korg pa3x

ارنجرهای سطح حرفه ای Pa - از Pa1x تا Pa5x
.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio-CT637
کیبرد فعلی: Tyros 3
کارت صوتی: Realtek HD
نرم افزار: LMMS, Anvil, PriMus, Audacity
موبایل: Huawei Mate 9
زمينه تخصص: نرم افزارهاي آهنگسازي
محل اقامت: آلمان، اشتوتگارت

Re: korg pa3x

پست خوانده نشده

دوست عزیز درسته که ریتم های 6/8 را روی ضرب 4/4 توی دستگاهتون ساختین ولی این دلیل نمیشه که بگیم این ریتم ها 4/4 هستند. کلا تعداد هیت ها مهمه و همین را میشه روی 68 پیاده کرد و فقط تمپوس تغییر میکنه.
در ضمن تا اطلاعات کم بنده یاری میکنه چهارمضراب بر روی ضرب 68 زده میشه مثل چهار مضراب صبا. البته دوستان بیشتر وارد هستند. تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

دوست عزیزantilife ضمن تشکر از پست های شما باید عرض کنم اینجا تاپیک بررسی pa3x است نه تبلیغ ریتم های شما. اگر مایل هستید تخصص خودتون رو در این زمینه به دوستان معرفی کنید به بخش نمونه کارهای کاربران برید و کلی نمونه کار بذارید. یا در بخش demo از کیبوردها.
.
مورد دیگه اینکه ما کاری با 4ضرب و این حرف ها نداریم. همه ایرانی های دنیا به این ریتم میگن 6/8 . برای مثال در یاماها هم از قدیم تا بحال هزاران ریتم 6/8 ساخته شده که کسی بخاطر beat اونها که در کیبورد 4/4 است ، نمیگه این ریتم 2/4 است. با احترام به تخصص شما.
.
سوم اینکه عبارت "از daw ضپط شده " یعنی چه؟ چون daw نه منبع صوتی خاصی است و نه چیز خاصی به ریتم کیبوردها اضافه میکند.البته میتونید در بخش نمونه کارها روی ریتمهاتون این رو بیشتر توضیح بدید.
ممنون
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
shahriyar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: psr a2000
کارت صوتی: icon
نرم افزار: fl stdiu
موبایل: iphone 6
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: بندرعباس

پست خوانده نشده

antilife نوشته شده:اگر شما پست رو درست خونده باشيد و توجه كرده باشيد من همون اول نوشتم قصد فروش اين ست و تبليغات براي اين ست رو ندارم!!! فقط سعي كردم يه سري ريتم متفاوت از اين كيبورد رو بزارم....وگرنه مطمن باشيد نه رقيبي براي ست شماست و نه ضربه اي به فروشش ميزنه...!!! تا حالا شنيدين حتي يه ست به اسم من در دست كسي باشه؟ با اينكه اين همه سال تو اين كار هستم و نمونه بانك سمپل هام رو هم در تاپيك هاي قديمي مشاهده كردين.

DAW هم مخفف Digital Audio Workstation هست و من عرض كردم مستقيما با DAW ضبط شده و هيچ پلاگيني درش استفاده نشده... به طور مثال من از Logic pro براي ضبط استفاده كردم، ولي بعد اتمام كار نه Maximiser, EQ...etc استفاده نشده....چون هموجور كه آگاه هستين، خيلي ها وقتي قراره ست يا برنامه شون رو بفروشن، بعد ضبط كلي دستكاريش ميكنن تا بهتر از اون چيزي كه در واقع هست پخش بشه و اينجوري مشتري بيشتري پيدا كنن...

براي اصطلاحي هم كه فرمودين، هركسي يه جوري به اين قضيه نگاه ميكنه...همونجور كه توضيح دادم يكي ميگه ٦/٨ فرنگي، ٦/٨ ساده، قري، چهار مضراب، چهار مضراب شكسته... اما چون براي شما شك و شبه اي نباشه من عوض كردم و چيزي كه باب ميل شمابود رو گذاشتم...!!!

شما همه چيز رو عرض كرديد اما نفرمودين كه مشكلتون با كرگ چي بوده تا شايد راه حلي براش پيدا شه...؟!! اين دمو فقط براي اين بود كه بگم اگر من تونستم با اين كيبورد اين ست رو بسازم، مطمنن شما هم ميتونيد!!!

سلام دوست من شما درست میفرمایید اما به نظر من چند تا نمونه کار از خودتون و ستی که با pa3x ساخته اید بزارید تا با نمونه کار های شما بیشتر اشنا شویم از نظر خرید ست و این حرفا هم باید بگم ست bm3 اغا بهرنگ تا الان خیلی فروش رفته اگه باور نمیکنید از تک تک عضای این سایت میتونید بپرسید البته این حرف جاش اینجا نبود بعدش اغا بهرنگ هیچ وقت با برندی مشکل نداشتند و ازش متنفر نبودن میتونید به تاپیک های قبلی ایشون نگاه کنید و ببینید که خیلی هم از ریتم های pa3x راضی بودن
منتظر نمونه کار های شما هستیم ممنون
بس تجربه کردیم در این دار مکافات *** با درد کشان هرکه در افتاد ور افتاد *** سیل سرشک ما زدلش کین بدر نبرد
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

antilife نوشته شده:اگر شما پست رو درست خونده باشيد و توجه كرده باشيد من همون اول نوشتم قصد فروش اين ست و تبليغات براي اين ست رو ندارم!!! فقط سعي كردم يه سري ريتم متفاوت از اين كيبورد رو بزارم....وگرنه مطمن باشيد نه رقيبي براي ست شماست و نه ضربه اي به فروشش ميزنه...!!! تا حالا شنيدين حتي يه ست به اسم من در دست كسي باشه؟ با اينكه اين همه سال تو اين كار هستم و نمونه بانك سمپل هام رو هم در تاپيك هاي قديمي مشاهده كردين.

DAW هم مخفف Digital Audio Workstation هست و من عرض كردم مستقيما با DAW ضبط شده و هيچ پلاگيني درش استفاده نشده... به طور مثال من از Logic pro براي ضبط استفاده كردم، ولي بعد اتمام كار نه Maximiser, EQ...etc استفاده نشده....چون هموجور كه آگاه هستين، خيلي ها وقتي قراره ست يا برنامه شون رو بفروشن، بعد ضبط كلي دستكاريش ميكنن تا بهتر از اون چيزي كه در واقع هست پخش بشه و اينجوري مشتري بيشتري پيدا كنن...

براي اصطلاحي هم كه فرمودين، هركسي يه جوري به اين قضيه نگاه ميكنه...همونجور كه توضيح دادم يكي ميگه ٦/٨ فرنگي، ٦/٨ ساده، قري، چهار مضراب، چهار مضراب شكسته... اما چون براي شما شك و شبه اي نباشه من عوض كردم و چيزي كه باب ميل شمابود رو گذاشتم...!!!

شما همه چيز رو عرض كرديد اما نفرمودين كه مشكلتون با كرگ چي بوده تا شايد راه حلي براش پيدا شه...؟!! اين دمو فقط براي اين بود كه بگم اگر من تونستم با اين كيبورد اين ست رو بسازم، مطمنن شما هم ميتونيد!!!
انتی لایف جان همونطور که بهرنگ جان هم توضیح دادند تاپیک دمو ها هم مخصوص ست های فروشی یا غیر فروشی نیستند و چه بهتره که تمام دمو ها هم در اون قسمت قرار بگیرند,,توضیحاتی هم که شما در مورد ادامه فرمودین در مورد میزان و طریقه ضبط هم باز مربوط به دمو که گذاشتین می شوند . .
اگر دمو و توضیحاتش در تاپیک دموهای کرگ باشند مسلما با توجه به عنوان تاپیک مخاطبان بیشتری خواهند داشت و ما با نظم بهتری می تونیم پیش بیریم و کارهای شمارو گوش کنیم . .
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

سلام
جناب antilife عزیز ... ممنون از دمویی که گذاشتید .. چند نکته رو لازم دونستم که عرض کنم خدمتتون
اول اینکه اینجا هیچکس با شما خدای نکرده جر و بحث و دعوایی نداره و ما همگی فقط و فقط به دنبال بالا بردن سطح اطلاعاتمون هستیم که اینجا جمع شدیم ... اگر هم دوستان تذکری میدن برای نظم بیشتر مباحث سایت هست نه چیز دیگه ... خواهشأ ناراحت نشید و جبهه گیری نکنید
دوم اینکه این ریتم 6/8 که شما اینجا گذاشتید درسته که روی 4/4 ساخته میشه و استاندارد اکثر ریتمسازهای دنیا ، ساختن ریتم روی میزان 4/4 هست ولی خب نمیشه اسمش رو گذاشت ریتم 4/4 یا 2/4 یا هر چیز دیگه
سوم اینکه ریتم شما زیباست و دلنشین ولی این دلیل بر قدرت داشتن یا نداشتن pa3x نیست .. شما همین ریتم رو روی pa800 هم میتونید بسازید و به قول آقا بهرنگ توانایی و قدرت خود شما رو نشون میده نه کیبورد رو !
و در آخر هم اینکه منتظر دموهای بعدی شما هستیم از ریتمهاتون
موفق باشید
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

آقای کاربر ناشناخته شما اصلا برای کسی نمونه کار یا مدرکی برای اثبات قدرت pa3x نذاشتید و فقط درحال توجیح آوردن مطالب قبلی تون هستید.
لذا نتیجه مشخصه و درصورت نوشتن مجدد مطالب بی ربط با تاپیک مجبور به اقدام مناسب هستیم.
شما هیچ چیزی از pa3x رو نشون ندادید.

درضمن لطفا اینقدر هم به آقای فیروزفر پیام خصوصی ندهید. اگر نمیتونید نمونه کاری بذارید این رو به همه بگید تا بهتر pa3x رو بشناسند.
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

antilife نوشته شده:آقا بهرنگ عزیز٬ و رضا فیروز عزیزتر٬ من تلاشی برای شناخته شدن توسط افرادی که هزاران مایل با من فاصله دارن ندارم! همین قدری که با بهترین برنامه سازان برای کیبورد کار کردم و میکنم برام کافیه...

از اول هم گفتم قصد فروش هیچ کدوم از برنامه هام رو هم ندارم٬ فقط نمونه ای ازش رو گذاشتم که متوجه شید که ساختن ریتم یا سمپل گذاری برای کرگ نسبت به یاماها کار سخت تری نیست!
آخرین باری هم که سر در این تاپیک رو چک کردم٬ نوشته بود Pa3x و چیزی در این مورد نبود که چی باید توش باشه چی توش نباشه! وگرنه اینقدر منظم هستم که هر چیزی رو سر جای خودش پست کنم!

در مورد آقا رضا فیروزفر فرمودید٬ ایشون میخوان یه آهنگ رو سیکونس کنن تو کیبورد! خب با این کار چه بهره ای برای کاربر داره که فقط میخواد بدونه یه استیل و یه صدا از کیبورد یه کیبوردی مثل pa3x چگونه در مییاد!!! به ایشون هم فرمودم که با این کار فدرت نوازندگی رو به رخ میکشین نه اینکه یه کیبورد چگونه قدرتی داره!! شما اگر مال زمانی بودین که با یه کیبورد میرفتن مجلس نه یه لشکر٬ اون موقع متوجه حرف بنده میشدین! چون در اون زمان چه کیبوردی دارین مهم بود تا بتونه یه مجلس رو به تنهایی بگردونه و شاد کنه!!!‌ نه دو نوازنده کیبورد و درام و گیتار و...غیره!

همین کاربرای گل شما که خودشون رو برنامه ساز میدونن٬ اما فقط از یه ریورب بلدن استفاده کنن! در همون نمونه کاری هم که گذاشتم از تک تک قابلیت های کیبورد استفاده شده بود از EQ برای هر تراک تا کمپروس مخصوص باس و پاکوب و ... تا Pan و ..... و خیلی چیزهای دیگر تا آخرش شد اونی که شنیدین! نه سیکونس بود و نه چیزی از کامپوتر بهش اضافه شده بود! حالا اگه ایرادی در اجرا زنده یک نفره در اون دیدین٬ شرمنده٬ چون من عادت ندارم چیز های ضبط شده در مجلس استفاده کنم و یا صد تا نوازنده ببرم که بخوام یه اجرا داشته باشم اونم با یه خواننده لوکال!!!
قصد کلی من انجام دادن یه چیزی مثل این ویدیو بود اما استفاده از سبک ایرانی:
http://www.youtube.com/watch?v=EHjk2xovheg

اما دریق از یه درک بالا که حرف رو درست بگیره و حلاجی کنه.... تعصب شما نسبت به کیبوردتون باعث شده این باشه وضعیت سازهای ما در ایران!

از این به بعد هم خواستین تحدید کنید٬ لااقل من رو تهدید نکنید٬ چون از اینجا چیزی یاد نمیگیرم که بخوام در نبودش مشکلی برام ایجاد شه...!

با احترام فراوان نسبت به شما دوستان. موفق و پایدار باشین
دوست عزیزم اولا عنوان تاپیک ها در سایت بیانگر محتوایی که توشون مطلب باید نوشته بشه هستش و به توضیح بیشتر احتیاج ندارند هر چند که قوانین سایت هم از قبل همه اصول رو مشخص کردن . .
دوما حرف من چه ربطی به طرز مجلس رفتن من و شما و دیگران داره ؟؟؟؟؟ شاید یه زمانی هم با شیپور و پیت حلبی می رفتن مجلس این چه ربطی به حرف من و کاری که قرار بود انجام بدیم داره دوست عزیز ؟؟؟؟؟؟؟ پس الان با منطق شما پیت حلبی و شیپور و اینجور مجلس رفتن باید الگوی ما در کارمون باشه ؟؟؟؟
من گفتم برای اینکه الگوی ثابتی برای کار داشته باشیم {{ اصل آهنگ }} الگومون باشه و آهنگ ها هم در ملودیشون چند ساز در ملودی اصلی و زیر صدا دارن حالا شما میگین که با یک صدا کل ملودی رو می زنین آیا این الگوی استانداردیه به نظر دوستان ؟؟؟ در ضمن حالا کی گفته که همه نوازنده ها و کاربرا دنبال یک صدا و یک استایل هستند ؟؟؟؟
و در مورد سکوانس : ما می خوایم کیفیت و کوالیتی صداهای 2 کیبورد رو با هم مقایسه کنیم با این روش حالا چه شما با ریتم آهنگ رو بسازین چه سکوانس کنین در ضبط نهایی و صوتی که رکورد میشه چه تفاوتی هست ؟؟؟؟ من هم که گفتم برام از این جهت فرقی نداره و شما هر جور راحتین آهنگ رو بساین . .
با این روش صداهایی که در آهنگ بصورت ثابت و بالطبع مشابهشون در 2 کیبورد هست هم با هم و هم با آهنگ ارجینال مقایسه میشن . . آیا به نظر دوستان من حرف اشتباهی می زنم ؟؟؟ اگر اشتباه می کنم لطفا بگید به من . .
در مورد قدرت نوازندگی هم که قبلا گفتم ما در کارمون الگوی ثابتی به نام {{ اصل آهنگ }} رو داریم و کسی نمی تونه از آهنگ خارج بشه حالا هر قدرتی داشته باشه . . من قرار بود دقیقا مثل آهنگ بزنم و شما هم که ادعا می کنید برنامه ساز کیبورد و کرگ هستین پس مسلما قدرت نوازندگیتون باید در حدی باشه که یک آهنگ رو مثل خودش بنوازین ,, این دقیقا مثل یک کار ساده هستش و مثل این می مونه که یک نفر با ماشین بخواد بره سر کوچشون حالا اینجا چه یه راننده ساده باشه چه قهرمان فرمول یک یا قهرمان المپیک چه فرقی می کنه ؟؟؟؟؟؟
علاوه بر این من قصد داشتم در آینده از تمام نوازنده ها و برنامه سازهای کرگ تو تاپیکی برای این کار درست می کنیم دعوت کنم و خوشبختانه نسبت نوازنده ها و برنامه سازهای کرگ به برنامه سازهای تایروس هم که الان 100 به 1 هستش پس دیگه از نظر تفاوت یا قدرت نوازندگی حتی 1 % شک هم باقی نمی مونه .
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
تماس:

پست خوانده نشده

antilife نوشته شده:شما اگر ویدیو رو نگاه میکردین٬ شاید خیلی راحت تر حرف من رو درک میکردین!

من قصدم حتی در این حد بود که یک صدایی مثل صدای نی-انبان سمپلش رو براتون بفرستم٬ و هر دو روی یک سمپل و فقط با تنظیمات خود کیبورد این صدا رو قشنگتر کنیم٬ و سر آخر ببینیم کدوم کیبورد توانایی این رو داره که صدا رو بهتر و قشتگتر تنظیم کنه!!! و همینطور ریتم و چیز های دیگر رو مقایسه کنیم!!! بازم رجوع بشه به ویدیو تا بهتر متوجه بشین!!!!!!

در مورد آهنگ هم٬ من صداهای اوریجینالش ساخته بودم٬ و ریتمش هم ساخته شده بود٬ اما مشکل من در این بود که نمیخواستم در اینترو همه چیز ضبط باشه و فقط با یک کورد گرفتن٬ همه چی نواخته بشه!!! چون اینجوری خیلی راحت میشه زیر صدای ویولن رو با یه براس و نت متفاوت نواخت!!! اما من صدها بار خدمتتون عرض کردم٬ شما فقط میخوام که ریتم رو مثل اوریجینال بسازین٬ صدا ها هم مپل اوریجینال٬ اما در لحظه ضبط آهنگ رو بنوازین٬ نه اینکه ملودی آهنگ قبلا در یکی از تراک های کورد نواخته شده باشه!!!!‌ آیا درک این موضوع اینقدر سخته!!!!

در ضمن زمان پیت حلبی و دبه٬ یه چیزی داشت به نام هنر! حداقل اون موقع نوازنده واقعا نوازنده بود و در حین اجرا ضبط میشد٬ نه مثل الان که تو مجلس میری طرف الکی دستش رو کیبورد میزاره٬ اما آهنگی که از قبل ضبط شده در حال پخشه!!! و تو استودیو میری همه سازها با می.دی ضبط شده و با کلی دست کاری تازه درست زده میشه!!! اما آوردن مثال قدیم من این بود که ما میخواییم٬‌ بر فرض صدای پیت حلبی من با پیت حلبی شما مقایسه کنیم٬ چی کار به این داریم که این پیت حلبی قرار قستمی از درام یه کنسرت سمفونی بزرگ باشه٬ پس در حین مقایسه باید کل کنسرت سمفونی رو اجرا کرد!!!! البته بازم بعید میدونم که متوجه حرفم شده باشین!!!
آقای آنتی لایف عزیز,,ما فقط می خوایم یه چیزی دقیقا مشابه اصل آهنگ ضبط بشه تا صداهای 2 کیبورد با هم و با آهنگ ارجینال مقایسه بشن آیا واقعا درک این مطلب خیلی سخته ؟؟؟ دیگه به من چه ربطی داره که اینترو و آکورد رو نگه می دارین یا نمی دارین . .
به غیر از این شما چرا دائما سعی در مغلطه کردن در موضوع دارین ؟؟؟ چه کسی گفت اون موقع کسی هنر نداشت ؟؟؟ اصلا طرز نوازندگی دیگران در مجلس و استودیو نمی دونم چه ربطی به موضوع و کار ما داره !!!!!!!
دوما اگر اینطوری باشه شما درام و Bass و آکوردها رو هم قبلا ضبط و رکورد و دستکاری کردی در ریتمات و تو اجرای به قول خودتون Live یا مجلس استفاده می کنین پس با منطق خودتون شما هم هنری نداری . . .
در آخر هم باید براتون توضیح بدم که من هیچ وقت متوجه حرف هایی که منطق ندارند نمی شم . .
آواتار کاربر
MNS
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio-CT637
کیبرد فعلی: Tyros 3
کارت صوتی: Realtek HD
نرم افزار: LMMS, Anvil, PriMus, Audacity
موبایل: Huawei Mate 9
زمينه تخصص: نرم افزارهاي آهنگسازي
محل اقامت: آلمان، اشتوتگارت

پست خوانده نشده

به نظر من هم ایده ی خوبیه که روی هر دو تا کیبورد سعی بشه آهنگ اصلی را در بیریم و بعد مقایسه کنیم.
حالا این چیز به این سادگی چرا انقدر بحث داره؟ به جای این کار بریم شروع کنیم به انتخاب اون آهنگ و سکوانس کردن. تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

روز گذشته ساعاتی رو با pa3x کار کردم. این نظر من است از این بررسی :

این دستگاه از لحاظ امکانات و menu ها بسیار کامل و گسترده است و قابلیت های زیادی داره. صداسازی بسیار کامل و قابلیت کامل ادیت و کارکردن روی wav
ولی کیفیت Voice های pa3x بسیار ضعیف و پایین است و اگر یک دستگاه دیگه رو تجربه کرده باشید ، خیلی زود متوجه این ضعف pa3x میشید.

ribon control در pa3x یک مزیت بسیار دلچسب و کاربردی است که ارنجرهای یاماها متاسفانه ندارند.
ولی در مقابل نبودنِ خیلی از دکمه های مهم و کاربردی مثل یاماها روی پانل دستگاه احساس میشه. مثلا دکمه های Mono/Poly یا sustain یا touch

8 ولوم سلایدر دارید که در pa3x به هرکدام میتونید یک کاراییِ متفاوت بدید و تایروس فقط یک ولوم سلایدر قابل برنامه ریزی داره.
ولی در مقابل هیچ گزینه ای به کاملی و قابل برنامه ریزی مثل رجیست مموری یاماها نداره و جای دکمه های ترانسپوز و اکتاو و stop/start ریتم هم اصلا جالب نیست.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری حرفه ای”

• اطلاعات