KORG PA2x

ارنجرهای سطح حرفه ای Pa - از Pa1x تا Pa5x
.

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 230 دفعه

Re: KORG PA2x

پست خوانده نشده

خبر مهم و بسيار جالب توجه براي علاقه مندان از جمله خودم.
آقا تمام اين مدت كه ما pa2x رو بررسي ميكرديم،ميشنيديم كه يك سري قابليت هايي رو داره كه جزو برتري هاش هستن.از جمله اين دو قابليت:
D.Ram براي لود نكردن دوباره سمپل ها در هربار روشن كردن دستگاه
تعدادي صداهاي خوب و قوي و از جمله صداهاي گيتار تايروس2
باقيه برتري ها روهم در پست هاي عقب تر همين تايپيك ميتونيد بخونيد.
حالا ببينيد من ساده ي احمق كه خودم بارها گفتم دوستان گول اين شايعات رو نخوريد چطور اسير اين شايعه شدم.
اقا اولا هيچ D-RAM ي دركار نيست.يعني بزرگترين مزيت pa2x كه اين بود رو ديشب خودم با حظور دوستان تست كرديم و ديدم بله، سمپل ها رو هم لود ميكنه در هر بار روشن كردن دستگاه.
رفيقم كه خريده بود بقض گلوش رو گرفت و ديگه هرچي باهاش شوخي ميكرديم نميخنديد.
رفتيم سراغ صداهاش حداقل يه 4تا صداي قشنگ براش بذاريم حالش خوب بشه.آقا بجان عزيزترين كسم.به هرچي بگيد قسم98درصد صداها همون pa800 و درام كيت هاي pa50 و مشابه.يكي از بچه ها كه pa50 داره گفت بياييد همين الآن ميذاريمش كنار pa50 و ريتم ها رو مقايسه ميكنيم.
من كه زياد با pa50 كار نكردم ولي اون كه كار كرده بود ميگفت دقيقا همونه.ميدونم باور نميكنيد ولي چكار كنم؟ يعني ميكيد دروغ بگم؟
اين عين واقعيته.بايد با چشماي خودتون ببينيد و با گوشاي خودتون بشنويد تا به حرف من برسيد.
حتي به اين نشون كه چندتا صداي قشنگ هم ديدم مثل ويالونش و يكي از گيتار برقي هاش و پيانوش.ولي خندتون نگيره چون دوستم كه pa50 داره گفت خوب ويالونش هم همون ويالون pa50ست و چون گوش من با صداهاي pa50 زياد آشنا نبود فكر كردم جديده.
خوب البته ياماها از جمله تايروس ويالون هاي بي خودي دارن.
وايي... كه الهي من قربون صداهاي 2000 و 3000 و تايروس ها بشم.بخدا قدر اين صداهاي روبدونيد.اين چه اشغالي بود من ديشب ديدم.
اگه دقت كرده باشيد تا حالا ميگفتم از مارك "كرگ" فقط pa500persian و pa2x رو قبول دارم.
اينم از pa2x.آخه يكي نيست بگه بابا 4.100.000 تومن بابت چي؟
هركس فكر ميكنه من دروغ ميگم خودش يه pa2x پيدا كنه و با درام كيت ها و ريتم هاي pa50 مقايسه كنه.
چميدونم دوموهاش رو تو اينترنت ببينه و ديگه خودش ميدونه و باورش.

اقا همش به DRAM اين دستگاه نينازيدن كه معلوم شد اصلا همچين چيزي نداره.تازه اگه هم داشته باشه خوب به چه دردي ميخوره وقتي همونقدر زمان طول ميكشه تا دستگاه فايل هاي سمپل رو بخونه.
ديشب زنگ زدم دزفول به دوستم حبيب كه pa2x داره همين رو بهش گفتم چون خودش بهم قبلا گفته بود D RAM داره.وقتي بهش گفتم اول من من ميكرد.بعد گفت آره با بك اپ هاي مختلف سرعت هاي مختلفي داره(كه اين نشون ميده حجم سمپل ها در سرعت لود تاثير داره)
و خلاصه آخرش گفت والا نميدونم منم از بچه ها شنيدم كه داره.
امشب قرار بذاريمش كنار Tyros3 و PA50 كه بيشتر مشخص بشه.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
nasser.r
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: or700-pa500persian
کارت صوتی: fast track pro
نرم افزار: audition, cubase
محل اقامت: کرمان

پست خوانده نشده

ایول ...چه بکش بکشی میشه امشب.....:D
حتما خبر بدی بهرنگ ها....من که شدیدا منتظرم.....:D

اگه زوتر گفته بودی با جت خودمو میرسوندم.....اونجا..
روزیه روزانه از یزدان گرفتن مفت نیست ........ میدهد روزی ولی روزی ز عمرت میبرد
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

ناصرجان تا همین الان بیرون بودیم و با بچه ها میخندیدیم.
بیچاره رفیقمون کپ کرده تو خونه و برای امشب هم گفت نمیتونم بیام.خلاصه نیومد.
حبیب هم امروز بهم زنگ زد(بچه دزفوله که pa2x داره) گفت میفروشمش و یه تایروس میگیرم.اگه باور نمیکنید.تلفنش رو بدم.اتفاقا اسرار دارم که تلفنش رو بدم بهش زنگ بزنید.زنگ بزنید بپرسید اقا درسته که صداهاش همه مال همون pa50 و pa800 هست؟
بپرسید چرا وقتی دستگاه رو روشن میکنیم سمپل ها رو لود میکنه؟
اصلا زنگ بزنید تهران همینا رو بپرسید و هر کی بهتون گفت نه اینطور نیست بمن بگید تا بهش زنگ بزنم مکالمه مون هم ضپط میکنم تا بشنوید.
یعنی یک اشغال به تمام معنا دیدم.
اصلا یکی بیاد بمن بگه 4.100.000 بایت چی؟
mp3 پلیر؟
یک و نیم اکتاو بیشتر از 5اکتاوی ها؟
LCD برقی که میاد بالا؟
ورودی میکروفون کوندانسوری؟
یا اون 8تا ولوم ها؟
یا رم سمپلش که یک هشتمه Tyros2ست؟

بابا قربونه pa800 بره.ما بچه با دیدنش که حالمون بهم خورد و گفتیم یه چیزی حدود حد اکثر 400 تومن بیشتر از pa800 می ارزه.اصلا 500 تومن. نه تفاوتی در حدود 1.400.000
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

بهرنگ جان شما ديگه چرا
آقا من توي تحقيقاتم که شما امر به انجامش داده بودي در آوردم که اين مدل دي رم نميخوره
در ضمن وقتي ميگن رو سمپلPA2Xpro دارای 128مگا بايت فضا هستش و تا 512مگابايت قابل ارتقاء ميباشد يعني اين که رو سمپل اون مثل بقيه مدل هاي کرگه که ميشه يه سخت افزار بهش اضافه کرد و اون رو افزايش داد وگرنه دي رم فکر کنم که به صورت يه چيپ هستش و روي برد اصلي اسمبلي ميشه
---------------------------------------------------------------------------
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

تایدد میکنم حرفتو منصور جان.
تازه تا 512 هم مرتقع نمیشه.میگفتن دوبرابر میشه یعنی 256 که با این وظعیت اونم بعیده.(البته فکر کنم این رو تو سایت کرگ دیده بودم)
بهرهال مثل تایروس فکر نمیکنم باشه که راحت رم رو از همون زیر دستگاه یه دریچه داشته باشه در بیاری عوض کنی.
آواتار کاربر
Sunami
عضو بسیار فعال
عضو بسیار فعال
اولین ساز: YAMAHA PSR 500
کیبرد فعلی: Roland GW-8E V-2
نرم افزار: FL Studio
موبایل: Nokia 1100
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: همین دور و برا

پست خوانده نشده

ای بابا من که گفته بودم PA2همون PA800هستش فقط یه کم امکانات جزئی بهش اضافه کردن بعش هم هیکلش رو کردن شبیه تابوت فرعون آخه بهرنگ تو رو نمیدونم ولی من با ارگ یشتر از 5اکتاو کار کردم و مجلس هم بردم اولأ که اون یه مقدار اضافه ای که داره معمولأ بی استفاده میمونه دومأ این ارگای بالا 5اکتاو خیلی لش تشریف دارن من با PA2زیاد برخورد نداشتم و PA1وG70رو هم حمل و نقل کردم هم باهاش کار کردم حالا G70یه تیپ درست حسابی داره و عین ماک جنگیه یعنی بزن رو جدول به جای پل بعد بزار پشت ماشین ببر مجلس دعوا شد به عنوان سپر استفاده کن آخر شب بیار خونه بنداز تو تشت بشور بنداز رو بند خشک شه واسه فردا اگه چیزیش شد ولی PA2رو نمی دونم PA1بهش میگی بالا چشمت ابرو اسلایدر هاش از کار میفتن
[HIGHLIGHT=#ffffff]|:::::>{ به صبر مشكلات عالم همه را بگشاييد }<:::::[/HIGHLIGHT]|
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

اره منصور ، حرفات رو تایید میکنم.
البته در مورد سخت افزار PA1x من اطمینان خوبی دارم.ندیدم زیاد مشکلی داشته باشند.
ولی بریم سر اصل مطلب:
این رفیقم امروز اومد پیشم و بچه باید میبودید و میدید چطور حرف از پشیمونی میزد.
عین جمله هاش:
واقعا دیگه حالم از کرگ بهم میخوره
تخسیر خودم بود که تحقیق نکردم
این یه تجربه ای باشه برام
و خلاصه از این حرفا شد تا اینکه تایروس3 رو براش روشن کردم و صداهاش و سیستم هاش رو نشونش دادم.
هی با خنده و شوخی میگفت جان خودت دیگه ولم کن.بسه دیگه برام نذار.
یکم با صداهای S.Articulatio2 دستگاه زد از جمله کلارینت و ساکسیفونش و فقط حرس میخورد.

-
نتیجه : PA2x رو تقریبا یک هفته پیش آکبند خریده و زنگ زد اهواز به اکبر راهداری که پسش بده و روش هم سر بده تا tyros3 براش بیاره.البته میدونه که کلی ضرر میکنه ولی میگه این حقمه و درس عبرت برام میشه.حالا دارن سر مابی التفاوتش چونه میزنن که اخر هفته ببرش پس.

از اون طرف اون یکی رفیقم که گفتم pa2x داره و بچه دزفوله امروز یه Tyros2 خرید که خودش گفت وقتی کاملا روش مسلط شدم pa2x رو در میکنم.
بهرهال من به اندازه باور نکردنی از دیدن این دستگاه جا خوردم و انتظار داشتم زنگ میزنم با طرفداران با تعصب کرگ یک جواب های قانع کننده ای بگیرم.ولی جالبه که همشون بطور مستقیم خودشون میگن که این دستگاه دقیقا همون pa80 و pa800 است.
حالا یک و نیم اکتاو و 64 مگ رم بیشتر و کلاویه های بیشتر واقعا نزدیک به 1.500.000 می ارزه؟؟؟؟؟؟
حیف پول که ادم جای این آشغال بده.
هیچچچچچچچی نداره!
همش همون pa50ست با صداهای "ار ایک" pa800
سیستم هاش هم همون pa800
خروجی هم که میگن یه حرف مذخرفه بی خوده.دیگه کیبردهای امروزی همشون خروحی های نسبتا خوبی دارن.تازه خروجی جزئ همون خصوصیات سلیقه ایه! چه نوشته و فورمولی برای اثبات بهتر بودن خروجیه pa2x هست؟
همونطور که عده ای شدیدا میگفتن خروجیه GEM های مدل بالا بهتریانه و عده ای برعکس میگفتن خیلی خروجیشون بده.
یا بنظر من یک ارنجر که بیشتر مخصوص کارها و اجراهای زنده است بقول منصور اصلا یک و نیم اکتاو بیشتر دردسره و تو دست و پای ادمه.
این کلاویه بیشتر برای "هوم استدیو" ها و یا کارهای سکووانس مناسبه.
بهرهال من از pa2x خوشم میومد و الآن...!
بچه ها جدا جدا Korg با این دستگاه های جدیدش هرچی عابرو برای خودش با pa80 خریده بود داره خنثی میکنه.
یعنی از وقتی pa2x رو دیدم عاشق روانیه Tyrosم شدم.
آواتار کاربر
nobody
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Korg Triton Extreme
محل اقامت: Rasht
تماس:

Re: نمونه از کیبرد pa2xpro توجشنم زدمه شماهم گوش بدید

پست خوانده نشده

لذت بردم
ممنون :x
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

بچه ها این rezarmzz اقای رضا راهداری میباشد.بچه شوشتر.
لابه لای همین قضیه یه Pa2x که براتون تعریف کردم ، زنگ زدیم به رضا و مقداری ازش سوال پرسیدم و البته قرار شد چندتا دمو از کار هاش بذاره که دوستم ببینه و اگه خوشش اومد بخره.
حالا از رضا تشکر میکنم و همونطوری که در پست های قبلیم گفتم ، چهارشنبه گذشته دوستم pa2x رو پس داد به اکبر راهداری و سفارش tyros3 داد.
بهرهال من که از rapidshare نمیتونم دانلود کنم.هرکی تونس گوش بده و نظر بده.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری حرفه ای”

• اطلاعات