korg pa1x

ارنجرهای سطح حرفه ای Pa - از Pa1x تا Pa5x
.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

korg pa1x

پست خوانده نشده

توی سایت گشتم و جای این تایپیک رو خالی دیدم.....سوالات و تمام موضوعات مربوط به کیبورد pa1x اسپیکر دار و pa1xpro رو اینجا میتونید مطرح کنید.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: korg pa1x

پست خوانده نشده

هادی جان تاجایی که میدونم Pa1 سپیکر دار x نداشت. یعنی pa1 بود. درست میگم؟؟
سرعت لودش هم در زمان power on بسیار کند بود و حتی از tyros2 هم کمتر.
pa1 ها قدیمی هستند وحتی قبل از Genesys معرفی شدند.
باتوجه به قیمت های سرسام اور و نجومیه کیبردها در بازار اگر قیمتشون زیر 2 میلیون باشه خیلی مناسب هستند چون سمپل مستقیم و دارای ووکال هارمونی هستند.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:هادی جان تاجایی که میدونم Pa1 سپیکر دار x نداشت. یعنی pa1 بود. درست میگم؟؟
نه....درست نیست....این نام مثل نام psr-9000 یاماها هست که برای سری pro و غیر pro این نام بکار برده میشه و برای سری pa1x هم چنین هست .....pa1x معمولی که اسپیکر داره و pa1x pro که اسپیکر نداره.مانند تصویر زیر:
تصویر
و در هر دو سری در lcd این مورد رو قید میکنه زمان روشن شدن:
تصویر

behrang m نوشته شده:سرعت لودش هم در زمان power on بسیار کند بود و حتی از tyros2 هم کمتر.
pa1 ها قدیمی هستند وحتی قبل از Genesys معرفی شدند.
در این مورد درست میفرمایید تقریبا حدود 4 الی 5 دقیقه بالا آمدنش طول میکشه و لود کردن یه ست هم بسته به حجمش میتونه 10 الی 15 دقیقه طول بکشه(که این یکی از معایب pa1x هست مخصوصا وقتی میخوای روشن کنی)
behrang m نوشته شده:باتوجه به قیمت های سرسام اور و نجومیه کیبردها در بازار اگر قیمتشون زیر 2 میلیون باشه خیلی مناسب هستند چون سمپل مستقیم و دارای ووکال هارمونی هستند.
الآن قیمتشون کمتر از2.300.000 نیست و تا سقف 2.800.000 و شاید.3.000.000 هم بالاتر نیست بسته به تمیزی(البته قیمتها بسته به بازار مقطعی هستند بالا و پایین میرن).البته این کیبوردی که من دارم دوتا کلاویه یکی مونده به آخر از سمت راست یکی از ته و دومی تا نصف شکسته و به همین خاطر و آشنایی که با مغازه دار داشتم 1.590.000 خریدم یعنی در حد یه pa80 برداشتمش و الآن خیلی راضیم.
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

و اما مشخصات کیبورد KORG PA1X PRO وKORG PA1X:
سال انتشار PA1X PRO: سال 2003
سال انتشار PA1X معمولی :سال 2004
کلاویه کیبورد: 76 (Pa1X Pro) - 61 (Pa1X)کلاویه نیم سنگین با قابلیت افتر تاچ Aftertouch
قابلیت سمپل گیری: دارد(قابلیت رکورد مستقیم و ادیت از جمله برش زمان سمپل و خرد کردن سمپل Time Sliceرا دارد.)
پسوندهای مجاز برای سمپل:Wav, Aiff,Akai,Ksf را دارد.
رم سمپل PCM RAM MEMORY: رم استاندراد(فابریکی) 16 مگابایت(با قابلیت ارتقاع به 32 مگابایت)
حافظه جانبی:فلاپی درایو FD -قابلیت اتصال مستقیم به رایانه با کابل HOST USB دارای هارد داخلی 2.5" ATA hard disk drive وCD ROM که مربوط به مدل اسپیکر دار هست ولی میشه روی مدل PRO هم نصب کرد.
LCD یا صفحه نمایش:320X240 پیکسل ...مانیتور رنگی تاچ اسکرین
برق مصرفی:در سری PA1X اسپیکر دار 65 وات و در سری PRO 35 وات(که مصرف بیشتر PA1 اسپیکر دار بر میگرده به آمپلی فایرش)
وزن کیبورد:PA1XPRO پرو 19.5کیلو گرم و PA1X معمولی 21 کیلو گرم
منبع تغذیه کیبورد:داخلی (اتصال با کابل AC)
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

دوستان وقتی pa1x رو با ورژن 3.1 آپدیت میکنید دیگه درامکیتهای ساخته شده با 80 رو درست نمیخونه.....ولی فکر کنم ورژن پایین تر بخونه.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

سلام هادی
هی دوست قدیمیه خودم هادی رو میگم نه Pa1xرو چاکرتم.
اماPa1x قولی که در زمان خودش برای خیلی ها استوره ای دست نیافتنی بود اولین بار من سال 86یا87 (خودمون) یه دونه خریدم سه و نیم اما به دلیل تاچ بودن صفحه که اون موقع زیاد باب نبود و وزن بالایی که داشت زود فروختمش اما چیزی که هست اینه که خانواده Pa1 ها پدر نسل جدید ارنجر های کرگ هستن از لحاظ منویی میشه گفت تا 90 درصد با نسل جدید کرگ شباهت دارن بیشتر تفاوت ها در نوع صدا ها و درام کیت هاست و ازطرفی در محیط ریتم سازی یکی دو مورد فکر کنم با نسل جدید تفاوت دارن بیشتر تفاوت تا اون جایی که یادمه در ساند آپریشن مود هست که در Pa1امکانات دقیقأ مثل 80 هست اما با ظاهری جدید ولی در کرگ های نسل جدید این امکانات مقداری افزایش یافته و کامل تر شدن یکی دیگه از برتری های Pa1 ها سخت افزار تراکتوری اون ها هست مرگ نداره این ساز به خصوص Pa1x که خودِ خودِ تراکتوره.
.
.
.
اما در مورد درام کیت ببین هادی جان همون چیزی که به اسم سازگاری در ریتم در یاماها وجود داره در کرگ و رولاند هم وجود داره اما کمی کمتر یا با کمی تغییر در مورد درام کیت ها هم در Pa1x همین طوره اما این که میگی نمیخونه اگه منظورت درام کیت های خود دستگاه هست که جنس و نوع اونها با 80 هیچ فرقی نداره... اما اگه یوزر درام کیت ها رو میگی دو تا علت بیشتر نداره یا درست لود نشده یا کلأ اون درام کیت ها از روی 80 مشکل دارن اما بیشتر حالت اول هست و وقتی یه ست 80 رو روی Pa1x لود میکنی این مشکل وجود داره یه لطف کن محتویات پوشه ساند رو جدا جدا دوباره لود کن یعنی برو توی فولدر ساند و هر دوتا فایل یوزر ساند و یوزر درام کیت رو جدا جدا لود کن بعد محتویات پوشه گلوبال رو دوباره لود کن بعد اگه یه بار سیستم رو ری استارت کنی مشکل به احتمال خیلی زیاد حل میشه(ممکنه بدون ری استارت هم مشکل حل بشه) البته یه سری از یوزر هات خالی میمونه که علتش هم خودت میدونی تعداد بیشتر یوزر های PA1xهست برای این که دوباره این مشکل پیش نیاد یه بکاپ از اون ست بگیر روی فلاپی یا سیدی و هر وقت که خواستی اون ست رو لود کنی اون بکاپ خودت رو لود کن، نه اون که از 80 آوردی این مشکل کماکان روی اکثر ارنجر های کرگ وجود داره و برای لود ست ریتم از یک نسل عقب تر به یک نسل جلوتر همیشه این مشکل وجود داره
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
---------------------------------------------------------------------------
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

Sunami نوشته شده:سلام هادی
هی دوست قدیمیه خودم هادی رو میگم نه Pa1xرو چاکرتم.
خیلی خوشحالم که دوباره داری مثل قبل فعال میشی و زمان قبلتر از من هم فعال بودی خوشحال و خرسندم
Sunami نوشته شده: یکی دیگه از برتری های Pa1 ها سخت افزار تراکتوری اون ها هست مرگ نداره این ساز به خصوص Pa1x که خودِ خودِ تراکتوره.
در این مورد دقیقا حرفت رو قبول دارم خیلی کیبورد بادوامی هست(اگه چشمش نزنم) راستش یه بار که دنبال رم سمپل بودم رمش رو درست جا نزده بودم و تقریبا نمی از رم از جاش در اومده بود و بعد از 5 دقیقه بالا اومدن دیدم رم رو نمیشناسه بعد که دستگاه رو باز کردم دیدم رم شده مثل کتری آبجوش ولی نسوخته بود
Sunami نوشته شده:اما در مورد درام کیت ببین هادی جان همون چیزی که به اسم سازگاری در ریتم در یاماها وجود داره در کرگ و رولاند هم وجود داره اما کمی کمتر یا با کمی تغییر در مورد درام کیت ها هم در Pa1x همین طوره اما این که میگی نمیخونه اگه منظورت درام کیت های خود دستگاه هست که جنس و نوع اونها با 80 هیچ فرقی نداره... اما اگه یوزر درام کیت ها رو میگی دو تا علت بیشتر نداره یا درست لود نشده یا کلأ اون درام کیت ها از روی 80 مشکل دارن اما بیشتر حالت اول هست و وقتی یه ست 80 رو روی Pa1x لود میکنی این مشکل وجود داره یه لطف کن محتویات پوشه ساند رو جدا جدا دوباره لود کن یعنی برو توی فولدر ساند و هر دوتا فایل یوزر ساند و یوزر درام کیت رو جدا جدا لود کن بعد محتویات پوشه گلوبال رو دوباره لود کن بعد اگه یه بار سیستم رو ری استارت کنی مشکل به احتمال خیلی زیاد حل میشه(ممکنه بدون ری استارت هم مشکل حل بشه) البته یه سری از یوزر هات خالی میمونه که علتش هم خودت میدونی تعداد بیشتر یوزر های PA1xهست برای این که دوباره این مشکل پیش نیاد یه بکاپ از اون ست بگیر روی فلاپی یا سیدی و هر وقت که خواستی اون ست رو لود کنی اون بکاپ خودت رو لود کن، نه اون که از 80 آوردی این مشکل کماکان روی اکثر ارنجر های کرگ وجود داره و برای لود ست ریتم از یک نسل عقب تر به یک نسل جلوتر همیشه این مشکل وجود داره
در این مورد هر کار بگی کردم و این رو یه آدم تازه کار هم میدونه که یه سری درامکیت gm وجود داره که روی تمامی مدلها مشترک هست حتی توی 500 و 800 این مورد وجود نداره ولی این مشکل رو توی pa1x خودم هم نمیدونستم علتa چی هست بعدا که از (آرش منفرد که توی pa1x خیلی خبره هست) پرسیدم و فهمیدم که مربوط به ورژن 3.1 هست که باعث میشه درامکیتهای ساخته شه در 80 و 50 رو به درستی نخونه ولی ورژن پایین تر مشکلی با این قضیه نداره ظاهرا....من هر روش رو که فکر بکنی امتحان کردم(ناگفته نماند که من قبلا روی دو مدل 500 و به تازگی 800 به راحتی این کار رو) امتحان کردم ولی روی pa1x (با ورژن 3.1)جواب نداد و دیگه مطمعن شدم وقتی ورژن 3.1 رو نصب کنی درامهای 80 رو (اونهایی که دستکاری و ساخته شده) رو درست نمیخونه و آرش هم که خودش عمری pa1x داشته مهر تایید رو برام زد.
به نظر من فقط سنگینی افراطی و دیر بالا اومدن pa1x آدم رو اذیت میکنه همین
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

برای دانلود دموهای ست جدید pa1x به این تایپیک رجوع کنید:
viewtopic.php?f=72&t=4493&p=61661#p61661
siamak0111
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: کاسیو 70
کیبرد فعلی: korg pa 1x
کارت صوتی: M-AUDIO fast track
میکروفون: ROAD NT1
نرم افزار: FL-CUBASS
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي

پست خوانده نشده

کسی میتونه ریتم های pa 80 و pa 800 رو به pa 1x تبدیل کنه ?
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

siamak0111 نوشته شده:کسی میتونه ریتم های pa 80 و pa 800 رو به pa 1x تبدیل کنه ?
سیامک جان من یه روش کا آمد که خودم کشف کردم بهت میگم نیاز به تبدیل کردن ریتم هم نداره....ولی لازمش اینه که کیبورد pa80 کنارت باشه.....ابتدا ریتمهایی که میخوای از 80 توی pa1 بالا بیاری توی یوزر pa80 میریزی سپس به صورت ست روی فلاپی ذخیره کن....و سلام....بعد از این مرحله فقط کافی ریتمها رو روی pa1x بریزی ....ریتم اجرا میشه فقط باید درامکیت و سمپلهاش رو با نرم افزار تبدیل کنی من تا حالا چندین ریتم که برای فلش برازجان pa80 ساختم روی pa1 به درستی اجرا کردم...... تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری حرفه ای”

• اطلاعات