تعمیرگاه OR700

بررسی و پرسش و پاسخ درمورد تعمیرات سخت افزاریه کیبردها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

Re: تعمیرات کیبردهای Yamaha

پست خوانده نشده

امیدوارم که همینطور که شما میفرمایید باشه ولی من احساس میکنم حتما یه موردی هست که خود شرکت نمی یاد این مشکل به قول شما به این ریزی رو خودش برطرف کنه که حداقل تو سری ها جدیدor700 این مشکل نباشه. چند ماه پیش یکی از دوستان که توی یه سایت دیگه عضو بودند و من هم اونجا عضو بودم و ظاهرا شماره من رو از بچه های سایت گرفته بودن و به من زنگ زدون و گفتند که چنین مشکلی دارن من هم گفتم که کیبورد های جدید or700 این مشکل رو ندارند و حتما مال شما از سری های قدیمی هست که توی انبار مونده بوده ولی ایشون اصرار داشتند که کیبورد رو از رابطی خریدند که مطمعن هست سری جدیدor700 هست و من هم راه گذاشتن فن و فروش کیبورد رو پیشنهاد کردم و ایشون به دوست خودم در شیراز کیبورد رو فروختند.
بعد از این من فهمیدم این مشکل توی or700 جدید هم هست و فکر میکنم ورود تقریبا غیر منتظره a2000 هم به دلیل مشکل or700بود .
واقعا اگه این مشکل به همین سادگی حل شده باشه واقعا خبر خوبی هست و اگه بتونید روی چند کیبورد دوستان هم که داغ میکنه این کار رو انجام بدید خیلی خوبه .
ولی در کل اعتماد خیلی ها از جمله خودم به or700 از بین رفته .
حالا که فکر میکنم واقعا درامکیتهای خوبی داشت جون میده واسه ریتم بندری ولی 3000 هم خوبه راضیم خدا رو شکر تصویر
حیف که به 3000 عادت کردم و واسش پروگرام ساختم و الا 700 میخریدم تصویر شوخی کردم بابا 700 خوبه که تو برنامه و مجلس علاوه بر اجرای خالتوری فلافل و سمبوسه هم روی اسپیکرش بپزی بفروشی ... عجب فکر توپیه نه!!! تصویر
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

جناب عبدی سلام ... توضیحاتتون بسیار کامل بود .... حتی من که چیزی از الکترونیک سر در نمیارم متوجه شدم که قضیه چیه ... واقعا به وجودتون تو این سایت افتخار میکنم .... بالاخره یکی پیدا شد واسه این 700 فلک زده یه حرکتی بزنه !!! از زحماتتون و همینطور توضیحاتتون بسیار ممنونم ... و همینطور متشکرم که صادقانه راه حل مشکل رو بیان کردید ... شاید اگه شخص دیگه ای جای شما بود راه حلش رو نمیگفت ... واقعأ تعریفهایی که بهرنگ جان از شما کرده بودن بیراه نبود ... بسیار از آشناییتون خوشحالم ..... موفق باشید
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
m_abdi
عضو سایت
عضو سایت
کیبرد فعلی: korg pa800 elite
نرم افزار: mozart
محل اقامت: مشهد
تماس:

پست خوانده نشده

درود بر همه

اول از هم از مستر انرژی از این انرژی که به من دادن ممنون و باید بگم که اشناییتون خوشبختم.

دوم اینکه باید بگم بهرنگ جان همیشه به من لطف داشته و قلبا دوستش دارم.

اما سوم نمیدونم چرا این آپلود سنتر سایت خراب و مجبور شدم توی سایت شرکت خودم آپلود کنم.

اما چهارم اینکه هادی عزیز باید خدمتون عرض کنم که بنده لیسانس الکترونیک و فوق لیسانس هوش مصنوعی هستم.

و اینکه اگر متخصصین یاماها ایرادی رو نفهمیدن (که به نظر من نمیخوان قبول بکنن) دلیلی نمیشه کم من نفهمم و نتونم ایرادش رو برطرف کنم.

دوم اگر پست های قبلی من رو بخونید بنابر خواسته بهرنگ عزیز تصمیم گرفتم که کبیوردم رو باز کنم(چون من باند جدا و میکسر دارم) و نوشتم که شک نکنید که ایرادش رو بر طرف میکنم.

حالا اینکه ایرادی نبود من آمادگیشو داشتم که کلا یک بورد جدید برای بخش آمپلی فایر طراحی کنم. و از آی سی های stk بهتر برای بخش تقویت استفاده کنم (که البته قصد این کار رو هم دارم اما دیدم جایی برای بلندگو های بزرگتر نداره )

البته تشخیص ایراد کار راحتی نبود و من با اسیلسکوپ تمام شکل موج خروجی دو باند چپ و راست رو با هم همزمان مقایسه میکردم و در زمان نویز دنبال منشا اون گشتم تا پیداش کردم.

کلا پروسه تشخیص و رفع ایراد سه ساعت بیشتر وقتم رو نگرفت.

اما آیا اینکه واقعا متخصصین یاماها نمیفهمن رو براتون توضیح میدم:

میخواستم اول جواب بخش طراحی بورد یاماها بیاد بعد خدمتون بگم اما شما مجبورم کردین که الان بگم.

اول اینکه این که من ایراد رو در آوردم و اونا نتونستن چیز خیلی عجیبی نیست.الان آمریکا هواپیما میفرسته برو بچ ایرانی کنترلش رو بدست میگرن !!!!!

خوب اینکه شوخی بود.
خدمت دوستان عارضم که یاماها شرکت مغروری. مثل شرکت اپل. که هر چی مردم گفتن این آیفون 4 مشکل آنتن دهی داره وقتی دستت رو یک نقطه از بدنه اون میزنی استیو جابز خدا بیامرز زیر بار نرفت که نرفت.

گفت: مردم بلد نیستن که گوشی رو درست دستشون بگیرن. کافی توی گوگل بزنی iphone 4 network problem

یا حتی به فارسی بزن مشکل انت دهی ایفون 4. همه ملت دنیا دارن میگن ایراد داره اومد گفت نه که نه. چیزی که خیلی واضح بود. شما دستتون رو دور یک ایفون 4 کامل بگیرید انتش میره یا خیلی کم میشه.
اینم یک لینک فارسی از این مشکل
http://www.mojnews.com/fa/Miscellaneous ... s&r=885744

اینم حاشای اپل(به فارسی)
http://hamshahrionline.ir/news-111116.aspx

حالا بریم سر یاماها

شما توی گوگل بزن .
psr or700 right speaker noise problem

شما به سایت یاماها منتقل مشوید. چهار سال پیش که من واسشون نوشتم اولین نفر بودم. به من گفتن نه ایراد داره که نداره. ریتم های غیر فابریک و غیر استاندارد و ....

بعد کم کم به تعداد این افراد که گفتن ایراد داره زیاد شد. حاز آمریکا و انگلیس و ایران و ترکیه و عرب ها و....

بعد یاماها دید اوضاع خیط شد تصویر
ولی باز هم زیر بار نرفت و گفت درسته که ولوم صدا تا اخر جا داره ولی شما نباید با ریتم های پر حجم صدا باصدای بلند میزدید.
و شما خودتان به کیبورد آسیب زدید. و ما در دفترچه کیبورد گفتیم که ولوم زیاد به گوش شما اسیب میزنه و ... ریتم و صدا های فابریک لایت واسه تخته کردن ولوم و نه حتی ریتم های عربی و ایرانی خود دستگاه که حجم صداش بالاست و....

خلاصه رفت تو کار حاشا مثل اپل که میگفت شما بلد نیستید گوشی رو درست دستتون بگیرین و الا ایفون مشکل نداره.

حال اینکه آیفون 3 رو هر بلایی سرش می اوردی و هر جور دستت میگرفتی بازم مشکل انتن نداشت.

بگذریم خلاصه آیفون یک حرکت تکنیکی زد آیفون 4 سفید رنگ رو به بازار داده بود که این مشکلش رو تا حدی حل کرده بود.

یاماها هم که تعداد گزارشات بهش زیاد شد من دیدم که بخش پشتیانیش توی سایت خود یاماها نوشته بود:

هیچ مشکلی در داغ کردن این ساز نیست و داغ کردنش طبیعی اما چون ما اعان های زیادی مبنی بر نویز روی باند سمت راست دریافت کردیم لطفا کیبورد خود را به نزدیک ترین مرکز سرویس یاماها ببرید.

یعنی تلویحا (در ضمن اون دوستان که از امریکا و انگلیس هم زده بودن مشکل رو از اسمشون معلوم بود یا ایرانی هستن یا عرب)
یعنی تلویحا یاماها گفته بود که کیبورد رو ببرید نشون بدین و از گارانتی رایگان استفاده کنید. کاری که واسه منم کرد و مستقیما (البته چهار سال پیش . چون من مستقیم ایمیل زدم و توی سایت مشکل رو ننوشتم) به من ایمیل زد و گفت ببرید دبی گاانتی رایگان و بعدش گفت ببرید تهران و ....

منتها من فکر میکنم در دبی در ترکیه و هر جای دیگه غیر از ایران که نمایندگی های رسمی خدمات پس از فروش یاماها (نه فروش) هستن خیلی راحت این ایراد رو میگیرن و جزو گارنتی حساب میکنند) اما توی ایران ... هی ....

واسه همین که ما فکر میکنیم یاماها ایراد رو نفهمیده و من فهمیدم. نه واقعا اینجور نیست اما رسما اعلام نمیکنه.

اما در مورد or700 های جدید:
ساز من ماله چهار سال و نیم پیشه. این ساز دوستتون هم معلوم نیست از این تولید های جدید باشه واقعا یانه؟

در ضمن من دیروز or700 دوستم تو مشهد که دکتر دندانپزشکم هم هست رو نیز بازش کردم و درستش کردم. (اونم بجاش دندونم کشید!!!)
اون یکسال پیش به پیشنهاد من ان ساز رو خرید و مشکل نویر رو بعد از چند وقت پیدا کرد. من اون ساز رو هم که باز کردم با اینکه پارسال خریده بود هیچ فرقی توی طراحی برد آمپلی فیرش نکرده بود.

منظورم اینه که من اطلاعی ندارم و شاید or700 هایی که دیروز تو اندونزی هم که تولید شدن با همین هدسینک باشن.

چون یاماها اصلا اعتقاد نداره که ایراد داره. شایدم درستش کرده باشن اما همه قدیمی ها(نماینده محترم ایران ارزونتر میخره ولی تولید قدیمی ها رو ) رو میندازن به ایرانی ها.

چون جالب توی فروم های ترک ها و عرب ها که من چیزی ندیدم.

بگذریم . من دومین or700 رو دیشب درستش کردم و ساعت 12 امشب دکتر زنگ زد و گفت هر چی شب یلدا باهش زدم دیگه آخ نگفته. گقت چون مهمون زیاد داشتیم جای ارگ رو هم عوض کردم و کمی به شومینه هم نزدیک بوده!!! و حسابی حالشو برده بود.
m_abdi
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

دوستان اینم عکس ها

تصویر
m_abdi
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

این هم عکس دوم .
توجه توجه:

دوستان بنده اصلا توصیه نمیکنم که خودتون کیبوردتون رو تعمیر کنین. در ضمن من تا الان که دو تا or700 تعمیر کردن هر کدوم رو با اسیلسکوپ رد نویز رو گرفتم. چون مال دوستم دو تا خازن رو زده بود داغون کرده بود.در کیبوردتون المان ها یی هست که به تماس دست حساسن. و سوکت هایی روی بورد هستن که باز و بستش خیلی راحت نیست. برای لحیم کاری باید تبحر داشته باشید. از هیتر استفاده کنید. باز و بستش خیلی کار ساده ای نیست. حدود 60 پیچ باید باز کنید. برد آمپلی فایر برد تغذیه هم هست.لحیم کاری اشتباه در دمای زیاد ممکنه آسیب برسونه. برد آمپلی ظریف و لحیم کاریش دقت خاصی میخواد.اگر اتصال کوتاه بشه خواهد سوخت.
ممکن در هر کیبورد محل آسیب بر اثر گرما با دیگری فرق کنه...

خلاصه من هیچ مسولیتی در قبال تعمیر کیبورد توسط خودتون ندارم...

توضیح:

دوستان در عکس اول شما آن هیت سینگ کذایی رو میبینید . اون که بزرگتره. همه بلا ها سر اونه.

اگه فقط یکم بزرگتر میبود یا هیت سینک پشتی هم اندازه جلویی بود و به هم وصل بودن کلا مشکلی پیش نمیومد.

و اما عکس دوم: اگه دقت کنید جای سوراخ سوراخ های قاب بلندگو شما یک بورد حساس میبینید که به قاب وصل شده. دقیقا و قتی شما قاب کیبورد رو ببندین روی این هدسینک قرار میگیره.

وقتی هدسینک شما overheat میشه علاوه بر خازن ها و سایر المان های دور و برش این برد روهم ممکنه مختل کنه. همچنین السیدی دستگاه هم سمت راستش زیر این هیت سینگ هست که اونم ممکنه کم کم بسوزه. اگر شما اسرار به زدن با صدای بلند خصوصا در محیط گرم دارین و یا کیبورد روی پایه نیست و از زیر هوا رد و بدل نمیشه.

این بورد که به باند وصله روش پردازنده هست و به تماس دست حساسه.

اگر می خواید هیت سینگ رو برزگتر نکنید و فن بزارید بسته به نوع فن و ولتاژ و آمپرش باید به جای مناسب لحیمش کنید.

سوالی داشتین من در خدمتم.

تصویر
m_abdi
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

درود

الان or700 بازجلو دستم ندارم ولی فکر میکنم ای سی تقویت کننده از همین سری la باشه اما فکر کنم با وات خروجی بیشتر. و در نتیجه تولید دما بیشتر.

اما عکسی که شما از 3000 گذاشتید بغل این هیت سینگ یک قسمت محفظه فلزی هست نزدیک همین heatsink که در گرماگیری تاثیر زیادی داره.

اما روی or700 دور و بر برد آمپلی فایر هیچی نیستو هواکش های زیر بورد هم کاربرد ندارن زیاد چون گرما رو به بالا میره و میاد سمت بلندگو بالا.

قبلا مشکلات اینچنینی رو من در شرکت های معتبر که کم از یاماها نمی اوردن دیدم.

مثل یک سری از مادربورد های گیگابایت. دی وی دی پلیر سامسونگ . کارت گرافیک msi , لپ تاپ `hp , sony.

و خیلی دستگاه های دیگه.

در عی حال من در ایمیلم یک توصیه واسه یاماها نوشتم که سازهای اورینتالش رو که در کشور های گرم سیر و نوع ریتم های شلوغ تری دارن

و اصلا ریتم ساز هاشون علاقه فکر میکنن هر چی صدای ریتم بلندتر باشه نسبت به حالت نرمال کیفیت بهتره(که سخت در اشتباه هستن)

و در نتیجه صدا های رو که روی همین ریتم register میکنن در نتیجه خیلی بلند باید باشه و کلا خاورمیانه رس دستگاه رو میکشن و مولتی پد روشن و......

بهتره که دقت بیشتری بکنه و این پارامتر ها رو تصیح کنه.

در ضمن املا درست heatsink این هست در بازار و به اشتباه هدسینگ میگن. اما درستش هیت سینک هست که من اصلاح میکنم.(heat به معنای داغ شدن و گرماو سینک هم همون سینک دستشویی!!!) نوشته هادی عزیز یادم آورد اسپل انگلیسیش رو و صحیح اون heatsink هست که از شما عذر میخوام .

اگر غلط املایی دیگه ای همست ببخشید که من کلا فارسیم تایپ کردن واسم عذاب.

در ضمن من یک جمله میخوام بگم تا قبل از اومدن a2000:

ای کسانی که به یاماها اعتقاد دارید و هنر ریتم سازی و صدا سازی و .... هم دارید. یاماها رو تو ایران ما باید راش بندازیم.

رایگان سرویس بدید یک مدت. بهترین هاتون رو بزارید. بزارید به تعداد یاماها دار ها شخصی و مجلسی اضافه بشه.

بعدش که جا افتاد. بفروشید و مشتری هاتون ده برابر شده و تجربه شما توی کار از بقیه بالاتر رفته. همدیگر رو ساپورت کنید.

بعد خواهید دید که چه فروشی بکنه یاماها و چه درآمدی اونموقع داشته باشید. در آمد وقتی حاصل میشه که همه با یک or700 یا آ2000 یا تایروس برن مجلس نه با پی ا 50. به این میگن بازی برنده- برنده.

من الان بهترین ریتم هایی رو که دارم رو بهرنگ عزیز زحمت کشیده و تو سایت هم گذاشته .اگه نبود یک or700 بود ویک چند تا ریتم قدیمی a1000 همین وبس. فقط این ایراد حالش و گرفت اگر نه مطمن هستم این کیبورد جا واسه کار خیلی بیشتر داشت. روی تایروس هم می دونم خیلی زحمت کشیده ولی یک نفره. البته من از اون سایت قبلی رو میگم. یک نفر بود. باید بقیه کسایی هم که دستی توی کار دارن بیان جلو و خالصانه کار کنن.

نیان کیلوی ریتم های قدیمی و سه هزار تا رجیستر بزارید که ... اون حاصل زحمتتون رو بزارید که روش زحمت کشیدین و به اصطلاح ساز رو ساختین.

من در هر موردی هر اطلاعاتی داشته باشم همونطور که دیدید میزارم. بزودی خودم هم دارم یک بانک رجیستر درست میکنم که واسه هر آهنگی ریتم مخصوص و صدا های مخصوص و گام مناسب و تمپو مناسب و scale tune و.... همه رو بازدن یک دکمه واسه شما فراهم کنه که برای هر کس که یاماها or700 داره چه میخواد فعال باشه تو سایت چه نباشه. یا بقولی آماده خور باشه(که به نظر من کسی که بلد نیست ریتم بسازه که گناهی نداره یا کسی از دستش کار زیادی بر نمیاد)
حتی اگه میخواد بر بفروشه به کسی (که اینکار اوج بی معرفتی نسبت به یک یاماها دار دیگه است اما آخر لو میره)

فقط عضو سایت ارتعاش بودن یعنی ساپورت محض یاماها. این میشه که هرکی یاماها داره میدونه باید کجا بیاد و میفهمه که لازم نیست ازکسی بخره و کافی بیاد عضو بشه.

بعد که همه یاماها دار شدن و همه تو مجلس یاماها دیدم فراون بعد به شکل تجاری تبدیل بشه. اونموقع که کار انسجام پیدا میکنه و خریدار داره و تقاضا میاد واسه خرید ریتم.

البته اینها نظر شخصی من . اگه توی این فروم جاش نبود ببخشید.
aalamee
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: OR700

پست خوانده نشده

سلام بر m_abdi عزیز
با تشکر از زحمات شما برای رفع عیب or700 و همچنین نوع نگاه شما به موضوع.
نمیدونم چقدر به درد بخوره ولی بهر حال جهت آگاهی شما و سایر علاقمندان به بحث تعمیرات این کیبورد عرض کنم بخش تقویت صدای or700 از چند قسمت تشکیل شده :
1- پری آمپلیفایر : تقویت کننده عملیاتی NE5532DR (دو عدد)
2- پاور آمپلیفایر فرکانس های بالا (Tweeter AMP) : آی سی LA4262
3- پاور آمپلیفایر فرکانس های پایین (Woofer AMP) : آی سی LA4705NA
4- آمپلی فایر خروجی هدفون : تقویت کننده عملیاتی NJM4556AM
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

مهدی جان واقعا ممنون ازت بخاطر این کار بسیار باارزشی که انجام دادی.
اصلا باورم نمیشه.
لینک
منبع
مثال
اطلاعات علمی
توضیح کامل
عکس
و بدونه اینکه من ازت بخوام همه چیز رو به بهترین شکل انجام دادی.
واقعا این توضیحات تو ارزششون شاید بیشتر از میلیون قیمت داشته باشه و هر تشکری بابتشون کمه.
اگر کسی این مطالب رو بخونه و یک تشکر خشک و خالی نزنه واقعا بی انصافیه چون به این زیبایی و علمی و دقیقی توضیح دادی.
اون هم چی؟
مشکلی رو که ما سال ها دنبالش بودیم.
البته ناگفته نمونه این لطف رو با درخواست من انجام دادی.میدونی که نه من و نه تو هرگز مشکل نویز با OR700 رو بطور شخصی نداشتیم چون روش صحیح استفاده از کیبرد رو انجام دادیم.ولی خوب بهرهال در مقایسه با مدل های قبلی یاماها مثل A1000 و 1000 و 2000 و حتی S910 بهرهال این یک ظعف بود و هست و بقول هادی و خودم ، دیگه این مشکل بازار OR700 رو به اندازه کافی خراب کرد.
با این هال مهدی جان جدا از قضیه برطرف کردن مشکل OR700 موضوع اتباط نزدیک تو با شرکت یامها هم برام خیلی جالب بود و حتی توضیحاتت در مورد غرور شرکت یاماها و انتقاداتی که از OR700 شد دقیقا طبق همون شنیده های من هست و تایید میکنم.
m_abdi نوشته شده:دوستان در عکس اول شما آن هیت سینگ کذایی رو میبینید . اون که بزرگتره. همه بلا ها سر اونه.

اگه فقط یکم بزرگتر میبود یا هیت سینک پشتی هم اندازه جلویی بود و به هم وصل بودن کلا مشکلی پیش نمیوم
مهدی جان این توضیحت در نقل قول فقط یکم نامشخص هست.

اول گفتی اون که بزرگ تره همه بلاها سرشه
بعد گفتی اگه اندازه اونیکی بزرگتر بود مشکلی نبود.
من فکر میکنم عکس هایی که گذاشتی برعکس توضیخات قشنگت زیاد مناسب و واضح نیستند.
چند تا عکس که نشون بده کدوم ای سی و کدوم هیت سینک و کدوم قسمت ها مشکل دارن بذار توی لینک زیر
http://www.pic.iran-forum.ir/
عکس هات سایزشون هم زیر 700 در 700 پیکسل باشه لطفا.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
m_abdi
عضو سایت
عضو سایت
تماس:

پست خوانده نشده

درود
مرسی از لطفت.

منظورم اون قسمت این بود که اگر هیت سینک که بزرگتره یکم سایزش از این که هست بزرگتر بود مشکل حل بود.

یا حتی اگر برای پخش بهتر گرما و خنک شدن بهتر هیت سینک که کوچک هست اندازه بزرگه بود و این دو هیت سینک به هم

وصل بودن بازهم مشکل پیش نمی آمد . (منظورم اینه که ایندو هیت سینگ در اصل یکی میشدن و بصورت "H" انگلیسی که

نود درجه چرخیده باشه هر دو آسی رو خنک میکردن. چون آی سی که بهش هیت سینک بزرک وصل خیلی داغ میشه اما اون

آی سی دیگه که روی هیت سینک کوچک هست گرمای کمی تولید میکنه)

در ضمن من با ساز خودم سه ساعت تخته گاز رفتم. یعنی روی حداکثر ولوم زدم. اونم بندری با مولتی پد و.....

باور کنید خنک ترین قسمت کیبورد همون باند راست بود. اصلا داغ نبود هیچی بلکه بدلیل طراحی خودم و خروج هوا بیس خنک خنک بود.

اینم مدرکش:

تصویر
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

مهدی جان
1-عملکرد این فن در کیبرد باعث نویز خفیفی نمیشه؟ مثل صدای ووویزززز....
2-یه توضیحی مختصری بده که منبع برق این فن رو از کجا انتخاب کردی و چـــرا اونجا رو انتخاب کردی؟
منتظر جواب هستم.
عکس هم باشه که چه بهتر...
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “تعمیرات کیبورد”

• اطلاعات