CASIO AT3-AT5

انواع کیبوردهای ارنجر و سبک کاسیو

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

آواتار کاربر
seyed ali
عضو کم کار
عضو کم کار
اولین ساز: casio
کیبرد فعلی: Moco MK5000 Iranian
کارت صوتی: Realtek HD Audio
نرم افزار: FL Studio 9
موبایل: SAMSUNG DUOS
زمينه تخصص: آهنگسازي با كيبرد
محل اقامت: ایران - بوشهر - برازجان - روستای راهدار
تماس:

Re: CASIO AT3-AT5

پست خوانده نشده

با سلام خدمت بهرنگ جان
من اینجا هم جواب سؤالات شما رو میدم و هم خودم سؤالی می پرسم که امیدوارم جواب بدید :
سؤال اول فرمودید که AT-3 رو چند خریدم ؟ در جواب باید بگم که من این ارگو تو اینترنت با شخصی به نام حسین لزومی از تهران آشنا شدم که به صورت نو و آکبند با وسایل همراش به قیمت 550 هزار تومن فرستاد و یه کیف پُر ابر CASIO هم به قیمت 15000 تومن ازش خریدم که جمعاً شدن 565 هزار تومن .
و در سؤال دومی تون فرمودید از این ارگ چه انتظاری دارم ؟ من قبلاً گفته بودم که کارم آهنگسازی برای گروه های سرود هست و قبلا یه 740 داشتم که بعضی از انتظاراتم رو برآورده میکرد و در عوض مشکلات دیگه داشت که ارزشش خوبی هاشو از بین می برد چون من آهنگها رو برای اجرا ضبط میکنم ، 740 چون با فلاپی کار میکرد مشکلات زیادی از جمله اینکه گاهی اوقات ارور فرمت رو میده تا اونجا که تو یک مسابقه سرود مهد کودک که من و هادی هیجانی زادگان با اعضای گروه سرودمون به مرحله نهایی یعنی استانی رسیده بودیم تو بین اجرای گروه سرودی که من آهنگساز و رهبرش بودم یک دفعه صدا قطع شد و متوجه شدم که ارور فرمت دیسک داده و همین مقداری از امتیازمونو کم کرد و خوشبختانه چون از نظر حرکات دست و بدن بهتر از بقیه باهاشون کار کرده بودم بالاترین امتیاز حرکات به ما داده شد و جبران اون مشکل شد و دیگری نداشتن درام کیت های عربی و ایرانی و هندی بود ، به خاطر این که من احتیاج به دارم کیت های ایرانی و عربی برای ریتم سازی و آهنگسازی دارم یکی دیگه مشکلات ریتم سازی در 740 بود که در AT-3 ریتم سازی خیلی راحت تر و زیباتره و اینکه من اُرگی که مموری خور و USB خور باشه میخواستم که ضبط SONG در اون بهتر و ایمن تر باشه و این ارگ خاسته های منو برآورده کرده که 740 اصلا این خواسته ها رو نمی تونست برآورده کنه که خیلی قدیمی شده و اصلا به روز نیست که از دستش راحت شدم و چون من اصلاً در مجالش عروسی و امثال اون شرکت نمیکنم این ارگ برام خوبه و در قسمت کنترل ریتم که فقط دو تا FILL - IN داره من میتونم اونو با روشهایی به هشت تا FILL - IN ارتقاع بدم که در یک نوازندگی همزمان بتونم خیلی راحت هشت تا ریتم با هشت تا صدای ترکیب شده رو اجرا کنم که با این کار این مشکل هم در AT-3 برطرف میشه و دیگر مزایایی که داره و اصلا در این سایت به خاطر اینکه باهاش آشنایی ندارن اونا رو نگفتن و حتی ازشون اطلاع هم ندارن .
و اما سؤال من : من موقع به برق زدن آداپتورِ همین AT-3 جرقه ای رو مشاهده میکنم که همین کار میتونه در هر بار روشن کردن ارگ ، شوکی رو به آداپتورش وارد کنه ، حالا با این وضعیت آیا من میتونم مثل شارژر موبایلم که همیشه تو برقه اونو همیشه در پریز رها کنم ؟ چون من برای تست ، باهاش به مدت دو ساعت با صدای کاملا بلند آهنگ پخش کردم و ارگ و آداپتور حتی ذره ای هم گرم نشدند ، با توجه به اینکه در حالت خاموشی ارگ ، آداپتور میخواد تو برق باشه آیا تو برق بودن آداپتور ضرری برای آداپتور یا ارگ ایجاد می کنه یا نه ؟ تصویر
Only Moco Iranian MK5000
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

پست خوانده نشده

سید جان در مورد جرقه ای که موقع اتصال پیش میاد باید بگم که توی مدلهای A1000 و حتی OR700 هم این مورد رو داشتم در واقع اکثریت کاهندهای ولتاژ که با خاصیت خازنی جریان رو کاهش میدن موقع کشیدن و یا قطع برق مقدار کمی جریان رو ذخیره میکنن و بسته به آمپرشون جرقه بزرگتر وکوچکتر هست و شاید اصلا نباشه .
و در مورد همیشه در برق گذاشتن آدابتور باید بگم سه حالت داره:
1.آدابتورهای قدیمی(همون ترانسفورماتورهای کاهنده که با سیم پیچ و با خاصیت مغناطیسی) جریان رو کاهش میدن حتی وقتی دستگاه خاموش باشه گرم میکنن(A3 .640.740 ,...)
2.آدابتورهای خازنی مثل همین آدابتور خودت یه راه خیلی ساده هست آدابتور رو توی برق بذار و دستگاه رو خاموش بذار یه چند ساعتی که گذشت ببین گرم شده . و اگر هم LED داره که روشن هست نگران نباش چون اکثرا این LEDها یا چراغخای نئون قرمز جداگانه جریان دریافت میکنن.
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

seyed ali نوشته شده:و دیگر مزایایی که داره و اصلا در این سایت به خاطر اینکه باهاش آشنایی ندارن اونا رو نگفتن و حتی ازشون اطلاع هم ندارن.
آقای سید جان شما که باهاش آشنایی دارید ، میشه تعدادی از این مزایای نهفته رو برامون بنویسید؟
تا وقتی این مزایا گفته نشن و کسی ندونه ، بحساب نخواهند آمد.
من خودم در این تایپیک که مخصوص مقایسه AT3 و PSR740 است ، به AT3 رای دادم ولی هرکسی دلایل خودش رو با توجه به استفاده خودش داره.خوب میشه شما هم که بطور اتفاقی همون 740 رو داشنید توی این تایپیک شرکت کنید.
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
آواتار کاربر
seyed ali
عضو کم کار
عضو کم کار
تماس:

ریتم : CASIO AT3-AT5

پست خوانده نشده

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عباداتتون در ماه مبارک رمضان
با اجازه دوستان امروز یه ریتم بندری که با casio at-3 توسط دوست خوبم هادی هیجانی زادگان ساخته شده رو مخصوص این ارگ گذاشتم برای دانلود و استفاده در این ارگ و مدل های AP-6 /AP-620 / AT-3 / AT-5 / CDP-200R / CTK-4000 / CTK-5000 / CTK-5000SK / CTK-6000 / CTK-7000 / PX-330 / WK-200 / WK-210 / WK-500 / WK-6500 /
WK-7500
در این لینک : ( من دو تا لینک گذاشتم که اگه اولی خراب بود از دومی استفاده کنید . ) حجم 3 KB

http://www.4shared.com/file/DrjPtZeQ/Bandary.html

http://dc417.4shared.com/download/DrjPtZeQ/Bandary.AC7?tsid=20110807-033245-1146efb1
Only Moco Iranian MK5000
آواتار کاربر
seyed ali
عضو کم کار
عضو کم کار
تماس:

ریتم : CASIO AT3-AT5

پست خوانده نشده

ببخشید اصلاح میکنم
لینک دومِ دانلود ریتم بندری در مطلب بالایی در واقع لینک مستقیمه ولی اولی لینک غیر مستقیم ، اگه از دومی استفاده کنید معطل نمیشید . تصویر
Only Moco Iranian MK5000
behrang
مدیر کل
مدیر کل
اولین ساز: Casio SA21
کیبرد فعلی: A5000 - EA7 - MODX
نرم افزار: MAGIX STUDIO 2022
تشکر کرده: 228 دفعه

پست خوانده نشده

آقای سید عزیز در صورتی که ریتم های AT3 بادرام کیت های جدید و غیر جنرال AT3 ساخته شده باشه ، فقط به خودش و AT5 میخوره، چون همه درام کیت های AT3 رو و اونها ندارند.
درضمن اگر خواستید ریتم برای دانلود بذارید ، اینجـــا
اگر تایپیکی برای CASIO نبود یدونه تایپیک برای CASIO ایجاد کنید و ریتم توش بذارید.
ولی برای Demoهای صوتی و تصویری ، همیجا بذارید.ممنون
لطفا از دکمه تشکر در گوشه پست استفاده کنید برای بالا رفتن امتیاز موضوع
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

behrang m نوشته شده:آقای سید عزیز ظاهرا شما روی نظریه خودتون پافشاری دارید.و هیچ توضیح علمی هم ندارید.
لطفا بطور عمومی یا خصوصی به بنده بفرمایید روی مدل هایی مثل مثلا CTK5000 چطوری میشه از بیرون ریتم ریخت؟

نمیخواد توضیح بدید فقط با کمک هادی یک منبع و دلیل علمی و منطقی نشون بدید که چطور روی CTK5000 ریتم از خارج میریزند.درضمن در اون صورت هم ریتم های AT3 به این مدل ها نمیخوره ، چون درام کیت های AT3 اورینتال است و اونها ندارند.
24ساعت فرصت دارید.در غیر اینصورت پست شما ادیت میشه.

من همینجا به همه دوستان خسته نباشید میگم که برای علمی شدن و صحیح بودن مطالب تایپیک زحمت میکشند.
بهرنگ جان امروز سید علی بنده خدا با این که روزه بود اومد بود خونه ما و به بنده افتخار داده بودند راستش من کاتالوگ کیبورد رو( که اون قسمتش رو که منظور سید بوده) چک کردم البته تا اونجایی که مدرک دیپلمم اجازه میداد و فهمید حرف سید علی از جهت و حرف مش بهرنگ از جهت دیگه درسته .
مش بهرنگ جان اون قسمت کاتالوگ رو میذارم خودتم یه نگاهی کن شاید من اشتباه خوندم
من فکر کنم منظور این پاراگراف اینه که اگه نرم افزار کانورتر ریتم کاسیو رو داشته باشید میتونید ریتمهای ساخته شده در این کیبورد رو (به شرط تبدیل با کانورتر ریتم) روی این مدلها هم بریزید.

و جریان ریختن ریتم روشون هم مثل همون a300 yamaha هست(البته شخصا این کار رو نکردم) ولی فکر کنم کیبوردهای جدید کاسیو و یاماها که جای مموری و فلش ندارن و براشون یوزر گذاشتن بشه از طریق کابل آدابتور میدی بهشون ریتم داد من اینو توی a300 دیدم.
و از طرفی حرف مش بهرنگ درسته که اگه ما با درامکیتهای اورینتال بسازیم اونوقت چی؟
که به نظر من اینجاش که کانورتری که توی کاتالوگ نوشته فایلها رو طوری کد گذاری میکنه که روی standard gm درامکیتهای که بین همشون مشترکه ریتم رو اجرا کنه.
اگه کاتالوگ کاملتر میخواهین به سید بگین بذاره ولی اصلش همینه.
در مورد پسوند ریتم هم بنده خدا راس میگه از تو مموری کپی کردیم دیدیم پسوندش همین تو کاتالوگ هم نوشته و بعد کلا یوزر رو پاک کردیم همون فایل 3 کیلو بایتی رو ریختیم دیدیم درسته.
البته تو یه ارگ دیگه هم دیدم پسوند ریتمش یه چیز دیگه باشه
مثل درکیبورد GEM WK2 پسوند هر ریتم شما شماره یوزر ریتم است برای مثال اگه اگه اسم ریتم BANDARI است و توی یوزر 2 ذخیره کرده اید پسوندش این میشود(BANDARI.U02)
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

هادی هیجانی زادگان نوشته شده: من فکر کنم منظور این پاراگراف اینه که اگه نرم افزار کانورتر ریتم کاسیو رو داشته باشید میتونید ریتمهای ساخته شده در این کیبورد رو (به شرط تبدیل با کانورتر ریتم) روی این مدلها هم بریزید.
()
سلام آقا هادی...حالا به فرض اینکه کانورتور هم پیدا کردیم یا حتی با پرکاشن های جنرال کاسیو هم برای At-3ریتم ساختیم ...چطوری به CTK-4000 انتقال بدیم؟؟؟چون CTK-5000 رم میخوره و شاید یک درصد بشه بهش ریتم ریخت اما CTK-4000 که اصلا رم نمیخوره چی؟؟
بعدشم من که CTK-5000 داشتم اصلا جایی برای ذخیره ریتم ورودی نداشت...منظورم حافظه است...توی کاتالوگش هم از 512 kb حافظه برای سمپل نام برده شده بود.که توی تاپیک مخصوصش توضیح دادم.اون یوزر ریتم هم برای ویرایش ریتم های درونی دستگاه بود..
با تشکر از شما که با دقت جواب میدین..... تصویر
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

دوست گلم من که نگفتم صد در صد ریتمهای اورینتال رو میخونه گفتم تو کاتالوگش هست شما کاتالوگ رو که گذاشتم خوندی؟
بعد من گفتم که با آدابتور میدی (شاید بشه مثل a300 براش ریتم ریخت).
در مورد نداشت جایی برای ذخیره ریتم هم من در عجبم که شما میگید نداره من خودم قبلا یه کاسیو ctk 3000 داشتم و اگه اشتباه نکنم (چون مال خیلی وقت پیشه شاید a300 رو قاطی کردم)برای ذخیره ریتم سه تا یوزر براش گذاشته بودن یعنی آخرین گزینه های یوزر خالی میباشد.البته من یقین ندارم شاید هم صحبتهای شما درست باشه که البته احتمالش بیشتر چون شما با این کیبورد ور رفتید ولی نمی دونم کاتالوگش چرا اینو نوشته پس
در واقع من نمی گم پست من به یقین درسته فقط می گم اینا هم فرضیات من هست بر طبق این شواهد کم. تصویر
آواتار کاربر
شوالیه آسمان
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
کیبرد فعلی: S770
کارت صوتی: Audio g
محل اقامت: تهران

پست خوانده نشده

شوالیه شفاف سازی میکند !!!
بعد از مطالعه دقیق کاتالوگ کیبورد AT-3 به این نتیجه رسیدم که توسط این کیبورد میشه برای خیلی از مدل های کاسیو ریتم ساخت (
همون مدل هایی که سید و هادی گفتن ) !!! البته به شرطی که از پرکاشن و سازهای مشترک استفاده بشه .اما سوال اصلی اینه که پس چرا هیچ مطلبی راجع به ریتم گرفتن CTK-5000 و 4000 در کاتالوگشون نیوده؟؟؟ جوابشو بعد از تحقیق در چند تا از سایت های خارجی و سایت اصلی کاسیو به دست آوردم :
با توجه به اینکه Ctk-5000 و ctk-4000 قابلیت ریتم سازی ندارند و مطمن باشید که ندارند و هیچ ریتم رسمی خارجی برای این کیبوردها ساخته نشده بنابراین شرکت کاسیو از نوشتن عنوان ریتم گرفتن این کیبوردها در سایت و کاتالوگ اجتناب کرده
و اما سوال اصلی خیلی از دوستان و خود بنده :
چطور میشه ریتم های ساخته شده توسط AT-3 یا سایر ارنجرهای دیگه کاسیو رو مثل CTK-900 و CTK-691 و ... به CTK-5000 و CTK-4000 انتقال داد ؟؟؟
1- ابندا برنامه DATA Manager را از سایت اصلی کاسیو دانلود میکنیم :
برنامه دانلود منجر نسخه 5
2-یک کابل استاندارد USB مخصوص پرینتر آماده میکنیم با قیمت حدود سه هزار تومان

3-از این آدرس یا هر فایلی که ریتم کاسیو با پسوند CKF دارد ، ریتم دانلود میکنیم :
آدرس سایت اصلی کاسیو به نام Casio music site
4- برنامه Data manager را نصب میکنیم و این برنامه به ما قابلیت دسترسی به حافظه داخلی کیبورد را میدهد. که میتوانیم بسته به حافظه کیبورد User Rhytm بهش ریتم بدیم که حداکثر ده تا میباشد

اما سوال بعدی که ممکنه پیش بیاد این است که ریتم هایی که در سایت وجود دارن برای مدل های دیگه کیبوردهای کاسیو هستند پس چطور به Ctk-5000 میخورن؟؟
به این سوال یکی از کاربرهای کاسیو پاسخ داده و گفته که این فایل ها را دانلود کرده و به راحتی روی CTK-5000 و Ctk-4000 اجرا کرده ... و الان داره دنبال ریتمی که مخصوص CTK-5000 ساخته شده می گرده !
به تجربیات این شخص در مورد ورود ریتم دست ساز به کاسیو دقت کنین و هرجاشو نتونستین ترجمه کنین من در خدمتتون هستم :
فروم خارجی مربوط به کاسیو
مهم نیست که زیبا باشی . زیبایی این است که مهم باشی حتی برای یک نفر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “کیبورد”

• اطلاعات