Korg PA50/PA80

ارنجرهای نمیه حرفه ای Pa همچون Pa1000- Pa800- Pa80
.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

کدام ورزن PA50 رو بیشتر می پسندید؟ (قابل تغییر)

معمولی
6
10%
سمپلر معمولی
17
28%
سمپلر ورژن دو
3
5%
سمپلر 8فلشه
4
7%
سمپلر 12فلشه
31
51%

مجموع رأی ها: 61
آواتار کاربر
h5432
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: yamaha psr-80
کیبرد فعلی: pa 800 & PA 50V4
میکروفون: shure
موبایل: sony sp
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
تماس:

Re: Korg PA50/PA80

پست خوانده نشده

خی ی ی ی لی تفاوت داره! از زمین تا اسمون
شما ریتم سازی میکنید مگه؟؟
انقد نمیخاد حساس باشی دوست من بخر خودتو راحت کن.
اسمون ک ب زمین نمیاد فوقش نخاستی رو هوا ازت میخرن تو بورسه خیالت راحت.
تصویر
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

سلام
جناب poushan من الان دو سه تا پست آخر شما رو دیدم شما یه تحقیق نسبت به کاربری و قابلیت های PA50تبدیلی بکن همه چیز دستت میاد
اما جهت اطلاع باید بگم که شما میتونی در این ساز تا حجم 8 مگابایت سمپل بریزی و هر چی دوست داری بریز سمپل های A1000یا A2000یا اصلأ از سایت AKAIدانلود کن و بریز کیفیت سمپل تابه بیت و ریت نمونه برداری و سیو اون هت که البته این کیفیت تا یه حد مشخص امکان افزایش داره ولی خوب بخر اگه خوشت نیومد عین ایران چک میمونه هر لحظه که بخوایی میتونی به پول نزدیکش کنی چه بسا ((متاسفانه تصویر )) با قیمت بالا تر از اون چیزی که خریدی
در ضمن اون دو تا کیت عربی که صحبتش رو میکنی در حد معلولین جسمی و روحی و اخلاقی و کلأ فنی هستن شاید توی دوتا درام کیتش ده تا بیست تا صدای بدرد خور پیدا کنی ولی خوب با وجود سمپل هر چند بی کیفیت دیگه درام کیت خود دستگاه میره کنار
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
---------------------------------------------------------------------------
آواتار کاربر
poushan
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: Casio SA-20
کیبرد فعلی: KN 650 & A1000
کارت صوتی: RealTek AC'97
موبایل: Galaxy S5
محل اقامت: تهران
تماس:

پست خوانده نشده

ممنون جناب سونامی بابت راهنماییتون
فرمودید از a1000 میشه سمپل کرد روی pa50! به عنوان مثال از یه ریتم توی a1000 خیلی خوشم اومده آیا این فرض درسته که میشه اون ریتم رو با سمپل کردن درام کیت های مربوط به اون ریتم از a1000 توی pa50 هم اجرا کرد؟ ( یعنی ریتم رو تبدیل فرمت به کرگ کرد و درام کیت ها رو کپی کرد)
آخر هر چیزی خوبه ... اگه الان خوب نیست بدون آخرش نیست. (چارلی چاپلین)
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

بله پوشان جان در pa50تبدیلی میتون. باید پرکاشن های a1000 و هرچیز دیگه ای رو به wave تبدیل کنی و wave رو به pa50 بدی که میشه سمپل برداری.(یا نمونه برداری)
ولی بحث کار سمپل خیلی مفصله و جزعیات و تنظیمات لازم رو میخواد که باید بلد باشی.
من فکرنمیکنم بتونی باسمپل گیریه pa50 اونچیزی که توی ذهنت هست رو اراعه بدی ولی ازلحاظ ریتم های ایرانی و شرقی اونقدر تنوع داره که دیگه بی خیال پرکاشن های a1000 بشی.
بقول هادی تو بخر ضرر نمیکنی. فعلا pa50 مثل ایران چک میمونه(جمله اش آشنانبود برات؟)
بازم سوال داشتی در موردpa50 بپرس ولی تکراری نباشه.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
poushan
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

ممنون بهرنگ عزیز.
چشم سوال تکراری نمی پرسم .. منتهی با توجه به اینکه خیلی توضیحات دوستان تخصصی است سوالام رو با مثال می پرسم(بعضا مبتدی)
تو a3 فقط ریتم های ثابت توی دستگاه بود با ریتم های ثابت توی کارتریج فقط لود می کردیم .. تو a1000 ریتم های توی دستگاه بود و یه حافظه Flash که می شد از طریق Floppy ریتم به دستگاه داد. ..
حالا توی pa50 این فلش کارت که می خوره ( چون از نزدیک ندیدم و کار نکردم) آیا یه چیزی تو مایه های کارتریج a3 هست؟ (به راحتی پیدا میشه؟ مثل یک هارد دیسک همیشه باید متصل باشه یا مثل فلاپی باید تعویض بشه؟ )
و با توجه به تاپیک ها قیمت دستگاه با توجه به تعداد این فلاش ها بسیار تغییرات داره!! تک فلاشه یا چند فلاشه بودن فقط تو میزان حافظه تاثیر داره؟ یا از کارایی دستگاه هم کم میشه؟
قفل بودن فلاش ها چطور؟ ( آیا در ورژن های پایین و تک فلاشه بودن .. با وجود دیسکت خور بودن دستگاه باز هم میشه از فضای فلش کارت استفاده کرد؟ یعنی دیتا رو بخواهیم به دستگاه بدهیم از دیسکت لود بشه رو فلاش؟)
با تشکر
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

نه ! فلش های pa50 مثل کارتریج های a3 نیست ... فلش pa50 یه حافظه 16 مگابایتیه که سمپلها داخلش به صورت بکاپ ( یه پک کامل) ذخیره میشه که مثلأ اسمش رو میذارن tm6 و ریتمهای ایرانی و .... از روی اون سمپلها اجرا میشه ... اگر کسی مثلأ ریتم بندری بکاپ tm6 جوابگوی کارش نباشه و نیاز به ریتم بندری بهتر داشته باشه میره یه فلش 16 مگابایتی دیگه میخره و بکاپ بندری روش میریزه و هر موقع اون ریتمای بندری رو بخواد باید فلش قبلی رو در بیاره و فلش بندری رو بذاره داخل دستگاه
ولی خب این تعویض همیشه لازم نیست ... میشه خود کاربر ریتمهایی رو که دوس داره از بکاپ های مختلف به اندازه یه فلش 16 مگابایتی گلچین کنه و ذخیره کنه که همه ریتمها رو تو یه دونه فلش داشته باشه
برای ریختن بکاپ روی فلش ، برای یه بکاپ 16 مگابایتی 11فایل با فرمت CRD هست که دونه دونه باید روی فلاپی بریزید و به ترتیب روی کیبورد لود کنید که حدود 45 دقیقه تا 1 ساعت طول میکشه ... یه راه دیگه هم هست که با یه دستگاه کوچیک به اسم PC MCA در عرض 10 دقیقه میتونی رو فلش ، بکاپ بریزی و استفاذه کنی
فلشای pa50 هم تو هر مغازه کیبوردفروشی پیدا میشه
این pa50 های 8 فلشه و 12 فلشه هم به این صورته که شما میتونی هم زمان 12 تا بکاپ رو داخل کیبوردت داشته باشی ! که البته روی یه هارد یا کامپکت فلش هستن که داخل کیبورده و دیگه نیاز نیست به طور فیزیکی فلشی رو در بیاری و یه فلش دیگه رو جا بزنی .. بلکه با نگه داشتن یه کلید شما میتونی از بکاپ شماره 1 تا شماره 12 جا به جا بشی و از ریتمای هرکدوم استفاده کنی که این جا به جایی بین بکاپها فقط چند ثانیه طول میکشه ... ولی یه مشکلی که داره اینه که شما وقتی داری با یه ریتم 6/8 آهنگ میزنی بعد بخوای در حین پخش شدن ریتم ، بکاپ رو عوض کنی و یه ریتم از یه بکاپ دیگه رو اجرا کنی امکانش نیست ... باید ریتم در حال پخش رو قطع کنی و بعد بکاپ رو عوض کنید
قفل فلش ها و هم برای این میذارن که کسی نتونه سمپلهای اون بکاپ روی فلش رو ازش بیرون بکشه و استفاده کنه و یا بکاپ رو کپی کنه و روی یه فلش دیگه بریزه .. ولی خب شکستن این قفل خیلی راحته ( البته به جز قفلی که شرکت کرگ ایران روی بعضی بکاپهای موجود در pa50 ورژن 4 (8 فلش) میذاره
هرچی به ذهنم رسید برات گفتم ... بازم اگه سوالی بود در خدمتم
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
poushan
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

mr.energy عزیز خیلی ممنونم از وقتی که می گذاری و جواب می دید.
پس با این تفاسیر فرق اصلی یک pa50 تک فلشه با قیمیتی پایین تر تعداد ریتم هایی است که در لحظه میشه اجرا کرد. آیا ورژن نرم افزاری دستگاه توی اجرا تاثیری داره؟
این طوری که من از مطالب شما متوجه شدم سمپل های مربوط به هر ریتم باید روی همون فلش باشه!! یعنی سمپل ها می تونند دارم کیت ها و پرکاشن های مورد استفاده در ریتم + اینترو های سمپل شده اون ریتم باشن؟
آواتار کاربر
poushan
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
تماس:

پست خوانده نشده

مطلب دیگه ای که اشاره کردید PCMCIA بود.. لپ تاپ من (قدیمی) یه خشاب داره به اسم PCMCIA که سال ها پیش تبدیل های مختلف مثل CARD TV , PORT Serical MODEM , ... از طریق این خشابه لپ تاپ متصل میشد... آیا این فلش کارت ها رو هم مستقیم وصل کنیم مثل یک حافظه جانبی شناسایی میشه یا حتما باید یک دستگاه مبدل فلاش کارت PCMICA تهیه کرد؟
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

poushan نوشته شده:mr.energy عزیز خیلی ممنونم از وقتی که می گذاری و جواب می دید.
خواهش میکنم پوشان جان .... ما برای کمک به همدیگه اینجاییم

poushan نوشته شده: پس با این تفاسیر فرق اصلی یک pa50 تک فلشه با قیمیتی پایین تر تعداد ریتم هایی است که در لحظه میشه اجرا کرد. آیا ورژن نرم افزاری دستگاه توی اجرا تاثیری داره؟
نه عزیزم ... تو اجرا تاثیری نداره ... حتی تو کیفیت ریتمها هم هیچ تاثیری نداره ( هرکی غیر از این میگه واسه تبلیغه و دروغه )
pa50 تک فلش با سیستم عامل pa80 کار میکنه .. وقتی حکیبورد رو روشن میکنی روی صفحه مینویسه pa80 که ورژن نرم افزارش هم 3.06 هست
pa50 های چند فلش رو تا حالا از نزدیک ندیدم ولی فکر میکنم این ورژن 4 هم که بهشون میگن فقط یه اسمه که کرگ ایران روشون گذاشته !!!!!
خلاصه به ورژنش زیاد گیر نده ... مهم نیس تصویر ... تفاوتشون تو همون تعداد فلشاس

poushan نوشته شده: این طوری که من از مطالب شما متوجه شدم سمپل های مربوط به هر ریتم باید روی همون فلش باشه!! یعنی سمپل ها می تونند دارم کیت ها و پرکاشن های مورد استفاده در ریتم + اینترو های سمپل شده اون ریتم باشن؟
دقیقأ درست متوجه شدی
شما نمیتونی ریتمهای بکاپ A & H رو با فلشی که داخلش بکاپ TM هست اجرا کنی ... چون سمپلهایی که برای اجرای ریتماشون هست با هم فرق دارن

poushan نوشته شده: آیا این فلش کارت ها رو هم مستقیم وصل کنیم مثل یک حافظه جانبی شناسایی میشه یا حتما باید یک دستگاه مبدل فلاش کارت PCMICA تهیه کرد؟
ببین پوشان جان .. من تا حالا این مورد رو امتحان نکردم که فلش به اون پورت روی لپ تاپ میخوره یا نه !
ولی اگر بخوره بعدش باید یه نرم افزار به اسم memory card explorer (یه چیزی تو همین مایه ها) رو سیستمت نصب کنی و از طریق اون فلشتو پر یا خالی کنی ... در ضمن فرمت فایلی که از طریق pc mcia روی فلش ریخته میشه دیگه 11تا فایل با فرمت CRD نیست . یه دونه فایل 16 مگابایتیه با فرمت BIN
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
mojtaba190
عضو هیئت مدیره
عضو هیئت مدیره
اولین ساز: YAMAHA PSR 630
کیبرد فعلی: YAMAHA TYROS 2
کارت صوتی: Realtek HD
موبایل: HUAWEI HONOR 4X
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: ایران
تماس:

پست خوانده نشده

poushan نوشته شده:مطلب دیگه ای که اشاره کردید PCMCIA بود.. لپ تاپ من (قدیمی) یه خشاب داره به اسم PCMCIA که سال ها پیش تبدیل های مختلف مثل CARD TV , PORT Serical MODEM , ... از طریق این خشابه لپ تاپ متصل میشد... آیا این فلش کارت ها رو هم مستقیم وصل کنیم مثل یک حافظه جانبی شناسایی میشه یا حتما باید یک دستگاه مبدل فلاش کارت PCMICA تهیه کرد؟
بله دوست عزیز شما دقیقا این کارت ریدر رو روی لپ تاپ دارید و نیازی به خرید مجدد اون نیست و فقط نیاز به اون برنامه ای که علیرضا گفت پیدا میکنید که توی اینترنت برای دانلود فراوونه.لازمه یاداوری کنم که یک بک آپ 16 مگ رو در عرض 4 دقیقه روی فلش کارت کپی میکنه.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری نیمه حرفه ای”

• اطلاعات