ریتم های غیر اصولی کرگ و ریتم های اصولی یاماها بذارید
یه سوال هم داشتم : اگه کیبورد های تایروس حرفه ای هستن و از کیبورد های کرگ بهترن چرا معنی تایروس مبتدیان هست و کلمه ی pa مخفف professional arrenger به معنی ارنجر حرفه ای هست؟
alirad18
عضو کم کار
عضو کم کار

پست خوانده نشده

Mr.Energy نوشته شده: دوست عزیز سلام
اولأ که ممنون میشم لحن صحبتتون کمی آرومتر باشه
دومأ شما در جواب کدوم پست این مطالب رو نوشتید ؟!؟؟ میشه یه توضیحی بدین ما هم بدونیم ؟!؟؟
سومأ به نظر من نمیشه دقیق گفت چه برندی برای چه کاری مناسبه ! چرا ؟!؟!؟ چون من 3 ساله که با یاماها تایروس دارم جشن میرم و خیلی هم راضی هستم و برعکس از ریتمهای شلوغ و درهم و برهم ارنجرهای کرگ اصلأ خوشم نمیاد ( نمیگم بد هستن ، من خوشم نمیاد)
چهارمأ اینجا یک قانون بزرگ و مفید داره ! اونم اینه که هر صحبتی که میشه باید مدرک و دلیل براش آورده بشه ... اینو همیشه یادتون باشه .. البته کلی عرض کردم این رو ... کاری به این پستتون ندارم
موفق باشید
سلام
ببخشید من الان پستتون رو دیدم
بابت لحن نوشتنم هم دوباره عذر می خوام اگه تو انجمن های دیگه هم برین همینطوری هست نمیدونم چرا :|
این به جواب پست های آقای فیروزفر بود که جواب دادن
در مورد ریتم های کرگ هم من تاحالا ریتم درهم برهم ندیدم تو کرگ ، البته شلوغ چرا چون ریتم جشنی هست اما اگه به ست هایی مثل a&h i دقت کنید ریتمای آروم خیلی داره و ست های دیگه
در مورد مدرک هم از هر صحبتیم مدرک خواستید در خدمتم
یه چیزی هم یادم رفت بگم
بعضی ریتمای یاماها خیلی زیبا هستن مثل ریتم طناز که اقای بهرنگ توی ستشون ساختن یا ریتمای دیگه یاماها و همینطور ریتمای زیبایی هم در کرگ وجود داره که نظیرش رو جایی ندیدم
اما به طور کلی در اکثر مجالس از کرگ استفاده می شه ، چون اولا به قول شما ریتماش شلوغه و همین باعث شور و حال در مجلس می شه
و ثانیا ارنجر های کرگ (مثلا pa3x) طراحی زیبایی دارن و به نوازنده احساس خوبی می دن و همچنین کار با ارنجر های کرگ به نظرم راحت تره چون هم صفحه ش لمسی هست و بسیار سرعت رو بالا می بره و از سیستم پاساژ دهیش خیلی خوشم میاد
(البته در ارنجر های جدیدش مثل pa600 و pa900 سیستم پاساژ دهیش یاماهایی شده)
ممنون
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

سلام خدمت علی آقا و رضای عزیز
ممنون از توضیحاتتون
در مورد ریتمهای کرگ باید بگم که درسته ریتمهای کرگ به قول شما شور و هیجان داره ولی خب مردم گوش موسیقیایی قوی ندارن و به قول معروف با ریتم و صداهای کم کیفیت pa50 هم میشه یه مجلسو گردوند ! ولی خب ما که سر و کارمون با موزیکه مطمئنأ موزیک یا ریتم بی کیفیت به دلمون نمیچسبه
ست های N & A رو هم بنده گوش کردم ... دوست عزیزمون آقای توکلی زحمت کشیدن و ساختن ... بسیار هم با سلیقه هستن ایشون ... حتی بعضی از ستهای TM رو هم من دوست دارم ... ولی یه چیزی هست که تفاوت ریتمهای ایرانی در کورگ و یاماها رو نشون میده و اون هم آکورد ریتماس
به نظر بنده آکوردهایی که برای ریتمهای یاماها A2000 و سری تایروس ساخته شده از نظر ساخت آکورد واقعأ زیبا و با کیفیت ساخته شدن ... نمونش رو میتونید تو ریتمای استادان عزیزم بهرنگ و رضا فیروزفر بشنوید .. تقریبأ میشه گفت 90% ریتمهای کورگ آکورداش فقط گیتار بیس + Clean guitar با افکت فلنجر و یا Waw هست که بسیار تکراری و خسته کنندس و از اون بدتر تو مجلس از بس صدای Track های ریتم زیاده که صدای آکورد مشخص نیست پشت باند .. خود بنده هم وقتی ریتم میسازم با تایروس به آکورد و اجزای آکورد خیلی دقت میکنم ... به نظر من همونقدر که سمپل خوب برای یک ریتم خوب و با کیفیت مهمه آکورد هم میتونه زیبایی یک ریتم رو چند برابر کنه
البته ناگفته نمونه که ست های ترکی استانبولی که برای کرگ ساخته شده واقعأ زیباست و شنیدنی ولی خب ستهای ایرانی کرگ رو شخصأ نمیپسندم ( نظر شخصی)

در ضمن شما تو این تاپیکها میتونید نمونه های زیادی از ریتمهای ساخته شده برای تایروس و A2000 رو بشنوید

viewtopic.php?f=167&t=7858

viewtopic.php?f=167&t=7883

viewtopic.php?f=167&t=7965

viewtopic.php?f=155&t=7917

viewtopic.php?f=155&t=6025

موفق و موید باشید دوست من
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

alirad18 نوشته شده:پس اون اکولایزر که در کیبورد های pa2x و pa3x وجود داره چی هست؟
منظورم از کار خانگی کار غیر مجلسی هست مثلا من ارگ رو برای کار خانگی می گیرم و برای کار های خالتوری و... نمیخام
اگه ممکنه چند تا دمو از ریتم های غیر اصولی کرگ و ریتم های اصولی یاماها بذارید
یه سوال هم داشتم : اگه کیبورد های تایروس حرفه ای هستن و از کیبورد های کرگ بهترن چرا معنی تایروس مبتدیان هست و کلمه ی pa مخفف professional arrenger به معنی ارنجر حرفه ای هست؟

مرسی از توضیحات انرژی جان دوست عزیز . .
علی آقا اون اکولایزر که تو Pa2x و Pa3x هست مربوط به خروجی کیبورد هست و ربطی به ترک های Style و ریتم نداره و نمی شه با اون تک تک ترک های Style رو Equalize کرد . .
همچنین عبارت خانه رو که فرمودين این عبارت يک مکان فیزیکی هستش,, من سبکی به نام خانگی تا به حال نشنیدم اگه دوستان شنیدن لطفا من رو راهنمایی کنن ,, اگر منظورتون آهنگ های 6/8 یا شاد ایرانی هستش به مکان فیزیکی خاصی فکر نکنم ارتباطی داشته باشن شما می تونین آهنگ های شاد و 6/8 رو تنظیم کنین و اونهارو در خانه وهمچنین در مجلس اجرا کنید و همینطور بر عکس . .
در مورد ریتم های بی کیفیت و غیر اصولی کرگ هم که اتفاقا دیگه داد و فغان تمام نوازنده های کیبوردهای کرگ به آسمان رسیده,,این حرف شما مثل این میمونه که شما الان ادعا کنین که زمین صافه,,این مسیله دیگه خیلی روشنه و اگر شما برعکس این مدعی هستین که ریتم های کرگ خیلی عالین باید دلیل و نمونه بیارین نمیدونم چرا هیچ کدوم از آقایانی که از کرگ طرفداری می کنن هیچ وقت هیچ نمونه صوتی نمی ذارن برامون ,, من اتفاقا در پست های قبلی براتون نمونه کارام رو گذاشتم می تونید مقایسه کنید دوست عزیز . .

در مورد آخر هم فکر کنم بحث ما مربوط کارایی و کیفیت و عملکرد و در نهایت صوت بهتری هستش که از یه ساز خارج میشه نه اسمش,,خیلی ببخشید از همه ولی اگه معنی اسم تایروس فحش هم باشه باز هم این دلیل برتری کرگ نمیشه . .اگه اینطور باشه و معيار قضاوت کردن ما در مورد کالايى اسمش باشه پس معنی ماشین Pride هم یعنی {{غرور}} ولی نشانه و باعث غرور که نمیشه هیچ باعث سرافکندگی و مرگ و میر هزاران نفر میشه در کشور . . .
beygloo
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: yamaha psr-740
کیبرد فعلی: YAMAHA A2000
موبایل: sony experia go
محل اقامت: قم

پست خوانده نشده

با تشکر از آقا رضا و در تکمیل صحبتهای ایشون و در جواب دوست عزیزمون Alirad18 باید عرض کنم که :
کلمه TYROS جمع کلمه TYRO به معنای تازه کاران نیست . میتونید توی ترجمه گوگل هم سرچ کنید و وقتی کلمه TYROS رو مینویسید هیچ ترجمه و معادل فارسی براش نداره و خود اسم رو نشون میده. و S آخر کلمه TYROS نشونه جمع نیست .

در ثانی اگر توی سایت یاماها سرچ کنید توی صفحاتی که مربوط به TYROS هست اگر دقت کنید بالای صفحه این عبارت رو نوشتن Arranger Workstations که معنای ایستگاه کاری فکر میکنم گویای قدرت و عظمت این کیبوردهای محبوب باشه.
جالب توجه دوستان که بعد از عبارت بالا مثلا در صفحه توضیحات TYROS 4 این عبارت رو میبینید :

HEAR THE DIFFERENCE, PLAY YOUR DREAM

که یعنی شنیدن تفاوت ، پخش آرزوی شما یا به عبارتی میشه این طوری معناش کرد : شنیدن متفاوت از پخش رویای شما
که همین جمله اگه بخوایم کمی براش توضیحات بنویسیم واقعا جای تفکر داره و چند صفحه باید براش مطلب نوشت.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

beygloo نوشته شده:با تشکر از آقا رضا و در تکمیل صحبتهای ایشون و در جواب دوست عزیزمون Alirad18 باید عرض کنم که :
کلمه TYROS جمع کلمه TYRO به معنای تازه کاران نیست . میتونید توی ترجمه گوگل هم سرچ کنید و وقتی کلمه TYROS رو مینویسید هیچ ترجمه و معادل فارسی براش نداره و خود اسم رو نشون میده. و S آخر کلمه TYROS نشونه جمع نیست .

در ثانی اگر توی سایت یاماها سرچ کنید توی صفحاتی که مربوط به TYROS هست اگر دقت کنید بالای صفحه این عبارت رو نوشتن Arranger Workstations که معنای ایستگاه کاری فکر میکنم گویای قدرت و عظمت این کیبوردهای محبوب باشه.
جالب توجه دوستان که بعد از عبارت بالا مثلا در صفحه توضیحات TYROS 4 این عبارت رو میبینید :

HEAR THE DIFFERENCE, PLAY YOUR DREAM

که یعنی شنیدن تفاوت ، پخش آرزوی شما یا به عبارتی میشه این طوری معناش کرد : شنیدن متفاوت از پخش رویای شما
که همین جمله اگه بخوایم کمی براش توضیحات بنویسیم واقعا جای تفکر داره و چند صفحه باید براش مطلب نوشت.

مرسى آقاى بيگلو,,باعث خوشحاليه که افراد دقيق و ريزبينى مثل شمارو در ارتعاش در کنارمون داريم . .

دوستمون هم ديگه نيومدند و جوابى ندادند,,فکر مى کنم که به دنبال نمونه کار هاى ريتم هاى گوش نواز از کرگ هستند که متاسفانه در هيچ زمان و مکانى پيدا نمى شه . .
آواتار کاربر
h5432
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: yamaha psr-80
کیبرد فعلی: pa 800 & PA 50V4
میکروفون: shure
موبایل: sony sp
تماس:

Re: دانلود برای Pa800

پست خوانده نشده

omid.mp نوشته شده:دوستان ببخشید اینجا میپرسم ..

یه سوال مهم برام پیش اومده :

من وقتی صداهام رو تنظیم میکنم و ذخیره میکنم و یا ریتمی میسازم و در کل ( ست رو تغییر میدم ) بعد این ها ذخیره میشن داخل ست که در کیبورد لود شده ( میخام ذخیره بشن داخل ستی که در usb هست

که اگر یه ست دیگه ای لود کردم و باز ست خودم رو لود کردم با حالت قبلی لود بشه ..

امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید .. ممنون از همه شما
خب باید ستت رو بعد از تغیرات سیو کنی.
هر بلایی خاستی سر ستت بیار بعد از همونجایی که ستهای توی usb رو لود میکنی تو کیبردت برو توی پاورقی save و کل ستت رو به هراسمی ک دوسداری سیو کن.
تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری نیمه حرفه ای”

• اطلاعات