YAMAHA Tyros4

ارنجرهای حرفه ای TYROS - Tyros1 - Tyros2 - Tyros3 - Tyros5

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

YAMAHA Tyros4

پست خوانده نشده

با تشکر فراوان از آقا نادر (benq) که پیشا پیش شایعه معرفیه این دستگاه Tyros4 رو عنوان کرد و تا واقعیت شدن اون مطلب رو با ذکر لینک ادامه داد.
Tyros4 در تارخ 25/6/1389 معرفي شد.
ولي هنوز وارد بازار نشده و طبق آماري كه من از نمايندگي گرفتم فعلا گفتن كه حدوداي فروردين 1390 شمسي وارد ايران ميشه.البته گفتند ممكن هم است اين تاريخ تغيير كنه.

لطفا براي تكميل مطالب زير كاتالوگ Tyros4 رو از اينجا دانلود كنيد.
براي دسترسي به صفحه دانلود كاتالوگ ها ، گزينه Support رو كليك كنيد

تعدادصدا ها : 1803

صداهای آرتيكوليشن1 : 164

صداهای آرتيكوليشن2 : 15

تعداد صداهاي مگا : 43

تعداد صداهاي لیو : 101

تعداد صداهاي کول : 71

تعداد صداهاي سوویت : 30

تعداد درام کیت : 44

تعداد ریتم : 500

رم سمپل : حداکثر تا 1024مگابایت - از نوع جدید نگه دارنده ی محتویات در حالت خاموش بودن دستگاه

ووکال هارمونی : جدید VH2

پخش کننده ی مدیا : MID-SMF-MP3-WAV-AUD

ضپط کننده مدیا : MID-WAV-AUD

مشخصات ضپط کننده : 2تراک قابل ضپط در هر فایل و روی هر ترک تا بی نهایت بار قابل ضپط مجدد

حافظه داخلی : 9مگابایت

حافظه هارد دیسک : 250گیگابایت

نوع پورت میکروفون : فانتوم پاور

پولی فونیک : 128

درام کیت سازی : دارد

صداسازی : دارد

ریتم سازی : دارد

اهنگ سازی : دارد

ربع پرده : دارد

ریبون کنترل : ندارد

ولوم های کشویی : 9 عدد

ولوم قابل برنامه ریزی : دارد
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Re: YAMAHA Tyros4

پست خوانده نشده

در نگاه اول اين دستگاه متاسفانه از لحاظ ظاهري تفاوت عمده اي نكرده.فقط اينكه كليدهاي شيشه ايه دستگاه (مثل كليدهاي رجيست مموري ويا كنتلرهاي ريتم) بجاي رنگ سبز ، آبي هستند.
اسامي دسته بنديه دكمه ها هم كه روي پانل چاپ شده اند جاشون عوض شده و رفته سمت چپ اين دكمه ها و بالاي دكمه هاي "هارد ركوردر" نوار مشكي رنگي چاپ شده كه روي اون هم نوشته Tyros4 است. همين!
پشت دستگاه هم فقط فيش مخصوص ميكروفون كوندانسور جديد است.
اين در نگاه اوليه و ظاهريه دستگاه است.
اما باز هم تكرار ميكنم كه در نگاه اول تفاوت هاي دروني كه از اين دستگاه نسبت به Tyros3 ميشه برداشت كرد :
اضافه شدن صداها ، بخصوص عمده اونها S.Articulationها
اضافه شدن درام كيت و پركاشن ها
اضافه شدن حافظه دروني دستگاه به 6مگابايت
اضافه شدن پورت ميكروفون كوندانسور (فانتوم پاور)
اضافه شدن ريتم هاي دستگاه
اضافه شدن مولتي پدهاي دستگاه
و مهم تر از همه سيستم ووكال هارموني جديد كه با نام VH2 معرفي شده
شما برای مشاهده فایل پیوست شده در این پست، دسترسی ندارید.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

و سرانجام Vocal Harmony ياماها ، عوض شد.
[highlight=#000000]....VH2[/highlight][highlight=#000000].|..[/highlight]
كاتالوگ دستگاه رو كه از اولين پست اين تايپيك دانلود كرديد ، صفحه هاي 82 تا 85 - همينطور صفحه هاي 94 تا 96 رو ببينيد.
كلا سيستم ووكال هارموني و همينطور تمام Menu ها جديد شدند.
حتي دسته بندي و نام ووكال هاي آماده دستگاه جديد شدن.
همينطور صفحه Microphone Setting كه البته قسمت User Memory هم در اينجا اضافه شده.
روي صفحه هايي كه نام بردم (كاتالوگ) حتما عكس ها رو ببينيد بخصوص اونهايي كه تايروس و حتي مدل هاي ميكروفون دار ياماها رو داشتند و دارند.چون تقريبا از زمان psr2000 اين منوها يك شكل بودند.
دوستان قديمي تر اگر يادشون باشه من يكي از مواردي ظعفي كه در ياماها نام برده بودم يكيش همين ووكال هارموني بود.
ووكال هارموني قديمي كه از لحاظ كارايي همون ووكال هارموني psr740 بود و فقط شكل تنظيم امكانات و جاي دكمه هاتعويض ميشد. ولي هميشه گفته بودم و ميگم كه حساسيتش اونقدر بالاست كه هارموني ها اصلا دقيق جواب نميدن.مثلا وظعيت Auto Tune در مدل هاي قبلي از جمله Tyros2 و Tyros3 و psr2000 و psr3000 و باقي اصلا دقيق نبود و صداي ديجيتال همراه با شكستي ايجاد ميشه.
من هنوز صداي خروجيه اين VH2 رو نشنيدم ولي بهرهال اينطوري هم كه خود ياماها ميگه و حتي اسم از تعويض پري آمپليفاير جديد مخصوص ميكروفون هاي استديويي آورده ديگه فقط منتظر رسيدن اين دستگاه به ايران هستم.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

[table]
اين هم از سري مقايسات من ، كه بصورت رو در رو ميتونيد مستقيم مدل ها رو مقايسه كنيد.
من هيچوقت توي اينترنت همچين چيزي پيدا نكردم كه بتونه بهم كمك كنه. اين جدول در هر زماني براي خودم هم مفيده.
جدول اول :
[tr] [td]
Tyros4
[/td] [td]
Tyros3
[/td] [td]
مشخصه
[/td][/tr] [tr] [td]
1803
[/td] [td]
1540
[/td] [td]
تعداد صداها
[/td][/tr] [tr] [td]
44
[/td] [td]
35
[/td] [td]
تعداد درام كيت ها
[/td][/tr] [tr] [td]
500
[/td] [td]
450
[/td] [td]
تعداد ريتم ها
[/td][/tr] [tr] [td]
164
[/td] [td]
53
[/td] [td]
تعداد آرتيكوليشن هاي 1
[/td][/tr] [tr] [td]
15
[/td] [td]
11
[/td] [td]
تعداد آرتيكوليشن هاي 2
[/td][/tr] [tr] [td]
43
[/td] [td]
23
[/td] [td]
تعداد صداهاي مگا
[/td][/tr] [tr] [td]
101
[/td] [td]
70
[/td] [td]
تعداد صداهاي Live
[/td][/tr] [tr] [td]
71
[/td] [td]
58
[/td] [td]
تعداد صداهاي Cool
[/td][/tr] [tr] [td]
30
[/td] [td]
23
[/td] [td]
تعداد صداهاي Sweet
[/td][/tr] [tr] [td]
رم جديدي بانام FL
[/td] [td]
SD Ram مربوط به PCهاي قديمي
[/td] [td]
رم اكسترنال جانبي سمپل
[/td][/tr] [tr] [td]
جك كوندانسور-فنتوم پاور
[/td] [td]
جك معمولي ميكروفوني
[/td] [td]
پرت ميكروفون
[/td][/tr] [tr] [td]
ووكال جديد VH2
[/td] [td]
ووكال هميشگيه ياماها VH
[/td] [td]
ووكال هارموني
[/td][/tr] [tr] [td]
250گيگابايت
[/td] [td]
80گيگابايت
[/td] [td]
حجم هارد
[/td][/tr] [tr] [td]
6مگابايت
[/td] [td]
3.2مگابايت
[/td] [td]
حافظه داخلي
[/td][/tr] [tr] [td]
164
[/td] [td]
123
[/td] [td]
تعداد مولتی پد
[/td][/tr] [tr] [td]
آبي و قرمز
[/td] [td]
سبز و قرمز
[/td] [td]
رنگ دكمه هاي شيشه اي
[/td][/tr] [tr] [td]
10يوزر
[/td] [td]
ندارد
[/td] [td]
حافظه ذخيره ميكروفون ستينگ
[/td][/tr] [tr] [td]
AUD.WAV.MP3
[/td] [td]
AUD
[/td] [td]
پخش Audio
[/td][/tr] [tr] [td]
AUD.WAV
[/td] [td]
AUD
[/td] [td]
ضپط Audio
[/td][/tr][/table]
جدول دوم :
[table] [tr] [td]
14.5
[/td] [td]
15
[/td] [td]
وزن
[/td][/tr] [tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td][/tr] [tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td][/tr] [tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td][/tr] [tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td][/tr][/table]27شهريور1389
بهرنگ م
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

از دوستان با تجربه و مسلط به سيستم هاي كامپيوتري و يا هركسي كه بدونه يه سوال دارم.ميخواستم ببينم كسي ميتونه كمك كنه؟؟؟
اين كارت سخت افزاري با نام Flash Memory كه تا به اينجا براي دستگاه هاي MOTIF XF و Tyros4 معرفي شده است.
خوب ميخواستم بدونم كسي آماري ويا اطلاعاتي راجب به اين فلش مموري داره؟؟ ميتونه كمك كنه؟؟ نميدونم آقاي هاشمي در اين مورد هم اطلاعات داره يا نه؟
تصویر
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:.... نميدونم آقاي هاشمي در اين مورد هم اطلاعات داره يا نه؟
خدمت همه دوستان گلم و جناب بهرنگ عزیز،

راستش من هم اطلاع خاصی ندارم، ولی آنچه که خیلی مشخص است، اینست که شرکت های تولید کننده، با "خاص" کردن و "انحصاری" کردن تجهیزات جانبی، نظیر همین فلاش مموری، سود خودشون رو بالاتر میبرند. تا حالا با حداکثر 50 هزار تومان می شد یک گیگابایت (یا حتی دو گیگا بایت) حافظه روی سیستم اضافه کرد. حالا با این فلش مموری جدید، اگر قیمتی در حدود 300 دلار هم به شما بگن ، شما چاره ای بجز پذیرفتن نداری!!!! غیر از اینه؟
تا اونجائی که من چک کردم، هنوز این فلش مموری، به فروشگاه های آمریکائی توزیع نشده است. به محض دریافت خبر به شما و همه دوستان اطلاع میدم.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

من با معرفی MOTIF XF وقتی متوجه شدم از این نوع رم ها باید استفاده کرد ، فورا برام این سوال پیش اومد که اصلا این چه نوع رمی هست و از کجاها میشه تهیه اش کرد.الآن هم متاسفانه یا خوشبختانه برای Tyros4 باید از همین نوع رم استفاده کرد.
تماما عکسهایی هم که از این نوع رم توی اینترنت دیدم همینطور قرمز است و روش مارک یاماها نوشته شده.
حالا گذشته از اینکه قیمتش مشخص نیست و معلوم نیست توی ایران هم میاد یا نه ، نکته نامشخص دیگه اش اینه که آیا ممکنه این نوع رم سرعت لود سمپل ها رو افزایش بده.این احتمال هست.
البته من انگلیسیم همچین تعریفی نیست ولی یه چیزایی متوجه شدم که این Flash Memory رابطه ای با Plug-In و ٍExpansionهای یاماها داره.
هاشمی جان ببین تو در این مورد چیزی بیشتر و بهتر از من متوجه میشی؟
ممنون.
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:... هاشمی جان ببین تو در این مورد چیزی بیشتر و بهتر از من متوجه میشی؟
ممنون.

تایروس 4، تنها دارای یک محل نصب فلش مموری است که محل نصب آن در زیر سیستم است و میتوانید یکی از دو مدل FL512M یا FL1024M را با ظرفیت های 512 مگابایت یا یک گیگابایت بر روی آن نصب کنید. خوب طبعا خوبی فلش اینست که با خاموش کردن سیستم، اطلاعات آن از بین نمیرود.

تا آنجا که مطلع هستم، در تایروس 3 در هر بار روشن کردن دستگاه، سیستم میبایستی تمامی سمپل های مورد نیاز کاربر را از روی هارد دیسک یا حافظه جانبی بر روی SDRAM خود بازخوانی کند، و با خاموش کردن سیستم، تمامی حافظه موجود بر روی SDRAM، از بین میرود. جناب بهرنگ عزیز، بفرمائید عرض بنده صحیح است یا خیر؟

پس یکی از مزیتهای تایروس 4 به تایروس 3 میتواند عدم نیاز به بازخوانی مجدد اطلاعات مورد نیاز در هر بار روشن کردن سیستم باشد.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

hashemi نوشته شده:...طبعا خوبی فلش اینست که با خاموش کردن سیستم، اطلاعات آن از بین نمیرود.
تا آنجا که مطلع هستم، در تایروس 3 در هر بار روشن کردن دستگاه، سیستم میبایستی تمامی سمپل های مورد نیاز کاربر را از روی هارد دیسک یا حافظه جانبی بر روی SDRAM خود بازخوانی کند، و با خاموش کردن سیستم، تمامی حافظه موجود بر روی SDRAM، از بین میرود. جناب بهرنگ عزیز، بفرمائید عرض بنده صحیح است یا خیر؟
وايي...!:-o
اين خيلي مهمه!
هاشمي جان اين تقريبا از ووكال هارموني جديدش هم مهم تره.البته براي من ووكالش مهم تره ولي باتوجه به نياز اكثر كاربرها اكثرا به اين مورد بيشتر توجه ميكنند تا به ووكال.
اين واقعا اگر باشه معركه است.
ميشه يه لطفي كني و بگي بر چه اساسي اين رو فرمودي؟ آخه از كلمه "طبعا" استفاده كردي.
ميدونم حرف هات همه معتبر هستند ولي چون واقعا مهمه ميخوام خودم هم با اكتفا به سند بدونم.

در مورد اين:
جناب بهرنگ عزیز، بفرمائید عرض بنده صحیح است یا خیر؟
دقيقا درسته. ولي خوب سرعت ها فرق داره.مثلا سرعت لود سمپل در Tyros3 خيلي بيشتر است از Tyros2
همه ارنجر هاي
pa1x
pa2x
pa800
Tyros2
Tyros3
psr9000
در هر بار روشن شدن دستگاه بايد شروع به خوندن سمپل ها كنند.بخصوص Pa1x و Tyros2 كه كند تر هستند.
يكي از مواردي هم كه خيلي توي ذوق من و خريدارن Pa2x زد همون شايعه وجود D-Ram بود كه اصلا صحت نداشت و pa2x هم هنگام روشن كردن زماني رو براي لود كردن هدر ميده.
البته در بين مدل هايي كه در بالا نام بردم تنها Tyros3 طوري طراحي شده كه در زمان لود سمپل ها راحت ميتونيد با دستگاه همه كار كنيد ، غير از استفاده از صداهاي سمپل و برنامه هاي سمپل گيري.
مدل هاي ارنجري هم كه بدونه مصرف زمان روشن ميشدند و سمپل ها از درون رم پاك نميشدند
مدل هاي GEM بودند كه از باطريه دروني بهره ميبردند.اين باتري حافظه رم رو نگه ميداشت ولي در عوض هر از چندماهي باتري خالي ميشد (بخصوص در Genesys)و در مواقعي هم توي سمپل ها نويز هاي ظريفي ايجاد ميشد كه اگر سمپل رو بهمون صورت Save ميكرديد ، نويز هم باهاش Save ميشد.
WK-6
WK-8
Genesys
ولي اگر اين مطلب در مورد Tyros4 صحيح باشه واقعا مهشره.
شما الآن اگر مثلا 1024بايت سمپل و Wave توي Tyros3 بريزيد با حساب من چيزي در حدود 30دقيقه زمان ميبره(شايد هم كمي بيشتر) تا همه سمپل ها لود بشن.البته اين زمان نسبتي است و به اندازه هر مگابايت ، كمي هم سرعت افزاريش پيدا ميكند.حتي براي 512مگا بايت هم زمان نسبتا طولاني مصرف ميشود.حالا فكرش رو بكنيد همين 1024 مگابايت در Tyros2 ديگه چي ميشه!!!
pa1x هم كه حداكثر 128مگابايت سمپل ميگيره بهمين صورت خيلي زمان ميبره.
ولي اگر Tyros4 اين زمان رو صرف نكنه... ... ... .ايي كي مياد توي ايران پس...!!!=((
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

آقا پيداش كردم.
حقيقته!
پس Tyros4 رمي كه روش نصب ميشه نگه دارنده است كه هنگام خاموش بودن دستگاه اطلاعات قبلي رو پاك نميكنه و هنگام روشن كردن همه سمپل ها رو در خودش داره.
پس وايي...!
اين معركه است.
ميشه كلي صدا از VST هاي قدرتمند دنيا رو توي دستگاه داشت و چيزي در حدود يك گيگابايت Wave به دستگاه داد و دستگاه هم در زمان روشن شدن سريع مياد بالا.
مثلا من همين صداي سنتور فوق العاده ي EstWest رو كه 4لايه و تعداد زيادي نت ازش گرفتم ، تازه كلي خلاصه كردم تا چيزي در حدود 5 مگابايت شد و خودش به تنهايي در حدود 8 الي 10 ثانيه طوي ميكشه تا لود بشه.حالا ميتونم اون رو با همه لايه ها بگيرم و همينطور خيلي سمپل هاي ديگه.البته حالا نميتونم ، چون فعلا Tyros4 ندارم=((

اين هم منابع موصق :
http://europe.yamaha.com/en/products/music-production/plugins/fl1024m/?mode=model
اين جمله اي كه خود سايت ياماها درباره قابليت اين رم در لينك بالا نوشته :

By using optional flash memory expansion modules you can store your own waveforms and samples onto non volatile memory. This non volatile memory retains your waveform and sample data even when the
instrument is turned off. FL1024M is a 1GB memory compatible with MOTIF XF / TYROS4.

احتمالا براي همين هم اون رو Flash Memory عنوان ميكنه.حافظه هاي فلش اطلاعات رو پاك نميكنند و همونطوري خودش گفته ولتاژ رو در خودش نگه ميداره.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “سری Tyros”

• اطلاعات