تعمیرات کیبردهای Yamaha

بررسی و پرسش و پاسخ درمورد تعمیرات سخت افزاریه کیبردها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
mohammad.s
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: A3000
کارت صوتی: focusrite
میکروفون: RODE Nt1-A
نرم افزار: gold wave-Studio one-Cubase
موبایل: HONOR 10 Lite
زمينه تخصص: آهنگسازي حرفه اي
محل اقامت: اصفهان

Re: تعمیرات کیبردهای Yamaha

پست خوانده نشده

با سلام

میخوام بدونم کلاویه ای که موقع زدن صدا میده و اصطلاحا تق تق میکنه مشکلش از چیه؟؟ آیا با تعویض پستونک این مشکل حل میشه یا کلاویه کلا باید تعویض شه!! ضمنا میخوام بدونم قیمت کلاویه ها چطوره مثلا اگه بخوایم کل کلاویه های کیبورد رو عوض کنیم
شانس با تلاش ارتباط مستقیم دار *** هر چه قدر بیشتر تلاش کنید *** خوش شانس تر خواهید بود
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

باید گریس سفید بخری و کیبورد رو باز کنی و بزنی زیر کلاوی ها.(وقتی دستگاه رو باز کردی و زیر کلاوی ها رو نگاه کردی خودت متوجه میشی)

قبل از این کار باید کل پانل کلاوی ها رو از کیبورد جدا کنی و همه این قیمت رو تمیز با آب جوش بشوری.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
momikorg
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: YAMAHA PSR-520
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-630

پست خوانده نشده

سلام به همه دوستان زحمتکش سایت
راستش من یک کاربر تازه وارد درسایت هستم،
10 سال پیش یک دستگاه یاماها PSR-520 نه چندان تمیز خریداری کردم که از اون موقع تا حالا باهاش کج دار مریض سر می کنم، مشکلاتش هم به ترتیب اولویت برای من عبارت است از :
1-touch response بعضی از کلاویه هاش از کار افتاده
2-مشکل LCD که از همون اول هم داشت و به مرور زمان شدت گرفت، به این ترتیب که یک قسمتش اطلاعات رو نمایش میده و دیگری نه، و دفعه بعد این قسمتش میاد و جای دیگه نمایش داده نمیشه، فروشنده گفته بود که مشکلش برای آب و هوای مرطوب شماله !!!
3-بعضی دیگه از دکمه هاش هم مثل چند تا از شماره هاش یا کار نمی کنن و یا با فشار زیاد باید عمل کنند
می خواستم بدونم که آیا امیدی هست یا کلاً باید بیخیالش شم؟؟؟؟؟
خواهشاً منو راهنمایی کنید!
باسپاس
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

تعمیر یاماها PSR520

پست خوانده نشده

momikorg نوشته شده:سلام به همه دوستان زحمتکش سایت
راستش من یک کاربر تازه وارد درسایت هستم،

10 سال پیش یک دستگاه یاماها PSR-520 نه چندان تمیز خریداری کردم
سلام. به ارتعاش خیلی خوش آمدید. تا اونجایی که میدونم ، PSR520 دقیقا نسخه ی غیر اورینتالِ A3 است و همون شکلی. لینک عکس

momikorg نوشته شده:1-touch response بعضی از کلاویه هاش از کار افتاده
از پستونک های زیر کلاوی است و با تعویض پستونک درست میشه. اگر پستونک مخصوص PSR520 رو خواستید موجود هست.میتونید یک درخواست بمن بدید تا ارسال کنم
momikorg نوشته شده:مشکل LCD که از همون اول هم داشت و به مرور زمان شدت گرفت، به این ترتیب که یک قسمتش اطلاعات رو نمایش میده و دیگری نه،
بلهً این مشکل در سری مدل های A3 که شامل psr520 هم میشه زیاد وجود داشت.در اکثر مواقع دستگاه باید باز بشه و با فاصله ی حدود 25سانتی متر ، پشت اون رو سشووار بگیرید تا درست بشه. یا حتی یکبار من خود LCD رو جدا کردم و خوب سشووار کشیش کردم.
ولی با توجه به اینکه میگید سال هاست اینطوریه ، متاسفانه ممکنه مشکل LCD دستگاهِ شما قابل برگشت نباشه.
اما با توجه به اینکه میگید هربار یک جایی از صفحه محو میشه و بعد میاد ، میتونید امید به درست شدنش داشته بشید.
momikorg نوشته شده:بعضی دیگه از دکمه هاش هم مثل چند تا از شماره هاش یا کار نمی کنن و یا با فشار زیاد باید عمل کنند
این مشکلات چیز خاص و پیچیده ای نستند ، این مشکل هم از میکروسوویچ های پانل است که میتونید اونها رو تعویض و یا حتی شستشو کنید. البته تعویض کنید خیلی بهتر است.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
momikorg
عضو سایت
عضو سایت
اولین ساز: YAMAHA PSR-520
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-630

پست خوانده نشده

کلیه دستورات این تاپیک را بدقت مطالعه کردم و آن را روی دستگاه خود (YAMAHA PSR-520) پیاده سازی نمودم و برای اینکه مورد استفاده دوستان قراربگیرد، نتایج آن را بازگو می کنم :
1. کلاویه ها درآوردم و بعد از شستشو با آب گرم و مایع ظرفشویی و خشک کردن، شیار زیر آنها که هادی کلاویه ها در آن داخل می شد را به گریس نسوز (ونه با خمیر سیلیکون) آغشته نمودم (به مقدار لازم،نه زیاد و نه کم) و جایگذاری کردم. کلاویه ها بسیار نرم و روان و بی صدا شد.
2. پستونک های زیر کلاویه ها را بعد از شستشو با آب گرم و مایع ظرفشویی و خشک شدن جایگذاری نمودم.
3. قسمت کربنی برد متصل به پستونک ها را همانطوری که گفته شده بود با مداد 6B رنگ آمیزی نمودم.
4. بعد از جایگذاری برد و امتحان دستگاه، متأسفانه بیشتر کلاویه ها بی صدا شده بود، البته صدای برخی با نواختن چند باره و محکم بر می گشت، از این رو برد را مجدداً باز نموده و با الکل صنعتی به خوبی شستم و از آنجایی که کربن روی برد به روی پستونک ها هم منتقل شده بود، مجبور به شستشوی مجدد پستونک ها شدم. بعد از جایگذاری خوشبختانه مشکل برطرف شد و حتی مشکل عملکرد touch response بعضی از نت ها نیز بر طرف گردید.
5. کلیه میکروسوئیچ هایی که در حالت تست مشکل داشت را تعویض نمودم و مشکل برطرف شد.
6. ال سی دی را مرحله به مرحله باز نمودم و پشت آن را طبق آنچه گفته شده بود سشوار کردم ولی متأسفانه تأثیری در عملکرد آن حاصل نشد.(دوستان برای تعمیر تخصصی LCD به تاپیک viewtopic.php?f=199&t=8757 مراجعه کنند.)
7. ولوم صدا را به طور کامل درآوردم و چند بار با اسپری چرب تمیز کردم(اسپری را روی سوراخ های دور ولوم گرفتم) و بعد از هر بار اسپری کردن، ولوم را به طور کامل از ابتدا به انتها و برعکس چرخاندم. در نتیجه این کار صدای خش خش در هنگام کار با ولوم صدا در ابتدای روشن کردن کیبورد، به طور کامل برطرف شد.
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Csio SA20
میکروفون: P.V
موبایل: نوکیا
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: کرج
تشکر کرده: 37 دفعه

پست خوانده نشده

دوستان همین الان کلید استارت ریتم کیبورد از کار افتاد کسی میدونه چکار باید کرد؟ممنون تصویر تصویر تصویر
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

mr nazari نوشته شده:دوستان همین الان کلید استارت ریتم کیبورد از کار افتاد کسی میدونه چکار باید کرد؟ممنون تصویر تصویر تصویر

آقای نظری آیا ریتم با کلید SYNC START هم کار نمیکنه ؟ ؟ ؟ یا فقط کلید STOP/START از کار افتاده ؟
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:
mr nazari نوشته شده:دوستان همین الان کلید استارت ریتم کیبورد از کار افتاد کسی میدونه چکار باید کرد؟ممنون تصویر تصویر تصویر

آقای نظری آیا ریتم با کلید SYNC START هم کار نمیکنه ؟ ؟ ؟ یا فقط کلید STOP/START از کار افتاده ؟

فقط کلید استارت از کار افتاده ودوتا کناریش کار میکنه ولی صدای ریتم در نمیاد.شما جوابشو میدونید
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

یعنی وقتی کلید SYNC START رو میزنید ریتم استارت میشه ولی فقط صدا نداره ؟ ؟ آیا صداهای کیبورد یعنی مثلا صداهای دست راست و دست چپ از بلند گوهاتون به درستی پخش میشه ؟
آواتار کاربر
mr nazari
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد

پست خوانده نشده

reza firouzfar نوشته شده:یعنی وقتی کلید SYNC START رو میزنید ریتم استارت میشه ولی فقط صدا نداره ؟ ؟ آیا صداهای کیبورد یعنی مثلا صداهای دست راست و دست چپ از بلند گوهاتون به درستی پخش میشه ؟

البته مشکلو الان حل کردم . جوابشو در همین تاپیک دیدم(قسمت تست) و ریست کردم درست شد.ایرادشم که تقریبا سه تاکلید ریتم از کار افتاده بودش. استاد ممنون ممنون که به فکر شاگردان خود هستیدولی خودمونیما کمی نگران شدم .مگه میشه کیبورد دست کسی داد برای تعمیر... همین جا فرصت رو مغتنم میشمارم وبه همه کسانی که تازه عضو شدند واز جمله خودم توصیه میکنم که مطالب سایت رو یک بار مرور کنند که خیلی بدرد میخوره ..تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “تعمیرات کیبورد”

• اطلاعات