رکورد موزیک با Audio recorder تایروس 3

ارنجرهای حرفه ای TYROS - Tyros1 - Tyros2 - Tyros3 - Tyros5

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

رکورد موزیک با Audio recorder تایروس 3

پست خوانده نشده

سلام خدمت دوستان عزیز
طبق در خواستی که جناب نظری از بنده داشتن میخوام برای دوستانی که به تازگی تایروس 3 خریدن و یا کار با هارد رکوردر رو بلد نیستن روش ضبط یه موزیک خوب و با کیفیت رو توضیح بدم که البته در صورت لزوم از کامپیوتر و نرم افزارهای ادیت صدا استفاده می کنم تا کیفیت بهتری داشته باشیم که البته همیشه نیاز نیست و رکوردر تایروس به تنهایی کیفیت خوبی رو ارایه میده و ممکنه کیفیت سمپل هاتون پایین باشه که صدا نیاز به ادیت داشته باشه

♪ 1- باید با زدن همزمان کلیدهای Rec و Play در قسمت Hard Recorder که روی پنل تایروس هست یک فایل جدید ایجاد کنید و بعد یک اسم براش بنویسید و ok بزنید
تصویر
♪ 2- بعد باید کلید Setting رو بزنید تا به قسمت تنظیمات رکورد برید ... در بالای صفحه ی منو تب Volume رو انتخاب کنید

♪ 3- در پایین صفحه سمت راست قسمت Volume رو نگاه کنید که به صورت یک Visualizer گرافیکی هست (طبق تصویر زیر)
مقدار Level صدا نباید از قسمت زرد رنگ بالاتر بره ( تا همون قسمتی که در تصویر مشخص کردم) وگرنه صدای خروجی شما دیستورت و خراب خواهد بود . برای این کار باید ریتم و صدایی که میخواید رکورد کنید رو یکبار همزمان اجرا کنید تا میزان ولومش مشخص بشه .. اگر اون چراغ قرمز رنگ روشن شد باید ولوم رو از ۹۰ کمتر کنید تا جایی که نهایتا level صدا تا 6- بالا بیاد (طبق تصویر)
همونطور که میبینید بنده ولوم رو روی ۷۰ گذاشتم تا به صدای مورد نظر برسم

تصویر
♪ 4- کلید Rec و سپس Play رو بزنید که رکوردتون آغاز بشه . موزیکتون رو رکورد کنید و در پایان با زدن کلید STOP رکورد رو تمام کنید و از سمت راست منو (عکس بالا ) گزینه Save رو بزنید تا موزیکتون ذخیره بشه

♪ 5- با زدن کلید Select روی پنل دستگاه به لیست صداهای رکورد شده برید و از پایین صفحه سمت راست Change Menu و سپس Export رو بزنید و روی فلش مموری یک فایل خروجی از موزیکتون بگیرید

کار ما با کیبورد تمام شد و حالا میریم سراغ نرم افزار ادیت صدا روی کامپیوتر
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

Re: رکورد موزیک با Audio recorder تایروس 3

پست خوانده نشده

برای ادیت موزیک من نرم افزار Adobe Audition رو استفاده میکنم ولی شما میتونید با هر نرم افزاری که راحت تر هستید کار کنید

نرم افزار رو باز کنید و فایل Wav خروجی موزیکتون رو داخل نرم افزار باز کنید

من برای نمونه یک موزیک کوتاه رکورد کردم و با نرم افزار باز کردم

تصویر

همونطور که در تصویر مشاهده میکنید ولوم و حجم موجها خیلی کمه و خیلی جا داره برای زیاد کردن ولوم و حجیم کردن صدا
هدف ما از ادیت فایل در این نرم افزار انجام دادن ۲ کار مهم روی صداست

۱- بالا بردن ولوم و حجم صدای موزیک ( با استفاده از Normalize )
۲- تنظیم اکولایزر برای رسیدن به صدای دلخواه

من پیشنهاد میکنم اول تنظیم اکولایزر رو انجام بدین و بعد برید سراغ نرمالایز کردن

برای افزایش قدرت صدا اول کل موج فایل موزیکتون رو با Ctrl + A انتخاب کنید و سپس از منوی سمت چپ نرم افزار (سر برگ Effects) گزینه Normalize رو انتخاب کنید . درون کادری که باز میشه به صورت پیش فرض عدد 100 قرار داره .. من معمولا این عدد رو بین 125 تا 135 انتخاب میکنم . البته بستگی به حجم اولیه ی صدا داره .

تصویر

در پایین صفحه نرم افزار یک Visualizer قرار داره دقیقا مثل همون نوار گرافیکی که در تایروس هست. برای اینکه دیستورت نشه شما باید level صدا رو جوری تنظیم کنید که اولا موجهای صدا که با چشم میبینید از بالا و پایین صفحه بیرون نزنه ثانیا نوار Visualizer قرمز رنگ نشه (طبق تصویر زیر)

تصویر
بعد میریم سراغ اکولایزر

از سمت چپ صفحه نرم افزار گزینه Parametric Equalizer رو انتخاب کنید
درون کادری که باز میشه یه اکولایزر گرافیکی هست که به صورت یک خط زرد رنگه که به سه قسمت تقسیم میشه سمت راست تریبل رو تنظیم میکنه ، وسط خط میدرنج و سمت چپ خط مخصوص بیس هست . دقیقا عین تمام اکولایزرهایی که تا به حال دیدین ( طبق تصویر زیر )

تصویر
من معمولا فقط بیس و تربیل رو دستکاری میکنم و به قسمت میدرنج صدا دست نمیزنم . شما هرطور که سلیقه تون هست میتونید صدا رو اکولایز کنید
این هم تنظیم خودم روی فایل نمونه :

تصویر

نتیجه ی نهایی کار به صورت عکس زیر میشه .. درسته که بعضی جاها فرکانس ها از محدوده (خط سفید رنگ) فراتر رفته ولی مهم اینه که نوار Visualizer قرمز رنگ نمیشه و صدا خراب نخواهد بود

تصویر

در پایان کار میخواهیم یک خروجی از موزیک به صورت Mp3 بگیریم
از سربرگ File در بالای صفحه گزینه Save as رو انتخاب میکنیم . یک اسم برای فایلمون میذاریم . بعد نوع فایل خروجی رو Mp3 pro انتخاب میکنیم .. بعد در همون کادر Save as گزینه Option رو میزنیم تا بیت ریت فایل خروجی رو انتخاب کنیم . اگر زیاد بودن حجم فایل Mp3 برامون مهم نباشه بهترین انتخاب بیت ریت 320 , 44100 , stereo هست ولی اگر میخواید فایل رو تو سایت یا جای دیگه آپلود کنید 192 یا 160 هم کفایت میکنه ولی بهرحال دو گزینه ی دیگه یعنی 44100 و Stereo ثابته برای انتخاب
حالا میتونید گزینه Save رو بزنید و تمام ( به تصاویر زیر دقت کنید)

تصویر
تصویر
امیدوارم مقاله کوتاه بنده براتون مفید باشه . اگر سوالی بود من در خدمتم

موفق باشید
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Csio SA20
کیبرد فعلی: A3000
میکروفون: P.V
موبایل: نوکیا
محل اقامت: کرج
تشکر کرده: 37 دفعه

پست خوانده نشده

این تنظیمات برای هنگام رکورد هستش..آیا قبل از رکورد نبایستی برای ریتم یا صدا تنظیمی انجام داد(مثل ریورب،اکو و..) برای کیفیت بهتر وخروجی مناسب؟..البته فرض بر این هستش که با تایروس رکوردانجام میشه بدون استفاده از نرم افزار)
بنده همین تنظیمات رو انجام میدم وقبل ازرکورد تست میکنم تا چراغ قرمز روشن نشه ولی بازهم بعضی از ملودی ها کیفیتش خرابه ..ونمونه اش تو تاپیک گلچین استانبولی هستش.
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

استنباط من این هستش که قبل از رکورد کلیه تنظیمات ریتم در حالت FLAT باشه..
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

mr nazari نوشته شده:این تنظیمات برای هنگام رکورد هستش..آیا قبل از رکورد نبایستی برای ریتم یا صدا تنظیمی انجام داد(مثل ریورب،اکو و..) برای کیفیت بهتر وخروجی مناسب؟
با تشکر و درج امتیاز مثبت برای اقای اندیشمند.
جناب نظری عزیز! تنظیم reverb و chorus و dsp و افکت ، بستگی به حس اهنگ و ریتم و ملودی های شما دارد. شما برای روشن نشدن چراغ قرمز فقط باید ولوم REC MONITOR را تا حد مناسب کم کنید و مطمعن شوید چراغ قرمز روشن نمیشود. در اخر کار میتوند دکمه NORMALIZE را برای فایل ضپط شده تون بزنید ، تا تایروس اون فایل رو در بالاترین حد ولوم بیاره ، بدون دیستورت شدن.البته اگر از قبل توی اهنگ چیزی دیستورت ضپط شده باشد دیگه قابل اصلاح نیست.
در نتیجه سعی کنید ک
1-قبل از save کردن مطمعن شوید چراغ قرمز روشن نمیشود
2-تاجای ممکن تمام اجزایی که با انها اهنگتون رو ضپط میکنید ، در یک حد لوم باشند.
mr nazari نوشته شده:بنده همین تنظیمات رو انجام میدم وقبل ازرکورد تست میکنم تا چراغ قرمز روشن نشه ولی بازهم بعضی از ملودی ها کیفیتش خرابه ..ونمونه اش تو تاپیک گلچین استانبولی هستش.
کیفیت خراب صرفا ربطی به روشن شدن یا نشدنِ چراغ قرمز نداره.

کلمه کیفیت ، یک کلمه کلی است و شامل خیلی موارد میشه. شما دقیقا باید مشخص کنید مشکلتون با کیفیت چی هست؟
میتونید یک نمونه کار کوتاه از مشکلتون بذارید تا بهتر بشه توضیح داد.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

جناب نظری در تکمیل فرمایشات آقا بهرنگ باید بگم که بعضی از درام کیتهای پک شما دیستورت بودن . ممکنه بی کیفیت بودن صدای رکورد شده یکی از دلایلش همین باشه . مثلا اینکه ولوم kick پایین بود ولی من هرکاری کردم باز هم صدا خراب بود . چون سمپلش دیستورت و خراب ضبط شده و هیچ کاریش هم نمیشه کرد مگر اینکه اون درام کیت عوض بشه
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

چندنمونه ملودهای مختلف با کیفیتهای مختلف

اولی...خودم زدم با ریتمهای عربی پک or700 کیفیتش پایینه وتقریبا غیر قابل قبول...به نظر من صدا یا افکت HALL باید کم بشه یا تغییر بکنه..

دومی..با سمپلها وریتمهای پک آقای طالع زدم کیفتش خوبه...

سومی..با ریتمهای پک عربی..کیفتش خوب نیست وصدای ریتم تیز وفرکانسش بالاست

چهارمی..با ریتمهای عربی زدم کیفیت پایینه .وصدای استرینگ دچار افت کیفیت میشه دقیق گوش کنید لطفا...دقیقا مشکل همینجاست که با تغییر ریتم افکت صدا هم تغییر میکنه وسوالی که چند هفته پیش پرسیده بودم این بود که چرا باتغیرریتم کیفیت صدا وافکتهای اون تغییر میکنه؟آیا نمیشه این ارتباط رو قطع کرد..برای مثال شما یک صدایی رو انتخاب کنید وریتمهارو بدون اجرای اون، تغییر بدید افکت وتنظیمات صدا هم تغییر میکنه..آیا بایستی اینطوری باشه؟

پنجمی...باریتمهای پک OR700 زدم ..کیفیت بد نیست..ولی بازم دچار افت کیفیت صدا میشه

ششمی..از کارهای آقای فیروزفر هستش..کیفیت خوب وبالا..بدون مشکلاتی که دربالاذکرشد

هفتمی..ازکارهای بسیارزیبای آقای فیروزفر کیفیت بالاست

هشتمی..ازکارهای آقای فیروزفر..کیفیت بالا

نهمی..ازکارهای آقای اندیشمند..کیفیت بسیارخوب

فکر میکنم که با توضیحاتی که دوستان دربالا دادند..کیفیت ملودی فقط با تنظیم هنگام رکورد بستگی نداره و به کیفیت صدا و تنظیمات افکت ریتم ونوع تنظیم سمپلها و...بستگی داره...این بحث ادامه دارد...
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

mr nazari نوشته شده:فکر میکنم که با توضیحاتی که دوستان دربالا دادند..کیفیت ملودی فقط با تنظیم هنگام رکورد بستگی نداره و به کیفیت صدا و تنظیمات افکت ریتم ونوع تنظیم سمپلها و...بستگی داره...این بحث ادامه دارد...
فکر کنم مطلب بنده را با دقت نخوندید. من گفتم کیفیت ربطی به افکت ندارد و توضیح و دلیل هم نوشتم.
mr nazari نوشته شده: چندنمونه ملودهای مختلف با کیفیتهای مختلف
فایل اولی هیچ مشکلی در اکووالایزر نداره.
بیس و تریبل هم خوب است.
پرکاشن ها هم خوب هستند.
افکت هم خوب است.
ولی
1-متاسفانه با وجود توضیحات آقای اندیشمند و بنده ، هنوز ضبط شما کمی دیستورت است که مشکل اصلی شما این هم نیست.
2-مشکل اصلی اصلا از تایروس نیست جناب نظری عزیز.
شما فایلی را که در تایروس audio ضبط کرده اید ، تریبل بالایی دارد ، ولی توی کامپیوتر اون رو با کیفیت 128kbit اکسپورت میکنید. برای همین صدا حالت خششش دار پخش میشود.

فایل دوم که با پک اقای طالع گذاشتید خوشبختانه هیچ دیستورتی ندارد ولی صدا بم است که این ازخود ریتم هم منشا شده و چون تریبل خاصی ندارد ، اون مشکل ترک اول را پیدا نکرده.

ترک سوم هم هیچ مشکل کیفیتی ندارد. اون پرکاشن "دایره زنگی" ، خودش صداش اینطوری ناهنجار است.

ترک چهارم هم همون مشکل کیفیت 128kbit رو در هنگام پخش پرکاشن های تریبل و تیز دارد و احتمالا کیفیت این پرکاشن هم مثل خیلی از پرکانش های دیگه شما دستورت و بد است.

باقی ترک ها لزومی نداره دانلود کنم نظریِ عزیز چون اینجا مبحث نمونه کار نیست.
  • درکل مشکل شما :
1-برخی پرکاشن های شما بدکیفیت و از بیخ دیستورت هستند
2-کیفیت اکسپروت نامناسب در کامپیوتر با تریبل بالا (روی 192kbit یا 320kbit چک کنید که به نسبت حجم فایل بیشتر میشه)
3-چراغ قرمز REC MONITOR در تایروس ، هنگام ضبط روشن نشود.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

آقا بهرنگ ممنون از توضیحات شما وبه خصوص چند نکته آخر...تصویر
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

در پنل رکوردینگ ورکوردینگ مد، بخشهای دیگری هم هستش...اگه دوستان راجب کاربرد بهینه این بخشها توضیح بدهندبسیار عالی خواهد بود..تصویر

تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Tyros”

• اطلاعات