مقایسه ریتم هفتاد روزه در کرگ و یاماها

نمونه های صوتی , تصویری از کیبردها برای آشنایی بیشتر با مدل ها

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

کدام ریتم از دمو های زیر بهتر است؟

ریتم کرگ
6
17%
ریتم یاماها
29
83%

مجموع رأی ها: 35
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
زمينه تخصص: نرم افزارهاي ويدئو
محل اقامت: همه ایران سرای من است

مقایسه ریتم هفتاد روزه در کرگ و یاماها

پست خوانده نشده

با سلام
این یک دمو از ریتم هفتاد روزه از محمد بختیاری هستش که توسط یکی از ریتمسازهای محترم برند کرگ برای pa3x و pa4x ساخته شده .بنده نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم (البته این یک سلیقه شخصی هست نه فنی) دوستان نظر شما چیست؟ چه در بحث سلیقه ای و چه فنی..در ضمن این ریتم سفارشی بنده برای psr-a3000 هم هستش که جناب بهرنگ زحمت ساختش را کشیده اند و امیدوارم که دمو از ریتم هم بگذارند تا این دو دمو را به چالش بکشیم.بنده خودم نوازندگیم خوب نیست ؛ اصلا نوازنده نیستم که بخواهم دمو بگذارم و این کار را می سپارم به استاد و اهلش.با تشکر

لینک دمـــــــــــــــو هفتاد روزه برای pa3x و pa4x
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

Re: دمو ریتم هفتاد روزه از محمد بختیاری با کیبرد pa3x

پست خوانده نشده

تصویر - دموی کرگ pa3x و pa4x
تصویر - دموی یاماها tyros5 و s970 و s770 و a3000
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
اشکان یاماها
متخصص Yamaha
متخصص Yamaha
اولین ساز: Casio
کیبرد فعلی: Yamaha s970 korg m50
کارت صوتی: Steinberg
میکروفون: Headset
نرم افزار: Cubase
موبایل: Sony z5permium
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: خوزستان

Re: مقایسه ریتم هفتاد روزه در کرگ و یاماها

پست خوانده نشده

با سلام خدمت سازندگان ریتم ها و دوستان ارتعاش
من با هندزفری هردو ریتم رو گوش کردم واقعا خسته شدم از ریتم و صداهای تکراری کرگ به اصطلاح سمپل های قدیمی خشک و بی روح ...
اصلا قابله قیاس نیستن ریتم یاماها ساخته استاد بهرنگ واقعا بی نظیره و زنده است ماهم که s970 مون فرداپس فردا میرسه لذتشو میبیریییم تصویر
آواتار کاربر
mojtaba190
عضو هیئت مدیره
عضو هیئت مدیره
اولین ساز: YAMAHA PSR 630
کیبرد فعلی: YAMAHA TYROS 2
کارت صوتی: Realtek HD
موبایل: HUAWEI HONOR 4X
محل اقامت: ایران
تماس:

پست خوانده نشده

من هر دو تا دمو رو گوش دادم. طبق گفته دوستان اون ریتم برای pa3x و pa4x ساخته شده. بخدا من یاد pa50 خودم افتادم که همین مدل ریتم و با تمپوی بالاتری توی فلش کارتم داشتم حدود 7 سال پیش. کیفیت ریتمی که بهرنگ ساخته بود مثل همیشه اصلا قابل قیاس با اون ریتمای بی کیفیت و خفه کرگ نیست. به نظر من سطح کلاس ریتم سازی بهرنگ خیلی بالاتر از اون مثلا ریتم ساز های کرگ هستش.
اینا رو به وضوح میشه در نمونه کارها و دموها دید.
آواتار کاربر
ilia_nazemi
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: yamaha psr8000
کیبرد فعلی: yamaha s950
موبایل: iphone6
محل اقامت: تهران_پاسداران
تماس:

پست خوانده نشده

مقایسه جالبی بودتصویر
البته چون ریتم ها از دو ساز متفاوت هست و یک نفر مشترک ریتم ها رو نساخته ، نمیشه کرگ و یاماها رو با این ریتم مقایسه دقیق کرد .
ولی واقعاً ریتم یاماها که استاد بهرنگ ساخته هم پر کار تر هست و هم زیبا تر .... تصویر
kalantari
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: pa80

پست خوانده نشده

صد البته که ریتم ساخته شده با یاماها با کیفیت تر و زنده تر هست ...ولی این نکته رو هم باید گوشزد کرد که ما اینجا دو سازنده ریتم متفاوت داریم...و نمیشه در باره کیفیت و قدرت سازها مقایسه ای انجام داد...مثلا فردی با یه بنز آروم میره...ایا میتونیم بگیم که بنز کلا آروم میره یا نمیشه باهاش لایی کشید؟؟
خب این مربوط به خود شخص هست...
نوازنده ها و سازنده های ریتم در واقع همون راننده های ماشین ها هستن...هر کدوم به نحوی از ساز استفاده میکنن..
ولی به شخصه نظرم اینه که مدل های جدید یاماها تکنولوژی عالی ای دارن ...ولی یکم زیادی داره روی اینترو ها کار میشه..و کلا به سمت این پیش رفته که نوازنده فقط آکورد بگیره...و این شاید در نگاه اول خوب باشه...ولی نوازنده بودن دیگه معنیش رو از دست میده....
کار با یاماها فوقالعاده راحت تر انجام میشه...البته بنده کرگ دارم..
رضا حکیمی فرد
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: کرگ

پست خوانده نشده

با سلام خدمت دوستان عزیز

من تازه به جمع شما عزیزان پیوستم و خوشحالم که در جمع شما هستم

قبل از هر سخنی به مدیریت و پرسنل محترم عرض خسته نباشید دارم

سوالم اینه که تا به کی قراره در ایران اینطور تعصبات بیجا بین برندهای کیبورد وجود داشته باشه؟!

مقایسه دوستان واقعا به ناحق هست!

ببخشید من کلا آدم رکی هستم

اول اینکه ریتم کرگ ساخته آقای حامد حقایق عزیز هست که من در یک جایی خوندم دوستان نوشته بودن علی قدیمی!

دوما من ست ایشون رو خریداری کردم و انصافا نمیخوام تعریف کنم ولی بهترین ستی بوده که تا حالا تو این مدت نوازندگیم ازش استفاده کردم

یه سوال دارم؟!

این دوستانی که اینطور قاطع میگن ریتم آقای حقایق مثل pa50 هست آیا ریتم سازی کردن؟

کجا این کیک و سمپل ها تکراری و خشک هست آخه؟!!

من در هنر آقای بهرنگ هیچ شکی ندارم و همیشه کاهاشون رو هم دنبال میکنم ولی انصافا تو این دوتا ریتم من کار آقای حقایق رو خیلی بهتر میدونم، انصافا کیفیت رو مقایسه کنید و همچنین نوع ملودی و ...

به هر جال نظر همه دوستان مجترم هست و لی اینکه همیشه اینطوری از یه چیز حتی اگه بهتر از اون هم باشه حمایت کنیم چیزی درست نمیشه

در پایان صجبت ها م جمله ای رو از دکتر شریعتی میگم

هیچگاه از کسی که همیشه از من تعریف کرد چیزی یاد نگرفتم!

ارادتمند همه شما عزیزان

رضا حکیمی فرد
رضا حکیمی فرد
عضو کم کار
عضو کم کار
کیبرد فعلی: کرگ

پست خوانده نشده

mojtaba190 نوشته شده:من هر دو تا دمو رو گوش دادم. طبق گفته دوستان اون ریتم برای pa3x و pa4x ساخته شده. بخدا من یاد pa50 خودم افتادم که همین مدل ریتم و با تمپوی بالاتری توی فلش کارتم داشتم حدود 7 سال پیش. کیفیت ریتمی که بهرنگ ساخته بود مثل همیشه اصلا قابل قیاس با اون ریتمای بی کیفیت و خفه کرگ نیست. به نظر من سطح کلاس ریتم سازی بهرنگ خیلی بالاتر از اون مثلا ریتم ساز های کرگ هستش.
اینا رو به وضوح میشه در نمونه کارها و دموها دید.

دوست عزیزم سلام

خدارو شاکرم که میبینم شما از 7 سال پیش چنین سمپل هایی و ریتمهای با کیفیتی رو اونم در pa50 داشتید و این لطف خدا به شماست

ممنون میشم اگه چنین ریتمی رو برای pa50 قرار بدید و یا اگه قرار نمیدید اسم اون فلش کارت رو بگید تا بریم ببینیم چطوری فلش کارتی بوده که در 7 سال پیش چنین ریتم و با کیفیتی درش بوده!
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

با تشکر از همه نظرات ارزشمندِ عزیزان باید عرض کنم بحث مقایسه همیشه داغ است و مفید. ارتباطی با تعصب ندارد گرچه تعصب در مواردی به اندازه اش هم خوب است.
همچنین خواهش میکنم به هیچ هنرمندی توهین نشود. شخصی که ریتم مقابل بنده را ساخته قطعا یک هنرمند بزرگ است و زحمت کشیده.هدف فقط روشن سازی است برای همه ی ما در مورد مقایسه ریتم های این دو برند بزرگ. چراکه واقعا در چندسال اخیر در مورد ریتمها و ست های کرگ شدیدا بزرگ نمایی و اغراق میشه.
بطور میانگین از هر 15 عدد ست در کرگ یک عدد حرفه ای و جدید است و باقی گلچین و کپی و تکراری.

لطفا به نظر دادن ادامه بدید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
STUDIO SIMA
عضو ویژه
عضو ویژه
اولین ساز: سه تار
کیبرد فعلی: YAMAHA PSR-A3000
میکروفون: M59
محل اقامت: همه ایران سرای من است

پست خوانده نشده

با سلام
دوستان جو را متشنج نکنید .روال این هست که ریتمها را به چالش بکشید نه برندها و سازندهای محترم را............
قرار بر این شد که بگوییم کدوم ریتم جذابتره و چرا؟ حالا یا از روی بحث سلیقه یا بحث فنی وگرنه غیر از این باشه شاید در حق ریتمسازها گرامی اجحافی بشه که اصلا هدف این تاپیک و سایت نیست.با تشکر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “نمونه Demo از کیبردها”

• اطلاعات