CASIO HT-3000

انواع کیبوردهای ارنجر و سبک کاسیو

مدیران انجمن: behrang، mojtaba190

هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg
کیبرد فعلی: .
کارت صوتی: ....................
میکروفون: RODE NT1-A
نرم افزار: ریزون
موبایل: نوکیا زپرتی
زمينه تخصص: برنامه سازي كيبرد

CASIO HT-3000

پست خوانده نشده

کیبورد CASIO HT-3000
دوستان گل لطف کنند و تو این تایپیک هر چی از این کیبورد میدونن بذارن.
راستش من چند روز پیش یکیش رو برام اوردن من یه چیزه با حال دیدم که درگاه مموری کارد RAM CARD داره.
و طوری که میگن ریتمهای ایرانی هم میشه توش ریخت.

این هم تصویرش
تصویر
تصویر
اینم تصویر درگاه رم کارت
تصویر
راستی این کیبورد فروشی هست به قیمت توافقی
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

Re: CASIO HT-3000

پست خوانده نشده

دوستان کهنه کار کجان ؟
راستش چون این کیبورد مال زمان قبل از ماهاس .
من در حال حاضر این کیبورد رو برای فروش دارم و اون چیزایی رو که دیدم مینویسم:
دارای 20 عدد REGIST صدا روی پانل دستگاه البته سمت چپش گزینه CARD رو هم داره که فکر کنم میشه از روی CARD هم ساز اجرا کرد ( و در مورد ریتم هم این مورد صدق میکند)
-سه ولوم کشویی افقی که مربوط به ریتم RHYTYM و ساز MAIN و آکورد ACCOMP هست.
-دارای پیچ بند PITCH BEND و MODULATION(که گزینه MODULATION با فعال کردن دکمه اختصاصی روشن و فعال میشه)
-برای حالتهای دست چپ CHARD چهار دکمه قرار داده شده OFF بعدی SPLIT و FINGERED و ONهست
ریتم دارای یک FILL-IN و ENDING هست.
حالت چکشی TOUCH رو ندارد.
- ریتمسازی اونجور که شنیدم (در صورت وجود RAM CARD امکان پذیر است)
برای تغییر ترانسپوز یک ولوم پیچی پشت کیبورد تعبیه شده
دارای سه پورت میدی هست
ورودی ولتاژ 9 ولت هست
کیبورد نسبت به خودش وزن نسبتا سنگینی دراد
آواتار کاربر
Mr.Energy
با تعداد پست های زیاد
با تعداد پست های زیاد
اولین ساز: Casio Sa21
کیبرد فعلی: Psr S970
کارت صوتی: تو فکرش هستم
میکروفون: WEM hc2000
نرم افزار: Adobe Audition-Sonar
موبایل: Note 3
زمينه تخصص: نوازندگي كيبرد
محل اقامت: در کنار S970 !!!

پست خوانده نشده

recordstyle نوشته شده:- ریتمسازی اونجور که شنیدم (در صورت وجود RAM CARD امکان پذیر است)
سلام هادی جان..... ممنون بابت توضیحاتت که همیشه مفید بوده و هست
یادمه 10 سال پیش ما اصفهان بودیم دوست داداشم ht3000 داشت..... همیشه من به داداشم کلی التماس میکردم که بره کیبورد دوستشو ازش قرض بگیره بیاره خونه! تصویر یادش بخیر
تا اونجایی که یادمه حدود 20 تا ریتم میشد روش بسازی و save کنی! روی همون card

یادمه یه روز با هزار مکافات کیبورد رو بردیم مجتمع پارک (بروبچ اصفهان میدونن کجا رو میگم.....یه مجتمع بزرگه که توش اکثرا فروشگاه کیبورد هستن تصویر ) ......پول نسبتا زیادی دادیم به یه نفر تا برامون ریتم بسازه !! حدود 3-4 ساعت الاف شدیم تا ریتما رو ساخت!! دیمبر دیسیم دیمبر دیسیم تصویر !! دیگه وقتی داشتیم برمیگشتیم خونه صدای درام کیتاش هنوز تو گوشمون بود!! ولی خدایی اون موقع ht3000 واسه خودش غولی بود ...... دمتون گرم که خاطره های خوبی رو برام زنده کردین تصویر
به نیکی گرای و میازار کس

ره رستگــاری همینست و بس
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

راستش یه دونش رو برای فروش پیش من آوردن که اوراق و راستش ارزش تعمیر نداره ولی اگه دوستان ram card رو داشته باشن من روبه راش میکنم و چندتا ریتم هم توش میسازم و دموی تصویری میذارم راستش الآن که رم نداره و هیچ کاری باهاش نمیشه کرد در ضمن میکروسوئیچ ها هم مال جنگ جهانی اولن
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند
کیبرد فعلی: Fantom G/Motif XF,ES
کارت صوتی: YAMAHA SW1000XG
نرم افزار: Cakewalk

پست خوانده نشده

موضوع: CASIO HT-3000

recordstyle نوشته شده:راستش یه دونش رو برای فروش پیش من آوردن که اوراق و راستش ارزش تعمیر نداره ولی اگه دوستان ram card رو داشته باشن من روبه راش میکنم و چندتا ریتم هم توش میسازم و دموی تصویری میذارم راستش الآن که رم نداره و هیچ کاری باهاش نمیشه کرد در ضمن میکروسوئیچ ها هم مال جنگ جهانی اولن
درود بر دوستان و سروران عزیز،
من HT6000 داشتم که بسیار شبیه به HT3000 بود، فرق کلی اون، وجود چند عدد شکل موج پایه بیشتر، قابلیت تاچر رسپونز، داشتن فیلتر و .... ولی کلیات اون بسیار شبیه به HT3000 بود.
اتفاقا من برای دستگاهم Ram Card هم خریده بودم. داشتن رم کارت یا نداشتن اون، ارتباطی به قابلیت ریتم سازی نداره. شما بدون کارت، بصورت همزمان میتونی 10 عدد ریتم بسازی که تا اونجا که یادمه، اگر باطری درون سیستم نداشته باشی، با خاموش کردن دستگاه، ریتم هات هم پاک میشه. دستگاه 6 عدد باطری یک ونیم ولتی نوع A (سایز بزرگ) میخوره. حال اگر کارت داشته باشی، بجز اون 10 تا ریتم که تو حافظه دستگاه میتونی بسازی، 10 تا ریتم هم بصورت اضافه میتونی روی کارت جا بدی که این 10 عدد ریتم درون کارت، با نداشتن باطری درون سیستم و خاموش کردن دستگاه، پاک نمیشه. پس جمعا میشه 20 عدد ریتم دست ساز.

خوبی کارت اینه که میتونی ریتم ها رو از یک دستگاه به دستگاه دیگه انتقال بدی. همین. متاسفانه HT3000 قابلیت تاچ رسپونز نداره و این یک عیب بزرگ براش محسوب میشه.

در ضمن این دستگاه، همانند HT6000 صداسازی هم میکنه که صداهای اون هم روی دستگاه میتوانند ذخیره بشوند و هم روی کارت. (همون داستان ریتم سازی ....)

یادش بخیر
تصویر
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

هاشمی جان اگه ممکنه مراحل ریتم سازی رو توضیح بده .
راستش این کیبورد که پیش من اوردن تقریبا تمام میکروسوئیچ هاش از کار افتادن و من نتونستم باهاش ور برم اگه اینطوری که شما میفرمایید حداقل واسه تجربه هم بد نیس راش بندازم تصویر
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

recordstyle نوشته شده:هاشمی جان اگه ممکنه مراحل ریتم سازی رو توضیح بده .
راستش این کیبورد که پیش من اوردن تقریبا تمام میکروسوئیچ هاش از کار افتادن و من نتونستم باهاش ور برم اگه اینطوری که شما میفرمایید حداقل واسه تجربه هم بد نیس راش بندازم تصویر
هادی جان، من HT6000 رو در حدود سالهای 70 الی 71 فروختم و الان چیزی از چگونگی کار با اون رو به خاطر ندارم. جریان و علت مشکلی که برام بوجود آمد که مجبور شدم دستگاه بفروشم رو قبلا در سایت نوشته ام. ولی بهترین راه برای شما، اینه که دفترچه اش رو دانلود کنی. بایستی هنوز هم در برخی سایت ها موجود باشه. البته این دستگاه قدیمی است و صدای ریتم هاش، کمی به صدای "قاشق و چنگال" نزدیکه! تعجب نکنی و تو ذوقت نخوره ها .... در صفحه 34 از دفترچه راهنما میتونی روش ساخت ریتم رو بخونی......
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

hashemi نوشته شده:
recordstyle نوشته شده:هاشمی جان اگه ممکنه مراحل ریتم سازی رو توضیح بده .
هادی جان، من HT6000 رو در حدود سالهای 70 الی 71 فروختم و الان چیزی از چگونگی کار با اون رو به خاطر ندارم. جریان و علت مشکلی که برام بوجود آمد که مجبور شدم دستگاه بفروشم رو قبلا در سایت نوشته ام. ولی بهترین راه برای شما، اینه که دفترچه اش رو دانلود کنی. بایستی هنوز هم در برخی سایت ها موجود باشه. البته این دستگاه قدیمی است و صدای ریتم هاش، کمی به صدای "قاشق و چنگال" نزدیکه! تعجب نکنی و تو ذوقت نخوره ها .... در صفحه 34 از دفترچه راهنما میتونی روش ساخت ریتم رو بخونی......

هاشمی جان من نتونستم از این سایت چیزی دانلود کنم اگه ممکنه و زحمتی خودت دانلودش کن و یکی دو سطرش رو برام فارسی بذاری ممنون میشم اگرم وقت نکنی بازم ممنونم که پاسخ میدی تصویر
hashemi
عضو علاقه مند
عضو علاقه مند

پست خوانده نشده

recordstyle نوشته شده: هاشمی جان من نتونستم از این سایت چیزی دانلود کنم اگه ممکنه و زحمتی خودت دانلودش کن و یکی دو سطرش رو برام فارسی بذاری ممنون میشم اگرم وقت نکنی بازم ممنونم که پاسخ میدی تصویر
به روی چشم،
برای ساخت ریتم (مرجع: صفحه 34 دفترچه راهنمای HT3000)؛
1- ابتدا نزدیک ترین ریتمی که در دستگاه به آنچه مورد نظر شما است را انتخاب کنید. (منظورش اینست که مثلا اگر شما میخواهید ریتم 4/3 بسازید، ابتذا یک ریتم 4/3 موجود بر روی سیستم را انتخاب کنید). و سرعت ریتم را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید.
2- کلید Mode (سمت چپ غربیلک) را بزنید.
3- با چرخاندن غربیلک (Dial) عدد 92 را انتخاب کنید. عدد 92 به معنی عمل ریتم سازی است.
4- کلید Data را بزنید.
5- با چرخاندن غربیلک عدد 0 یا 1 را انتخاب کنید. اگر میخواهید ریتم را بسازید، عدد 1 به معنی Write را انتخاب کنید. اگر میخواهید ریتم را بشنوید و تمرین کنید، عدد 0 را به معنی Rehearse را انتخاب کنید.
6- با زدن کلید Start/Stop ریتم سازی شروع به کار میکند و اگر به جای آن Fill-in را بزنید، پاساژ ساخته خواهد شد.
7- اگر کلید Delete را قبل از شروع نگاه دارید، تمامی آنچه در این ریتم از قبول بوده است، پاک میشود. اگر هر یک از سازهای ریتم را بزنید، به ریتم اضافه میشود و اگر هر سازی که در ریتم هست را میخواهید پاک کنید، با نگاه داشتن Delete قسمتی یا همه آنرا پاک میکند.
8- با زدن کلید Stop مرحله ضبط به پایان میرسد.
9- حال اگر ریتم را ساخته اید، پاساژ را هم بسازید و یا بلعکس، تا ریتم شما کامل شود.
10- یکی از حافظه های 1 تا 10 که بایستی این ریتم به جای آن نوشته شود را انتخاب کنید.
11- ریتم شما آماده است.

ساخت باس؛
تمامی مراحل مانند ساخت ریتم است، بجز عدد 92 که برای باس عدد 93 است.

ساخت آکورد؛
تمامی مراحل مانند ساخت ریتم است، بجز عدد 92 که برای آکورد عدد 94 است.

حال که همه مراحل به پایان رسیده است، با انتخاب ریتم، و کلید شروع، از آنچه ساخته اید لذت ببرید .....
(هادی جان، .... ما که نداریم ..... حداقل شما لذت ببر تصویر )
هادی هیجانی زادگان
متخصص korg
متخصص korg

پست خوانده نشده

دستت درد نکنه واقعا خیلی کامله راستش من دو ساعت قبل از اینکه این پست مفید شما رو بخونم کیبورد رو فروختم تصویر

بازم ازت ممنونم .. انشالله این تایپیک برای باقی دوستان casioدار یه غنیمت بمونه تصویر
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “کیبورد”

• اطلاعات