جهت استفاده از تمامی امکانات سایت  باید وارد  و یا عضو شوید

خروج

قوانين انجمن

پست های نـامربوط باموضوع مبحث حذف میشوند.
برای موصق بودن مقایسات حتما باید سایت های منبع عنوان شوند.
برای خواندن قوانین سایت اینجــا را کلیک کنید.

+ ارسال پاسخ
 صفحه 7 از 7 |      1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 موضوع پست: Re: مقایسه صداسازی یاماها و کرگ
پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه دی 5, 95 5:26 am 
آفلاين
عضو سایت
عضو سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه مهر 15, 92 1:40 am
حالت من: Asleep
اولین ساز: casio ct 640
کیبرد فعلی: MOTIF XF-PX150-WX5
نرم افزار: Logic Pro X
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
dishdish نوشته است:
بله درست هست ولی شما تو سینتی توانایی اینو داره یه صدای 1 صدم ثانیه ای رو بهش کشش بدی فرکانس بدی و از پایه صدا سازی روش انجام بدی مثل rolanad D50  ولی تو ارنجر های یاماها نمیشه اینکارو کرد توی ارنجر های کرگ میشه اینکار رو انجام داد منتها به اندازه ساز شما و بقیه سینتی ها موتور صدا نداره شما سینتی خوبی داری ولی صدایی که درست کردی یا هست اصلا قابل مقایسه با کرونوس که هم سطح دستگاه شما هست نیست و باید با اون مقایسه بشه  

درمورد ارگن بله ارگن صدایی هست که تو مبحث کاری من که عروسی میرم خیلی استفاده میشه خیلی شکیل و زیباست ارگن یکی از صداهایی هست بینهایت با لگاتو مچ میشه و لهجه های خوشکلی میگیره پیشنهاد میدم شما هم انجام بدین تست کنین نتیجش رو اینجا قرار بدین

چه لزومی داره کاری رو که در کامپیوتر بهتر و سریعتر میشه انجام داد روی کیبورد انجام داد؟‌ نرم افزار expansion manager یاماها یک مزیت عظیم نسبت به تمام دستگاهای سری PA کرگ هست. همانطور که VST موتیف یک مزیت بزرگ نسبت به کرونوس هست! تاحالا ندیدم کسی روی استیج صدا سازی کند. مزیت اینجام این کار روی کیبورد چیست؟

در مورد صدا، آنچه که حرف اول رو در سمپلرها میزند سمپلهای پیش فرض هست. سمپلهای پیش فرض موتیف رو خوش صدا تر از کرونوس میدونم. مثلا صدای گیتار آکوستیک کرونوس اصلا خوب نیست... کرونوس سیستم DNC ندارد و درست کردن آرتیکولیشن رویش کار آسانی نیست. برای کرونوس شما باید کلی پول صدا بدید... که اصلا معقول نیست. وجود یک لگاتوی کرونوس باعث نمیشه که من تمام مزایا و قابلیتهای موتیف در کار با سمپل رو نادیده بگیرم! این لگاتو برای صداهای موهومی بوده حالا در خاور میانه ازش تو استرینگ استفاده میشه... چیز دیگری ایست! لگاتوی موتیف در میکس بسیار خوب جواب میده.

موتیف دستگاهی هست که برای کار با DAW طراحی شده ولی کرونوس خیر و دلیل عمده ای بود که باعث شد من موتیف بخرم. هماهنگی این دستگاه با DAW و ۱۶ خروجی صدای آن هست. تطابق کرونوس با DAW های مدرن در حد صفر هست! ضمن اینکه معماری ۹ اوسیلاتوری AWM2 یاماها از معماری ۳ اوسیلاتوری HD-1 کرگ برای کار با سمپل رو هم مناسبتر و منعطف تر میبینم. قابلیتهایی که DAW و VST به اجرا زنده شما میدهد هیچگاه روی ورکستیشن قابل پیاده سازی نیست. امکانات کرونوس برای کار با DAW و VST در حد MOX هم نیست:

http://s9.picofile.com/file/8279834500/chera_nemiraghsi_ABCDEFC.mp3.html

این کار جز اولین کارهای من هست که با MOX و MainStage بسته شده. صدای ساکسیفون VST هست و چنان امکاناتی دارد که روی ورکستیشن ها دست نیافتنی هست. به نظرم ورکستیشن باید مکمل و راحت کننده کار با DAW باشد چرا که ورکستیشن ها به این سمت دارن حرکت میکنند.

در مورد ارگن من هم در فرصت مناسب صدا میگذارم.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه دی 5, 95 4:19 pm 
آفلاين
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
نماد کاربر
تاريخ عضويت: يکشنبه آذر 21, 88 1:56 am
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشی
بنده با این نظرتون مخالف هستم صداهای پیش فرض از اسمشون معلوم هست هیچ ارتباطی به صدا سازی نداره این تاپیکم واسه صداسازی هست بحث سر صداسازی هست اتفاقا بنده هیچ دلیلی نمیبینم صدا سازی یه کیبورد بخواد با pc  انجام بشه اگه بخواد با اون انجام بشه با یه daw یه میدی کیبورد کار راه میفوته که خیلی نرم افزار های حرفه ای تری نسبت به یک یاماها داره شما با کورونوس کار نکردین

شما با یه breath control میتونین هر کاری که دوست دارین واسه سازهای کششی انجام بدین

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه دی 5, 95 8:37 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن 29, 87 6:15 am
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: S975 - EA7 - Genos
کارت صوتی: ICON aio6
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2017
موبایل: Note5
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
با تشکر از آقای امیر عزیز و کمال احترام باید عرض کنم نمونه بهتر است تصویری و با ذکر نام Voice باشد تا قابل اثبات باشد.
ولی با اینحال عیب ندارد ، این صدا آنقدر ساده و معمولی بود که در یک کیبورد معمولی و قدیمی یاماها هم قابل اجرا هست و حتی بهتر.
بفرمایید
اینجـــا

این نمونه استرینگ با کیبورد A2000 یاماها که قیمتش درحال حاضر حدود یک پنجمِ pa4x است. صداهای بعدی هم همه در مدل های معمولی یاماها موجود هست که وقت کنم میذارم.
dishdish نوشته است:
اینم یه صدای استرینگ واسه pa4 یا کرگ
http://s8.picofile.com/file/8279541676/sss.MP3.html
امیر جان من تورو از قدیم میشناسم و این بحث در کمال دوستی هست ولی دوست دارم اگر جایی متوجه شدی دچار اشتباه بودی اعتراف کنی.
من هم همیشه گفتم صداسازی ارنجرهای کرگ خیلی بهتر از یاماها هست و این جمله را از طرف من همه جا کپی کنند همه ولی این هم کپی کنند که من میگم :
1- افکت در ارنجر یاماها خیلی بهتر از کرگ هست
2- صداهای اماده یاماها بطور میانگین(نه همه) خیلی بهتر از کرگ است.
3- صداهای اورینتال یاماها صدها پله از کرگ جلوتر و بیشتر است

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه دی 5, 95 8:46 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
رتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشیرتبه امتیاز - آزمایشی
فرض کنیم کرگ 24 یا 48 لایه را باهم ترکیب میکند.
حالا این صداهای A2000  را ببینید و گوش کنید  
اینـــجا - Electronic Synth
این مدل یاماها دقیقا همرده کرگ Pa600 است. خواهش میکنم کسی با کرگ Pa600 این صداها را اجرا کند. یا اصلا با Pa900
این صداها همه فابریک دستگاه بودند.

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه دی 5, 95 9:24 pm 
آفلاين
عضو سایت
عضو سایت
نماد کاربر
تاريخ عضويت: سه شنبه مهر 15, 92 1:40 am
حالت من: Asleep
اولین ساز: casio ct 640
کیبرد فعلی: MOTIF XF-PX150-WX5
نرم افزار: Logic Pro X
زمينه تخصص: مبتدي علاقه مند اهنگسازي
dishdish نوشته است:
بنده با این نظرتون مخالف هستم صداهای پیش فرض از اسمشون معلوم هست هیچ ارتباطی به صدا سازی نداره این تاپیکم واسه صداسازی هست بحث سر صداسازی هست اتفاقا بنده هیچ دلیلی نمیبینم صدا سازی یه کیبورد بخواد با pc  انجام بشه اگه بخواد با اون انجام بشه با یه daw یه میدی کیبورد کار راه میفوته که خیلی نرم افزار های حرفه ای تری نسبت به یک یاماها داره شما با کورونوس کار نکردین

شما با یه breath control میتونین هر کاری که دوست دارین واسه سازهای کششی انجام بدین

شما از هیچ چطور صدا درمیارید؟ شالوده هر صدای خوب در مدل سنتز افزایشی و کاهشی سمپل هست مگر اینکه شما مد نظرتان مدلهای سنتز دیگر مثل مدولاسیون فرکانس، فاز و ... باشد.

ترکیب درست سمپل ها در شبیه سازی سازها گام اول هست. ترکیب درست برای گیتار آکوستیک استفاده از نویز فرت، صدای نتهای مرده، لرزش تار و در صورت امکان طنین و رزونانسهای ساز هست. در مورد صدای استرینگ اورینتال ترکیب معمول ۳ ویالون با ۱ چلو هست.

در مورد استفاده از PC دقیقا نظر من هم همین هست! برای آشنایی با نظر من یه چرخی در انجمن بزنید! برای ترکیب MIDI Controller و DAW در اجرای زنده کامپیوتری بسیار قدرتمند برای اجرای ۱۶ ساز سر استیج نیاز هست و چه تضمینی هست که قطعی و آبرو ریزی به بار نیاره؟ شاید برای استودیو راه حل خوبی باشه ولی برای اجرای زنده به ریسکش نمیارزه.

بحثی در سنتز صدا هست به اسم مدلسازی فیزیکی. این مدلسازی هیچ ربطی به برث کنترلر ندارد. شما یک نمونه با برث کنترلر مشابه این بگذارید تا من هم آشنا بشم:

ساکسیفون بدون برث کنترلر

این همان VST هست که من استفاده کرده ام. قرار نشد که همدیگر رو زیر سوال ببریم جناب دیش دیش. شما چقدر با کرونوس یا موتیف کار کردید؟ از کجا میدونید که من با کرونوس کار نکردم؟ شما چقدر تحقیق کردید و چقدر با هر دو آشنا هستید؟ من با اکوسیستم موتیف بیش از ۵ سال هست آشنایی دارم و هر از گاهی هم با کرونوس دوستم کار کردم. من فکر کنم شما حرفهای من رو جور دیگری برداشت کردید. به نظر من کرونوس برای کارکرد مستقل در کل از موتیف بهتر هست اما در استودیو و کارهای ترکیبی و زنده با DAW موتیف خیلی پیشرفته تر از کرونوس هست و مانتاژ که از موتیف هم بهتر هست. من باید کمی توضیح بدم:

در رویه کاری مطلوب من (اجرای زنده) کیبورد به هیچ عنوان نقش اصلی رو ندارد. این روش ابداعی من نیست بلکه در تمام شوهای تلوزیونی در آمریکای شمالی من جمله ABC و تمام کنسرتها این سیستم در کنار سازهای آکوستیک و ... استفاده میشه. حالا چرا در ایران نمیشه از من نپرسید! اصلا Ableton Live اسمش داد میزند برای چه ساخته شده!

چون اجرای زنده با VST به PC بسیار قوی نیاز دارد و ریسکش بالاهست من سازهایم رو به دو بخش پیش زمینه و سولو تقسیم میکنم. سولو ها با VST زنده خواهند شد و پیش زمینه با کیبورد. چند دلیل هم برای استفاده از سمپلر هست.
- زمان بر بودن بار گذاری هر VST ضرب در ۱۶ هم حوصله میخواهد هم پول هم زمان هم ریسک دارد.
- صداهای پس زمینه به جزییات آنچنانی نیاز ندارند و در میکس کار نامحسوس اند پس لزومی هم ندارد که در حد اعلا باشند.
- ساز سولو باید تا آنجا که جا دارد به نسخه فیزیکی نزدیک شود پس VST خیلی مناسب است.

با این کار من هم هزینه زمانی، مالی و ریسک فاجعه رو کم کردم و هم بار CPU روی لپ تاپ رو کمینه کردم ضمن اینکه اجرایی خواهم داشت که روی هیچ Tyros و یا PA4X ای به تنهایی امکان پذیر نخواهد بود. این رویه کاری روی MOTIF به بهترین نحو قابل اجراست:
۱- VST ای که ۶۴ بیت هست (کرونوس VST ای پولی ۳۲ بیت دارد که خود کرگ نساخته و با DAW های مدرن ۶۴ بیت سازگار نیست و اصلا باید فراموش کرد)
۲- شانزده خروجی همزمان به شما این امکان رو میده که تا ۱۶ ترک سانگ خود رو روی DAW افکتهایی به طور نامحدود و در حد استودیو بگذارید (کرونوس فقط ۲ تا خروجی دارد).
۳- تطابق MOTIF XF با Cubase یکی از بهترینهایی هست که من دیدم. کیوبیس (استاینبرگ) و موتیف هر دو متعلق به یاماها هستند.
۴- زمان بارگذاری سمپلهای در موتیف صفر هست در کرونوس شما هر قدر سمپل بیشتر بگذارید زمان بیشتری طول میکشه تا سیستم بالا بیاد.
۵- این لیست ادامه دارد.

در سیستم کاری من موتیف میگنجد نه کرونوس و من متوجه نمیشم که اشکال اینکه من کرونوس استفاده نمیکنم در چیست؟ حالا شما هر قدر هم که دلت میخواهد بگو کرونوس این و آن. کرونوس آن کاری که میخواهم هیچوقت نمیکند و شما میگی با کرونوس کار نکردی حتما قبل از اینکه هزینه کنم فکر کردم در غیر اینصورت باید آدم احمقی باشم که به خاطر برند برم پول خرج کنم!

بر میگردیم به اصل موضوع. من در فرصت مناسب صدای ارگن خواهم گذاشت.  من تا حالا هیچ ارگنی را ندیدم که لگاتو داشته باشد. دلیل لگاتو بودن ارگن چیست؟

*** این رو هم اضافه کنم که من تفریحی و دلی کار میکنم و ار لحاظ سواد موسیقی آماتورم.

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: يکشنبه دی 5, 95 9:54 pm 
آفلاين
مدیر کل
مدیر کل
dishdish نوشته است:
این تاپیکم واسه صداسازی هست
کاملا درسته و خواهش میکنم بحث به صداسازی ربط داشته باشه.
muse نوشته است:
شما از هیچ چطور صدا درمیارید؟
این هم درسته و کلی از صداهای فابریک کرگ و رولند گفت که مثلا چند لایه هستند.
dishdish نوشته است:
هیچ دلیلی نمیبینم صدا سازی یه کیبورد بخواد با pc  انجام بشه اگه بخواد با اون انجام بشه با یه daw یه میدی کیبورد کار راه میفوته
سخت افزار میدی کنترلر کاملا تحت حمایت نرم افزار عمل میکنه ولی صداسازی در pc برای کیبورد انجام میشه و داخل کیبورد ثبت میشه.
منم معتقد هستم صداسازی در کیبورد بهتره ولی سادگی در کارکرد با کامپیوتر ده ها برابر کیبورد است و البته دسترسی مستقیم به تمام اطلاعات شخصی در هارد کامپیوتر. نه انتقال با انواع روش ها
dishdish نوشته است:
من صدا تو یاماها ندیدم اینقدر حجم داشته باشه بیشتر یاماها لطیف و تنین هست
این صدا را همین الان گرفتم براتون. بهتر است خود دوستان نظر بدهند تا آقای امیر چون همه چیز واضح است :
مشخصات این صدا :
Watariat 3 = BM5-Expansion Pack
Volum : 73
Mode : mono
Portamento : 51
DSP : off
-
Watariat = Preset Voice-S670-S750-A2000-A1000
Volum : 59
Mode : mono
Potamento : 51
DSP : stage

- یک نمونه صدای "استرینگ پر حجم"  از مدل های معمولی یاماها

مشخصات YIM

پست خوانده نشدهارسال شده در: دوشنبه دی 5, 95 3:35 am 
آفلاين
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
نماد کاربر
تاريخ عضويت: يکشنبه آذر 21, 88 1:56 am
کیبرد فعلی: pa4x _ roland D50
نرم افزار: cubase .FL
موبایل: s3
رتبه امتیاز - آزمایشی
muse نوشته است:
شما از هیچ چطور صدا درمیارید؟ شالوده هر صدای خوب در مدل سنتز افزایشی و کاهشی سمپل هست مگر اینکه شما مد نظرتان مدلهای سنتز دیگر مثل مدولاسیون فرکانس، فاز و ... باشد...
من بد برداشت کرده بودم این پستتون کاملا روشن کرد بله بنده هم نظرم با شما اینجا بحث این بود که تو ایران واسه کار استیج کورنوس بیشتر به درد ادم میخوره ولی موتیف بسیار عالی هست

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: جمعه دی 23, 95 12:37 am 
آفلاين
متخصص Yamaha
متخصص Yamaha
تاريخ عضويت: جمعه بهمن 2, 94 11:12 pm
حالت من: Angelic
اولین ساز: Casio
کیبرد فعلی: Yamaha s970 korg m50
کارت صوتی: Steinberg
میکروفون: Headset
نرم افزار: Cubase
موبایل: Sony z5permium
رتبه امتیاز - آزمایشی
یادمه خیلی سال پیش بود . بعد هی ارگ ارتقا میدادم
بعد میدیدم بعضی از کسایی که خیلی سال تجربه نوازندگی و  ریتم و صداسازی دارن ریتم و صداهای بهتری نسبت به من دارن با اینکه مدل دستگاه من بالاتر بود
به استادم گفتم جریان چیه !
گفت مدل ارگ مهمه ولی کسی که پشت ارگ میشنه مهم تره
گفت معلوماتت رو بالا ببر بعد مدل ارگ
دموها رو شنیدم و دیدم.

افرادی مثل بهرنگ که سالهای سال در زمینه ریتم و صدا سازی فعالیت دارن و آثار حرفه ای دارن، توی کشور انگشت شمار هستن و قطعا میتونن با یه a2000 ((در زمینه ریتم و صدا))

اکثریت کیبوردیست ها رو با هر کیبوردی pa3pa4 tyrus 5 وووو...رو توی سطح کشور به راحتی شکست بدن
موفق باشید

مشخصات

پست خوانده نشدهارسال شده در: چهارشنبه بهمن 25, 96 10:23 pm 
آفلاين
عضو کم کار
عضو کم کار
نماد کاربر
تاريخ عضويت: چهارشنبه بهمن 25, 96 10:09 pm
اولین ساز: gem8
کیبرد فعلی: تایروس3-کرگ پیا 3
سلام به همه دوستان

مشخصات

+ ارسال پاسخ  صفحه 7 از 7 |      1 ... 3, 4, 5, 6, 7
پاسخ سریع
موضوع:

تعداد صفحات: صفحه 7 از 7

تعداد پست ها:  69 پست

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان مديران انجمن: behrang, mojtaba190
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد
انتقال به: