تایروس3 بخرم یا S950 ؟

برای سوال ، مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید کیبرد

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

تایروس3 بخرم یا S950 ؟

پست خوانده نشده

سلام دوستان به نظر شما s950 بهتره یا تایروس 3 هم کار مجلسی هم تنظیم
الان آ2000 دارم
تایروس4 چطوره
ممنون میشم راهنمایی کنید ....
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

Re: قیمت و وضعیت بازار کیبرد

پست خوانده نشده

Rahavash نوشته شده:سلام دوستان به نظر شما s950 بهتره یا تایروس 3 هم کار مجلسی هم تنظیم
الان آ2000 دارم
تایروس4 چطوره
دوست عزیز سلام ... به ارتعاش خوش اومدین
خب مسلمأ تایروس 3 بهتر از S950 هست چون تایروس پرفشناله و S950 تو رده ی میدرنج های یاماها قرار داره و تایروس 4 هم از جفتشون بهتر !! به قول معروف هرچقدر پول بدی آش میخوری ... شما سقف بودجه تون رو مشخص کنید تا بهتر بشه راهنماییتون کرد
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

Re: تایروس3 بخرم یا S950 ؟

پست خوانده نشده

Rahavash نوشته شده:سلام دوستان به نظر شما s950 بهتره یا تایروس 3 هم کار مجلسی هم تنظیم
الان آ2000 دارم
تایروس4 چطوره

رهوش جان تایروس4 در حال حاضر بهترین ارنجر در بین تمام ارنجرهای تولید شده دنیاست . .
البته در مورد کار مجلس که گفتین تا حد زیادی به برنامه کیبوردتون بستگی داره . .
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

مدتی است تماس ها و پیام هایِ تلفنی و اینترنتی برخی دوستان در مورد مقایسه ی این 2 مدل یاماها زیاد شده. یعنی S950 و Tyros3
بنظر من هم این دو کیبورد تقریبا آدم رو برای خرید گیج میکنند. موردی که خودم هم هنوز نتونستم در موردش به نتیجه ی کاملا واضحی برسم ولی فعلا S950 رو انتخاب کردم ، حداقل بخاطر کمیاب بودنش و یک سری نیازهای شخصیِ خودم که در S950 تکمیل تر است.
برای مقایسه ی مشخصات کیبوردها از دوستان خواهش میکنم هر سوال یا توضیحی رو در ایــن بخــش انجمن عنوان کنند. حتی تاپیک اختصاصی بزنند در این مورد مشکلی ندارد.
برای راهنمایی بیشتر شما کاربره عزیز ، توضیه میکنم از قابلیت سایت ارتعاش بهره ببرید و مشخصات دو مدل رو بصورت رودر رو و غیر سلیقه ای مقایسه کنید.
این لینک آموزش مقایسه
اینجا هم مدل های مورد نظر را انتخاب کنید.

Rahavash نوشته شده:تایروس4 چطوره
در مورد تایروس4 مسلما خــیلی بهتر از تایروس3 و S950 است و البته بهترین ارنجر دنیا فعلا تایروس5 است و تایروس4 در درجه ی دوم استتصویر
ولی برای خریدن تایروس4 بجای S950 و Tyros3 باید تفاوت قیمتی در حدود4 میلیون بدید که بنظر من زیاد بصرفه نیست برای کار مجلس.

درنهایت با توجه به موضوع تاپیک باید عرض کنم S950 از لحاظ ساپورت برنامه و ریتم بروز تر و متنوع تر است و ماهانه درحال بروز شدن است و قابلیت هایی بالا تر از تایروس3 داره مثل ویرایش فایل های mp3 و...
و تایروس3 هم کلاوی های حرفه ای تر و امکانات و حجم سمپل خیلی بیشتر داره همچنین قابلیت گلچین کردن و Audio Recorder حرفه ای و..
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

به نظر من s-950 چند تا برتری داره که منم حاضر نیستم با تایروس 3 عوضش کنم

- درام کیت های شرقی کامل تر و به روز تر
- پخش راحت mp3 و wave و اعمال تغییرات روی فایل mp3
- پوشش حداکثری تعداد صداهای تایروس 3 غیر از S-art2
- وزن سبک تر که حمل و نقل رو راحت تر میکنه
-دارا بودن اسپیکر
-دارای ووکال هارمونی 2
- سرعت بالای خواندن usb که خیلی ها از سرعت لود اطلاعات روی Usb تعجب میکنند ( حتی از سرعت USB لپ تاپ هم یبشتر است )
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
آواتار کاربر
Rahavash
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: کیبورد yamaha psr630
کیبرد فعلی: ....!؟
موبایل: poco x6 pro 5g
زمينه تخصص: ريتم سازي باكيبرد
محل اقامت: آلمان
تشکر کرده: 11 دفعه
تماس:

پست خوانده نشده

از لحاظ برنامه شک ندارم هر برنامه ای که بهرنگ عزیز ساخته باشه مطمینا حرف نداره چیزیه که اکثرمون شاهدش بودیم و هستیم
تایروس 4 دست دوم چه رنج قیمتی داره
اس950 الان برای فروش موجود هست یا نه ؟ این اصطلاح کمیاب بودن این کیبورد نگران کننده نیست که برنامه هاش هم کم بشه؟
یعنی اس950 یعنی هم ریتم و برنامه های آ2000 رو ساپورت میکنه هم تایروس3 اگه اشتباه نکنم ....؟
پیشاپیش عذر میخوام اگه سوالام مبتدی هستن
☆☆☆بہ آیندہ خود وفادار باشید نہ بہ گذشتہ خود ☆☆☆
(R-R)
آواتار کاربر
reza firouzfar
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio ct700
کیبرد فعلی: YAMAHA Tyros5-76 key
میکروفون: AKG
نرم افزار: CUBASE
موبایل: HTC One
محل اقامت: ترکیه - استانبول
تماس:

پست خوانده نشده

Rahavash نوشته شده:از لحاظ برنامه شک ندارم هر برنامه ای که بهرنگ عزیز ساخته باشه مطمینا حرف نداره چیزیه که اکثرمون شاهدش بودیم و هستیم
تایروس 4 دست دوم چه رنج قیمتی داره
اس950 الان برای فروش موجود هست یا نه ؟ این اصطلاح کمیاب بودن این کیبورد نگران کننده نیست که برنامه هاش هم کم بشه؟
یعنی اس950 یعنی هم ریتم و برنامه های آ2000 رو ساپورت میکنه هم تایروس3 اگه اشتباه نکنم ....؟
پیشاپیش عذر میخوام اگه سوالام مبتدی هستن

رهوش جان سوالات مربوط به قیمت کیبوردها رو باید در تاپیک زیر که لینکش رو گذاشتم بپرسین . .
viewtopic.php?f=137&t=2217&start=1110
http://forum.erteash.ir/viewtopic.php?f=137&t=2217&start=1110ولی در مورد برنامه ها باید بگم که S950 برنامه های تایروس رو نمیخونه و کلا فرمت برنامه هاش با تایروس3 فرق داره و فرمت YEP هستش . . ولی برنامه های A2000 رو ساپورت میکنه .
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

دوستان تاکیید شد مقایسات در بخش مقایسات انجام بشه لطفا و لینکش رو بذازید اینجا.
در جهت راهنمایی جناب رضایی و موضوع تاپیک باید عرض کنم بطور کلی اگر مثل من نوع کلاوی زیاد براتون تفاوت نمیکنه
و خودتون هم کار سمپل و برنامه سازی انجام نمیدید ، S950 خیلی بهتره براتون. ولی با توجه به اینکه کلا 5عدد دستگاه s950 بیشتر توی ایران نیست ، بعید است گیرتون بیاد.
گرچه با خرید تایروس3 هم نه تنها چیزی رو از دست ندادید ، بلکه چیزهای دیگری هم بدست آوردید.
سوالی بود همچنان بپرسید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
ADel
عضو فعال
عضو فعال
اولین ساز: Casio SA-25
کیبرد فعلی: Privia PX100-Tyros 3
موبایل: One XL
محل اقامت: بجنورد

پست خوانده نشده

واقعا خوشحالم که همچین تاپیکی راه افتاد چون حقیقتش من هم خیلی وقته این سوال ذهنمو مشغول کرده و چون هنوز آرزوی خرید کیبوردو تو سرم دارم با توجه به هزینه ای که میتونم بکنم بین تایروس 3 و اس 950 خیلی دارم با خودم کلنجار میرم (هرچند معلوم نیس کی این آرزوم رو عملی کنم اما بلخره بد نیس تکلیف خودمو زودتر مشخص کنم!!)
یه سری برتری هایی که این دوتا نسبت به هم دارن و اهمیتی که هرکدومش برام دارن رو مینویسم ببینم نظر دوستان چیه...

برتری های اس 950 :

سرعت بالا اومدن دستگاه بدون نیاز به لود کردن پروگرام : انصافا با توجه به کم حوصله بودنم! یکم برام مهمه
اجرای فایل های mp3 و حذف صدای خواننده از فایل : با این که مزیت مهمیه اما برای من کاربرد زیادی نداره
ریتمهای به روزتر ایرانی : اینم زیاد برام اهمیت نداره و همین که فقط یه سری ریتم ایرانی براش باشه کفایت میکنه
اجرای wave در مولتی پدها (اسمش سیستمش یادم نیس چیه!!) : این خیلی چیز جالبیه و کارای جالبی میشه باهاش کرد نمیدونم توی تایروس هم هست یا نه...لطفا مسئولین پاسخگو باشن!
وکال هارمونی2 : اینم زیاد برام کاربرد نداره

مزیت های تایروس 3 :

حجم سمپل بالاتر : نمیدونم همون 64 مگ تو اس 950 هم کافیه یا نه اما خوب مسلما هرچه بیشتر بهتر
صداهای sa2 و دکمه های مخصوصش : خداییش عاشق همین صداهاشم با این که تعدادشون کمه
قابلیت after touch کلاویه ها : به نظرم خیلی مفید میاد...خوشم میاد ازش!!
سمپل گیری تو خود دستگاه : زیاد برام مهم نیست!

دیگه چیزی یادم نمیاد
========================================================

درکل فک میکنم برتری های اس 950 با توجه به قیمتش خیلی بیشتر و کاربردی تره...اما همین 3قابلیت اولی که برای تایروس نوشتم خیلی منو به خودش جذب میکنه،بعلاوه اینکه کلا ابهت و زیبایی تایروس به نظرم خیلی بیشتره و واقعا از ظاهرش خوشم میاد در حالی که ظاهر اس 950 زیاد برام جذاب نیس
درمقابل همین لود کردن پروگرام تو تایروس به نظرم خسته کنندس و حوصله اینو ندارم که هردفعه روشنش میکنم 10دقیقه صبر کنم تا بالا بیاد(حالا یکی نیس بگه تو ببین اصلا کی میخوای بخریش که از الان جوش این چیزا رو میزنی!!!!!!)

دوستان خواهشا ضمن اینکه زحمت میکشن و نظرشونو میگن اگه مزیت های دیگه ای هم یادشون اومد یادآوری کنن ممنون میشم

آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

عادل خیلی خوبه که از الان داری بررسی میکنی تا بهترین تصمیم رو برای خرید بگیری

در مورد vocal harmoni 2 که روی s950 هست بیشتر تحقیق کن ... خیلی به درد میخوره ... راستش من از وکال تایروس 3 راضی نیستم زیاد ... یه بدی بزرگی که داره اینه که اگه صدای خواننده خیلی کم هم فالش باشه سیستم Vocoder تایروس فالشی صدا رو کاملأ مشخص میکنه و این اصلأ خوب نیست به نظر من و اتفاقأ سیستم جدید وکال هارمونی 2 تو S950 بعدأ ممکنه به کارت بیاد ... من اوایل که تایروس خریده بودم اصلأ توجهی به وکال نداشتم ولی الان یه هدست خریدم و دارم روی تنظیمات وکال کار و بررسی میکنم و علاقه پیدا کردم

یه مورد دیگه هم اینکه شما کلاویه های تایروس و هارد 80 گیگابایتیش رو جزء گزینه هات قرار ندادی که برای خیلیها کلاویه خوب خیلی مهمه
و اینکه من الان حدود 120مگابایت سمپل روی تایروس لود کردم و وقتی روشنش میکنم حدود 2/5 تا 3 دقیقه طول میکشه تا سمپلها لود شه که البته همیشه یکی از ریتمای فابریک دستگاه رو انتخاب میکنم و باهاش ملودی میزنم تا سمپلا لود شه تصویر

چیز دیگه ای فعلا یادم نمیاد
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “راهنمای خرید کیبرد”

• اطلاعات