قوی کردن گوش برای نوازندگیه کیبرد

مسائل و موضوعاتی که بین کیبوردها با برندهای مختلف مشترک است

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
rezaazadi
عضو موثر سایت
عضو موثر سایت
اولین ساز: casio sa-21
کیبرد فعلی: yamaha psr-Sx900
موبایل: Nokia Lumia 820
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: ساری
تشکر کرده: 95 دفعه

جداشده ازبحث هاي متفرقه کاربران

پست خوانده نشده

اتصال mp3player و یا گوشی به کیبورد
با سلام به همه ارتعاشی های عزیز. من چند وقتیه که گوشی نوکیای خودمو با استفاده از کابل aux به کیبورد وصل می کنم و از کیبورد به عنوان سیستم صوتی برای پخش آهنگ های گوشی و یا ام پی تری پلیر استفاده می کنم و همزمان با اون آهنگی رو که پخش میشه رو نتاسو پیدا می کنم. روش جالبیه گفتم شاید بدردتون بخوره. در ضمن برای اتصال فیش aux باید تبدیلشم داشته باشین.
احسان ارگ
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
اولین ساز: korg pa50
کیبرد فعلی: korg pa50
کارت صوتی: فعلا ندارم
موبایل: n73
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند كيبرد
محل اقامت: استان خوزستان_بهبهان

قوی کردن گوش برای نوازندگیه کیبرد

پست خوانده نشده

با سلام خدمت همه دوستان والبته اساتید گرامی
راستش چندسوال واسم پیش اومده که تقریبا خیلی مهمه
طیق فرمایشات اساتید من آهنگاروگوش کردم که بزنم وتا حدودی میتونم آهنگارو بزنم ولی یه چیزکه واسم عجیبه (البته واسه من)بعضی وقتا یه آهنگ رو گوش که میدم که بزنم(نه خودآهنگ اصلی)مثلا ترانه تو اگه با من باشی یه نفر که خیلی وارده زده ولی با یه خرده تغییرات بعدآهنگ اصلیش رو که گوش دادم یه جوردیگه بودمیخواستم بدونم آیا اون نفره نتونسته مثل اصلش بزنه(که بعیدمیدونم )ولی اگه میتونسته پس چرا نزده؟واینکه اگه مشکلی تو تغییردادنش نیس بقول معروف تا چه حددست آدم بازه واسه این تغییرات؟راستش آدم گیج میشه کدوموبزنه.میدونم که همه اساتیدبا این موضو روبروشدید پس اگه لطف کنین راهنمایی کنین ممنون میشم واینم میدونم که ممکنه سلیقه ای باشه ولی خب مثلا اگه من خودم طبق سلیقم یه تغییرجزیی بدم نمیگن که بلدنبوده مثل اصلش بزنه؟
کوچیک همه ارتعاشیا
آواتار کاربر
ADel
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio SA-25
کیبرد فعلی: Privia PX100-Tyros 3
موبایل: One XL
محل اقامت: بجنورد

Re: درباره اموزش نوازندگی کیبرد

پست خوانده نشده

یه موردی که علیرضا گفت و خیلی هم مهمه اینه که موقع تمرین یه آهنگ ترنسپوز رو عوض نکن و بزار رو همون 0 بمونه،خیلی تو نواختنت تاثیر داره و تسلطت روی نوت ها رو بیشتر میکنه

اما این که میگی آهنگ اون طرف شبیه آهنگ اصلی نبود یا طرف راحت طلب بوده و ترنسپوز رو اونجور که دوس داشته و باهاش راخت بوده گذاشته
و یا اگه ترنسپوز رو تغییر نداده پس حتما خواسته سلیقه به خرج بده که این مورد کاملا اختیاریه،طرف وقتی به یه آهنگ مسلط میشه یه تغییرات کوچیک و نوت های اضافی وسط نواختنش قاطی میکنه که به نظر خودش آهنگ رو قشتگ تر کنه،البته نباید با این کارش به اصل آهنگ لطمه بزنه

آواتار کاربر
h5432
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: yamaha psr-80
کیبرد فعلی: pa 800 & PA 50V4
میکروفون: shure
موبایل: sony sp
تماس:

پست خوانده نشده

علیرضا یعنی چی همه اهنگارو رو صفر بزنیم؟!
اینجوری ک اگه بخایم اهنگارو روی گام خودش بزنیم خعلی سخت میشه برادر مؤمن ! و واقعا تسلط میخاد!!
اصن چ کاریه خوب ؟ ادم راحت گامشو تنظیم میکنه و میزنه دیگه اصن پول همین دکمه ترنسپوز رو ازمون گرفتن ازش کار نکشم شب خابم نمیبره
ولی برا پیانو حتما لازمه...
تصویر
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

h5432 نوشته شده:علیرضا یعنی چی همه اهنگارو رو صفر بزنیم؟!
اینجوری ک اگه بخایم اهنگارو روی گام خودش بزنیم خعلی سخت میشه برادر مؤمن ! و واقعا تسلط میخاد!!
اصن چ کاریه خوب ؟ ادم راحت گامشو تنظیم میکنه و میزنه دیگه اصن پول همین دکمه ترنسپوز رو ازمون گرفتن ازش کار نکشم شب خابم نمیبره
ولی برا پیانو حتما لازمه...
الان ب شوخی گفتی اینا رو ؟؟؟ تصویر

خب معلومه تسلط میخواد ... تو یه آهنگ خیلی ساده مثل نازی جون و تو یه گام خودش و بدون تراسپوز بزن و آکورداش رو درست بگیر ببین چه لذتی بهت دست میده !!! کسی که بخواد موزیک حرفه ای کار کنه اصلأ زشته و براش افت داره که مثلأ جلو 4تا استاد بزرگ موسیقی بگه من فلان آهنگو تو گام 3+ میزنم !!!! باید بگه من آهنگو تو گام دو مینور میزنم !!!

البته به کسی جسارت نشه !! منم خودمم تازه دارم گام ها رو یاد میگیرم و خیلی کم میتونم آهنگا رو تو گام اصلیش بزنم و آکوردای گامها رو درست بگیرم و اصلا هم ادعایی تو این قضیه ندارم.... ولی وقتی یه آهنگو بدون تراسنپوز میزنم کلی لذت میبرم ... دارم کم کم تلاش میکنم که این ترانسپوز کردن و از زندگی موسیقیاییم حذف کنم تصویر ... اینطوری نوازندگیم هم قویتر میشه

خلاصه خیلی چاکریم تصویر
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
احسان ارگ
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

دوستان مرسی از راهنماییتون ولی من یه دفه گفتم که زیادبا ترنسپوزکار نمیکنم یعنی در واقع زیادبلدنیستم که کار کنم ولی دارم تمرین میکنم که یاد بگیرم ولی منظور من همون اضافه کاریا یاتغیییرچندنت آخرمثلا اورتور بودولی خب امیدوارم اگه منم خواستم یه روزیه تغییرسلیقه ای بدم کسی نخنده ازم وبگه بلدنیست ولی اینکه میگین آهنگارو همش روصفربزنم فک نمیکنین یه خرده در آوردن آهنگ مشکل باشه بنظرخودم اگه گاموپیداکنیم وهمچنین صدای ملودیو60-70درصدکار حل شده که با یه خرده تمرین وگوش دادن میشه زدش نظراساتیدچیه
خیلی ازتون ممنونم کی میشه یادبگیریم از دست ما آماتورا راحت بشین
احسان ارگ
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

علیرضا جان خب با این فرمایش شما پس چرا بعضیا میگن آهنگو باید تو گام خودش بزنی تا خوب در بیاد؟اصلا بنظرتون تویه گام دیگه قشنگ میشه اگه مثال بزنی عالیه
احسان ارگ
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

اصلا دوستان اون موقع کعه کیبردا ترانسپوزنداشتن چیکارمیکردن همه آهنگارو تو یه گام میزدن؟
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

احسان ارگ نوشته شده:دوستان مرسی از راهنماییتون ولی من یه دفه گفتم که زیادبا ترنسپوزکار نمیکنم یعنی در واقع زیادبلدنیستم که کار کنم ولی دارم تمرین میکنم که یاد بگیرم ولی منظور من همون اضافه کاریا یاتغیییرچندنت آخرمثلا اورتور بودولی خب امیدوارم اگه منم خواستم یه روزیه تغییرسلیقه ای بدم کسی نخنده ازم وبگه بلدنیست ولی اینکه میگین آهنگارو همش روصفربزنم فک نمیکنین یه خرده در آوردن آهنگ مشکل باشه بنظرخودم اگه گاموپیداکنیم وهمچنین صدای ملودیو60-70درصدکار حل شده که با یه خرده تمرین وگوش دادن میشه زدش نظراساتیدچیه
خیلی ازتون ممنونم کی میشه یادبگیریم از دست ما آماتورا راحت بشین

ببین احسان جان ... شما که هدفت مجلس رفتنه میتونی آهنگا رو با ترانسپوز مثل آب خوردن در بیاری !! ولی پس فردا پشیمون میشی مثل من که چرا از اول خودتو نیازمند ترانسپوز کردی !! اونوقت اگه یه پیانو بذارن جلوت و بگن تو گام سل مینور یه قطعه برامون بزن اونجاس که حالت گرفته میشه و اعصابت خورد میشه که چرا نمیتونی !!!

احسان ارگ نوشته شده:علیرضا جان خب با این فرمایش شما پس چرا بعضیا میگن آهنگو باید تو گام خودش بزنی تا خوب در بیاد؟اصلا بنظرتون تویه گام دیگه قشنگ میشه اگه مثال بزنی عالیه

گام آهنگ برای قشنگیه آهنگ تاثیر زیادی نداره ولی برای خواننده ای که میخواد بخونه گزینه اصلیه و برای نوازندگی خودت هم خیلی خوبه که بتونی تو همه گام ها نوازندگی کنی
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
احسان ارگ
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

علیرضا جان مرسی داداش از راهنماییت ولی یه سوال میکنم خداییش کسی نخنده ها آخه سوال کردن عیب نیست ندانستن عیبه.ببخشیدمنظوراساتید از تو گام 0 همون دوماژوره؟اخه دستگاه من که 0و1.2.3. نداره منظورهمون a.b.c.d..e.f.gیا چیزدیگه ایه؟راستش علیرضا جان من خودمم دوست دارم آهنگارو تو یه گام بزنم ولی میترسم بعدایراد بگیرن ازم که آهنگو تو گام خودش نمیزنم .علیرضا جان یه سوال دیگه اصلا تو مجلس یعنی واسه هرآهنگی هی گام عوض میکنن؟آخه من بیشترهدفم همون مراسمه.چندتا سوال دیگه هم هست که بعدا مزاحمت میشم بخدا شرمنده اساتیدودوستای گلی مثل شما میشم با این سوالام این بنده حقیر رو به بزرگی خودتون ببخشید
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مباحث مشترک”

• اطلاعات