Yamaha PSR6700

ارنجرهای قدیمی از PSR تا سری S های غیر سمپل خور

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

قوانین انجمن
1.پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف یا منتقل میشوند
2.معرفی شماره تلفن ، وبسایت ، ایمیل وهرنوع ادرس شخصی ممنوع است (درپیام خصوصی مجاز است)
3.قرار دادن لینک های غیراخلاقی و غیرمجاز منجر به حذف اکانت و یا پیگرد قانونی برای شما میشود.
قوانین کامل انجمن ارتعاش
hamed_hhz
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: Casio SA-21
کیبرد فعلی: Yamaha PSR-6700
نرم افزار: Cakewalk, FL Studio
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

Re: Yamaha PSR6700

پست خوانده نشده

ببخشید اشکال از من بوده، منظور شما رو اشتباه متوجه شدم.

استاد که نیستم اما راستشو بخوای بیشتر از اینکه بخوام روی موسیقی کار کنم، دنبال این چیزا بودم، با نرم افزار ها، نحوه ارتباط با کامپیوتر و سخت افزار خیلی ور رفتم، به عنوان مثال رابط MIDI از طریق Game Port رو خودم درست کردم، تازگی ها هم رابط USB-MIDI ساختم و با یکی از بچه ها داریم روی تبدیلی برای MMC به فلاپی درایو کار می کنیم.

اما جوابی که باید میدادم تا شفاف سازی بشه، بله این چینش هیچ تغییری روی کیبرد ایجاد نمیکنه و کیبرد همچین امکانی نداره و این تغییریه که ما به نُتی که به کیبرد میرسونیم چه از طریق فلاپی یا پورت MIDI ایجاد می کنیم. در مورد فایل روی فلاپی این تغییر میمونه چون نُتهاش جابجا و ذخیره شدن.

یه مثال دیگه میزنم شاید قضیه روشن بشه، من یک فایل MIDI دارم که با PSR-640 ایجاد شده بود و شامل یک ترک اونم روی کانال 10 یعنی درام کیتش بود که از Standard Kit استفاده میشه، اگر کانال این ترک رو از 10 به 16 تغییر بدم و این فایلو روی PSR-6700 اجرا کنم با اون چیزی که از PSR-640 شنیده میشه خیلی متفاوته، تفاوتش همونیه که بالا گفتم یعنی صدایی که در 640 بصورت Kick (نت B2) در 6700 بصورت صدای افتادن سکه شنیده میشه، اما صدای Kick در 6700 در نُت F3 قرار داره بنابراین بایستی هر نُت B2 یا شماره 35 رو به نُت F3 یا 41 تبدیل کنم و این کار رو برای همه نُتها انجام بدم یعنی نُت شماره 36 رو به 43 و الی آخر. در نهایت این فایل ذخیره میشه و هروقت که توسط کیبرد چه از طریق فلاپی یا چه از طریق رابط MIDI پخش بشه صداهاش درسته.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

خوب حامد جان این چیزی که شما میفرمایی پس باید در مورد همه کیبردها عملی بشه نه 6700 چون شما میگی توی نرم افزار یکسری کارها میکنی که چرکاشن ها رو برای به سلیقه ی خودت توی فایل MID میچینی...! درسته؟
تکرار : توی نرم افزار کاری میکنی که یک ترک Song با درام کیت سلیقه ایه خودت چیدمان شده باشه.
خوب..! اگر این باشه یکی از اون فایل MID رو لطفا بذار بران تا روی مدل های دیگه تست کنم. منتظرم. ممنون
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
hamed_hhz
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: Casio SA-21
کیبرد فعلی: Yamaha PSR-6700
نرم افزار: Cakewalk, FL Studio
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد

پست خوانده نشده

با عرض پوزش از اینکه دیر جواب دادم،
البته مشغول همین کار بود، رو یک فایل این عملیات رو انجام دادم و از روند کار فیلم گرفتم. فایلها و فیلم رو نتونستم اینجا پیوست کنم و یه جای دیگه هم امتحان کردم (آپارات) نشد، به همین خاطر اونارو برات ارسال کردم.
برای کیبردهای دیگه میشه اینکارو کرد اما نتها رو جابجا میکنه والا کاری به پرکاشن نداره و اگه پرکاشن اون کیبرد استاندارد باشه بهم میریزه.
behrang
مدیر کل
مدیر کل

پست خوانده نشده

hamed_hhz نوشته شده: اما نتها رو جابجا میکنه والا کاری به پرکاشن نداره و اگه پرکاشن اون کیبرد استاندارد باشه بهم میریزه.
چی؟ پس ماتاحالاداشتیم بحث پرکاشن رو میکردیم و گفتی درام کیت میچینم....!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درمورد آپلود بذار تو www.uppit.com عزیزم
کلا از بحث 6700 خارج شدیم تصویر
آواتار کاربر
behnammusic
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: CASIO HT3000
کیبرد فعلی: Genos2 - Pa5x
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: شیراز
تشکر کرده: 5 دفعه
تماس:

Yamaha PSR6700

پست خوانده نشده

سلام من این ساز رو تازگی ها خریدم و خیلی تمیزه! چه کلاویه های با کیفیتی داره و چقدر این ساز از متریال عالی ساخته شده! خیلی ازش خوشم میاد البته من واسه کلکسیونم گرفتم ولی واقعا خیلی باش حال میکنم. بضی ساز ها انگار از زمان خودشون جلوتر بودن
دُرستـه که نمیـتـونـیـم خودمـونـو گـول بزنیم، ولـی دیگـرانـو که میـتـونیـم
behrang
مدیر کل
مدیر کل

Yamaha PSR6700

پست خوانده نشده

behnammusic نوشته شده: پنج‌شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲, ۱۱:۳۱ ق.ظ سلام من این ساز رو تازگی ها خریدم و خیلی تمیزه! چه کلاویه های با کیفیتی داره و چقدر این ساز از متریال عالی ساخته شده! خیلی ازش خوشم میاد البته من واسه کلکسیونم گرفتم ولی واقعا خیلی باش حال میکنم. بضی ساز ها انگار از زمان خودشون جلوتر بودن
چقدر جالب بهنام جان. اگر امکان داره یک سری عکس زیبا و با کیفیت از این ساز برام بذار.   love
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “قدیمی و دیگر”

• اطلاعات